راهنمای خرید و قیمت موکت

موکت ایرانی

موکت ایرانی

واقعیت انکار ناپذیر این روزها این است که ما برای خرید موکت ایرانی ، دلایل بسیار زیاد و خوبی داریم. کیفیت این موکت ها بسیار خوب و قابل رقابت با بازارهای جهانی است. در طراحی موکت ایرانی سلیقه و خواست مشتریان ایرانی مد نظر قرار داده شده است. ما تولیدکنندگان و برندهای خوشنام و قابل اعتماد ایرانی داریم که با نیاز و سلیقه مشتری آشنا هستند و به خوبی از عهده برآوردن این نیازها برمی‌آیند. 

از سوی دیگر، موکت ایرانی قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی دارد که این مورد اخیر می تواند برگ برنده تولیدکنندگان موکت وطنی به حساب بیاید. با این مقدمه خوب است نگاه دقیق تری به جزئیات و برندهای مختلف موکت های ایرانی داشته باشیم و آگاهانه خرید کنیم.

برترین برند موکت ایرانی

برای یافتن بهترین موکت ایرانی باید برندهای ایرانی تولیدکننده موکت را بررسی کنیم. اینکه محصولات تولیدی کدام کارخانه بهتر و باکیفیت از دیگری محسوب می‌شود، تا حدود زیادی سلیقه‌ای است. برخی یک برند را برتر از دیگری می‌دانند و بعضی، نظری مخالف دارند. به همین دلیل گروه کفپوشان در این باره تنها به خصوصیات و ویژگی‌های تولیدکنندگان ایرانی موکت می‌پردازد و قضاوت و نتیجه‌گیری را برعهده مخاطبان می‌گذارد.

برای شروع باید گفت که اگرچه فهرست تولیدکنندگان بهترین برند موکت ایرانی از نظر کمی و تعداد، چشمگیر نیست اما بدون شک فهرستی باکیفیت و دارای نام‌های درخشان و ماندگار است. آنقدر ماندگار که از ذهن کمتر ایرانی‌ای بیرون می‌رود.

موکت ایرانی پالاز

کار معرفی و بررسی را بدون هیچ نوع قضاوتی حول محور برندهای ایرانی تولیدکننده موکت، با نام پالاز موکت آغاز می‌کنیم. کسانی که تاکنون یکی از کالاهای این برند را خریده‌اند، می‌دانند که کاتالوگ طرح ها و رنگ های محصولات این شرکت، آنقدر متنوع و گوناگون است که متقاضیان خرید معمولا دست خالی از فروشگاه به خانه بازنمی‌گردند و گمشده‌شان را پیدا می‌کنند. این تنوع، نتیجه احترام به مخاطب است. شیوه‌ای که سال هاست سرلوحه سیاست های پالاز موکت قرار گرفته و در نتیجه، به عنوان یک تولیدکننده موکت ایرانی در اوج باقی مانده است.

این شرکت علاوه بر رفع نیاز مخاطبان قدیمی و کلاسیک، به دنبال جذب مشتریان خاص نیز بوده است. به این صورت که خدمات تازه و جدیدی را به متقاضیانی که انتظاراتی نوظهور دارند، ارائه می‌کند. به عنوان مثال پالاز موکت برای مشتریان خود بستری فراهم کرده تا آنها بتواننند موکت مورد نظر خاص خودشان را سفارش دهند و کالایی منحصر به فرد و خاص را تحویل بگیرند. پالاز موکت به این وسیله، صنعت نساجی و تولید موکت را با هنر درآمیخته و ترکیب کرده است.

موکت ایرانی ظریف مصور

 

کمپانی ظریف مصور تولیدکننده درخشان دیگری است که در صنعت تولید و بافت موکت فعالیت می‌کند. کمتر ایرانی ای است که تبلیغات منظوم تلویزیونی این شرکت را به یاد نیاورد که با ترجیع بند موکت ظریف مصور تمام می‌شد. آنها هم که از محصولات این شرکت استفاده کرده‌اند، خیلی خوب می‌دانند که دلیل ماندگاری این نام در صنعت موکت ایران، علاوه بر مشتری مدار بودن، استفاده از دانش روز، مواد اولیه خوب و تکنولوژی های برتر دنیاست. 

