افزایش چشمگیر استفاده از پی وی سی در سرتاسر جهان

امتیازدهی این نوشته

گزارش جهانی سال 2020 استفاده از پی وی سی

بدون شک در بازار کفپوش، کفپوش‌های پی وی سی جایگاهی ویژه دارد. بویژه در قرن حاضر و طی این بیست سال، قرن بیست و یکم شاهد محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی در ابعاد وسیع بوده است؛ به گونه‌ای که عرضه و تقاضای این کفپوش رشد خیره کننده‌ای داشته است. کارخانه جات تولید کفپوش پی وی سی در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر تلاش دارند تا با ارائه خدمات و تولیدات متنوع و با کیفیت از رقبای خود پیشی گیرند و سود قابل توجهی در بازار جهانی را از آن خود کنند.
محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی نزد مردم، بویژه در صنعت ورزش جایگاهی ممتاز دارد و شاید به جراًت بتوان گفت تقاضا برای این محصول در حوزه ورزش و سرگرمی بالاترین نرخ را از خود نشان می‌دهد.
مالکان ورزشگاه‌ها و به طور خاص ورزشگاه‌های سالنی به دلیل مقرون به صرفه بودن این محصول و استفاده گسترده آن که مولد کیفیت بالا و طول عمر طولانی کفپوش پی وی سی است، بیش از هر نوع کفپوشی به کفپوش‌های پی وی سی روی خوش نشان داده‌اند و از این محصول استقبال چشمگیری کرده‌اند.
یکی از فاکتورهای مهم برای مقبولیت عمومی در رابطه با خدمات و محصولات، تنوع و گستردگی آن‌ها است که در عرصه تولید و عرضه کفپوش‌های پی وی سی نمود خاصی یافته است.
بنا بر گزارش‌های منتشر شده از سوی نشریات رسمی و تخصصی حوزه کفپوش، در سال 2020 نرخ عرضه و تقاضا و محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی چنان رشدی به خود دیده که رقبای تجاری برای تولیدات و خدمات خود در سال پیش‌رو ایده‌پردازی می‌کنند تا بازار را از آن خود سازند.
این امر اگر تنها معطوف به تنوع و گستردگی در کفپوش‌های پی وی سی نباشد، قطعاً این فاکتور یکی از عواملی است که در کنار کیفیت و هزینه پایین کفپوش‌های پی وی سی، مشتریان را به خود جذب کرده است.
اما چه تنوع و چه طیفی از تولیدات این کفپوش وجود دارد که باعث محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی نزد مردم سراسر جهان بویژه دست‌اندرکاران حوزه ورزش و سرگرمی و مالکان سالن‌های ورزشی شده است.
خوب است تا نگاهی کوتاه به چکیده مقالات و گزارش‌های منتشر شده در رابطه با این موضوع داشته باشیم؛ چرا که درک جامع و کامل از این تنوع گسترده است که دورنما و چشم انداز روشنی را پیش روی رقبا تجاری این عرصه قرار می‌دهد.

1. کفپوش‌های پی وی سی

محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی در کفپوش‌های نمای چوبی چشمگیر است. یکی از معایب کفپوش‌های چوبی جذب رطوبت است که باعث می‌شود این نوع کفپوش‌ها خیلی سریع خراب شوند و مجبور شویم که آن‌ها را تعویض کنیم؛ از طرفی کفپوش‌های نمای چوبی از محبوب‌ترین گزینه‌های مشتریان است، چرا که نمایی شیک و طبیعی به خانه و مکان‌های مختلف می‌بخشند. گرمای ایجاد شده در چنین فضایی چه برای ساکنان و چه برای میهمانان و مراجعه کنندگان جذاب و جالب توجه است.
از آن‌جا که یکی از مزایا و قابلیت‌های منحصر به فرد کفپوش‌های ی وی سی، ضد آب بودن و نگهداری آسان آن‌هاست، این کفپوش با نمای چوبی نیز تولید می‌شود تا در عین حال خواسته‌های اشاره شده مشتریان را برآورده سازد. در رستوران‌ها مراکز خرید می‌توان استفاده گسترده از این محصول را مشاهده کرد.

2. کفپوش‌های پی وی سی با نمای سنگی

ناگفته پیداست و همه میدانیم پر کاربردترین کفپوش چه در عصر حاضر و چه در تاریخ ساخت و ساز و معماری بشر، کفپوش‌های سنگی بوده است. هزینه نصب و نگهداری کفپوش‌های سنگی بالاست، به همین خاطر در این حوزه تولید کنندگان کفپوش پا به پای سایر تولیدات و دست ساخته‌های بشری از فناوری روز بهره می‌برند تا بتوانند در صرف هزینه‌ها مقتصدانه‌تر عمل کنند. یکی از کاربردهای گسترده کفپوش‌های پی وی سی همین همین جایگزینی برای کفپوش‌های سنگی است. انعطاف، دوام و نمای کاملا شبیه آن به سنگ و نیز گستردگی چشمگیر در تنوع سبک و رنگ باعث شده خریداران به این کفپوش تمایل بیشتری نشان دهند.

3. کفپوش‌های پی وی سی با نمای متالیک

گرچه نمای متالیک یا فلزی طبیعی و واقعی جلوه نمی‌کند، جالب است بدانید که در بازار کفپوش در سال‌های 2019 و 2012 رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. بویژه در مراکز تجاری و اداری این کفپوش‌ها با اقبال عمومی روبرو شده‌اند.
در صنعت ورزش نیز در کنار گزینه‌هایی که در بالا بدان‌ها اشاره رفت، کفپوش‌های پی وی سی دیگر با نمای بتونی، تخته‌های وینیل با نمای لوکس و شیک، کفپوش‌های پی وی سی با نمای کاشی از دیگر نمودهای متنوع و گستردگی آن‌هاست که باعث شده محبوبیت کفپوش‌های پی وی سی نزد عموم مردم و خریداران رشد چشمگیری داشته باشد.

4. قابلیت تولید با روش رولی یا تایل

کفپوش پی وی سی مانند کفپوش‌های لاستیکی قابلیت تولید به صورت رولی را دارد که همین ویژگی مهم در بسیاری از کاربری‌ها از جمله ورزش کاربری درمانی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. همین قابلیت در میزان ضخامت کفپوش‌های پی وی سی وجود دارد به گونه‌ای که شاهد انواع ضخامت و ابعاد در کفپوش‌های رولی هستیم.

5. ضربه‌پذیری مناسب کفپوش‌های پی وی سی

در بسیاری از کاربری‌ها اهمیت ضربه‌پذیری و ایمنی بسیار بالاست. در این موارد گزینه‌هایی مانند سنگ و چوب نمره‌ی پایین به خود اختصاص می‌دهند. کفپوش‌های پی وی سی به ویژه در ضخامت‌های بالا ایمنی این محیط را تضمین می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید