معرفی کفپوش ضد آب لاستیکی

محصولی از سرزمین عجایب

کفپوش ضد آب لاستیکی شاید در ابتدا چیزی شبیه اسباب بازی، قسمتی از خانه عروسکی یا زمین بازی، بنظر رسد که می‌خواهیم از سرزمین عجایب خریداری کنیم. اما در واقع کفپوشی است که موارد مصرف آن به سرعت رو به رشد است. این کفپوشها به رنگ، طرح و اندازه‌های گوناگون در بازار یافت می‌شوند. جالب است بدانید که تعداد زیادی از کفپوشهای لاستیکی از بازیافت لاستیک ماشین‌ها تهیه می‌شوند.

اگر توجه كرده باشی‌د، متوجه شده‌اید كه تایر ماشین طوری طراحی شده که کشش سطحی چرخهای ماشین را با سطح زمین بیشتر می‌کند. به خصوص در زمان های‌ی‌ که جاده و مسیرها در اثر باران، خیس و لغزنده هستند. در حقیقت لاستیک در مقابل آب مقاوم است و در مکان های خیس و تر حالت اصطکاک و کشش بیشتری دارد. همین ویژگی سبب شده كفپوشی‌ كه از این جنس ساخته می‌ شود، آب یا دی‌گر مایعات را به خود جذب نکند. به همین دلیل کفپوش ضد آب لاستیکی برای مکان هایی که در معرض آب و رطوبت هستند، گزینه مناسبی به حساب می‌ آید.

کفپوش کاشی لاستیکی

کفپوشهای کاشی لاستیکی یکی از بهترین گزینه‌های کفپوش ضد آب برای زیرزمین‌ها هستند. و به دلیل این‌كه مدل کاشی دارند و تکه تکه هستند، میتوانید آنها را در هنگام بارانهای شدید یا سیلاب، بردارید. و پس از  خشک شدن زیرزمین و یا محل مورد نظرتان دوباره نصبشان کنید. به خصوص كه نصب کفپوش کاشی لاستیکی از مدل رولی آن بسیار راحتتر است. به علاوه کفپوش لاستیکی برای مکانهایی که حیوان خانگی در آن تردد میکند نیز مناسب است. و حتی به عنوان کف لانه حیواناتی چون سگ و گربه نی‌ز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی های مثبت کفپوش ضد آب لاستیکی

کفپوش ضد آب لاستیکی مشابه هیچ یک از کفپوشهای سنتی و مرسوم خانه شما نیست. تمام ویژگی های آن خاص خود کفپوش لاستیکی است. در ادامه به چند ویژگی مثبت این جنس که آن را از دیگر کفپوشها متمایز میکند اشاره خواهیم کرد.

انعطاف:

کفپوش های لاستیکی به طور کلی برای مکان‌های ورزشی طراحی می‌شدند. و در واقع ساختار آنها به نوعی است که راحتتر به شکل اول خود باز می‌گردند چون حالتی لاستیک دارند. به همین دلیل برای پا و مفاصل شما نرم و راحت و مناسبند.

مقاوم در برابر کپک و زنگ زدگی:

کفپوش لاستیکی ضد کپک و زنگ زدگی است به همین روی برای مکان‌هایی‌ که در تماس با آب قرار می‌گیرند بسیار مناسب خواهند بود. این ویژگی سبب شده تا نه تنها کفپوش ضد آب لاستیکی با رطوبت آسیب نبیند بلکه از رشد قارچ و کپک‌هایی که در این شرایط رشد می‌کنند نیز جلوگیری به عمل آید.

نصب آسان:

کفپوش لاستیکی به راحتی تمیز می‌شود و نگهداری از آن نیز آسان است. در واقع در صورت نیاز به نظافت، تنها كافی‌ است كه آن را یک جارو برقی ساده یا یک تی خیس بكشید.

مقاوم در برابر لغزش:

کفپوش لاستیکی با خیس شدن در برابر لغزش مقاوم‌تر می‌شود. به همان دلایلی‌ که پیشتر گفته شد، این کفپوش مناسب مکانی است که با وجود خیس و مرطوب شدن تردد بر روی آن همچنان زیاد خواهد بود.

معایب کفپوش ضد آب لاستیکی

کفپوش‌های لاستیکی وقتی وارد بازار کفپوشها شدند به دلیل ویژگی‌های مثبتشان جایگاه خوب و طرفداران زیادی پیدا کردنداما چون کفپوش‌ها در مکان‌های متنوعی استفاده می‌شوند متخصصان به دلایلی نصب آنها را در همه جا به خصوص در سراسر خانه پیشنهاد نمی‌دهند. این دلایل به شرح زیر است.

نصب دشوار:

بسته به نوع کفپوش ضد آب لاستیکی، گاهی نصب آنها نیاز به آشنایی با فنون خاصی‌ دارد. برای مثال نصب کفپوشهای لاستیکی با رول‌های بزرگ قطعا دشوار خواهد بود.

بوی لاستیک:

در واقع این کفپوش بویی‌ همچون لاستیک دارد چون واقعا لاستیک است! اگر آن را تمیز کرده و بشوی‌ید و در معرض جریان هوا قرار دهید بوی آن بعد از یک یا دو هفته از محیط خواهد رفت. اما هر بار كه از نزدی‌ك آن را ببویید، بوی لاستیک حس خواهید کرد؛ حتی‌ اگر سال‌ها از نصب كفپوش تان گذشته باشد.

ظاهری غیر مرسوم و متفاوت:

کفپوش ضد آب لاستیکی برای سالن، اتاق ورزش منزل و زیرزمینی که مانند انبار صنعتی عمل کند کفپوشی بسیار مرسوم است. اما قطعا انتخاب افراد برای همه خانه نیست و همه آن را دوست ندارند.

محصولات و دسته بندی های مرتبط

کفپوش گرانولی

کفپشو گرانول پارکی

کفپوش های مشبک چند منظوره

کفپوش تنیس و اسکیت

کفپوش ورزشی فضای باز

دیدگاه خود را بنویسید