شرکت ظریف مصور طیف وسیعی از محصولات را برای کاربری های متنوع و با هر سلیقه و بودجه ای روانه بازار کرده است، این بدین معناست که بودجه و نیاز ما هر چه که باشد، به هر حال خواهیم توانست در میان محصولات این کمپانی، موکت مورد نظر خود را بیابیم.

شرکت آرتا شاید در میان تولیدکنندگان ایرانی کمتر شناخته شده باشد اما به خوبی جای خود را در بازار و در میان مردم باز کرده است. این کمپانی که از جدیدترین دستگاه های تولید موکت در دنیا بهره می برد، یکی از پیشگامان تولید موکت تایل ایرانی نیز هست و به خوبی با شناخت مخاطبان و نیازهای آن ها، راه توسعه را برای خود هموار کرده است. در واقع میتوان گفت بهترین دستگاه های چاپ موکت در ایران در حال حاضر در اختیار این تولیدکننده است. این واقعیت نشان می دهد که مدیران شرکت آرتا تا چه میزان بر روی تولید محصولات با کیفیت جهانی و به روز بودن محصولات خود متمرکزند.

برای اینکه  بهترین موکت ایرانی  را انتخاب کنیم و بخریم، گزینه های زیادی پیش رو داریم. حقیقت آن است که طی سالهای اخیر چنان به تنوع محصول برای کاربری های گوناگون موکت پرداخته و توجه شده که به جای معرفی بهترین موکت ایرانی باید چندین موکت را برای هر کدام از کاربری های اتاق خواب، اتاق خواب کودک، اتاق خواب عروس، سالن پذیرایی، آشپزخانه، محل کار و … معرفی کرد. 

از آنجاکه انتخاب یک گزینه در این حوزه غیرممکن است، شاید بهتر باشد ابتدا موکت های ایرانی را بر اساس کاربری آنها تفکیک، و سپس نمونه های خوب را برای هر هدف و منظور معرفی کنیم. در یک تقسیم بندی کلی  موکت ایرانی  را باید از منظر کاربرد به دو دسته کلی موکت مسکونی ایرانی و موکت اداری ایرانی بخش بندی کنیم.

موکت اداری ایرانی نیز همانند نمونه های جهانی آن باید دارای ویژگی های متعددی مانند مقاومت در برابر تردد بالا، ثبات رنگ در برابر شستشوی مداوم، آنتی استاتیک بودن، مقاومت در دمای بالا، نظافت آسان، رنگبندی متنوع و زیبایی طرح باشد. مدیران موفق و آینده نگر می دانند که انتخاب یک موکت خوب، صرفا تصمیمی دکوراتیو نیست و در طول زمان یک نوع سرمایه گذاری مطمئن محسوب میشود. همچنین سکوت و آرامشی که این کفپوش ها با خود وارد فضای اداری می‌کنند، بدون شک در بالا بردن بازدهی کاری همه کارکنان تاثیر مثبت می‌گذارد.

با توجه به این موارد، می توان به موکت های طرح آیسو و آیهان اشاره کرد که محصولات پرفروش و باکیفیت شرکت ظریف مصور هستند. موکت های طرح کات B، پونه، شبنم و الماس نیز که در کارخانه پالاز موکت تهیه شده‌اند، جزو نمونه های خوب و پرفروش موکت اداری ایرانی به حساب می‌آیند.

