همه چيز درباره موکت تایل‌ها

0
226

موکت تایل‌ها که به عنوان موکت‌­های چهارگوش و موکت‌­های تکه تکه نیز شناخته می­شوند جایگزین شیک و مدرنی برای موکت­‌های لوله‌­ای هستند. هرچند نصبشان حتی به وسیله شخص خریدار بسیار آسان‌­تر است اما، آنها نیز معایب و محسن خود را دارند. نكته‌اي كه درباره موکت تایل‌ها بايد بدانيد اين است كه اين نوع موكت بیشتر در مکان­‌های تجاری و عمومی چون مدارس یا فرودگاه‌ها استفاده مي‌شوند. با اين حال اخيرا اقبال برای استفاده از موکت تایل‌­ در منازل نیز بیشتر شده است. شما چه بخواهید از موکت­‌های رولی و لوله­‌ای استفاده کنید چه خواستار موکت­ تایل‌ها هستید، بهتر است جنبه­‌های زیر را درباره موکت تایل ها در نظر بگیرید:

تنوع مدلی درباره موکت تایل ­ها

موکت تایل­ ها تنوع بسیاری در رنگ و مدل دارند و در موارد زیر موجودند:

  • اندازه­‎های گوناگون
  • الیاف متنوع
  • پرز­های مختلف
  • روش­­‌های تولید و بهره بری متفاوت

تنوع ذکر شده بدان معناست که شما می­توانید مانند موکت­های رولی، از موکت تایل ­ها برای محیط در نظر گرفته شده استفاده کنید یا حتی کف خانه خود را با آنها بياراييد. به غیر از قالب بندی و مدل نصب، بزرگ‌ترین تفاوت موکت­ تایل­ ها با موکت­های لوله­ای در مواد پایه­ای تشکیل دهند آنها است. مواد اصلی تشکیل دهنده موکت تایل­ ها عبارتند از: وینیل، فایبرگلس، وینیل/فایبرگلس، یورنت، پلی پروپلین بافته شده، و وینیل قابل بازیافت.

درباره موکت تایل

کیفیت مواد پایه‌­ای تشکیل دهنده موکت تایل ­ها بسیار مهم است چون پایداری ابعاد کار را فراهم و به مقاومت موکت در برابر رطوبت کمک می­کنند.

نكته ديگر درباره موکت تایل­ ها اين است كه علاوه بر تنوع مواد تشکیل دهنده پایه­ای، از نظر قابل چسب و غیر قابل چسب بودن نیز تفاوت دارند. به هر دو شکل نیز می‌­توانند تولید شوند و هر دو مدل در بازار یافت می­شود. یک مدل از مدل‌هاي موكت كاشي ها اين است كه از پشت همچون برچسب و کاغذ برگردان، دارای نواری است و ما مي‌توانيم آن را جدا کرده و بچسبانيم. دو مدلی که به چسبی جداگانه نیاز دارد. هر دو مدل برای نصب خریدار به طور فردی قابل اجراست. در مواقع لزوم نیز می­توان با وسایل مربوط به مدل خود آنها را از محل نصب­شان جدا کرد.

موکت تایل خود را انتخاب کنید

هنگام انتخاب موکت تایل برای اتاق یا منزل خود، فراتر از در نظر گرفتن رنگ و مدل آن، باید تصوری از کار تمام شده در ذهن خود ایجاد کنید. نگاه کردن به یک تکه از این نوع تایل ممکن است شما را برای خرید آن متقاعد سازد. با اين حال تجسم کف محیط منزل شما به شکل یک مجموعه، کمک خواهد کرد تا کار پوشش محیط مورد نظر، مطابق با برنامه و سلیقه خودتان پیش برود. اگر قصد دارید تا از موکت تایل برای ایجاد الگویی خاص استفاده کنید، تجسم تمام سطح به صورت یکپارچه و تمام شده، آنچه را که شما قصد پیاده سازی آن را داشته‌­اید، تضمین می­کند. همچنین باید سایز مورد نظر خود را با توجه به تنوع سایزی این نوع محصول در نظر بگیرید. چراكه سایز تایل بر روی نتیجه نهایی کار تاثیر خواهد داشت.

همچنین می توانید درباره‌ی محاسن و معايب موكت كاشی بخوانید.

تعهد تولید کننده در قبال شما مطلب دیگری است که باید در نظر بگیرید. باید تعهدی در صورت آب رفتن، پیچ و خم شدگی و فر خوردگی محصول داده شود. این موارد نه تنها نازیبا هستند بلکه مقاوت محصول را کم کرده و سبب عمر کوتاه آن مي‌شوند.

 

 

محصولات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید