دکوراسیون منزل

انتخاب مناسب ترین مبلمان برای دکوراسیون منزل

انتخاب مناسب ترین مبلمان برای دکوراسیون منزل

برای آنها كه به دنبال انتخاب مناسب ترین مبلمان برای خانه شان هستند، زیاد اتفاق می افتد كه در طول روز، در صفحات مختلف مجلات اینترنتی با عکس خانه های رویایی شان مواجه شوند، از نگاه کردن به آنها لذت ببرند و به اصطلاح با دیدن آنها غش كنند. این دسته از افراد در حقیقت تحت تاثیر نوع چیدمان، رنگ، نوع وسایل و دیگر گزینه هایی كه در زیبایی دکوراسیون خانه موثرند، قرار می گیرند.
گاهی ما بر اساس همین فاكتورهاست كه وسیله ای را می خریم. با دیدن وسیله ای در عکس به دنبال پیدا کردن آن برای خانه خود می افتیم. یک مبل یا صندلی را می‌خریم و بدون درنظر گرفتن اندازه، رنگ، موقعیت و دکور منزل خود اینطور تصور می کنیم که آن وسیله مناسب خانه ما خواهد بود. اینكه صرفا بر اساس زیبایی یك شی دكوری، آن را بخریم و به بسیاری از فاکتورهای دیگر در خانه فكر نكنیم، فقط و فقط باعث زشت شدن خانه مان می‌شود. بنابراین همیشه قبل از خرید وسایل و انتخاب مناسب ترین مبلمان خانه باید مواردی را مورد توجه قرار دهیم. نكاتی كه در ادامه می‌آید جزئیات مهمی است كه پس از سال‌ها تجربه در زمینه دكور و تغییر دكور خانه به دست آمده است و می‌تواند منبع مهمی برای پیشگیری از اشتباهات گران قیمت و البته انتخاب مناسب ترین مبلمان خانه مان باشد!

نحوه انتخاب مبل مناسب

قبل از خرید مبل راحتی یا مبلمانتان، خانه را اندازه بگیرید! شاید این جمله یک شوحی به نظر بیاید اما خیلی از افراد قبل از اینکه صاحب خانه شوند، مبلمان آن را به سرعت خریداری می کنند. آنها بدون درنظر گرفتن اینکه آیا از در خانه رد می شود یا بدون توجه به نسبت بزرگی مبل و بزرگی فضای اتاق، یك مبلمان زیبا را سفارش می دهند. پیشنهاد ما این است که، برای خریدن آن فقط به نقشه زمین خانه تان تکیه نکنید. کمی در فضای مورد نظر بایستید و حسش کنید و مطمئن باشید که بهترین تصمیم را خواهید گرفت. فراموش نکنید که مناسب ترین مبلمان برای خانه شما، مبلمان اندازه و متناسب با فضای شما است.
بازی با اندازه مبلمان و وسایل، یک هنر و جزو نکات مهم در انتخاب مبلمان منزل محسوب می شود. وجود یک کمد بزرگ در یک فضای کوچک، تصمیم چندان بدی نیست، اما تنها در صورتی عاقلانه است که بتوانید بین دیوار، فرش و دیگر وسائل خانه توازن ایجاد كنید. پس در انتخاب مناسب ترین مبلمان و وسایل، چه کوچک و چه بزرگ، به همگونی آنها با وسایل دیگر دقت کنید. کوچکترین اشتباه می تواند خانه شما را به محیطی کسل کننده تبدیل کند.

در نظر گرفتن محل قرار دادن مبل در خانه

اولین قدم قبل از خرید مبل مناسب این است که بدانید در کدام قسمت از خانه میخواهید آن را قرار دهید. اگر جزو افرادی هستید که دائما در حال تماشای تلویزیون هستید، پس بهتر است مبلمان را مقابل تلویزیون بچینید تا احساس راحتی بیشتری کنید. مبل های راحتی و کاناپه های ال مانند، گزینه مناسبی برای شما هستند. اما اگر اهل تماشای تلویزیون نیستید و بیشتر اهل رفت و آمد و دورهمی های دوستانه و خانوادگی هستید، پس باید قسمتی از خانه را که فضایی دنج و آرام دارد برای این منظور انتخاب کنید. مبل های کلاسیک، استیل یا چسترفیلد میتوانند گزینه های مناسبی برای شما باشند. اگر در خانه شومینه دارید، میتوانید مبلمان را در مقابل شومینه بچینید تا از خانه گرم تری برخوردار شوید. البته نقشه خانه را هم باید در نظر داشته باشید. مثلا در خانه هایی که اتاق نشیمن دراز و باریک دارند، چیدن مبلمان در مقابل شومینه میتواند خانه را باریک تر و کوچک تر نشان دهد.

استفاده بهینه از فضا

یک مبل راحتی حتما باید در چهارچوب یک دیوار کوتاه یا بلند به درستی قرار گیرد. مثلا اگر مبل خود را در طول یک دیوار کوتاه جای می دهید، بی شک باید فضایی برای میزهای عسلی در هر طرف داشته باشید. مهم است که مهمان شما پس از نشستن بر روی هر کدام از مبل هایتان، به میزی برای قرار دادن وسایل یا چای خود دسترسی داشته باشد. می توانید برای چند مبل، از یک میز استفاده کنید، این یعنی استفاده بهینه از فضا و مبلمان اما راحتی و در دسترس بودن را فراموش نکنید.
قبل از انتخاب مبل، حتما اندازه و متناسب بودن آن را با فضای خانه در نظر بگیرید. همچنین با در نظر داشتن وسایل دیگر اتاق از جمله میز، بوفه، قفسه و وسایل دیگر، تخمین بزنید که چه نوع مبل و با چه اندازه ای برای فضای خانه تان مناسب است و چه مقدار از فضای نشیمن را می خواهید به مبلمان اختصاص دهید.

خرید مبل ارزان

شاید خرید یک مبل ارزان اولین گزینه روی میز باشد، اما الزاما بهترین آن نیست. خوب است بدانید که گرانی و ارزانی کالایی، یک امر نسبی است و با توجه به بودجه شما و درآمد و کیفیت زندگی شما مشخص می شود. اما در هر حال در خرید مبل ارزان دقت کنید که کیفیت را فدای قیمت نکرده باشید. اگر مبل راحتی ارزان بی کیفیتی را برای خانه خود انتخاب کنید، شک نکنید که در بازه زمانی کوتاهی مجبور خواهید بود برای تعمیر یا تعویض آن مجددا هزینه کنید. پس مناسب ترین مبلمان را مطابق با بودجه خود برای منزل خریداری کنید و به یاد داشته باشید که خرید کالای باکیفیت، صرفه جویی است.

نقش رنگ ها در مبلمان

رنگ های خنثی و کم رنگ مثل خاکستری، کرم، بژ و مانند اینها برای خانه های معمولی و خانه هایی که برای فروش گذاشته می شوند، مناسب هستند. ولی بعضی از فضاها، طالب چیزی متفاوت هستند، مثل دیواری متفاوت بین دیگر دیوارها. یک سالن پذیرایی را با یک مبلمان قرمز رنگ تصور کنید، حالا فرض کنید که مبلمان این فضا قرمز نیست، بدون شک ما فضایی معمولی و متوسط خواهیم داشت. ولی رنگ قرمز، به فضا شور و هیجانی می بخشد که آن را از سطح متوسط به فوق العاده تبدیل می کند.
انتخاب مناسب ترین مبلمان برای دکوراسیون منزل