موکت مسکونی ایرانی تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ دارد و انواع پرز بلند و پرز کوتاه آن نیز در طرح‌ها و رنگ های مختلف تولید می‌شود. نکته ای که در تولید موکت مسکونی ایرانی به شدت به آن توجه شده، استفاده از طراحی های اصیل ایرانی است که بتواند محیطی دلنشین و مطابق سلیقه خانواده های ایرانی فراهم آورد. از آن نمونه میتوان به موکت های طرح هستی و ائل گلی از جمله محصولات ظریف مصور و همچنین به موکت های طرح صنوبر، سایه و نخل از محصولات تولیدی پالاز موکت اشاره کرد.

این طرح ها علاوه بر اینکه کیفیت استاندارد و مورد نیاز محصولات خانگی را دارا هستند، طرح‌های زیبا و چشمگیری هم دارند که خودش را پس از نصب و اجرای کامل نشان می‌دهد. به دلیل همین طراحی های منحصر به فرد است که معمولا کارخانه‌ها یا فروشندگان موکت به مصرف کنندگان توصیه می کنند که روی موکت ایرانی، فرش پهن نکنند و اجازه دهند زیبایی این موکت ها، فضای خانه یا محل کار را تحت الشعاع قرار دهد.

بهترین موکت تایلی ایرانی

در بازار موکت های ایرانی به سختی می‌توان موکتی با عنوان موکت تایلی ایرانی پیدا کرد. علت این امر آن است که شرکت های بزرگ تولید کننده موکت، چندان به بخش تولید موکت تایل ایرانی ورود نکرده اند. درواقع شرکت آرتا در میان تمام تولیدکننده های ایرانی، تنها برند موکت تایل ایرانی محسوب میشود. شرکت آرتا با شناخت خوبی که از سلیقه و فرهنگ به روز ایرانیان دارد، موکت تایل های بسیار خوبی را روانه بازار کرده است. 

موکت طرح بافین و موکت طرح روتا نمونه هایی از موکت تایل آرتا هستند که علیرغم قیمت گران در بازار با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه شده اند. به همین دلایل هم است که شرکت آرتا می‌تواند به تنهایی و بدون هیچ رقیبی عنوان بهترین تولیدکننده موکت تایل ایرانی را از آن خود کند و در این حوزه پیشتاز بازار باشد.

برخلاف بسیاری از کالاها که تولید آنها در داخل کشور با هزینه‌های هنگفت و سختی‌های بسیار زیاد همراه است، تهیه موکت ایرانی ، قیمت تمام شده کمتری نسبت به همتایان خارجی خود دارد. به عبارت دیگر موکت ایرانی ارزان تر از موکت های خارجی بازار کفپوش به حساب می‌آید. در نتیجه معیارهای مختلفی که بر قیمت تمام شده محصول تاثیر می‌گذارد، موکت ایرانی قیمت متفاوتی می‌یابد.

به عنوان مثال یکی از معیارهای تعیین قیمت موکت، مواد اولیه و نخ به کار رفته در محصول است. بنابراین اگر موکتی با الیاف پلی آمید تولید شده باشد، گرانتر از موکت های تولید شده با سایر الیاف هستند. یا مثلا موکت های تایل در محدوده قیمتی موکت های گران قرار میگیرند در حالی که موکت رول قیمت پایین تری دارد. اما به طور کلی اگر به دنبال یافتن ارزانترین موکت ایرانی هستید، باید یکبار دیگر یادآوری کنیم که موکت های نمدی موجود در بازار از حیث قیمت، بسیار ارزانتر از سایر نمونه ها و مدل ها هستند.

اما در خصوص قیمت و هزینه موکت مسکونی ایرانی باید گفت که ارزانترین موکت مسکونی ایرانی موکت های کبریتی و نمدی هستند. قیمت این موکت ها از 35،000 تا 100،000 تومان متغیر است. پس از این دسته، موکت های تافتینگ پالاز موکت و ظریف مصور قرار می‌گیرند که از 92،000 تومان شروع می‌شوند و به حدود 400،000 تومان هم می‌رسند. گران ترین موکت مسکونی ایرانی هم عبارت است از موکت های طرح هرمس، الماس، یاس، صنوبر و یاسمن که همه، محصولات شرکت پالاز موکتند و در محدوده قیمتی گران قرار می گیرند.

موکت اداری ایرانی قیمت متفاوت و بالاتری دارد، البته از برخی از انواع موکت مسکونی نیز می توان در محیط های اداری استفاده کرد. موکت هایی نظیر موکت های تافتینگ پونه، آیهان و آیسو که در فهرست محصولات شرکت ظریف مصور قرار دارند و قیمت آن ها از متری 130،000 تومان شروع می شود. گرانترین موکت اداری ایرانی هم بدون شک موکت تایل های شرکت آرتا هستند که قیمتشان از 400،000 تومان به بالاست و در محدوده موکت های لوکس قرار می‌گیرند.

در پایان بد نیست یک بار دیگر یادآوری کنیم اگر می‌خواهید در مورد قیمت موکت ایرانی بیشتر بدانید و یا به دنبال خرید موکت ایرانی ارزان قیمت هستید، باید در ابتدا نیاز و کاربری مورد نظر خود را به درستی بسنجید، بودجه خود را بررسی، و در نهایت مطابق با بودجه تان بهترین گزینه را برای فضای مورد نظر انتخاب کنید.

نگاهی گذرا به موکت ایرانی، کاربردها و محدوده قیمتی آن

نام طرحنام برندنوع کاربری

محدوده قیمت

ویژگی
موکت طرح کات Bپالاز موکتموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح پونهپالاز موکتموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح شبنمپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح الماسپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح هستیظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح ائل گلیظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح صنوبرپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح سایهپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح نخلپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح بافینموکت آرتاموکت تایل ایرانی/ موکت اداری ایرانیگرانتایل لوپ
موکت طرح روتاموکت آرتاموکت تایل ایرانی/ موکت اداری ایرانیگران و لوکستایل لوپ
موکت طرح یاسپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح یاسمنپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح راشپالاز موکتموکت اداری ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح افراپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح نسیمپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح خزانپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح نیلوفرپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح پامچالپالاز موکتموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح برکهپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ماشاپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح مینیونپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح بوریاپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ساجپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح میخکپالاز موکتموکت مسکونی ایرانیارزانپرز کوتاه
موکت طرح هرمسظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگپرز بلند
موکت طرح هرازظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح نهالظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح الیتظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح ونیزظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح بیستونظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح پاییزظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح آیهانظریف مصورموکت اداری ایرانیگرانپرز کوتاه
موکت طرح سیدنیظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح کاملیاظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح آیسوظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح رویال کلاسیکظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح ارمظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح خزرظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح هامونظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ترانهظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح موجظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح رویالظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز بلند
موکت طرح ارسظریف مصورموکت اداری ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ونوسظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح میخکظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ترنجظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح هرمزظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح سیدنی کلاسیکظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح الیت پلاسظریف مصورموکت مسکونی ایرانیگرانپرز بلند
موکت طرح آرامظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح دریاظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح ساحلظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح صدفظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه
موکت طرح رهاظریف مصورموکت مسکونی ایرانیاقتصادیپرز کوتاه

جدولی از گران ترین و ارزان ترین موکت های ایرانی

ارزانترین موکت مسکونی ایرانیمحدوده قیمتیگرانترین موکت مسکونینام برند
موکت های کبریتی و نمدیاز 35،000 تا 100،000 تومانموکت طرح هرمسپالاز موکت
موکت های تافتینگ پالاز موکت و ظریف مصوراز 92،000 تومان تا 400،000 تومانموکت طرح الماسپالاز موکت
  موکت طرح یاسپالاز موکت
  موکت طرح صنوبرپالاز موکت
  موکت طرح یاسمنپالاز موکت
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها