درباره موکت, دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, عمومی, کفپوشها

معرّفی کفپوش های صداگیر

معرّفی کفپوش های صداگیر

همان طور که می دانیم، کفپوش ها را می توان در فضاها و محیط های بسیار متفاوتی نصب و اجرا کرد. هر یک از انواع فضاهایی که با آنها سر و کار داریم، مثل بیمارستان ها، محیط های مسکونی، فضاهای تجاری، دفاتر اداری، باشگاه های ورزشی و … ویژگی های خاصّ خود را دارند. در این مطلب میپردازیم به معرفی کفپوش های صدا گیر ، با ما همراه باشید.

ویژگی اصلی کفپوش صداگیر

یکی از ویژگی های کفپوش صداگیر بر می گردد به این که عایق صدا است و این یکی از مولّفه هایی است که هنگام خرید کفپوش باید به آن توجّه کنیم و باید بدانیم این ویژگی در چه فضاهایی برجسته و دارای اهمّیت است.

کفپوش صداگیر در چه فضا هایی استفاده میشود

از جمله فضاهایی که این ویژگی در آنها نمود برجسته‌ای دارد، می توانیم به سالن های تئاتر و سینما، کتابخانه ها، سالن های محلّ برگزاری کنفرانس، همایش و سمینارها، گالری ها و موزه ها، هتل ها، دفاتر اداری پر تردّد، بیمارستان ها و … اشاره کنیم و با اجرا و پیاده سازی کفپوش هایی که می توانند بخشی از صدا را جذب کرده و نقش عایق صوتی را بر کف زمین ایفا کنند، مشکل سر و صدا را لااقل از منظر کفپوشِ کف، تا اندازه زیادی برطرف سازیم. البتّه استفاده از این کفپوش ها در فضاهای مذکور بخشی از کار است و ما می توانیم از روش های دیگری نیز بهره بریم تا صدای محیط را به حدّاقل برسانیم.

از جمله این روش ها می توانیم به استفاده از اکسسوری هایی چون گیاه، پارتیشن ها، استفاده از کاغذ دیواری، پنل های جذب صدا و مواردی از این دست اشاره کنیم.
امّا در این مقاله کفپوشان تلاش دارد تا شما عزیزان را در رابطه با کفپوش کف فضای مورد نظرتان راهنمایی کند.
در ادامه به بعضی از گزینه هایی که کفپوش عایق صدا هستند اشاره خواهیم کرد.

کفپوش های پی وی سی

معرفی کفپوش های صداگیر - کفپوش پی وی سی

کفپوش های پی وی سی ، در قالب کفپوش های هتروژن و یا کفپوش هایی که رویه پی وی سی دارند و همچنین پشت فوم دار هستند، به دلیل نوع ساختاری که دارند، صداهای ایجاد شده را به صورت مستقیم منعکس نمی کنند و هنگام عبور و مرور با کفش روی این کفپوش ها در فضا هایی که سر و صدا زیاد است، انعکاس صدا از سوی این کفپوش ها زیاد نخواهد بود و کفپوش های جاذب صدا هستند.

چمن مصنوعی

معرفی کفپوش های صداگیر - چمن مصنوعی

چمن مصنوعی به دلیل ساختار الیاف گونه خود و رشته های چمن، صدا را منتقل نکرده و به خود جذب می کند و در نتیجه برای فضاهای پر تردّد و پر سر و صدا گزینه ای مناسب است.

کفپوش های گرانول

معرفی کفپوش های صداگیر - کفپوش گرانولی

کفپوش های گرانولی صدا را به دو شکل به خود جذب می کنند که باعث می شود در باشگاه ها از محبوبیّت و مقبولیّت فراوانی برخوردار باشند. اوّلین ویژگی کفپوش های گرانول این است که به دلیل وجود خلل و فرج بسیار، صدا ها را به خود جذب می کنند و اکثر کفپوش های گرانول تایل ضخامت بالایی تا حدّاقل 20 میلی متر دارند که این ویژگی باعث می شود صدا را به خود جذب کنند و از منعکس شدن آن جلوگیری به عمل آورند. ویژگی دوّم کفپوش های گرانول در جذب صدا بر می گردد به جذب صدای ضربات. این ویژگی یعنی در فضاهایی چون باشگاه های ورزشی که به عنوان مثال وزنه ای در آنها پرتاب می شود و در هوم جیم ها (باشگاه های خانگی) که کاربر سعی دارد از رسیدن صدای وزنه به همسایه های طبقه پایین جلوگیری به عمل آید، کفپوش های گرانول گزینه ای فوق العاده به حساب می آیند.

موکت

برای جذب صدا، موکت بهترین گزینه است؛ چرا که علاوه بر طرح ها و رنگ ها و انواع مختلفی که موکت ها دارند و نیز اجرا و نصب ساده آنها این ویژگی را نیز دارند که جذب صدا را خیلی خوب انجام می دهند. به همین دلیل است که می بینیم در سالن های تئاتر و سینما یا سالن های کنسرت، کفپوش به کار رفته عمدتا موکت است.

معرفی کفپوش های صداگیر - موکت

علاوه بر این فضاها می توانیم در کتابخانه ها، گالری ها و موزه ها، هتل ها و دفاتر اداری پر تردّد از موکت بهره مند شویم. بعلاوه، از موکت های نمدی گرفته تا موکت های تافتینگ، ساختار موکت تشکیل شده است از تارهای نخ و زیره نمدی که همه این ویژگی ها روی هم رفته باعث می شوند تا جذب صدا صورت گیرد. این ویژگی‌ها را نیز قبلا در رابطه با چمن مصنوعی توضیح دادیم.

امّا مسئله ای که وجود دارد این است که نمی توانیم از چمن مصنوعی به عنوان مثال در فضایی چون سینما استفاده کنیم. بنابراین، با توجّه به قدمت استفاده از موکت در چنین فضاهایی و انعطاف کاربری بالایی که دارد، می‌توانیم در انواع فضاها از آن بهره ببریم. شایان ذکر است که به این مسئله نیز اشاره کنیم: موکت هایی تولید می شوند که قابلیت جذب صدا و قابلیّت جلوگیری از انعکاس صدای بیشتری را داشته باشند و در عین حال از انتقال سرما نیز جلوگیری به عمل آورند. بسیاری از فضاهای دیگر نیز هستند که تا بدین جا به آنها اشاره ای نکرده ایم. به عنوان مثال کارخانه ها، کارگاه ها و فضاهای مختلف دیگری که بر اساس نیاز کاربری به مشاوره تخصّصی نیازمندند؛ کارشناسان ما می‌تواند شما را در رابطه با این موارد نیز راهنمایی کنند.

خرید کفپوش

و امّا برای انتخاب درست کفپوش مناسب در فضاهایی که نیاز به جذب صدا دارند و این ویژگی برای کاربر از اهمّیت فوق العاده ای برخوردار است، بهتر است پیش از اقدام به خرید با فروشگاه کفپوشان تماس حاصل فرمایید و از مشاوران، کارشناسان و متخصّصان حوزه کفپوش، مشاوره رایگان دریافت کنید و سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنید. شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت فروشگاه و یا صفحه تخصّصی فروشگاه در اینستاگرام و یا خطوط تلفنی ارتباطی با ما در تماس باشید.

نویسنده: بهنام رشیدی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها