کفپوش مناسب مدارس و مکان های آموزشی

4/5 - (1 امتیاز)

 

طی کردن مسیر علم با کفپوش مناسب مدرسه

مسئله کفپوش مناسب برای مکان های آموزشی، گستره موضوعی زیادی را در بر مي‌گيرد. از کلاس های کوچک آموزشی تفریحی مهد کودک تا آموزشگاه و فضای دانشگاه، همه در دايره کفپوش مناسب مکان های آموزشی قرار مي‌گيرد. کلاس درس و مکان آموزشی قطعا باید فضایی آرام، صمیمی و دوستانه داشته باشد تا دانش آموزان بازدهی موثر داشته باشند. همه اینها را بگذارید کنار دوام محصول و دکوراسیونی که باید برای دانش آموزان، هارمونی و زیبایی ایجاد کند.

انواع کفپوش مدرسه، کدام گزینه برتر است؟

محیط آموزشی در کشور ما از ضریبی بالا در تناسب «تعداد افراد»، نسبت به «واحد سطح»، برخوردار است. شاید کمتر محیط عمومی را بتوان سراغ گرفت که در يك محیط ۳۰ متر مربعی، حدود ۳۰ نفر برای ساعتهای متمادی، در کنار هم، فعالیت خاصی را انجام دهند، اما مکانهایی نظیر کلاسهای درس مدارس چنین ویژگی را دارند. به همین دلیل  برای انتخاب کفپوش مناسب مکان های آموزشی ابتدا بايد به اين موضوع بپردازيد که چه محصولاتی براي فضاهای شلوغ و پرتردد مناسبند. همچنین کدام محصولات جوابگوی فضای شاد و بچه گانه مهد کودک و سلیقه سخت گیرانه و رسمی مدیران آموزشگاه ها خواهند بود.

با اين تفاسير وقتی با دقت نگاه کنیم متوجه مي شويم كه انتخاب کفپوش برای مکانی که بسیاری از ما سالهای زیادی از عمر خود را در آن گذرانده ایم چندان آسان به نظر نمی آید. در انتخاب کفپوش برای چنین مکانی چالش های  زیادی در برابر ما قرار دارد. برای مثال راهروی طویل مدرسه ای را در نظر بگیرید که تعداد زیادی کلاس درس، کنار هم به ردیف ایستاده اند. یا کلاس های آزمایشگاهی را در نظر داشته باشید که هر لحظه ممکن است مواد شیمیایی روی کفپوش آن بریزد.  کلاس ها و محیط دبستان و مهدکودک ها را هم نبايد از یاد برد که در عین زيبايي و جذابيت، باید امنيت هم داشته باشند. چون قطعا کودک پنج، شش ساله، زیاد خواهد دوید اما یک استاد دانشگاه خیر!

کفپوش مدرسه

کفپوش مناسب مدارس، شاد یا رسمی؟

یکی از گزینه های بسیار رایج برای مکان های آموزشی کفپوش لینولئوم است. این کفپوش ها برای دکوراسیون شاد و رنگارنگ مهد کودک ها و کلاس های دبستان مناسب است. این محصول در برابر جذب گرد و غبار نيز مقاوم است و برای محیط های مهدکودک و مکان های آموزشی که کودکان و نوجوانان در آن حضور دارند انتخاب خوبی است. البته وقتی صحبت از کودکان و نوجوانان می شود دغدغه آلرژی و حساسیت نیز به میان می آید و این کفپوش به دلیل نظافت آساني كه دارد، محیطی تمیز را به ما هدیه می دهند.

کفپوش مدرسه

یکی از گزینه‌هایی که می‌توانید تمام مسیر آموزشی خود را از مهد کودک تا مهد علم یا همان دانشگاه بپوشانید موکت‌ها هستند. و در این بین، موکت‌های فلوتکس جزو برترين‌ها هستند. تکنولوژيی که در روند تولید این محصول به كار رفته، باعث شده كه در طرح‌های بسیار متنوعی عرضه شود. به همین دلیل می توان از آن در فضاهای شاد و بچه گانه همچون مهدکودک يا فضاهای رسمی همچون دانشگاه استفاده کرد. همچنین به دلیل ایجاد اصطکاک، فضای امنی را برای دویدن و بازی کودکان ایجاد می‌کند. فلوتکس‌ها به دو صورت رولی و تایل عرضه می‌شوند و حتی براي راهروهای باریک و طولانی مکان‌های آموزشی نيز مناسب هستند. به علاوه موکت‌ها عایق خوبی برای صدای كفش‌ها بر سطح زمين هم هستند. این ویژگی آکوستیک آنها به گونه‌ای است که این محصول را براي مکان‌های آموزشی شلوغ، سالن های اجرا و کنفرانس نيز مناسب مي‌سازد.

