انتخاب کفپوش رستوران

هزينه نكنيد، سرمايه گذاري كنيد

همه ما قبول داریم که کیفیت غذای رستوران در درجه اول و سپس تمیزی و بهداشت یک رستوران از عوامل مهمی است که مشتریان را به سمت خود جذب میکند. با اين حال گزینه مهم تری هم وجود دارد و آن دکوراسیون فضای خارجی و داخلی رستوران هاست. رستوران هایی که دکور شیک تر و به روز تری دارند، مشتري بیشتری هم دارند. یکی از قسمت هایی که در رستوران خیلی به چشم می آید و تغییر چشم گیری در فضای داخلی آن ایجاد میکند، نوع کفپوش رستوران است.

در انتخاب کفپوش رستوارن علاوه بر داشتن رنگ و طرح مناسب، به عوامل دیگری نيز باید توجه شود. یکی از مهمترین آنها، لغزنده يا ليز نبودن کفپوش اين مكان است. گزینه بعدی، ضد حريق بودن کفپوش است. رستوران هایی که از موکت استفاده میکنند، در خطر آتش سوزی بیشتری قرار دارند. گزینه مهم دیگر هم میزان دوام کفپوش رستوران است. رستوران ها به دلیل اينكه جزو اماكن پرتردد به حساب مي آيند، قطعا باید از کفپوش های مقاوم تری استفاده کنند. از اين رو در ادامه چند نوع از كف پوش هاي مناسب رستوران را معرفي مي كنيم كه ممكن است شما را در اداره و مديريت بهتر رستوران تان كمك و راهنمايي كند.

لمینيت

کفپوش رستوران

اولین گزینه ای که در لمینيت به چشم میآید، دوام و استحکام بالای آن است. سطح لمینيت، صاف و یکدست و مقاوم در برابر لکه‌ها، خراشیدگی و پوسیدگی است. یکی از گزینه‎های مهم دیگر در مورد لمینيت، این است که سطح آن به این راحتی‌ها محو و بی رنگ نمی‌شود. اینطوری ظاهر کفپوش همیشه نو به نظر می‌رسد. قطعا همین باعث شده تا لمینيت بین صاحبان رستوران محبوبیت داشته باشد. ناگفته نماند که لمینيت به راحتی قابل تمیز کردن است. اگر لکه‌ای برای دو روز هم روی سطح لمینيت جا خوش کند، می‌توان آن را به راحتی با یک دستمال مرطوب پاک کرد. از آنجاکه کف رستوران ها در معرض حجم زیادی از لکه‌ها هستند، پس پارکت لمینت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. از همه مهم‌تر، طرح‌ها و رنگ‌های متنوع لمینيت، نظر هر صاحب سلیقه ای را تامین و فضایی مدرن و گرم را در داخل رستوران ایجاد میکند.

سرامیک

سرامیک مزایاي زيادي دارد. دوام، طول عمر، قابلیت نگهداری آسان و تنوع در طرح و رنگ بخشي از آنهاست. البته ناگفته نماند یکی از معایب سرامیک این است که اگر وسیله ای از دست‌تان سر خورد و به زمین افتاد، احتمال دارد سطح سرامیک ترک بردارد. بنابراين باید در نظر داشته باشید که به دلیل لعابی بودن سطح سرامیک، اين محصول برای مکان‌هایی مثل آشپزخانه که احتمال سر خوردن وجود دارد، نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما برای فضای داخلی رستوران از نظر تمیز نگاه داشتن و بهداشتی بودن، گزینه مناسبی است چراكه سطح سرامیک، به راحتی با یک تی مرطوب مثل روز اول تمیز و نو میشود.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-info”]

همچنین می‌توانید درباره‌ی موکت برای هتل بخوانید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

وینیل

کفپوش رستوران

این نوع کفپوش از نظر زیبایی و دوام در نوع خود بی نظیر است. وینیل گزینه مناسبی برای مکان‌های پرترددی مثل کفپوش رستوران هاست. وينيل همچنين ضد لک و ضد سایش و مقاوم در برابر گرماست. و سطح نرم و راحت آن، کارکنان رستوران را که دائم در حال رفت و آمد هستند، خسته نمي كند. یکی از ويژگي هاي مثبت کفپوش وینیل این است که طرح های كفپوش هاي پارکت یا لمینت را دارد و با هزینه مقرون به صرفه تري، میتواند جایگزین مناسبی برای این نوع کفپوش ها باشد. وینیل، به دلیل هزینه پایین و کیفیت مطلوب، انتخاب وسوسه انگیزی است که بهتر است آن را در فهرست انتخاب هايتان مد نظر قرار دهيد.

سنگ

کفپوش رستوران

شاید بتوان گفت که یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین کفپوش ها سنگ است. سنگ، به دلیل ظاهر متفاوت و بافت طبیعی، فضایی خاص و مدرن در رستوران ایجاد میکند. بافت سطح سنگ به گونه ای است که از لغزش جلوگیری میکند، پس میتواند برای مکانهایی که احتمال سر خوردن در آنجا زیاد است، مثل آشپزخانه رستوران، گزینه بسيار مناسبی باشد.

چكيده كلام در زمينه كفپوش رستوران ها اين است كه صرف پول بيشتر در اين زمينه، هزينه نيست، بلكه سرمایه گذاری است. سرمايه‌گذاري‌اي كه در نهايت به كسب سود بیشتر منتهي مي‌شود. پولی را که قرار است بعدا صرف تعمیرات کنید، از همان ابتدا صرف یک انتخاب مناسب كنيد تا خیالتان از هزینه های اضافی راحت باشد. نوع و رنگ کفپوش رستوران، میتواند تفاوت چشم گیری در فضای داخلی آن ایجاد کند. شک نکنید با کمی پول بیشتر، به سود چشمگيرتري مي رسيد.

 
 

 

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید