دکوراسیون بانک

معمولا این گفته به گوشتان رسیده است که دکوراسیون هر مکانی آینه ای از سلیقه افراد حاضر در آن مکان است. دکوراسیون در مکان های اداری بسیار مهم است، زیرا که کارکنان زمان زیادی را در این اماکن سپری می کنند و به همین دلیل باید طوری باشد که کارکنان احساس خوب و راحتی را در طول این ساعات تجربه کنند. برخی از شغل ها به گونه ای هستند که افراد با مشتریان و افراد بیرون از شرکت ارتباط ندارند و شرکت تنها به چند نفر از کارکنان و پرسنل خلاصه می شود. در این صورت دکوراسیون محل کار در این گونه مشاغل بر اساس سلیقه افراد آن محیط است و پیرو قوانین و استانداردهای خاصی نیست. از طرف دیگر، مشاغلی هستند که قسمت اعظم کارشان، ارتباط با مشتریان به صورت حضوری است. در این گونه مشاغل، افراد در طراحی و اجرای دکوراسیون اداره خود جدا از باید سلیقه خود را در نظر بگیرند، باید به سلیقه و خواست مشتریان هم توجه کنند. بانک یکی از مشاغلی است که با مشتریان متعددی سر و کار دارد و افراد متفاوتی به این محل رفت و آمد می کنند. دکوراسیون داخلی بانک تاثیر زیادی بر مشتریان می گذارد بنابراین اهمیت زیادی دارد و این مطلب را به این موضوع اختصاص داده ایم.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی بانک

دکوراسیون بانک
بانک ها باید برای مشتریان خود فضای خوشایند و مطلوبی ایجاد کنند. این کار از میز مدیر شعبه شروع می شود که معمولا در دسترس و در مقابل دید است. مدیران با این کار نشان می دهد که همواره پاسخگوی سوالات و امور مربوط به مشتریان هستند و مشتری برای دیدار با مدیر شعبه نیاز به قرار قبلی و طی کردن روال اداری نخواهد داشت. همچنین مدیران سایر بخش ها در بانک، عموما اتاق جداگانه ای ندارند و در پشت باجه ها تعامل مستقیم و مناسبی با مراجعه کنندگان دارند. البته این به معنای حذف حریم خصوصی برای مدیران نیست و آنها می توانند با استفاده از پارتیشن هایی فضای جداگانه خود را داشته باشند.
مشتریان برای انجام امور مالی و بانکی وارد بانک می شوند و اغلب برای دقایقی منتظر می مانند تا نوبتشان برسد. در این مدت، برای اینکه مشتریان بتوانند صبور باشند و دقایق را راحت تر سپری کنند، بهتر است از مبلمان مناسب و راحتی در دکوراسیون بانک استفاده کنیم. صندلی ها باید با فاصله مناسب نسبت به یکدیگر قرار گیرند تا هر یک از مشتریان حریم شخصی خود را دارا باشند. معمولا جلوی هر باجه مخصوص امور بانکی باید یک صندلی گذاشته شود تا مشتریان در حین انجام امور بانکی خود بتوانند برای لحظاتی روی آن بنشینند. میز کارمندان بانک باید در جهتی گذاشته شود که کارمندان به راحتی بتوانند در ورودی و ورود و خروج مشتریان را ببینند. این کار باعث می شود تا کارمندان بتوانند سریعتر و راحت تر به مشتریان خدمت رسانی و از ایجاد صف های طولانی جلوگیری کنند.

رنگ و طرح در بانک

دکوراسیون بانکدر اصول طراحی بانک ، دیوار بانک نقش مهم و متفاوتی دارد. به طور کلی در فضاهایی که مراجعه کنندگان زمانی را در انتظار سپری می کنند، دیوارها می توانند نقشی در سپری کردن این زمان داشته باشند. پس پیشنهاد می شود رنگ دیوار بانک از میان رنگهای خنثی انتخاب شود. مزیت این رنگها این است که با همه رنگ ها تعامل خوبی دارند و به زیباتر دیدن شدن محیط کمک شایانی میکنند. در نظر گرفتن لوگوی بانک و رنگبندی آن نیز می تواند یک عامل تعیین کننده در طراحی دکوراسیون داخلی بانک باشد. به عنوان مثال دکوراسیون بانک ها در گذشته بیشتر متمایل به رنگ آبی بود اما در حال حاضر با استفاده از لوگوهای ساده تر و رنگین تر، فضای داخلی و یکنواخت بانک ها، تغییری چشمگیر داشته است. از فضای بنفش بانک اقتصاد نوین گرفته، تا دکوراسیون زرد بانک پاسارگاد و دکور زیبای زرشکی بانک پارسیان، همه و همه در ترکیب با رنگ طوسی، فضاهای فوق العاده ای را طراحی کرده اند و تاثیر مثبت این دکوراسیون، در ذهن مراجعه کنندگان باقی خواهد ماند.
پست بانک از جمله بانک هایی است که به نتایج شگفت این تغییرات آگاه شده و آن را در کلیه شعب خود پیاده سازی کرده است. در ابتدا دکوراسیون داخلی پست بانک ترکیبی از رنگهای گرم و ساده بود. اما در سال ۹۵، براساس تغیر سیاست داخلی بانک، کلیه شعب موظف به تغییر دکوراسیون به صورت یکپارچه و هماهنگ شدند. طراحی دکور پست بانک، از رنگ های گرم به ترکیب رنگ سفید و قرمز و سبز تغییر کرد. این رنگ ها بر اساس رنگ لوگوی این بانک انتخاب شدند و پایه گذار قدم مثبتی در میزان جذب مشتری و افزایش اعتماد به این بانک شد.

کفپوش مناسب بانک

دکوراسیون بانکواقعیت این است که هیچ کفپوشی مخصوص بانک ها وجود ندارد مانند آنچه تخصصی برای کفپوش بیمارستان تولید می شود. تنها نکته ای که باید در نظر داشت، انتخاب کفپوشی با مقاومت ترددی بالا به عنوان کفپوش بانک است. در حال حاضر طراحی های زیبا و باکیفیتی از انواع کفپوش های تجاری مانند وینیل مرمری و وینیل گرانیت در بازار موجود است که میتوانند گزینه خوبی برای انتخاب باشند. همچنین پیش از انتخاب، به انواع کفپوش های بیمارستانی هتروژن و هموژن نیز فکر کنید. تمام این گزینه ها، مقاومت خوبی در برابر تردد زیاد دارند و نیز ویژگی هایی دارند که میتوانند برای محیط بانک شما مفید باشند.

قفسه و کمد

برای قرار دادن جوایز و هدیه های اعطا شده به بانک می توانید از قفسه های چوبی باکیفیت، کمک بگیرید و قفسه ها را در طول یک دیوار نصب کنید. برای جذاب شدن دکوراسیون بانک همچنین می توانید از گل و گیاه برای ایجاد فضایی آرام و مطلوب کمک بگیرید. برای نگاه داشتن وسایل اداری، فرم ها و پرونده ها و سایر لوازم ضروری بانک نیز از قفسه و کمدهای پایه دار استفاده کنید. متاسفانه، کاربرد قفسه های فلزی استاندارد در یک بانک شیک، ظاهر مطلوبی را به وجود نمی آورد. از طرف دیگر، استفاده از قفسه و کمدهای پایه دار چوبی، جلوه خاصی به بانک می بخشد طوری که همه چیز به طور سازمان یافته، سر جای خود قرار خواهد گرفت.

میز و باجه ها در بانک

در بخش میز کارمندان، لازم است که کامپیوتر و پرینتر را طوری روی میز قرار دهید که جلوی دید مشتریان را نگیرد. کامپیوتر را در گوشه میز به صورتی قرار دهید که کارمندان وقتی در حال وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر هستند بتوانند با مشتریان تماس چشمی برقرار کنند و به راحتی با آن ها گفتگو کنند.
همیشه پرینتر باید در نزدیکی کارمندان قرار گیرد تا به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. کارمندان بانک روزانه برای افتتاح حساب و عرضه خدمات مشتریان از اسناد و مدارک زیادی کپی و پرینت می گیرند و به همین دلیل باید به راحتی به پرینتر دسترسی داشته باشند و وقتشان را بابت حاشیه هایی همانند این تلف نکنند.
سعی کنید دکوراسیون داخلی بانک را به شکل خلاقانه ای طراحی کنید تا فضا برای کارمندان و مراجعان صمیمانه شود. مثلا می توانید لوازمی را که مورد نیاز مشتریان است، در جایی بگذارید که به راحتی به آن دست یابند. این لوازم شامل خودکار، دفترچه یادداشت و آگهی های تبلیغاتی در مورد حساب جاری و سایر انواع حساب ها هستند.
به طور حتم موارد دیگری هم هستند که می توانند در طراحی دکوراسیون بانک تغییری فوق العاده ایجاد کنند. با کمی فکر و ایده برای دکوراسیون داخلی بانک ، شخصا می توانید نقش بسزایی را در خلق زیبایی و هماهنگی لوازم و وسایل بانک ایفا کنید و مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید.

محصولات مرتبط

https://bizfluent.com/how-6601050-decorate-bank-offices.html

دیدگاه خود را بنویسید