دلیل انتخاب کفپوش ضخیم تر

اصولا برخی محصولات کفپوش، بنا به درخواست و سفارش مشتریان، ضخامت بیشتری دارند؛ چرا که در برخی کاربری ها لزوم وجود ضخامت در کفپوش احساس می شود. با توجّه به مواردی چون ضربه‌پذیری کفپوش، عایق بودن آن در برابر صدا، ایجاد کف کاذب یا زهکشی آب و یا تحمّل فشارهای وارده به کفپوش، این موارد را باید دلایلی دانست که وجود کفپوش های دارای ضخامت را توجیه می کنند. بسیاری از این موارد، در کاربری های مختلف چون کاربری های ورزشی، صنعتی، فضاهای لنداسکیپ یا باز حائز اهمّیت هستند.

با توجّه به ویژگی های فوق و اهمّیت بالای کاربری کفپوش های ضخیم ، در این مقاله تلاش ما بر آن است تا این کفپوش ها را به شما معرّفی نماییم تا شما مشتریان و خریداران کفپوش بتوانید با توجّه به کاربری خود، بهترین گزینه را انتخاب نموده و در محلّ مورد نظر نصب و اجرا کنید.

عموما کفپوش رولی ضخیم در کاربری های ورزشی کاربرد دارد؛ چرا که کفپوش هایی که به صورت رولی و با انعطاف تولید می شوند، از جمله کفپوش های نرمی محسوب می شوند که در این نوع کاربری یعنی کاربری ورزشی به دلیل ویژگی ضربه پذیر بودن کفپوش، از آنها استفاده می شود. به هر حال، کاربری های دیگری نیز وجود دارند که ما می توانیم از کفپوش رولی دارای ضخامت در آنها بهره ببریم. به عنوان مثال، در راه پلّه ها می توانیم از کفپوش رولی ضخیم استفاده کنیم. یکی از انواع کفپوش رولی ضخیم، کفپوش نودلی است که برای فضاهای باز و کنار استخر، ورودی ساختمان ها و راه پلّه ها کاربرد گسترده ای دارد. نکته حائز اهمّیت این است که به دلیل عدم نیاز به چسباندن و نصب کفپوش به کف زمین، از این محصول می توان به راحتی در فضاهایی چون راه پلّه استفاده کرد و می توان به راحتی آن را جابجا نمود. دیگر کفپوش رولی ضخیم، کفپوش فوم دار نام دارد که بیشتر کفپوش های ورزشی را پوشش می دهد. مشتریان و خریداران محترم می توانند مدل های گوناگون این کفپوش را در فروشگاه وب سایت کفپوشان مشاهده نمایند. این مدل ها از 2 میلی متر و 3 میلی متر ضخامت شروع می شوند. امّا نکته مهم در رابطه با کاربری حسّاسی چون کاربری ورزشی این است که محصولات متنوّع این دسته از 4 میلی متر ضخامت به بالا شروع می شوند. از محصولات موجود می توانیم به کفپوش پایا فلور، کفپوش آکام، کفپوش السا، کفپوش عروسکی، کفپوش اکسکلوسیو 2.6 میلی متر، کفپوش استارت، و کفپوش جیم فیت اشاره کنیم که به صورت فوم دار تولید می شوند. ضخامت های محصولات این دسته تا 9 میلی متر ادامه پیدا می کنند و ناگفته پیداست که هرچه ضخامت کفپوش بیشتر باشد، قدرت ضربه‌پذیری آن نیز بالاتر خواهد رفت. خریداران عزیز یک نکته را در نظر داشته باشند و آن اینکه، در کاربری های ورزشی، کفپوش هایی با ضخامت 6 میلی متر به بالا را مدّ نظر قرار دهند؛ بویژه این مسئله در فضاهای ورزشی که مسابقه های رسمی در آنها برگزار می شوند، بسیار مهم و حیاتی است. از دیگر کفپوش های رولی ضخیم می توانیم به کفپوش گرانولی اشاره کنیم. سیستم تولید این کفپوش ها خاص است و کفپوش های تولید شده در کارخانه در دستگاه هایی قرار می گیرند که محصول نهایی به صورت رولی بیرون بیاید. کاربری این کفپوش ها گسترده است؛ تنها در رنگ مشکی تولید می شوند و ضخامت آنها از 3 میلی متر تا 10 میلی متر متغیّر است و مهمترین ویژگی این کفپوش ها قدرت ضربه پذیری بالای آنها است. در بسیاری موارد، این کفپوش ها نیازی به نصب ندارند؛ امّا در صورت نصب، کیفیت بالاتری را برای کاربر به ارمغان می آورند.

کفپوش پی وی سی ضخیم از نوع رولی در ضخامت 2 میلی متر تا 8 میلی متر تولید می شود. به هر روی، به طور کلّی کفپوش های رولی پی وی سی از نظر وزن سنگین هستند و جالب این است که ضخامت های بالاتر آنها نیز در مقایسه با ضخامت های پایین تر، ضربه‌پذیری متفاوتی ندارند. از اینرو، پیشنهاد کفپوشان به شما عزیزان در رابطه با کاربری های ورزشی، انتخاب بین کفپوش هایی با ضخامت های 4 تا 6 میلی متر است.

این کفپوش ها به دو دسته تایل و رول تقسیم بندی می شوند. مدل های رول کفپوش پی وی سی ضخیم بین 2 تا 8 میلی‌متر ضخامت دارند و وزن شان بالاتر است. امّا کفپوش های تایل ، دارای تنوّع گسترده‌تری بوده، که ضخیم ترین کفپوش تایل، کفپوش تایل صنعتی است که 3.5 سانتی متر ضخامت آن است که تحمّل آن در برابر فشار آن قدر بالاست که علاوه در بر فضاهای صنعتی، می توانیم به عنوان کفپوش پارکینگ ها، کفپوش کارواش ها و فضاهای پر تردّد نیز از آن استفاده کنیم. کفپوش تایل نیشا، کفپوش تایل کورت، کفپوش تایل تنیس و اسکیت، کفپوش تایل کلیک دار و کفپوش تایل فروشگاهی از جمله محصولات تایل ساخته شده از پی وی سی هستند.

کفپوش تاتامی ضخیم

کفپوش تاتامی عموما در ضخامت های بالا تولید می شود. حدّاقل ضخامت تولیدی توسّط دستگاه های تولید کننده کفپوش تاتامی برابر است با 20 میلی متر و پیشنهاد ما آن است که حدّاقل ضخامت کفپوش تاتامی 20 میلیمتر باشد؛ چرا که اغلب شنیده شده کفپوش تاتامی با ضخامت 10 میلی متر نیز موجود است. امّا واقعیت این است که کفپوش 20 میلی متر را از وسط برش زده و در قالب 10 میلی متر به فروش می رسانند. آنچه که طبیعتا مشاهده می شود این است که هرچه ضخامت کفپوش تاتامی بالاتر باشد، قدرت ضربه‌پذیری آن نیز بالاتر خواهد بود.

کفپوش لاستیکی ضخیم

اصولا ما کفپوش لاستیکی ضخیم را همان کفپوش گرانولی رولی یا کفپوش تایل در نظر می گیریم که در بازار با نام کفپوش لاستیکی شناخته شده هستند. کفپوش های گرانولی در قالب رول با ضخامت 3 تا 10 میلی متر تولید می شوند و کفپوش های گرانولی در قالب تایل با ضخامت 20 تا 70 میلی متر عرضه می شوند که مورد تایل را می‌توان برای بعضی کاربری های خاص سفارش داد.

کفپوش تایل ضخیم یا قطور

کفپوش هایی چون کفپوش گرانول با ضخامت های 20 تا 70 میلی متر از ضخیم ترین کفپوش های تایل به حساب می آیند. کفپوش های 35 میلی متری تایل صنعتی و نیز کفپوش نیشا، کفپوش تنیس و اسکیت و کفپوش تایل کورت در این دسته قرار می گیرند.

قیمت کفپوش ضخیم یا قطور

قیمت کفپوش ضخیم یا قطور از حدود 150 هزار تومان در کفپوش های گرانولی و تا حدود 700 یا 800 هزار تومان در کفپوش های صنعتی ادامه پیدا می کند. شایان ذکر است که تنوّع قیمت در حوزه کفپوش ضخیم به دلیل کاربری های مختلف و ویژگی های خاصّ آن گسترده است.

خرید کفپوش ضخیم یا قطور

کاربران و مشتریان کفپوش می توانند به وب سایت فروشگاه کفپوشان یا صفحه تخصّصی اینستاگرامی این شرکت مراجعه فرموده، با در نظر گرفتن تنوّع محصولات و ویژگی های کاربری کفپوش های ضخیم، اقدام به خریداری، نصب و اجرای کفپوش نمایند. خریداران محترم در نظر داشته باشند که پیش از خرید کفپوش های ضخیم حتما با مشاوران تخصّصی فروشگاه تماس حاصل فرموده تا در میان این همه انتخاب، بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب را رقم بزنند.

نویسنده: بهنام رشیدی

با توجّه به مواردی چون ضربه‌پذیری کفپوش، عایق بودن آن در برابر صدا، ایجاد کف کاذب یا زهکشی آب و یا تحمّل فشارهای وارده به کفپوش، این موارد را باید دلایلی دانست که وجود کفپوش های دارای ضخامت را توجیه می کنند.

اصولا ما کفپوش لاستیکی ضخیم را همان کفپوش گرانولی رولی یا کفپوش تایل در نظر می گیریم که در بازار با نام کفپوش لاستیکی شناخته شده هستند.