چیدمان دفتر کار و 10 نکته جادویی

امتیازدهی این نوشته

مطمئناً همه ما با اصطلاح ” دفتر کار تمیز، ذهن تمیز ” آشنا هستیم و در واقع اصطلاح درستی هم است. می توان گفت که رها شدن از یک محیط کاری آشفته و شلوغ، احساسات و اعصاب شما را تسکین می دهد و در نتیجه، شما می توانید به جای اینکه تمام حواس و زمان خود را بر روی تمیز کردن اطرافتان بگذارید، به راحتی بر روی کار خود تمرکز کنید.

محیطی خالی ولی پر از وسایل

در اینجا، به بیان مختصری از روش هایی برای سازمان دهی اداره و فضای کاری شما می پردازیم.

چیدمان دفتر کار خانگی

این روزها شاهد به وجود آمدن مشاغل خانگی مختلف و مهیا شدن شرابط دور کاری در ادارات بیش از پیش هستیم. این یک قدم مثبت محسوب می شود اما فراموش نکنید که کار در خانه نیز مانند کار در محل کار نیازمند محیطی اختصاصی و حرفه ای است. بهتر است کنجی دنج یا میزی کوچک را به این کار اختصاص دهید. فراموش نکنید که این دفتر کوچک بخشی از خانه شما محسوب می شود و می تواند دکوراسیونی همسو با منزل شما داشته باشد، بدین معنی که نیازی نیست در آن از کفپوش مجزا یا رنگ آمیزی متفاوتی استفاده کنید. همین که فضایی رسمی به دور از دل مشغولیت های خانه فراهم باشد، عالی است.

چیدمان دفتر کار کوچک

اگر فضای دفتر کار خانگی یا اداری شما فضایی کوچک است، نگران نباشید. راهکارهای مفیدی وجود دارند که بتوانید حداکثر بهره برداری را از فضا داشته باشید. در فضاهای کوچک، نظم حرف اول را میزند. می توانید از کشوها و قابل های مناسب استفاده کنید و فراموش نکنید که بایگانی مرتب و دسته بندی تمیزی با استفاده از زونکن ها برای خود فراهم کنید. جلوگیری از پراکندگی مدارک، می تواند به ذهن شما نظم بدهد و دفتر کار کوچک شما را زیبا و کارآمد جلوه دهد.

تزئین دیوار دفتر کار

چیدمان دفتر کاردر چیدمان دفتر کار خانگی یا اداری شما، دیوارها نقش مهمی خواهند داشت. استفاده از دیوارهایی با رنگ تند و یا کاغذدیواری های طرحدار، موجب آشفتگی ذهن شما خواهند شد. پیشنهاد می شود که دیوارها تک رنگ ساده با استفاده از رنگهای خنثی باشند. می توانید با توجه به رنگ بندی لوگوی خود یک یا دو دیوار مناسب را انتخاب کرده و به رنگ لوگوی خود نقاشی کنید. همچنین استفاده از تصویر لوگو به عنوان نقشی بر روی دیوار میتواند جذاب باشد به شرط آنکه فضای آن مهیا باشد.

همچنین می‌توانید درباره‌ی چگونه دیوار بالای کاناپه را تزیین کنیم بخوانید.

در استفاده از پوسترها و پنل های اطلاع رسانی بر روی دیوار هم دقت کنید. این که بتوانید از دیوارها به عنوان ابزاری برای اطلاعرسانی استتفاده کنید خوب است اما استفاده زیاد و بی رویه، نه تنها مفید نخواهد بود بلکه زیبایی و دکوراسیون داخلی شما را نیز تحت الشعاع قرا خواهد داد.

 تزئین دفتر کار با گل

آیا استفاده از گیاهان و گلها در فضای اداری مناسب است؟ قطعا بله. گیاهان و رنگ سبز آنها با خود آرامش به همراه می آورند، محیط کاری شما را صمیمیتر نشان می دهند و به زیباسازی فضا کمک میکنند. در استفاده از گیاهان دقت کنید. اگر ساختمان شما فاقد نور کافی است و یا اگر شخصی برای نگهداری و رسیدگی از آنها در دفتر ندارید، بهتر است این گزینه را حذف کنید. گیاهان هماهنقدر که می توانند روح شادابی را در شرکت شما بدمند، در صورت پژمرده و بیحال بودن میتوانند فضای شما را شلخته و دلمرده جلوه دهند. بهتر است از گیاهانی برای محیط کار خود استفاده کنید که مقاوم باشند و به نور و آب زیادی احتیاج نداشته باشند.

آن را عملی کنید

مهم نیست فضای کاری شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، جلوگیری از آشفتگی و شلوغی محیط کاری و نگه داشتن همه وسایل در سر جای خود، می تواند شما را یاری کند تا یک نظام سازمان یافته ای را قبل از نشستن پشت میز خود به وجود آورید. این نظام سازمان یافته می تواند قفسه فایل، سبد و یا روشی برای سازمان دهی وسایلتان باشد که هیچ وقت به آن توجه نکرده بودید. این ایده های موثر، الهام بخش این است که شما دفتر کاری خود را یکبار برای همیشه نظم دهید. نظم دادن به فضای کاری، شما را آرام تر می کند و همینطور برای روبرو شدن با هر پروژه ای که مسئول آن هستید آماده می شوید.

به وسایل روی میز اهمیت دهید

چیدمان دفتر کارزمانی که شما دست به کار می شوید تا دفتر کار خود را نظم و سازمان دهید، همیشه نقطه ای در اتاق شما وجود دارد که شما باید از آنجا شروع کنید. این نقطه می تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند تا به ترتیب کار خود را به اتمام رسانید و آن نقطه مذکور میز کار شماست. در واقع میز کار شما، نقطه ای از فضای شما است که همیشه چشمتان با آن برخورد دارد و اگر میز کار منظم باشد، شما احساس بسیار خوبی را تجربه می کنید. به طور کلی، بهترین راه برای رسیدن به این هدف، خرید لوازم جانبی برای میز است که نه تنها از نظر ظاهری مناسب هستند بلکه کاربردی هم باشند.

همچنین می‌توانید درباره‌ی مرتب کردن میز کار | چگونه میز کارمان را مرتب کنیم؟ بخوانید.

از قفسه های زیادی استفاده کنید

چیدمان دفتر کارقفسه ها، اشیایی هستند که می توان آن ها را خیلی سریع و آسان به دفتر کار وارد کرد. قفسه ها فضای کافی دارند تا شما وسایلتان را در آن ها قرار دهید، مخصوصاً زمانی که کمد و کشو ندارید. قفسه های سفیدرنگ می تواند ایده مناسبی برای فضای کاری شما باشد و به محیط روشنایی بخشد. برای جای دادن وسایل مختلف خود همیشه به فضای کافی احتیاج دارید. با قرار دادن قفسه هایی با کابین های فراوان می توانید با نظم خاصی وسایل خود را سازمان دهی کنید و فضایی با ظاهری شیک و منظم خلق کنید.
اگر شما دارای اداره ای وسیع و بزرگ هستید و همینطور بودجه مناسبی برای حرفه تان دارید، پس می توانید بدون در نظر گرفتن هزینه از مجموعه ای از قفسه هایی استفاده کنید که نظم محیط شما را افزایش دهد. کاربرد قفسه های فراوان و قرار دادن تقریبا تمام وسایل در آن ها، فضای اداره شما را منظم تر جلوه می دهد.

جعبه های فراوانی به کار ببرید

شما برای فضای کاری خود می توانید از جعبه های متعددی استفاده کنید. اگر در دفتر کار خود قفسه هایی به شکل کتابخانه دارید و می خواهید وسایل خود را در آن جای دهید، مطمئناً ظاهر خوبی به فضای شما نمی بخشد. از آنجاکه این قفسه ها بدون در هستند و همچی نمایان است، بهتر است از جعبه های متعددی استفاده کنید و ابتدا وسایل را در جعبه ها و سپس جعبه ها را در قفسه ها بگذارید. این روش باعث می شود تا نمای دفتر کار شما بدون عیب و نقصی منظم شود. حتی می توانید وسایل مشابه را در جعبه ها طبقه بندی کنید و روی هر جعبه نام هر دسته را بنویسید.

کاغذها را فایل بندی کنید

شاید در نظر اول جای دادن کاغذها در داخل پوشه شما را یاد دوران مدرسه بیاندازد و کمی لبخند به صورت شما بیاورد، ولی شک نکنید که مرتب کردن و جمع آوری کاغذهای مورد نیاز شما و قرار دادن آن ها در داخل پوشه و یا فایل ایده بسیار منطقی ای است. زیرا که پخش شدن کاغذها بر روی میز ظاهر چندان خوشایندی ندارد و دفتر کار شما را بی نظم می کند.

 تزیین و سازمان دهی را ترکیب کنید

بله درست حدس می زنید، شما می توانید در عین حال که مشغول سازمان دهی دفتر کار خود هستید به دکوراسیون و تزئیناتش هم اهمیت دهید. سازمان دهی وسایل به معنای آن نیست که به زیبایی فضایتان توجه نکنید، بلکه برعکس این سازمان دهی در کنار وسایل تزئینی مثل گلدان، قاب عکس و خیلی موارد دیگر می تواند زیبایی فضای شما را چند برابر کند.
امیدواریم توانسته باشیم، ایده و ذهنیتی را با کمک این موارد براساس سلیقه تان به شما القا کنیم.

محصولات مرتبط

موکت اداری

موکت تایل

موکت طرح برایتون

موکت طرح ترک torque

موکت پالاز طرح الماس

موکت طرح آی سو

موکت طرح ملانژ

https://www.thespruce.com/home-office-organization-ideas-4586995

دیدگاه خود را بنویسید