مقایسه کفپوش وینیل تایل و رول

امتیازدهی این نوشته

يك جنس و دو انتخاب برای دو سليقه متفاوت

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایل ندارید هرسال هزینه زیادی را بابت تعویض و تعمیر کف پوش خانه یا حتی فروشگاهتان بدهید، پیشنهاد ما به شما کف پوش وینیل است. دوام بالای کف پوش وینیل، باعث شده که استفاده از آن در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته باشد. کف پوش وینیل در دو نوع وینیل رول و تایل تولید میشود که با وجود داشتن مزیت های مشترک، تفاوت های چشمگیری دارند و همین موضوع، کاربری و نوع استفاده آنها را متفاوت میکند. باید بر اساس نوع مکان، میزان تردد و میزان آلودگی، مدل کف پوش را انتخاب کرد.

شکل ظاهری

شاید یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب یک جنس و کالا، طرح و رنگ و شکل ظاهری آن باشد. کف پوش وینیل، با داشتن تنوع بالا در طرح و رنگ، نیاز افراد سخت پسند را به خوبی جواب میدهد. اگر در مورد وینیل تایل این نگرانی را دارید که درزهای میان تایل ها بعد از مدتها باز شوند و ظاهری نامناسب پیدا کند، خیالتان راحت باشد. زیرا وینیل نسل جدید به گونه ای طراحی شدند که تایل ها به خوبی به هم چفت میشوند و این امتیاز باعث میشود کار یکدست و سه بعدی به نظر برسد. از آن طرف وینیل رول هم میتواند به گونه ای طراحی شود که با ایجاد درز و شکاف، درست مثل وینیل تایل به نظر برسد.

مقاومت در برابر رطوبت

اگر کف پوش وینیل را برای مکان‌های مرطوبی مثل حمام یا آشپزخانه میخواهید نصب کنید یا کف زمین را زیاد می‌شویید، پس وینیل رول گزینه بهتری میتواند باشد. زیرا سطح آن کاملا یکدست است و هیچ گونه شکافی بین آن وجود ندارد. اما از آن طرف وجود درز در وینیل تایل، ممکن است باعث نفوذ رطوبت به سطح زیرین تایل ها شود.

درباره وينيل رول بايد مطمئن شويد كه لبه هاي كفپوش كاملا محكم شده باشند. همچنين نصاب بايد به گونه اي آنها را نصب كند كه با چسب و حرارت به خوبي به زمين چسبيده و درز نداشته باشند.

طراحی

اگر به دنبال طرح های متنوع تر و با ابعاد بزرگتری هستید، بهتر است سراغ وینیل رول بروید. زیرا در وینیل تایل ممکن است با طرح های کوچک، تکراری و موزاییک گونه رو به رو شوید. این محدودیت در وینیل رول وجود ندارد، پس میتوانید با توجه به دکوراسیون داخلی مورد نطرتان، طرح های متنوع تری را انتخاب کنید.

تعمیر

در تعمير اين دو مدل كفپوش تفاوت چشمگيري وجود دارد. اگر وینیل تایل به هر دلیل آسیب ببیند، تنها کاری که میتوانید بکنید این است که تمام کف پوش را تعویض یا قسمت مورد نظر را جدا و تکه ای جدید را جایگزین کرد. در بهترین حالت ممکن، درز و شکاف بین تایل ها به وجود می آید که آب به راحتی از آن نفوذ میکند و احتمال شکستگی آن قطعه وجود دارد.

از طرف دیگر، هنگامی که وینیل تایل آسیب میبیند، به راحتی میتوان آن قطعه را تعویض کرد. تنها کافی است تا چسبی را که زیر آن استفاده شده با حرارت باز و قطعه جدید را جایگزین کنید.

نصب

اگر جزو افرادی هستید که میخواهید کف پوش خانه را خودتان نصب کنید، پس باید سراغ وینیل تایل بروید، زیرا با داشتن خط طرح، کارتان را حسابی آسان میکند. می‌توانید ظرف یک یا دو روز کل خانه را کف پوش کنید و از اتمام کار لذت ببرید. تایل ها باید در ردیف های مستقیم چیده شوند و با توجه به جدا بودن آن ها، كوچك ترين اشتباه، زحمات و هزينه زيادي را به هدر مي دهد.از طرف دیگر، وینیل رول به دلیل نداشتن هیچ گونه برش يا درزی، به راحتی توسط خود افراد قابل نصب نیست. بنابراين حتما باید تمام ورق ها به خوبی و متناسب با متراژ فضا برش داده شوند.

هر كدام از اين دو كفپوش مزايا و معايب متفاوتي دارند. به همين دليل اين شماييد كه با توجه به اولويت ها و نيازهايتان، بايد متوجه شويد كه كدام يك براي شما مناسب تر و كاربردي تر است. مثلا اگر جزو كساني هستيد كه ترجيح ميدهيد شخصا خانه تان را بازسازي كنيد، بهتر است وينيل تايل را انتخاب كنيد. اما اگر به دنبال يك كفپوش مناسب براي مكاني هستيد كه زياد خيس و مرطوب مي‌شود، يا اگر كف زمين را زياد مي‌شوييد، وينيل رول گزينه مناسب تري به شمار مي‌آيد.

محصولات مرتبط

کفپوش پرتردد اف وی

کفپوش مکالئوم

کفپوش رول مُدا

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

کفپوش بیمارستانی اسمارت

کفپوش تایل کلاسیک

دیدگاه خود را بنویسید