چند پیشنهاد ساده برای انتخاب رنگ مبلمانتان داریم

• اگر خانه ای دارید که در آن از یک یا چند کودک مراقبت می کنید، بهتر است سراغ رنگ های روشن نروید. مبل های سفید خیلی بیشتر از کاغذهای سفیددر کودکان اشتیاق نقاشی ایجاد می کنند!
• درست است که خلاقیت همیشه زیباست، اما مراقب باشید که خانه خود را به بازار شام تبدیل نکنید. استفاده زیاد و نا به جا از رنگ های تند و شاد، می تواند آشفته تان کند.
• استفاده از ولرهای یک رنگ خاص، می تواند فضایی زیبا و شیک بسازد. در انتخاب مبلمانتان از دکوراسیون مونوکروم غافل نشوید.
• انتخاب رویه مبل بستگی به سلیقه و اولویت های شما دارد. اگر به دنبال ایجاد فضایی شیک و مدرن در خانه هستید، رویه چرم، میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. مبل های پارچه ای کمی غیر رسمی و به اصطلاح خودمانی تر هستند، البته به نوع پارچه هم بستگی دارد. از جمله با دوام ترین پارچه ها برای مبل میتوان به پارچه های پنبه ای، کتان و مخمل اشاره کرد.
• از محبوبترین ایده ها برای پارچه بدنه و رویه مبل، پارچه های با طرح و رنگ ساده است. بهتر است از یک رنگ برای بدنه استفاده شود و از رنگ های پر رنگ، جیغ و پر جلوه، برای پشتی ها و کوسن استفاده کنید.

انتخاب مناسب ترین مبلمان برای جغرافیای شما

انتخاب مناسب ترین مبلمان برای جغرافیای شما
جغرافیایی که شما در آن زندگی می کنید، نقش تاثیرگذاری بر روی مبلمان شما خواهد داشت. هر جغرافیا و شرایط آب و هوایی، مبلمان مخصوص خود را می طلبد. پس پیش از ورق زدن مجله های دکوراسیون و انتخاب مبلمان رویایی خود، دقت کنید که در فضای درستی قرار داشته باشید. اگر در مناطق سردسیر هستید، استفاده از مبلمان و رنگبندی گرم را به شما توصیه می کنیم، مبلمانی که بتونید در آن فرو بروید و خود را بر روی آن گرم کنید. نمی توان انکار کرد که نوشیدن یک لیوان چایی داغ بر روی مبل راحتی قهوه ای سوخته و تماشای برف در پشت شیشه ها چه لذت وصف نشدنی دارد.
برعکس، مبلمان مناطق گرم و مرطوب نباید به گونه ای باشد که شما را در آغوش بکشد. این نوع مبلمان شما را کلافه خواهد کرد. بهتر است مبلمان شما حصیری یا چوبی باشد که بدن شما بر روی آن با محیط تبادل دما داشته باشد. استفاده از مبل چرم نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

انتخاب مناسب ترین فرش

انتخاب مناسب ترین فرش
زمانی که می خواهید برای بخشی از خانه فرش انتخاب کنید، از انتخاب اندازه مناسب آن مطمئن شوید. شما فرشی را می خواهید که پایه های مبل روی لبه آن قرار گیرد. بنابراین، فرش در وسط اتاق حرکت نمی کند. همواره یکی از اشتباهات رایج در خرید فرش، خرید فرش کوچک برای نشیمن است. بهتر است اندازه فرش شما به گونه ای باشد که به محض نشستن بر روی مبل، پای شما بر روی فرش قرار بگیرد، نه بر روی کفپوشی سرد. همچنین در کنار چیدمان مبلمان خود، فضایی برای نشستن بر روی زمین را نیز در نظر بگیرید. بهتر است فرش، کفپوش آن فضا باشد.
امیدواریم با خواندن این مطالب متوجه شده باشید که چگونه مبل انتخاب کنید و یا چگونه با مبلمانتان فضایی خاص را خلق کنید. حالا دیگر به چگونگی تاثیر اندازه و رنگ پی برده اید و قطعا فضایی خانه شما دلنشین تر و صمیمی تر خواهد شد.

محصولات مرتبط

موکت پالاز طرح الماس

موکت پالاز طرح بوریا

موکت سیزال طرح سیکرت

موکت کبریتی

موکت ظریف مصور مدل سیدنی

منبع :https://www.property24.com/articles/decorating-mistakes-you-should-avoid/13510

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
10 ماه قبل

سلام
معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:
محصولات پرفروش