سبک زندگی

درباره نیروی چی بیشتر بدانیم

نیروی چی

اگر يكي از طرفداران كارتون پانداي كونگ فو كار باشيد، خيلي خوب با واژه چي آشنا هستيد. اما احتمالا درباره چی چيزهاي زيادي نمي‌دانيد. پو، پانداي بامزه اين انيميشن كه حالا ديگر سريال هاي آن هم به بازار آمده، بارها درباره «چی» افراد صحبت مي‌كند. از اينكه چگونه اين چي مي‌تواند آخرين عامل مبارزه با دشمنان قوي باشد. و اينكه اين عامل تا چه اندازه مهم و حياتي است. اما چرا در اين مطلب مي‌خواهيم به نیروی چی بپردازيم؟ ما پيش از اين درباره چيستي و اهميت فنگ شويي در چيدمان و دكور خانه و اتاق نوشته بوديم. اين مطلب، تكمله اي است به بحث فنگ شويي و دكوراسيون خانه و درباره چی!

مرجع انرژی چی

چی، مرجعی برای انرژی پیش رونده طریقت شرقی، یا همان فنگ شویی است. اما به راستی چیست؟ هنگامی که از حرکت و جنبش نیروی چی صحبت می­کنیم منظورمان چيست؟

به زبان ساده چي نیرویی پرانرژی است. نیروی زندگی که به تمام موجودات قدرت می­دهد. فنگ شویی که هنری ماورایی است بر اساس هماهنگی با نیروی غیرقابل دیدن چی کار می­کند. چینی های باستان این نیروی نادیدنی را «نفس گیتی» می­نامند. در واقع این نیرو شبیه هوایی است که در اطراف ما جريان دارد یا به آبی که موجودات آبزی را در بر می­گیرد، تشبیه می­شود. این مفهوم در فرهنگ­های مختلف معادل هایی دارد. مثلا در ژاپن به آن «کی» در هندو «پرانا» و در فرهنگ مسیحیت معادل روح القدس است.

نیروی چی

نیروی چي قوی به معنای سرزندگی بیشتر در زندگی است. بر این اساس شما به راحتی و آزادانه در زندگی تان حرکت می­کنید. همچون ماهی که در آب زلال شنا می­کند. با نیروی مثبت چي در برابر افکار منفی مقاوم تر هستید. استقامت و ظرفیت روحی روانی و اعتماد بنفس شما بالاتر می­رود. بدينگونه سلامتی و ثروت بیشتری را به زندگی خودتان جاری می­سازید. همه اینها به دليل اينكه است كه جریان نیروی قوی چي در اطراف شماست. برای پر انرژی کردن زندگی­مان، باید کیفیت و انرژی مثبت محیط­مان را بالا ببریم. ما نمی­توانیم تا زمانی که چي را که هم اکنون در اطراف ماست بهبود نبخشیده­ایم، در زندگی­مان تغییر ایجاد کنیم.

نیروی چي در فضای اطراف

اساسا ما در فنگ شویی بر روی پرورش «چي» کره زمین تمرکز می­کنیم. نیروی «چي» بر طبیعت، محیطی که در آن به سر می­بریم، و فضایی که خود آن را ساخته­ایم تاثیرگذار است. آنان که به «چي» معتقدند خانه خود را بر اساس جریان مثبت آن انتخاب می­کنند. ما با تغییر محیط می­توانیم جریان مثبت انرژی را در اطراف خود تغییر دهیم.

درباره انرژی چی اشخاص بيشتر بدانيم

«چي» شخصی، انرژی‌اي است که در تک تک افراد جریان دارد و جالب اينكه «چي» شامل هر دو انرژی جسمی و روانی افرلد می­شود. راه رفتن شما، صحبت کردن­تان و آن حسی که به خود دارید همه از انرژی زندگی­تان سرچشمه می­گیرد. شرایط و اتفاقات بر «چي» شخصی تاثیر می­گذارد و تعادل را بر هم می­زند. نیروی «چي» در بدن ما نیز باید بدون هیچ مانعی  به راحتی حرکت کند. طب چینی برای برطرف ساختن موانع نیروی چی در بدن فعالیت می­کند. به این طریق حتی برخی بیماری­ها را نیز با برقراری تعادل و انرژی در بدن بر طرف می­سازد.

تقویت نیروی چی

باید حرکت کرد، نفس کشید، عبادت و مراقبه کرد تا جریان چي به راحتی حرکت کند. با ورزش، کوه نوردی، جنگل پیمایی به طور کلی ارتباط با طبیعت، چي شخصی تقویت می­شود. با چیدمان درست منزل نیز چي در محل زندگی­تان درست حرکت خواهد کرد. چيزي كه بهتر است از آن با عنوان انرژی مثبت و شادی ياد كنيم چراكه ابتدا باید شاد و مثبت باشيم تا موفق شويم. موفقیت و ثروت را اینگونه به زندگی خود راهنمایی کنید. شاید این جمله از شخصی ناشناس در فرهنگ هند و چین عمق مطلب را بیان کرده است:

«آنقدر که برخورداری از سرنوشت نیکو مهم است، با صورتی زیبا زاده شدن مهم نیست. آنقدر که صاحب قلبی مهربان بودن مهم است، برخورداری از سرنوشت نیکو مهم نیست. و آنقدر که نیروی چي مثبت مهم است، حتي صاحب قلب مهربان بودن مهم نیست.»

چگونه با فنگ شویی نیروی چی محل زندگی­مان را تقویت کنیم؟

با کفپوش بامبو، مناسب برای چیدمان منزل برای جذب نیروی چی بیشتر آشنا شویم.

محصولات مرتبط

کفپوش رول اکسکلوسیو

کفپوش رول اکسکلوسیو ۲/۶

موکت پالاز طرح کات B

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها