لمینيت ضد آب گزینه ای غیر معمول

 افسانه ای كه رنگ حقيقت به خود گرفت

حتما شما هم شنیده‌اید که برخی می‌گویند لمینيت ضد آب وجود ندارد یا یک افسانه است. خب حقيقت اين است كه تمام انسان‌ها افسانه ها را دوست دارند. اما اين نكته هم حقيقت دارد كه بخش كوچكي از تمام افسانه ها از واقعيت گرفته شده است. افسانه لمينيت هاي ضد آب هم از اين قاعده مستثنا نيستند. درواقع اگرچه ما در ايران كفپوشي تحت عنوان لمينيت ضد آب نداريم اما اين محصول به طور كلي وجود دارد و در ديگر كشورها گزينه اي براي پوشش كف است. آنچه در ادامه مي‌خوانيد نگاهي دارد به چيستي و ماهيت لمینيت هاي ضد آب و مقايسه اين محصول با کفپوش‌های pvc ضد آب.

گاهی لمینيت و کفپوش pvc با یکدیگر اشتباه گرفته میشوند. یادمان نرود که همه pvc ها، چه ضد آب و چه انواع معمولي آن، به طور طبیعی اندکی در برابر رطوبت و آب مقاومت دارند اما لمینيت ها به رطوبت حساسند چه برسد به حجم زیاد آبی که روی آنها ریخته شود. در واقع در لیست معرفی کفپوش‌های ضد آب، لمینيتها آخرین گزينه هستند. در بسیاری موارد، تصور بيشتر مصرف كنندگان از لمینيت ضد آب ، لمینيتی است که در برابر آب مقاومتر است. هر چند این تصور صحیح است، اما هم اکنون فناوري و تکنولوژی، لمینيتهای ضد آبی را در اختيار ما قرار داده که مقاومت بسیار بیشتری در برابر آب دارند.

گزینه های انتخابی برای لمینيت ضد آب

لمینيت ضد آب به دو گونه در بازار عرضه میشود. و یکی از بهترین اين گزینه ها لمینيت هايي هستند که زیرساخت آنها از جنس چوب است. اين محصول، زيبايي چوب را دارد و به علاوه حس چوبی بودن کفپوش را هم به افراد القا مي‌كند. کفپوش ديگري كه در همين دسته قرار مي‌گيرد، لمینيتی است که در هنگام نصب ضد آب می‌شود. اما این روش، هزینه و زمان زیادی میطلبد. انجام این کار با افزایش لایه رویی و به نوعی بتون کاری در هنگام نصب امكان پذير ميشود. در ادامه به بررسی ویژگی های مثبت و منفی لمینيت ضد آب می-پردازیم تا بتوانید آن را با دیگر محصولات ضد آب مقایسه کنید.

ویژگی های مثبت لمینيت ضد آب

ظاهری کاملا مشابه: امروزه ظاهر لمینيتها چنان زیباست که کمتر فردی میتواند از روی ظاهر، آنها را از پاركت تشخیص دهد. و کفپوش ضد آب لمینيت کیفیت بالايي در رابطه با اين ويژگي دارند.

لمينيت بخريد، بازسازي نكنيد!

خانه ای که با لمینيت ضد آب پوشانده شده است کمتر نیاز به باسازی دارد. اين ويژگي به خصوص براي كساني مهم‌تر است كه تازه به يك خانه يا آپارتمان اسباب كشي كرده اند و دوست دارند همه چیز را نو کند. اما به دليل كيفيت و ظاهر خوب اين كفپوش ها افراد میتوانند هزینه نوسازي کفپوش را در بخش ديگري از خانه به کار ببرند.

نصب آسان و سریع:

حتی یک فرد عادی هم میتواند آخر هفته خود را به نصب لمینيت اختصاص دهد. نصب لمینيت فوق العاده آسان است. برای نگهداری و نظافت آن نیز تنها یک جارو برقی و دستمال یا تي خیس کافی است.

مناسب برای زیر سازی های نامناسب:

لمینيت هاي ضد آب همانند pvc های ضد آب هم بر روی سطحی نامناسب کاملا محکم و بي حركت نصب میشوند.

معایب لمینيت ضد آب

با آنکه لمینيت ها برای خود در دنیای کفپوش‌ها اسم و رسم کسب کرده اند و طرفدار دارند اما لمینيت هاي ضد آب در دنیای کفپوش‌های ضد آب هنوز یک تازه وارد هستند و مصرف كنندگان زيادي به دنبال شناخت و استفاده از آن نيستند.

گزینه های محدود:

از آنجاكه این محصول کاملا یک محصول جدید در بازار کفپوش است، تنوع کمي دارد. در حقيقت گزینه های انتخابی مشتریان تنها به چند محصول انگشت شمار محدود شده كه تعداد محدودي از کارخانه ها آن را تولید كرده اند.

عمر کوتاه در بازار رقابت:

باید واقع گرا بود. کفپوش‌های pvc ضد آب سال‌ها زودتر  وارد بازار كفپوش شده اند و لمینيتها دیرتر خود را به این بازار رسانده اند. بنابراين رقابت آنها برای گرفتن جای مناسب در بازار کفپوش ضد آب قطعا سخت تر است.

هزینه:

به طور کلی لمینيت یکی از ارزانترین کفپوشهاست اما وقتی صحبت از مدل ضد آب آن می‌شود خواهید دید که حتی از pvc های ضد آب هم در برخی موارد گرانتر هستند. پس اگر عامل هزینه برایتان مهم است، شايد بد نباشد به همان مدل‌هاي كلاسيك و شناخته شده محصولات ضد آب نظیر خانواده ضد آب های PVC بسنده كنيد.

دیدگاه خود را بنویسید