دکوراسیون منزل, سبک زندگی

سبک بوهو در دکوراسیون

سبک بوهو

سبک بوهو را به خانه خود بیاورید!

اگر می خواهید خانه ای سرزنده، شاد و پر از فرهنگ های مختلف داشته باشید، پیشنهاد می کنیم سبک بوهو را در دکوراسیون خانه خود امتحان کنید. این سبک در دکوراسیون و همچنین مد و لباس بسیار محبوب شده است. در دکوراسیون داخلی، زیبایی این سبک، به خانه شما چهره ای مدرن، راحت و غیرمعمول می بخشد. فرض بر این است که تمام فضاهایی که سبک بوهو یا بوهمین در آنها استفاده شده شبیه هم هستند زیرا این سبک، گلچینی از همه انواع سبک هاست و ویژگیهای مانند هم دارند، ولی در واقع دو اتاق به این سبک را نمی توانید شبیه یکدیگر ببینید.

سبک بوهو از زندگی افرادی الهام گرفته شده که یک زندگی غیرمتعارف انتخاب کرده اند و عاری از هرگونه رسم و رسومی هستند. افرادی مانند ماجراجویان و کسانی که اهل سفر هستند مانند بازیگران و نویسندگان. سبک بوهو، آیینه ای از ترکیب اشیا، رنگ‌ها و طرح‌هایی از مناطق مختلف دنیاست. اگر دوست دارید سبکی را در فضای خود ایجاد کنید که مستقیما با سلیقه خودتان در ارتباط باشد، شک نکنید که این سبک می تواند سبک مورد نظر شما باشد.

رنگ های سبک بوهو

از آنجاکه در دکوراسیون بوهمی هیچ قانون خاصی وجود ندارد، رنگ‌های خاکی گرم مثل متالیک یا فلزی و تُن های جواهرات در این شیوه رایج هستند. استفاده از رنگ‌های قهوه ای، سبز و خاکستری برای رنگ‌های پایه می تواند ایده خوبی باشد و می توانید این رنگ‌ها را در کنار بنفش سیر، نارنجی آتشین و آبی کهربایی استفاده و دکوراسیون خود را کامل کنید. ترکیب و لایه بندی رنگ‌ها شیوه ای است که این سبک را منحصر به فرد می کند.

سبک بوهو در دکوراسیون

در کاربرد طرح ها و بافت ها آزادانه عمل کنید و از اشتباه کردن نترسید. با تغییراتی که ایجاد می کنید، تصور نکنید سبکی غیرمعقول به وجود آورده اید. از پارچه ها و طرح های رنگ شده از سراسر دنیا استفاده کنید تا به فضا حس جالب و عجیبی بدهد. از پرده های نقش دار و قالیچه های کوچک روی دیوار کنار عکس هایتان استفاده کنید. اگر می بینید که در این عملکرد و سبک، زیاد اغراق کرده اید، همیشه یادتان باشد که رنگ سفید، در کنار رنگ‌های سیر سبک بوهمی می تواند پس زمینه ای برای تُن های تیره باشد و تعادل خوبی ایجاد کند.

اجسام تزئینی در سبک بوهو

فلسفه سبک بوهمی عبارت است از فلسفه «بیشتر، بیشتر است». کلید اصلی در کاربرد اجسام تزئینی در سبک بوهو، ترکیب و تطبیق است. مثلا اجسام ساده و طبیعی مثل گونی و سیزال (الیاف محکمی که در ساختن طناب و گونی کاربرد دارد) با ابریشم و پارچه چنیل می تواند ترکیب مناسبی باشد. در این سبک، اجسام باید کمی ظاهری فرسوده داشته باشند ولی نه آسیب دیده. به عبارت دیگر، اجسام نباید نو و براق باشند. شما همچنین می توانید با ترکیب حاشیه، قلاب بافی،و مکرومه، بالشتک و پرده، فضایی دنج به وجود آورید. به عنوان مثال سایبان های بالای تخت خواب از تزئینات سبک بوهمی است.

مبلمان سبک بوهو

سبک بوهو در دکوراسیون

معمولا بهتر است دنبال مبلمان بوهمی در مغازه ها نگردید، زیرا پیدا نخواهید کرد. فضای بوهمی با مبلمان قدیمی سنخیت دارد. مثلا مبلمان دسته دوم، برای این سبک مناسب است. مبلمانی که انتخاب می کنید باید خاص باشد و داستانی برای گفتن داشته باشد. هر وسیله ای را که برای فضایتان انتخاب می کنید، باید دوست داشته باشید. تنها در این صورت است که می توانید مطمئن باشید که یک وسیله خاص برای اتاق تان، گزینه مناسبی است.

در خانه ای که به سبک بوهمی درست کرده اید، صندلی ها را باشکوه و نیمکت ها را پررنگ می بینید. از سوی دیگر قالیچه های کوچک و بالشتک های فراوانی که روی زمین پخش می شوند، فضای مطلوبی را برای نشستن روی زمین به وجود می آورند. به این ترتیب وسایل راحتی را انتخاب کنید مثل مبل تختخواب شو، صندلی های پروانه ای و غیره.

وسایل تزئینی و نورپردازی

در این سبک، نور کم محیط، فضای بوهمی شما را زیبا می کند و به شما حس آرامش می دهد. به جای استفاده از چراغ های ثابت سقفی از چندین فانوس، شمع و چراغ های رومیزی استفاده کنید. امروزه بازارهای طراحی جهانی، کار را برای پیدا کردن سبک ها و استایل هایی مختلف آسان کرده اند.

همچنین می‌توانید درباره‌ی دیوار بالای کاناپه بخوانید.

همبستگی با طبیعت، نکته اصلی این سبک است. به فضای خود با کمک گیاهان سرخس آویزان زندگی ببخشید. نه تنها گیاهان به فضای شما زندگی را هدیه می دهند، بلکه کیفیت هوا را هم بهبود می بخشند. گل شیپوری و نیلوفر بسیار بخشنده هستند و در برابر نور و حرارت مقاوم. پس، این گیاهان را به سلیقه خود در فضای مورد نظرتان اضافه کنید.

به طور کلی، برای ساختن فضایی بوهمی از دست سازها و لوازمی که از سفرهای خود آورده اید استفاده کنید. وسایل تزئینی استفاده شده در فضای شما باید دهان باز کرده و داستان شما را تعریف کنند. هر کدام از این وسائل نمادی از تجربیات و سلیقه شما هستند و همیشه حرفی برای گفتن دارند. پس سعی کنید آنچه را که دوست دارید مثل پرده های نقش دار، بطری، آویز و خیلی چیزهای دیگر را برای دکوراسیون بوهمی خود انتخاب کنید. همیشه به یاد داشته باشید، سبک بوهمی، گلچینی از وسایل است ولی در عین حال می تواند شیک و مسحورکننده هم باشد. بنابراین، از کاربرد لوستر تزئینی یا آیینه با قاب طلایی نترسید. تنها قانون سبک بوهمی این است که هر وسیله ای که در فضای خود قرار می دهید باید داستان و حکایتی را برای گفتن داشته باشد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها