چند نکته برای انتخاب کفپوش مراکز تجاری

همه می دانیم که روز به روز فضای مجازی بیشتر و بیشتر در زندگی ما نفوذ می کند. البته بازار خریدهای آنلاین هم داغ است و مردم با مراجعه به وب سایت های مختلف، خریدهای خود را انجام می دهند. ولی بسیاری از مردم همچنان ترجیح می دهند در بازارها و مراکز تجاری حضور داشته باشند و کالای مورد نیازشان را با دست لمس کنند و با بینی بو بکشند. پس مراکز تجاری باز هم پذیرای مشتریان زیادی است و رقابت تنگاتنگ مراکز تجاری با یکدیگر طلب می کند که نمای مراکز تجاری ، ایمنی آمد و شد و بهینه سازی در خدمات مراکز تجاری به بهترین شکل ممکن تأمین شود.

این نکات در انتخاب کفپوش مراکز تجاری ، مشتری را دوباره به پاساژ شما برمی گرداند

یکی از نکات مهمی که توجه مدیران مراکز تجاری را به خود جلب کرده، همین مسئله ایمنی رفت و آمد مشتریان است. یکی از مهمترین فاکتورها در این میان نیز جنس کفپوش در مراکز تجاری است.
آنچه ما در کلام به آن کفپوش مراکز تجاری می گوییم، شامل طیف وسیع و متنوعی از کفپوش ها و البته کاربری هاست. از پاساژها و مراکز خرید گرفته، تا گالری ها و نمایشگاه ها و هتل ها همه متفاضی این نوع کفپوش ها هستند. خوب است بدانید که فضاهایی متقاضی کفپوش مراکز تجاری و غیرمسکونی بر اساس حجم تردد در آن ها به دسته های زیر قابل تفکیک هستند:

  •  فضای اداری کم تردد: به ادارات و شرکت های با حجم تردد کم و بدون مراجعه ارباب رجوع گفته می شود. در این فضاها، حجم تردد مانند فضای مسکونی کم است و تنها تفاوت این است که مراجعه کنندگان با کفش در این فضاها تردد میکنند.
  •  فضای اداری پرتردد: به ادارات و شرکت هایی با حجم تردد بالا که مراجعه کنندگان حضوری دارند اطلاق می شود. مهم است که پیش از انتخاب کفپوش برای فضای خود، حجم تردد را در آن پیش بینی کنید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.
  •  فضای اداری و تجاری بسیار پرتردد: مانند پاساژها و یا اداراتی همچون سازمان ثبت احوال که همواره با حجم بسیار بالای مراجعه کنندگان رو به رو هستند. تولید کنندگان کفپوش، برای این فضاها پیشنهادات و تولیدات ویژه ای دارند.

ایمنی مشتری

ایمنی، سنگ بنای جذب مشتریان خواهد بود و کفپوش مراکز تجاری یکی از فاکتورهای موثر در رعایت ایمنی پاساژهاست. ایمنی رفت و آمد نه تنها از مهمترین پارامترهای رفت و آمد در مکان های عمومی است که مقرّرات ساخت و ساز نیز این مهم را مورد توجه قرار داده است.
استانداردهای عبور و مرور در مراکز تجاری به همان اندازه حائز اهمیت هستند که در سطح شهر و در خیابان ها؛ درواقع یک خیابان باید آسفالت شده باشد تا اتومبیل ها بتوانند در آن رفت و آمد کنند. پیاده روها باید سنگفرش شده باشند تا در عین حال که زیبایی بصری شهر را تضمین می کنند، بتوانند امنیت عابر پیاده را هم تضمین کنند. پس چگونه می شود از چنین فاکتوری در مکان های عمومی به ویژه مراکز تجاری که روزانه صدها مشتری به خود می بینند، چشم پوشید؟! چه در کف زمین، چه در راهروها و پلکان ها، چینش، زیبایی بصری، ایمنی و دوام کفپوش اهمیت بسیار زیادی دارد. نکته مهم دیگر اینکه با وجود حجم زیاد آمد و شد در مراکز تجاری، کفپوش ها باید در برابر ساییدگی، خمیدگی، بریدگی، لکه ها و شستشوی هر روزه سطح زمین مقاوم باشند؛ پس در انتخاب کفپوش مراکز تجاری نباید این فاکتورها را از نظر دور داشت.
معماران داخلی گزینه های متنوعی پیش روی خود می بینند که در عین زیبایی و حسن سلیقه، بتوانند دارای ارزش های پرکاربردی نیز باشند. فرش، کفپوش های وینیل، کفپوش های پی وی سی، فرش های تجاری، کفپوش های پلاستیکی و انواع دیگر کفپوش ها گزینه های پیش روی آنهاست. این کفپوش ها در عین اینکه امنیت مشتری را تضمین می کنند، او را هم به خود جذب می کنند و به فاکتور مهمی در خریدهای مجدد مشتری از مرکز تجاری تبدیل می شوند.

کفپوش شرکت ایرانمال

انواع کفپوش تجاری

حال ببینیم جنس کفپوش در مراکز تجاری چگونه باید باشد. برای برخی افراد ایمنی، اولویت است و برای بعضی دیگر زیبایی ولی از آنچه گفته شد برمی آید که هر دوی اینها مهم هستند.
در اینجا به گزینه های موجود اشاره می کنیم:

  1. کفپوش‌های کلیک‌دار(LVT)، این کفپوش ها حس پارکت را به مشتری القا می‌کنند. همه ما حس خوبی به پارکت داریم به خصوص که این کفپوش بسیار بادوام بوده و دربرابر حرارت مقاوم است. به علاوه کفپوش‌های کلیک‌دار انعطاف قابل توجّهی نسبت به وزن افراد در حال آمد و رفت دارند و می‌توان مرتّب آنها را تعویض کرد.
  2.  فرش های تجاری، گزینه بعدی که در فیلم‌های مشهور هالیوودی هم زیاد دیده‌ایم و در مراکز تجاری و کازینوهای لاس‌وگاس خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و درنظر مشتریان شیک و باکلاس جلوه می‌کنند، فرش‌های تجاری‌ای هستند که بیشتر در لابی‌ها و راهروهای مراکز تجاری از آنها استفاده می‌شود. این گزینه، زیبایی و امنیت را به‌طور همزمان به پاساژ شما هدیه می‌دهد. اگر صرف این هزینه برای شما ممکن است میتوانید به صورت اختصاصی طرح خود را سفارش دهید تا براساس آن فرش دلخواهتان را تحویل بگیرید. امکان سفارش موکت و فرش اختصاصی در کفپوشان فراهم است.
  3.  کفپوش های پلاستیکی (PVC)، اگر بودجه‌تان محدود است، توصیه ما به شما این کفپوش‌ است. این کفپوش‌ها دارای چندین لایه بسیار مقاوم هستند. کفپوش های پی وی سی دارای تنوع بسیار بالایی هستند و انواع آن در بازار به صورت رول و تایل وجود دارد.
  4.  موکت تایل ، از آنجا که این موکت ها دارای لایه زیرین مستحکمی هستند، میتواند یک گزینه خوب و قابل قبول برای اماکن پرترددی مانند مراکز تجاری باشد. این موکت ها مقاومت خوبی در برابر شستشو دارند، در بعضی از مدل ها ضد آب هستند و تعویض آن ها ساده است. در کنار تمام این موارد، از زیبایی و تنوع طراحی موکت تایل ها نیز نباید غافل شد. به عنوان مثال موکت آمبرا در صورت نصب برای فرودگاه ها و مراکز تجاری، تا ۱۰ سال گارانتی دارد اما عمر مفید آن بین ۱۵ تا ۲۰ سال تخمین زده می شود.
  5.  کفپوش بیمارستانی ، قبل ار انتخاب کفپوش برای مرکز تجاری خود، بررسی کفپوش های بیمارستانی را از قلم نیندازید. این کفپوش ها در فضای بیمارستانی روزانه تا ۵ بار با مواد ضدعفونی کننده قوی شسته می شوند و با این حال تغییری در کیفیت آن ها پدید نمی آید. همچنین مقاومت آن ها در فضاهای پرترددی مانند بیمارستان ها و مراکز تجاری، مثال زدنی است. همچنین انتقال اجسام سنگین بر روی آن ها رد و آسیبی بر جای نمی گذارد. کفپوش های بیمارستانی در دو نوع هموژن و هتروژن تولید و عرضه می شوند که قابل استفاده در مراکز تجاری نیز می باشند.

کفپوش تجاری ارزان

اگر از این داستان بگذریم که گران یا ارزان بودن کالایی، مساله ای نسبی است و به عوامل زیادی از جمله درآمد شما وابسته است، واقعیت این است که در انتخاب کفپوش تجاری ارزان، ما با گزینه های زیادی رو به رو نیستیم. کفپوش های مراکز تجاری باید قابلیت های ویژه ای داشته باشند که باعث افزایش قیمت تولید آن ها می شود. به عنوان مثال مقاومت این کفپوش ها در برابر تردد، باید فراتر از سایر کفپوش ها باشد و یا استفاده از مواد خاصی که در هنگام شستشو لعزنده نباشند از جمله دلایل این اختلاف قیمت هاست.
در نهایت میتوانیم به دوسته کلی به عنوان کفپوش تجاری ارزان اشاره کنیم: کفپوش رول گرانیتی که در مراکز درمانی و بیمارستانی نیز استفاده می شوند و قابلیت آنتی باکتریال دارند. دیگری کفپوش های مکالئوم یا وینیلی است که خود دو دسته کفپوش وینیل گرانیت و کفپوش وینیل مرمری دارد و به صورت تایل در بازار موجود است.

موکت فضای تجاری

این روزها تولیدکنندگان موکت به کلی دید ما را نسبت به تصور سنتی ما از موکت تغییر میدهند و ما را با تولیدات بی نظیر خود شگفت زده میکنند. دیگر موکت، تنها کفپوشی برای خانه ها نیست و در همه جا میتوان از ویژگی های مثبت این کفپوش بهره برد. از نکات مثبت استفاده از کفپوش در مراکز پرتردد تجاری، کاهش حجم سر و صدا و آلودگی صوتی است. با این کفپوش، آرامش به فضای تجاری شما حاکم خواهد شد.
در استفاده از موکت به عنوان کفپوش مراکز تجاری دقت کنید تا موکتی مناسب را انتخاب کرده باشید. بهتر است موکت تایل را در صدر لیست خود قرار دهید، به ویژه موکت تایل هایی با بافت لوپ. همچنین دقت به این نکته ضروری است که موکت هایی با الیاف پلی آمید مقاومت بهتری در برابر تردد دارند و استفاده از این الیاف در تراکم بالا، دوام بیشتر و ظاهر با کیفیت تری برای مرکز تجاری شما خواهد داشت.

 

محصولات مرتبط

کفپوش پرتردد اف وی

کفپوش مکالئوم

کفپوش بیمارستانی تارکت

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

کفپوش بیمارستانی اسمارت

کفپوش بیمارستانی پریموپرمیوم

دیدگاه خود را بنویسید