دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, کفپوشها

کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم و استفاده طولانی مدت

کفپوش لینولئوم، کفپوشی است که از ترکیب مواد طبیعی از قبیل چوب، آرد، بذر کتان، رزین طبیعی و مانند اينها درست شده و به همين دليل تمام ويژگي‌هاي طبيعي را داراست. همچنين اين كفپوش به غير از اينكه مورد بسيار خوبي براي تغيير دکور به حساب مي‌آيد، یک کفپوش بهداشتی و آنتی استاتیک نيز شمره مي‌شود. با اين حال کفپوش لینولئوم در دوره هاي زماني مشخصي به مراقبت و جلا دادن نیاز دارد.

برای تمیز کردن روزانه اين کفپوش یک دستمال آغشته به پاک کننده هاي معمولي كه در خانه استفاده مي‌كنيم، کافی است. يعني به طور متوسط در عرض سه ماه استفاده از یک نگهدارنده و براق کننده برای جلا دادن کفپوش لینولئوم لازم است.

طول عمر کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم عمري طولانی دارد و در برابر فرسایش مقاوم است و ضد باکتری و بهداشتی نيز به حساب مي‌آيد. ديگر ويژگي مثبت اين کفپوش اين است كه در برابر روغن، اسید و مواد شیمیایی و سوختگی های سیگار مقاوم است. کفپوش لینولئوم میزبان حشرات نیست و آنتی استاتیک و عایق صدا است. نور روی اين کفپوش تاثیر نمی گذارد و آسیب نمی بیند. به علاوه مناسب کف های گرمایشی است و لیز نیست. کفپوش لینولئوم نمونه بسيار خوبي از یک کفپوش سازگار با محیط زیست است و به دليل عدم استفاده از مواد افزودنی در آن، سلامت انسان ها را تهديد نمي‌كند.

تمیز کردن کفپوش لینولئوم

اگر مي‌خواهيد اين كفپوش را در منزلتان بدون خيس كردن، تميز كنيد، بايد بدانيد كه كار راحتي است. در حقيقت تميز كردن اين كفپوش بدون خيس كردن آن باعث مي‌شود تا 30 درصد در مصرف انرژي صرفه جويي كنيد. با انتخاب پوشش لینولئوم و انتخاب طرح و شکل های دلخواه خود، می توانید کفپوشی زیبا، سالم و مقاوم برای طولانی مدت داشته باشید.

کفپوش لینولئوم

مواد تشکیل دهنده کفپوش لینولئوم

همان گونه که گفتیم کفپوش لینولئوم از ترکیب مواد طبیعی درست شده است. به دلیل وجود رزین داخل لینولئوم به صورت طبیعی باکتری را از بین میبرد و دارای رنگ های بسیار طبیعی است. به خاطر طبیعی بودن رنگ دانه ها در لینولئوم، اين كفپوش نسبت به وینیل رنگ های گرم و جذاب تري دارد مانند زرد، قرمز و سبز.

کفپوش لینولئوم با ویژگی بهداشتی و آكوستیک بودنش در خانه های کشورهایي همچون فنلاند و سوئد بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرد. افرادی که در منزل به بهداشت توجه می کنند و می خواهند یک وسیله متفاوت را استفاده کنند، لینولئوم برایشان انتخاب بسيار مناسبي است. چراكه اين كفپوش با بافت متفاوتي كه دارد، هم ضد آلرژی است و هم به راحتي تميز مي‌شود.

همچنین می توانید درباره‌ی شش دلیل برای انتخاب کفپوش لمینت بخوانید.

نكته مهم ديگر آنكه بر اساس ميزان رفت و آمد روی کفپوش لینولئوم، باید به ضخامت این کفپوش دقت كنيم. هرچه رفت و آمد بيشتر باشد، ضخامت بيشتري را براي آن بايد در نظر بگيريم. همچنین به دلیل اینکه گرد و غبار روی اين نوع كفپوش به سرعت نمایان می شود، بهتر است از رنگ های ساده که بدون هیچ طرح و زرق و برقی هستند، استفاده نكنيم. تميز كردن كفپوشهايي كه رنگ روشن دارند، هم راحت تر است و هم با اين كفپوش ها فضا بزرگ تر نشان داده مي شوند. نكته پاياني اينكه اگر رنگ تیره این کفپوش را انتخاب مي‌كنيد، باقي اجزاء دکور اتاق را با رنگ انتخابي‌تان هماهنگ كنيد.

محصولات مرتبط

کفپوش مکالئوم

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها