خانه‌ای که حالم را خوب می‌کند

تجربه معجزه رنگ در خانه

چه رنگی را برای اتاقتان می‌پسندید؟ زرد، آبی، سبز، نارنجی. شاید تعجب کنید، اما رنگی که برای خانه خود انتخاب می‌کنید دقیقا بازتاب روحیه و افکار شماست. ممکن است خیلی از افراد اصلا به رنگ خانه شان توجه نداشته باشند، اما باید بدانند هر آنچه در محیط اطرافمان وجود دارد، از كوچك ترين تا بزرگ ترين آنها، همگی روی افکار و روحیات ما تاثیر می‌گذارند.

هر كدام از رنگ ها، احساسات مختلفی را در افراد ایجاد می‌کند که تاثیر آن تقریبا روی همه افراد به یک شکل است. به همین دلیل باید آگاهانه رنگ خانه و محیط زندگی خود را انتخاب کنیم. از آنجاکه همه ما خواهان فضای زیباتری برای زندگی هستیم، باید نسبت به انتخاب رنگ در خانه و اتاقمان بيشتر دقت كنیم و بدانیم چگونه از ترکیب رنگ ها در محيط خانه استفاده کنيم.

شگفت انگیز است، اما رنگ ها میتوانند رنگ و حس ما نسبت به زيبايي مبلمان يا حتی اندازه اتاق را هم تغییر دهند. فقط کافی است تا کمی در مورد رنگ ها اطلاعات داشته باشید و بدانيد چگونه از آنها استفاده كنيد.

رنگ خانه

احساس‌ها و رنگ‌ها، زنجيره به هم پيوسته

به خاطر داشته باشید که رنگ‌ها دارای تاثیرات روانی متعددی هستند. آنها میتوانند احساساتی مثل آرامش، خشم، خوشحالی، ناراحتی یا حتی گرسنگی را به ما منتقل کنند. اگر برای انتخاب رنگ مناسب به دنبال کمک هستید، پس بد نیست به مجلات، سایتها و کتاب‌های دکوراسیون نگاه كوتاهي بیندازید. یادتان باشد، در انتخاب رنگ خانه ، بهتر است ابتدا در مورد رنگ لوازم خانه تصمیم بگیرید و سپس طبق آن رنگ دیوارها و پنجره ها را انتخاب کنید. سعی کنید تعداد رنگ هایی که در خانه استفاده میکنید بیشتر از سه یا چهار رنگ نشود، زیرا تنوع زیاد در رنگ ها، فضای خانه را شلوغ و شلخته نشان میدهد. با انتخاب رنگ مناسب برای دیوار، میتوانید با هزینه پایین فضای متفاوتی در خانه خود خلق کنید.

كلياتي درباره رنگ‌ها

پيش از آنكه به موضوع رنگ خانه به طور دقيق‌تر بپردازيم و تاثير هر كدام از رنگ‌ها را بررسي كنيم، بهتر است كلياتي را درباره رنگ‌ها با هم مرور كنيم. در ابتدا بد نيست بدانيد كه رنگ‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند. رنگ‌های گرم، سرد و خنثي.

رنگ خانه

  • رنگ‌های گرم عبارتند از رنگ‌های زرد، قرمز و نارنجی. همانطور که از دسته‌بندي آنها مشخص است، اين دسته از رنگ‌ها مثل نور خورشید یا شعله آتش، حس گرما را منتقل می‌کنند. این رنگ‌ها پر جلا و درخشان هستند. آنها حس خوشحالی، هیجان و مثبت‌اندیشی را انتقال می‌دهند و از همه مهم‌تر می‌توانند اشتهای افراد را زیاد کنند. رنگ‌های گرم باعث می‌شوند تا فضای اتاق از آنچه که هست کوچک‌تر به نظر برسد. به همين دليل هم اگر اتاق بزرگی دارید بهتر است با استفاده از رنگ‌های گرم، فضا را دوستانه‌تر و صمیمی‌تر کنید.
  • رنگ‎های سرد: رنگ‌های بنفش، آبی و سبز جزو رنگ‌های سرد محسوب می‌شوند. رنگ‌های سرد جزو رنگ‌های آرامش بخش هستند و مثل آب و آسمان، حس سرما را منتقل می‌کنند. آنها به نوعی حس سلامتی، زیبایی و امنیت را در ما ایجاد می‌کنند. از آنجاکه این رنگ‌ها، فضا را سردتر نشان می‌دهند، پس بهتر است در اتاق‌های آفتابگیر استفاده شوند. رنگ‌های سرد باعث می‌شوند فضای اتاق، بزرگ‌تر به نظر برسد. بنابراين اگر اتاق کوچکی دارید، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های سرد، اتاقتان را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.
  • رنگ‌های خنثی: رنگ‌های سفید، خاکستری، سیاه و قهوه‌ای جزو رنگ‌های خنثی به شمار مي‌روند. این رنگ‌ها به نوعی حس سرما و گرما را با هم به ما منتقل می‌کنند، به راحتی با رنگ‌های دیگر هماهنگ می‌شوند و در دکوراسیون خانه نيز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.
معجزه رنگ‌ها

خانه مکانی است که در آنجا همه افراد به دنبال آرامش هستند و رنگ برای خانه می‌تواند در ایجاد این آرامش سهم زیادی داشته باشد. با یک تغییر ساده در رنگ خانه می‌توانید روحیه و افکار خود را تغییر دهید و این یعنی معجزه رنگ‌ها!

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید