دکوراسیون منزل, سنگ, کفپوشها

مهمترین مزایای استفاده از سنگ مرمر به عنوان کفپوش

سنگ مرمر

سنگ مرمر و کلّی مزیت!

کف خانه اساس و بنیان خانه است. از اینرو، انتخاب کفپوش مناسب اهمّیت بسزایی پیدا می کند. اگر کف خانه تان را فرش می کنید از نرمی کف بهره می برید و هنگام راه رفتن در خانه صدای تلق تلق کفش و پاها به حداقل می رسد. اگر کفپوش های وینیل را انتخاب می کنید، هزینه کمتری می پردازید. کاشی ها هم که کفپوشی خاص و شیک محسوب می شوند. امّا سنگ مرمر به عنوان کفپوش چه مزایایی می تواند داشته باشد؟ باید بگوییم این نوع سنگ مزایای کاربردی بسیاری دارد. بیایید نگاهی به این مزایا بیندازیم تا بتوانیم از این نوع سنگ به عنوان کفپوش خانه بیشتر بهره ببریم.

دوام بالا

سنگ مرمر، سنگی است با دوام بالا. همه ما وقتی صدای کشیده شدن مبل یا صندلی روی سطوح ظریف و از لحاظ قطر نازک را می شنویم، عضلات بدنمان منقبض می شود و چهره در هم می کشیم. ولی اگر از این سنگ به عنوان کفپوش خانه تان استفاده کنید، دیگر نیاز نیست نگران این پدیده باشد چراکه این نوع سنگ هم در برابر خراشیدن مقاوم است و هم دوام بالایی دارد. اگر بتوانید از سنگ مرمر در نقاط پر رفت و آمد منزل استفاده کنید، عالی خواهد شد. این نوع سنگ تقریبا در برابر هر چیزی که روی آن قرار بگیرد، مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و به سختی آسیب می بیند.

تمیز کردن آسان

سنگ مرمر را می توان به راحتی تمیز کرد. بهتر است بگوییم نسبت به هر نوع سنگ دیگر، تمیز کردن آن آسان تر است. فقط فرض کنید که اگر مواد غذایی و نوشیدنی ناخواسته روی فرش بریزد، برای تمیز کردن آن چه قدر گرفتار خواهید شد! این سنگ علاوه بر تمیز شدن سریع و راحت، خاصیت دیگری نیز دارد و آن اینکه در برابر رطوبت مقاوم است؛ بدون در نظر گرفتن نوع مایعی که روی آن بریزد، به راحتی می توانیم آن را تمیز كنیم و نیازی نیست نگران رطوبت، میزان قند موجود در آن و نوع مایع باشیم.

سنگ مرمر

چشم انداز خانه

کفپوش خانه از جنس سنگ مرمر، چشم انداز و کیفیت فضا را تغییر می دهد. چه از این نوع سنگ در حمام و توالت استفاده کنید و چه در ورودی ساختمان، داشتن فضایی درخشان و شیک را ضمانت می کنیم. از این حیث فضای داخلی بسیار گیرا و دلربا خواهد بود. اکثر صاحب خانه ها عاشق این درخشندگی و ظرافت هستند.

همچنین می‌توانید درباره‌ی سنگ طبیعی بخوانید.

افزایش ارزش خانه

همه ما هنگام بازسازی خانه بیشتر به کیفیت، زیبایی و کارکرد خانه توجّه می کنیم و استفاده از سنگ مرمر در این امور کارساز و چاره ساز است. ولی مسئله دیگری که در مورد استفاده از آن در خانه باید به آن توجه کنیم این است که ارزش خانه نیز از نظر قیمت بالا می رود و سرمایه گذاری خوبی خواهد بود و سرمایه ما رشد خواهد کرد. به هر حال وقتی برای خانه مان خرج می کنیم و در بازسازی آن سرمایه گذاری می کنیم، می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که پولی را که هزینه کرده ایم، در آینده دوباره به دست می آوریم. به همین دلیل استفاده از این سنگ به عنوان کفپوش در این امر نیز نقش بسزایی دارد.

سنگ مرمر

خاصیت ضد آلرژی این محصول

سنگ مرمر آلرژی زا نیست و از عوامل آلرژی زا نیز جلوگیری می کند. اگر کف پایتان نسبت به سطحی که روی آن قدم می گذارید، حسّاس است، این نوع سنگ گزینه ای بسیار مناسب است؛ به اندازه کافی گرم است، گرد و غبار و خاکستر و گرده ها را جذب نمی کند و در صورت وجود گرد و غبار، آن را به راحتی روی زمین می بینید و قبل از اینکه آلرژی شما را تشدید کند، می توانید خیلی راحت آنها را با جارو تمیز کنید.

در پایان بد نیست بدانید سنگ مرمر و مزایای استفاده از آن به همین موارد محدود نیستند، و می توان ساعت ها درباره آن گفتگو كرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها