چگونه پیاده رو و پیاده روی ایمن و جذاب می شود؟

چطور می شود پیاده رو و پیاده روی را جذاب کرد؟ آیا اصلا نیاز است برای جذابیت پیاده روی کوشید حال آنکه بسیاری از پیاده روها امنیت کافی ندارند؟ شاید با این پرسش شگفت زده شوید که امنیت پیاده رو و پیاده روی به چه چیزهایی بستگی دارد؟
پیاده روی یکی از قدیمی ترین و مرسوم ترین راه های نقل و انتقال بشر است. ارزان و به صرفه خواهد بود و در عین حال سبب سلامتی می شود. چه خوب می شود اگر صبح یک روز کاری را با پیاده روی شروع کنیم و مسافتی میان خانه تا محل کار را پیاده برویم. اما متاسفانه درصد خیلی کمی از افراد از چنین پیشنهادی استقبال می كنند. آمارها نیز نشان می دهند که افراد روز به روز کمتر پیاده روی می کنند. این آمارها به واسطه وسایل حمل و نقل روزافزون و متنوع کاملا درست است. مترو، اتوبوس، تاکسی و حتی ون های کوچک که اخیرا در کشورمان جا باز کرده اند، در كنار اتوبان ها و مسیرهای سریع حمل و نقل حتی می تواند به ورزشكارترین افراد را هم متقاعد کند كه به جای پیاده روی تا محل کار یا دانشگاه، کمی دیرتر از خواب صبحگاهی برخیزند.

مشکلات کوچک و بزرگ پیاده رو و پیاده روی

در این میان البته نباید مشکلات خود پیاده روها را از یاد ببریم. پیاده روهای تنگ و باریک که با دست فروش ها یا وسایل دیگر مانند اعلام رانندگی یا شهری و تابلوها، کوچک تر می شوند، وسایل نقلیه ای که به طور غیر مجاز به حریم پیاده رو ها نفوذ می کنند و کفپوش و کف سازی های نامناسب آنها با شکستگی های بتن و ناهمواری ها همگی سبب کاهش سرعت پیاده روی ها و در نهایت علاقه شهروندان به پیاده روی می شود.
با تمام این اوصاف چگونه باید برای جذاب کردن پیاده رو و پیاده روی تلاش کرد؟ این سوال هنگامی مهم می شود که بدانیم انسان مدرن هر روز کمتر از گذشته تحرک دارد و تشویق او به حتی ده دقیقه پیاده روی در روز هم کار سختی است. و سیاست شهردارها نیز به گونه ای است که بیشتر روی وسایل نقلیه تمرکز دارند تا بهسازی پیاده رو ها.

سه فضای متفاوت در پیاده روها

هر پیاده رو از سه بخش تشکیل می شود: فضای مخصوص پارک دوچرخه ها و قرار گیری نیمکت ها، فضای مناسب حرکت افراد، فضای بین ویترین مغازها و پیاده روها. هر سه این فضاها باید جای کافی داشته باشند. مهمترین این فضاها همان محل رفت و آمد پیاده هاست و باید فضای مناسبی به آن اختصاص داده شود. وسعت مسیرها در چگونه جذاب کردن پیاده رو و پیاده روی نقش به سزایی دارد.

کف سازی پیاده رو در امنیت آن بی تاثیر نیست

موادی که کف پیاده رو ها را با آن می پوشانند بسیار مهم است. پیاده رو مکانی است که همیشه و در همه فصول سال در زیر نور آفتاب و بارش مستقیم باران است. افراد مختلف از هر سنی بر روی آن قدم می گذارند. پس نباید لغزنده باشد. باید محکم و بدون هر بریدگی و شکستگی باشد. یکی از بهترین مواد برای پیاده روها آسفالت است چراکه درصورت خیس شدن، زود خشک می شوند و لغزنده هم نیستند. به علاوه برای سریع خشک شدن پیاده روها می توان آب روی آن را با شیب ملایمی به سمت آبراهه یا جوی آب هدایت كرد. هیچ کس دوست ندارد در پیاده رویی که ممکن است تا مچ در گل و آب فرو رود راه برود! آسفالت همچنین با حرکت دوچرخه سوارها یا عبور وسایل سنگین نمی شکنند و همین مساله، امتیاز مهمی برای چنین كفپوشی است.

مکانی برای عبور همه اعضای شهر

نکته بعدی برای جذاب کردن پیاده رو و پیاده روی، راحتی عبور مرور با وسایل چرخدار و سبک است. فرد مسنی را تصور کنید که با چرخ دستی خرید از میدان میوه و تره بار می خواهد به خانه برود. یا خانواده ای را در ذهن بیاورید که با کالسکه کودک خود مشتاق یک پیاده روی سالم هستند. یا دو دوستی را که یکی از آنها از صندلی چرخ دار استفاده می کند تصور كنید که تصمیم به گشت و گذار گرفته اند. اگر پیاده رو اطراف محل زندگی آنها ناصاف یا پر از چاله های آب گرفته باشد، قطعا آنها را منصرف می کند. ناهمواری مسیر پیاده رو و پیاده روی را دشوار می کند و اثر مستقیمی در کاهش علاقمندی افراد به پیاده روی دارد.

مسیر دوچرخه سوارها را مشخص کنیم

مساله دیگر قرار دادن محل مناسب برای عبور و مرور دوچرخه سواران است. خوشبختانه دوچرخه سواری امری است که در جامعه ما نیز رو به رشد است و به نوعی ورزش سالمی به حساب می آید. دوچرخه سواران نیز جزو عابران پیاده به حساب می آیند و غالبا در پیاده روها و نه خیابان یا اتوبان ها حرکت می كنند. مساله اصلی برای آنکه پیاده رو و پیاده روی برای عابران و دوچرخه سواران جذاب باقی بماند این است که احتمال برخورد و تصادف آنها را کاهش دهیم. مسیرهای دوچرخه سواری بهتر است با رنگ یا نشان دوچرخه مشخص شوند. و کفپوش شهری آنها نیز باید به گونه ای باشد که در اثر سنگینی دوچرخه سوار به راحتی دچار آسیب نشود. و البته این رعایت اخلاق شهروندی ما را نشان می دهد که با موتور در این مسیرها حرکت نکنیم!

ایمنی پیاده رو و پیاده روی با روشنایی و دسترسی آسان

پیاده روها حتما باید دسترسی خوبی به ایستگاه های وسایل نقلیه عمومی داشته باشند. در واقع پیاده رو ها باید به نحوی در تقاطع ها و مکان های مهم شهری وجود باشند و افرادی که از اتوبوس یا مترو خارج می شوند نیز در مرتبه اول باید پا به پیاده رو بگذارند. در ضمن از یاد نبریم که این تنها یکی از فضاهای شهری است که افراد در تمام ساعات شبانه روز آزادانه به آن قدم می گذارند. پس باید در تمام شب برای ایمنی بیشتر کاملا روشن و پرنور باشند.

بیایید شهروند مسئولی باشیم

جذاب کردن و زیباسازی پیاده روها مساله ای است که غالب ما فکر می کنیم بر عهده شهرداری است. در حالی كه بسیاری از ما هم می توانیم به راحتی در زیباسازی آن سهیم باشیم. با قرار دادن تعدادی گلدان در جلوی مغازه خود یا حتی کاشتن درختچه ای که مدتی بعد خود نیز از سایه آن بهره ببریم حداقل كارهای ما برای زیباسازی پیاده روها هستند. استفاده از هنر محیطی، یا رنگ آمیزی و هنر شهری نیز که به همت شهرداری ها انجام می شود در زیباسازی و جذابیت پیاده رو و پیاده روی بی تاثیر نیست اما در عین حال نقش خودمان را نیز نباید از یاد ببریم.
در بسیاری از شهرهای دنیا افراد باید جلوی محوطه و پیاده روی خانه را تمیز کنند. ما هم می توانیم با احساس مسئولیت بیشتر و همکاری با همسایگان فضای پیاده روی خود را همیشه تمیز و زیبا نگاه داریم. زباله های خود را کنار پیاده رو نگذاریم، در جوی هایی که مسیر حرکت آب است، آشغال نریزیم و حتی باغچه کنار پیاده رو نزدیک محل زندگی مان را هم با کاشت گیاهان طراوت ببخشیم. بدین طریق ما هم به عنوان شهروند سهمی در جذاب کردن پیاده رو و پیاده روی خواهیم داشت.

محصولات مرتبط

منبع:

https://thecityfix.com/blog/th-eight-principles-of-the-sidewalk-building-more-active-citities-paula-santos/

دیدگاه خود را بنویسید