چند نکته برای انتخاب کفپوش مراکز تجاری

0
153

مشتری جلوی پايش را مي بيند

مراکز تجاری از ارکان اصلی شهرها هستند. این مراکز از جمعیت زيادي در طول روز پذيرايي مي‌كنند. شاید بتوان گفت این مکان ها بیش از هر جای دیگر در سطح شهر به چشم مي آیند. زرق و برق آنها، روشنایی بخش و زینت شهرهاست. مردم، روز به روز بيشتر به مراكز تجاري مي‌روند. این در حالی است که ارائه خدمات و کالا به طور روزافزونی افزایش یافته و افزایش تقاضای مشتریان، فروشگاه ها و مراکز تجاری را واداشته تا برای جذب مشتری های خود و بازگشت دوباره آنها به این مراکز تلاش کنند. آنها می خواهند به هر نحو شده در رقابت با همتایان خود از تمام ترفندهای لازم استفاده کنند تا مشتریان را بیشتر به مراکز تجاری خود بکشانند.

ايمنی و دوام را دريابيد

عوامل بسیار زيادی در جذب مشتري به اماكن تجاري دخیلند که در حوصله این مطلب نمی گنجد ولی یکی از مهمترین و کلیدی ترین این عوامل، ایمنی آمد و شد مشتریان است. ایمنی، سنگ بنای جذب مشتریان خواهد بود و کفپوش مراکز تجاری يكي از فاكتورهاي موثر در رعايت ايمني پاساژهاست. ایمنی رفت و آمد نه تنها از مهمترین پارامترهای رفت و آمد در مکان های عمومی است که مقرّرات ساخت و ساز نیز این مهم را مورد توجه قرار داده است.

استانداردهای عبور و مرور در مراکز تجاری به همان اندازه حائز اهمیت هستند که در سطح شهر و در خیابان ها؛ درواقع یک خیابان باید آسفالت شده باشد تا اتومبیل ها بتوانند در آن رفت و آمد کنند. پیاده روها باید سنگفرش شده باشند تا در عین حال که زیبایی بصری شهر را تضمین می کنند، بتوانند امنيت عابر پياده را هم تضمين كنند. پس چگونه می شود از چنین فاکتوری در مکان های عمومی به ویژه مراکز تجاری که روزانه صدها مشتری به خود می بینند، چشم پوشید؟! چه در کف زمین، چه در راهروها و پلکان ها، چینش، زیبایی بصری، ایمنی و دوام کفپوش اهميت بسيار زيادي دارد. نکته مهم ديگر اینکه با وجود حجم زیاد آمد و شد در مراکز تجاری، کفپوش ها باید در برابر ساییدگی، خمیدگی، بریدگی، لکه ها و شستشوی هر روزه سطح زمین مقاوم باشند؛ پس در انتخاب کفپوش مراکز تجاری نباید این فاکتورها را از نظر دور داشت. برخی کارشناسان معتقدند روکش های سرامیکی می توانند بهترین گزینه برای مراکز تجاری باشند. این روکش ها باید در برابر آسیب های فیزیکی، اشعه های مختلف، بویژه اشعه فرابنفش و مواد شیمیایی مقاوم باشند.

چرا بايد زيبايي کفپوش مراکز تجاری را جدي بگيريم؟

در کنار این موارد که به ایمنی کفپوش مراکز تجاری مربوط است، پارامتر دیگری نيز مطرح مي‌شود كه عبارت است از زیبایی بصری. اين مساله، دغدغه صاحبان تمام كسب و كارهاست چراكه مي‌تواند مشتریان بیشتری را به یک برند، مکان خاص و نظائر آن جذب کند.

به علاوه، ما بیش از هر حس دیگری در میان حواس پنجگانه خود به حس بینایی، تکیه می کنيم. این سنسورهاي حسي خريداران به صورت خودآگاه يا ناخوداگاه، هنگامي كه در مراكز تجاري هستند، در حال كار كردن است و بر تصميم آنها براي ماندن در يك مركز خريد يا بازگشت‌شان به آنجا تاثير مي‌گذارد. چه چیز می تواند مشتری ثابتی برای رستوران های زنجیره ای و مراکز تجاری به نام نظیر ایران مال، یا پالادیوم یا هر جای دیگری جذب کند؟ حضور رنگ های مختلف، برندهای محبوب مشتری، محیط شیک و زیبا، همه و همه بیش از هر فاکتور دیگری در این امر دخیلند. درواقع در و دیوار مراکز تجاری باید مشتری را مثل آهنربا به خود جذب کند. و این زیبایی نه در در و دیوار که در کف زمین هم نمود قابل توجهی دارد. شاید بتوان گفت مشتری بیش از هر جای دیگری، اوّل جلوی پای خود را می بیند!! اصل خلاقیت مسئله ای جدا از زیبایی نیست و استفاده از گزینه های نامتعارف، جدید و اصیل در بافت و رنگ کفپوش می تواند جلب توجه کند. کفپوش هایی با تزئینات خاص، تضاد رنگ های به کار رفته در کفپوش می تواند در کنار سایر عوامل موثر در دکوراسیون مراکز تجاری دخیل و موثر باشد.
 
 

 

 

محصولات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید