کفپوش پی وی سی ورزشی و مزایای آن

امتیازدهی این نوشته

بهترین کفپوش برای یک سالن ورزشی

چنانچه شما مدیر یک سالن ورزشی هستید و یا برای طراحی یک فضای ورزشی انتخاب شده اید، قطعا میدانید که برای انتخاب کفپوش مناسب فضای ورزشی ، باید علاوه بر زیبایی، ویژگی های مهم دیگری را نیز مد نظر داشته باشید. بهتر است انوع کفپوش ورزشی برای فضاهای باز یا سرپوشیده را بشناسید، تفاوت ها و ویژگی های هر کدام را به دقت بدانید و متناسب با بودجه و نیاز فضای ورزشی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مطلب سعی خواهد شد به تمامی سوالات شما در مورد کفپوش پی وی سی، یکی از رایجترین و مرغوبترین نوع کفپوش های ورزشی پاسخ داده شود.

 

 انواع کفپوش های ورزشی در فضاهای سرپوشیده و باز 

معرفی کفپوش پی وی سی سالن ورزشی

واژه ورزش یادآور دویدن، جنب و جوش و تکاپوست. تکاپویی که برای سلامتی و تندرستی و نه برای کار عادی روزمره به آن می پردازیم. پس سلامت و بهداشت در حین ورزش و تکاپو از اهمیت زیادی برخوردار است. همین فعالیت های شدید و سنگین در سالن های ورزشی است که نیاز به وجود كفپوش ها و یك سبك معماری خاص و ویژه را لازم و ضروری می كند. در حال حاضر دو نوع کفپوش برای سالن های چند منظوره مورد استفاده قرار میگیرند. کفپوش های فومی و کفپوش پی وی سی سالن ورزشی.
کفپوش فومی چنان که از نام آن پیداست، با لایه ای از جنس فوم درست شده است که همین ویژگی به آن نرمی و قابلیت انعطاف پذیری بالاتری میدهد. این کفپوش قابلیت ضربه پذیری بالایی دارد و در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجا که اجسام سنگین میتوانند به لایه فوم این کفپوش آسیب وارد کنند، کفپوش فومی گزینه مناسبی برای سالن های بدنسازی به شمار نمیرود.

معرفی کفپوش پی وی سی سالن ورزشی
کفپوش پی وی سی ، کفپوشی یک لایه به شمار میرود که روی آن نیز از خود جنس پی وی سی لایه ای کشیده میشود و بنابراین بسیار در برابر تردد مقاوم هستند. ویژگی خوب این نوع کفپوش، قابلیت استفاده آن در فضاهای مختلف اعم از سالن ورزشی چند منظوره و بدنسازی است چرا که سنگینی وزنه ها و دستگاه های بدنسازی، به این کفپوش آسیب نمیرسانند. نکته دیگری که نمی توان آن را از قلم انداخت، قیمت مقرون به صرفه این نوع کفپوش در مقابل کفپوش فومی است. کفپوش پی وی سی این روزها در بازار با حدود قیمت 65 هزار تومان به بالا به فروش میرسد در حالیکه این رقم برای کفپوش فومی از 135 هزار تومان شروع میشود. این اختلاف رقم به ویژه در سالن های بزرگ و چندمنظوره، میتواند چشمگیر باشد.

 

کفپوش ورزشی کمپارس
 

نرم برای ورزشکاران ، سخت و مقاوم برای وزنه ها

 

فارغ از اینكه در یک سالن ورزشی چه ورزش تخصصی ای انجام می شود، چند نکته قابل توجه را باید در نظر داشته باشیم. در این سالن ها تعداد زیادی افراد در حال پرش و دویدن هستند یا از وسایل سنگینی مثل وزنه ها استفاده می کنند. کفپوش سالن ورزشی باید دارای اصطکاک باشد و حتی الامکان از هرگونه لغزش و لیز خوردن پیشگیری كند.
در کنار این مورد اما باید چنان نرم و امن باشد که در صورت لغزش، افتادن یا کشیده شدن بازیکنان روی سطح آن سبب شکستگی، کوفتگی های شدید یا زخم های عمیق نشود. همچنین باید مقاوت لازم را در برابر وزنه های سنگین، پرش های مداوم و قدم های پرتوان و نیرومند بازیکنان یک تیم داشته باشد. کفپوش pvc مخصوص سالن های ورزشی سرپوشیده به طور گسترده ای از طرف مدیران استقبال می شود. چراکه همه این ویژگی ها را در کنار موارد مفید دیگر دارد.

یک کفپوش خوب ، شرط استاندارد بودن سالن ورزشی شما
باشگاه ورزشی خیابان مفتح تهران

تنوع کفپوش pvc مخصوص سالن های ورزشی در ضخامت و رنگ در کنار مقاومت و راحتی سبب شده تا این محصول برای ورزش هایی همچون بدمینتون، والیبال، بسکتبال، تنیس، پینگ پونگ و فوتسال مناسب باشد. استفاده از این محصول حتی در سالن ورزش های انفرادی همچون بدنسازی و وزنه برداری یا ورزش های گروهی مانند یوگا، ایروبیک و پیلاتس نیز گزینه مناسبی است و همین موضوع سبب توجه و انتخاب روزافزون این محصول از سوی مدیران مجموعه های ورزشی شده است.

ویژگی های فنی کفپوش pvc برای سالن ورزشی

ویژگی های فنی کفپوش pvc برای سالن ورزشیکفپوش pvc ورزشی در ضخامت های گوناگونی از دو میلیمتر تا هشت میلیمتر موجود است و در رنگ های متنوعی متناسب با ورزش های مختلف قابل اجرا خواهد بود. عموما پیشنهاد می شود برای ورزش هایی با سطح برخورد بالا مانند فوتبال یا والیبال، کفپوش پی وی سی با ضخامت بیشتر استفاده شود و برای فضاهایی مانند سالنهای ورزشی که در آن ورزشکاران برخورد کمتری با زمین دارند، از ضخامت کمتر مانند 2 تا 3 میلیمتر استفاده شود.

یک کفپوش خوب ، شرط استاندارد بودن سالن ورزشی شما
باشگاه پينگ پنگ شهريار
 
 

محصولات مرتبط

کفپوش‌ ورزشی

کفپوش تنیس و اسکیت

کفپوش ورزشی فضای باز

کفپوش ورزشی رانینگ

کفپوش ورزشی کمپارس

کفپوش ورزشی استارت

دیدگاه خود را بنویسید