اگر می خواهید صدای پای‌تان را نشنوید، پیشنهاد ما را بشنوید!

اما اگر عایق صدا برای شما اولین و بزرگترین چالش مکان آموزشی است، pvcها را امتحان كنيد. در صورتی که مدیر آموزشگاهی هستید که چندین طبقه کلاس درس دارد و نمی خواهید صدا از طبقه ای  به طبقه دیگر منتقل شود کفپوش های pvc انتخاب خوبی هستند. در واقع وقتی صحبت از آموزش و مکان آموزشی می‌شود سکوت و تمرکز یکی از مهمترین المان‌هایی است که به ذهن  می‌رسد.

همچنین می توانید درباره‌ی کفپوش مناسب برای کتابخانه ها بخوانید.

نظافت و تعویض دو چالش کفپوش مناسب مدرسه

کفپوشها در چالش مواجهه با مواد شیمایی در کلاس های آزمایشگاهی چطور عمل می کنند؟ در آنجا با کلی مواد شیمیایی و دانش آموزانی سر و کار داریم که هر لحظه ممکن است ماده ای را روی کفپوش سرازیر کنند. بنابراين کفپوش این مکان ها هم خیلی شستشو می شود و هم زیاد در معرض ماده های شیمیای هستند. دو گزینه مناسب برای این مکان ها موکت تایل ها و pvcهای اسفیرای هموژن هستند. موکت تایل ها به دلیل تعویض راحت، گزینه ايده‌آلي برای مکان های آسیب پذیرند. چون شما می‌توانید بدون تغییر کل کفپوش و تنها با تعویض قطعه لکه دار یا پاره شده، کفپوش خود را دوباره به شكل اوليه آن دربياورد.

کفپوش مدرسه

اما در مورد pvc های اسفیرای هموژن، داستان اندکی فرق می کند. در واقع به دلیل مقاومت سطح این نوع کفپوش در برابر خراش، مواد شیمیایی و لکه ها، برای کلاسهای آزمایشگاهی بسیار مناسب هستند. p.v.c اسفیرای هموژن به طور صد درصد از ماده سمی فتالات عاری است. به همین دلیل علاوه بر محیطهای خاص نظیر آزمایشگاهها، برای محیطی که در آن کودکان و افراد آسیب پذیر حضور دارند، نظیر مهدکودک ها نیز گزینه‌ای مناسب به شمار می روند.

چمن مصنوعی، کفپوش حیاط مدرسه

یکی دیگر از گزینه هایی که می توان به عنوان کفپوش مناسب مدارس نام برد چمن های مصنوعی هستند. چمن مصنوعی به دلیل نظافت راحت، نرمی و بی نیازی به کود و آب برای مکان های آموزشی که با کودکان و نوجوانان ارتباط دارد گزینه ارزشمندی است. رنگ سبز و طراوتی که حاصل تقلید از محیط زیست طبیعی است؛ محیط آموزشی را زیبا می کند. همچنین استفاده از این کفپوش برای حیاط مدرسه یک انتخاب ایده آل است. ایمن است، کودکان از دویدن و بازی بر روی آن لذت میبرند و دیگر نیاز نیست که کسی در بلندگوی مدرسه فریاد بزند:جعفری ندو.غلامی آروم راه برو.اسلامی هل نده!

کفپوش مدرسه

قیمت کفپوش مدرسه

واقعیت این است که تنوع محصول بر اساس نیازمندی یک مدرسه یا محیط آموزشی بسیار بالاست. نمیتوان رقم یا محدوده قیمت خاصی برای آن تعریف کرد اما خبر خوب این است که برای هر بخش از محیط آموزشی شما متناسب با بودجه شما، محصولات بسیار با کیفیت ایرانی و خارجی تولید میشوند و در دسترس خواهد بود. کافیست که با مشاوران حرفه ای کفپوشان تماس بگیرید تا با بازدید از محل شما، مناسبترین و با کیفیت ترین محصولات را به شما ارائه دهند.

محصولات مرتبط

کفپوش رول اکسکلوسیو

کفپوش ورزشی فضای باز

کفپوش مکالئوم

کفپوش بیمارستانی تارکت

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

کفپوش بیمارستانی اسمارت

کفپوش بیمارستانی پریموپرمیوم

1 دیدگاه دربارهٔ «کفپوش مناسب مدارس و مکان های آموزشی»

دیدگاه خود را بنویسید