نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینت

0
28

پارکت ها بر اثر عوامل مختلفی مانند قرار گرفتن لوازم سنگین یا جابجایی وسایل روی آنها، ممکن است آسیب ببینند یا خراشیده شوند، در این صورت زیبایی و ظاهر پارکت از دست میرود. اگر در خانه یا محل کار خود از پارکت لمینت استفاده میکنید و به تازگی متوجه چنین آسیبی روی سطح آن شدید، ممکن است نگران این موضوع باشید که تعمیر آن کار دشواری است یا تصور کنید که مجبورید هزینه زیادی بابت آن بپردازید. اما باید این مژده را به همه طرفداران لمینت بدهیم که تعمیر پارکت لمینت کار چندان دشواری نیست. درواقع با در دست داشتن چند ابزار ساده، خودتان هم میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.

دلایل اسیب دیدن پارکت لمینت

نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینتدر ابتدا به بررسی دلایل اسیب دیدگی پارکت لمینت میپردازیم سپس به روش های تعمیر و تعویض پارکت لمینت خواهیم پرداخت.

بالا آمدن پارکت لمینت

نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینترطوبت،نصب نامناسب،حرارت ,… از مهمترین عوامل بادکردن پارکت لمینت هاست.هر چند با پیشرفت تکنولوژی تولید پارکت لمینت ها مقاومت این محصول در برابر رطوبت بیشتر شده ولی همچنان در مقابل رطوبت شدید دارای ضعف هاییست.نصب نا مناسب نیز باعث ورم کردن و به اصطلاح باد کردن پارکت لمینت میشود.

خط و خش روی پارکت لمینت

نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینتمهمترین دلیل برای این اتفاق حمل و نقل و جابجایی غیر اصولی لوازم در منزل است.هر چند لایه رویی پارکت لمینت ها نسبت به پارکت چوبی و پارکت لمینبت های نسل های قبلی دارای رویه مقاومتری است ولی همچنان مانند هر کفپوش دیگری در مقابل اجسام تیز ناتوان نشان میدهد.حتما به یاد داشتید در زیره پایه های لوازم منزل حتما از پد محافظ استفاده کنید و هنگام جابجایی اساس از کشیدن روی سطح خودداری کنید و حتما پس از بلند کردن جابجا کنید.

بررسی میزان آسیب پارکت لمینت

در صورت جزئی بودن خراش های روی پارکت، میتوان از پرکننده یا به اصطلاح فیلر استفاده کرد.
اما اگر میزان خراشیدگی عمیق تر بود، بهترین کار برای تعمیر پارکت لمینت ، تعویض تایل است. این کار را میتوانید خودتان در عرض ۲ ساعت به راحتی انجام دهید. و برای این کار علاوه بر تایل جدید، به اره گردبر، چکش، کاردک، دریل و چسب چوب هم نیاز دارید.

ترمیم خراش سطحی بر روی کفپوش لمینت

نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینتممکن است به طور ناگهانی شیء تیزی مانند چاقو از دستتان پرت شود و به زمین بیفتد و قسمتی از لمینت دچار خراشیدگی شود. در این صورت نیازی نیست تا با متخصص تماس بگیرید، زیرا خودتان به راحتی از عهده ترمیم آن بر می آیید. آنچه نیاز دارید این است که با یک حلال مخصوص لمینت، سطح آن را پاک کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. سپس یک قطره کوچک از فیلر را روی خراش ایجاد شده بریزید و با استفاده از یک کاردک یا چاقو آن را روی سطح خراش پخش کنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس این لایه را به داخل خراش فشار دهید و هرگونه قسمت اضافی را با کمک حلال پاک کنید. اجازه دهید لایه اول تا یک ساعت بماند سپس سراغ لایه بعدی بروید.
پس از آنکه فیلر محکم و سفت شد، با استفاده از سمباده، سطح آن را صاف می‌کنید تا با سایر قسمت ها یکدست شود و با کمک یک ماژیک مخصوص چوب، رنگ آن را با بقیه قسمت ها هماهنگ کنید. به همین سادگی، میتوانید تعمیر پارکت لمینت را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید.

تعویض قطعه آسیب دیده لمینت

نحوه تعمیر و تعویض پارکت لمینتدر صورتی که میزان آسیب دیدگی قطعه لمینت، عمقی و بیشتر از یک خراشیدگی ساده باشد، نیاز است تا قطعه مورد نظر تعویض شود. متخصصان این کار پیشنهاد می کنند که در صورت نزدیک بودن قطعه آسیب دیده نسبت به گوشه اتاق، بهتر است یکی از تایل های سمت دیوار را باز و سپس یک به یک قطعه ها را جدا کنید تا به قطعه مورد نظر برسید. برای این کار ناگزیر هستیم که ابتدا قرنیزهای کناری را که نقش فیکس کننده پارکت را ایفا می کنند از جای خود جدا کنیم تا بتوانیم یک قطعه از پارکت لمینت را از محل خود جدا کنیم و پس از آن قطعات دیگر تا زمانی که به محل آسیب دیده برسیم. با تعویض قطعه آسیب دیده برعکس مرحله قبلی شروع به چیدن پارکت ها خواهیم کرد. سعی کنید پس از جا زدن هر قطعه با ضربه هایی آرام لمینت ها را به هم فیکس کنید تا بعد از مدتی بین آنها فاصله ای به وجود نیاید.
حال نوبت به نصب مجدد قرنیز می رسد . نصابان حرفه ای با استفاده از دستگاه کمپرس و فشنگی قرنیز ها را در بخش پایینی دیوار فیکس می کنند اما شما نگران نباشد به جای آن شما می توانید به راحتی با چسب ۱۲۳ همین کار را انجام دهید. در نهایت اگر شما جزو افراد فنی و دست به آچار هستید از نظر ما با کمی دقت می توانید عملیات تعمیر پارکت لمینت را انجام دهید در غیر این صورت شما می توانید با صرف هزینه ای نا چیز از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

چگونگی اعزام متخصص نصب و تعمیر پارکت لمینت به محل پروژه ؟

این موضوع یکی از خدمات تیم اجرایی کفپوشان است. برای ما مهم نیست که آیا پارکت خانه یا محل کارتان را از ما خریده اید یا نه اما امروز که پارکت شما دچار مشکل شده ما در کنار شما هستیم تا نصاب حرفه ای پارکت را به محل پروژه شما ارسال کنیم. شما می توانید با شماره گیری شماره های مجموعه کفپوشان و یا از طریق واتس آپ نسبت به اعزام تیم اجرایی اقدامات لازم را انجام دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت در محل پروژه حاضر و مشکل شما را در کمترین زمان ممکن رفع کنند.
 

محصولات مرتبط

 

منبع : https://www.familyhandyman.com/floor/floor-repair/laminate-floors-how-to-replace-a-flooring-plank/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید