مکان مناسب برای نصب آینه

حتما شما هم از اینکه دائما خود را در آینه ببینید لذت می‌برید و با نصب یک آینه بزرگ در خانه ، خواسته تان را برآورده میکنید. اما همیشه از آینه به عنوان وسیله ای برای دیدن خود استفاده نمی‌کنیم، بلکه برای تزیین و همچنین بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق از آن استفاده می‌شود. آینه یکی از ابتدایی ترین و اصلی ترین وسایل برای تزیین خانه است. آینه را میتوان در قسمت های مختلف خانه، از اتاق خواب، راهروها، سرویس بهداشتی، حمام یا اتاق پذیرایی استفاده کرد تا نه تنها از زیبایی آن استفاده کرد، بلکه فضایی بزرگتر، دلبازتر و پرنورتر در خانه ایجاد کرد.
اما پیش از آن باید مکان مناسب برای نصب آینه در خانه پیدا کنید. مطمئن شوید آینه را در جایی نصب می‌کنید که نمای زیبایی را در خانه منعکس کند. مثلا نصب آینه در مقابل پنجره ، میتواند نور خوبی را انعکاس دهد و درست مانند یک پنجره دیگر در خانه عمل کند. آینه میتواند به نقطه ای کانونی در خانه تبدیل شود. با استفاده از آینه و انتخاب مکان مناسب برای نصب آن، میتوان زیبایی، نور، راحتی و فضایی بزرگتر را در خانه ایجاد کرد.
در اینجا چند نقطه از خانه را که مکان مناسب برای نصب آینه به حساب می‌آیند، با هم بررسی می‌کنیم.

نصب آینه درحمام

نصب آینه درحماماحتمالا اولین مکانی که در خانه برای نصب آینه به ذهنتان خطور می‌کند، حمام است. تقریبا همه مان به این مكان فكر كرده‌ایم تا جایی كه حمام بدون آینه، برای‌مان قابل تصور نیست. بالای روشویی، بهترین نقطه برای نصب آینه در حمام است. استفاده از آینه در حمام به راحتی امکان اصلاح صورت یا آرایش کردن را برایتان فراهم میکند. اگر فضای کافی در حمام دارید، میتوانید با نصب یک آینه دیگر در مقابل آینه اول، به راحتی پشت سرتان را ببینید، بدون اینکه نیازی به در دست گرفتن آینه برای دیدن پشت سرتان داشته باشید. به علاوه با این کار، حمام بزرگتر هم به نظر میرسد.

استفاده از آینه در اتاق خواب

استفاده از آینه در اتاق خواباتاق خواب، یک مکان مناسب برای نصب آینه در خانه محسوب میشود. استفاده از یک آینه قدی برای هر اتاقی ضروری است. میتوان آن را روی در اتاق، درب کمد دیواری، یا حتی داخل در کمد نصب کنید. استفاده از آینه تمام قد، هنگام پوشیدن و تعویض لباس، حسابی به کارتان می آید و نمای بهتری از خودتان خواهید داشت كه در نهایت به حس مثبت از خودتان منجر می‌شود. البته برای این کار بهتر است آینه را در جایی نصب کنید که فضای کافی برای ایستادن در مقابل آن را داشته باشید.

آینه در اتاق کودکان

آینه در اتاق کودکانبچه ها از تماشای خودشان در آینه لذت میبرند و اتاق خواب کودکان یکی از مکان های عالی برای نصب آینه است. نصب یک آینه بالای گهواره کودک این امکان را به کودک میدهد تا به راحتی خودش را تماشا کند. علاوه بر این، استفاده از آینه در اتاق کودک به شما کمک میکند تا هنگام تعویض لباس فرزندتان، در حالی که از تماشای خودش در آینه لذت می‌برد، به راحتی لباسش را تعویض كنید. فقط آینه را باید در ارتفاعی نصب کنید که کودک بتواند به راحتی تصویر خودش را ببینید.

نصب آینه بالای میز کار

نصب آینه بالای میز کاراگر در خانه میزی دارید که به دیوار تکیه داده اید، میتوانید بالای آن یک آینه نصب کنید. این کار، نه تنها فضای کاریتان را بزرگتر و دلبازتر نشان میدهد، بلکه نوعی احساس امنیت هم به شما القا می‌كند چون با این كار میتوانید به راحتی و به سرعت پشت سرتان را کنترل کنید.

استفاده از آینه نزدیک در ورودی

استفاده از آینه نزدیک در ورودینصب آینه نزدیک به در ورودی خانه ، ایده جذابی میتواند باشد. اگر زیر آن از یک میز یا کنسول استفاده کنید، زیبایی دو چندانی را هم ایجاد می‌کنید. با این کار، قبل از خروج از خانه میتوانید لباسهایتان را مرتب یا آرایش صورت‌تان را دوباره بررسی کنید. به علاوه، استفاده از یک میز در زیر آینه این امکان را به شما می‌دهد تا هنگام ورود به خانه بتوانید دسته کلید، روزنامه یا پاکت نامه هایتان را روی آن قرار دهید. همچنین قرار دادن یک گلدان پر از گل و انعکاس تصویر آن در آینه، فضای خانه تان را شاد می‌كند.

نصب آینه روی دیوار شومینه

نصب آینه روی دیوار شومینهنصب آینه روی دیوار شومینه ، یک روش مناسب برای تزیین دیوار خالی بالای شومینه است. این کار نه تنها فضا را بزرگ تر بلکه بر گرمی و دلنشینی فضای خانه می افزاید.

قرار دادن آینه زیر شمعدان

قرار دادن آینه زیر شمعداناگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از نور شمع در خانه تان لذت می‌برید، میتواند با استفاده از یک آینه به عنوان سینی در زیر شمعدان ها، انعکاس نور شمع ها را دو برابر کنید.

قرار دادن آینه روی کنسول

قرار دادن آینه روی کنسولاستفاده از یک آینه روی کنسول در فضای اتاق غذاخوری گزینه بسیار مناسبی است. همچنین چیدمان ظروف غذا در مقابل آن، صحنه زیبا و وسوسه انگیزی را برای مهمان هایتان ایجاد میکند.

نصب آینه در راهرو های باریک

نصب آینه در راهرو های باریکراهروهای کوچک و باریک خانه، یک مکان مناسب برای نصب آینه هستند. با نصب چندین آینه در دیوار راهروها ، فضای بزرگتر و بازتری را میتوانید ایجاد کنید. علاوه بر این، آینه ها کمک می‌کنند تا نور بیشتری در فضای راهرو ها منعکس شود.

منبع:https://www.thespruce.com/best-places-to-hang-a-mirror-1976023

دیدگاه خود را بنویسید