نقاط قوت و نقاط ضعف کفپوش وینیل

157

در انتخاب كفپوش همواره نقاط قوت و ضعف، عامل تاثيرگذار هستند. بدان معنی که مصرف كننده می تواند با وجود نقاط قوت كفپوش از نقاط ضعف آن چشم پوشی کند. یا برعکس به خاطر نقاط ضعف، نقاط قوت آن را نادیده بگیرد.

در این مطلب درباره یکی از انواع کفپوش ها صحبت می کنیم؛ کفپوش وینیل كه یکی از گزینه های رایج برای خانه های پر رفت و آمد، اداره ها، کافه ها و کاربردهای تجاری است. نقاط قوت اين کفپوش بسیار است. یکی از نقاط قوت آن، مقاومت صد در صدي در برابر رطوبت است. اما در کنار آن نقاط ضعفی هم وجود دارد که ممکن است بخواهید براساس نیازهایتان به آن توجه کنید.

نقاط قوت کفپوش وینیل

همانطور که پیش از این گفتیم، بزرگترین نقطه قوت کفپوش وینیل مقاومت آن در برابر رطوبت است. این نقطه قوت، آن را برای پوشش زیرزمین ها، آشپزخانه ها، حمام ها، رستوران ها و کافه ها  ایده آل مي‌سازد. این کفپوش همچنين بهترین گزینه برای اشخاصی است که حیوان خانگی دارند.

به علاوه، کفپوش وینیل لایه هایی دارد که می تواند رفت و آمدهاي زیادي را تحمل کند.

وینیل انتخاب بسياري از مصرف كنندگان است چراكه غير از دوام، نگهداری آن نيز آسان است. به طوري كه تنها با هفته اي يك بار جاروکردن يا تی كشيدن می توانید کفپوش هایتان را در بهترين حالت آن نگاه دارید.

از آنجاكه اين کفپوش می تواند تقریبا روی همه سطوح زیرسازي شده نصب شود، طرفدران زيادي دارد. صرفه اقتصادي، دوام و ظاهر وينيل، آن را به بهترين گزينه براي مكان‌هاي شلوغ تبديل كرده است.

نقاط قوت و نقاط ضعف کفپوش وینیل

نقاط ضعف کفپوش وینیل

مثل تمام كفپوشهاي دیگر، کفپوش وینیل نقاط ضعفی هم دارد. اولين نقطه ضعف آن اين است كه اگر کفپوش وینیل را با چسب بچسبانید، در هنگام تعويض، كندن آن کار دشواري است. بنابراين اگر اين کفپوش را به عنوان راه حلی موقتی نصب می کنید، آن را چسب نزنيد. هرچند که اگر فضای شما بزرگ و باز است، چسب بهترین گزینه محسوب مي‌شود.

کفپوش وینیل بسيار بادوام است اما نسبت به بیشتر لامینت ها، چوب هاي سخت و هاردوودها و كاشي ها نرم تر است. ازاين رو، اشیاي تیز به راحتي به آن صدمه مي‌زند. به عنوان مثال افتادن چاقوی آشپزخانه یا سر خوردن پایه آهنی صندلی می تواند به سرعت آن را سوراخ کند.

وینیل پوشش رویی متفاوتی از کفپوش لامینیت دارد. این پوشش رویی در مورد اول به مرور زمان کمرنگ می شود و تغییر رنگ می دهد. اگر تصمیم دارید که از این کفپوش در مکانی با نور زیاد استفاده کنید، توصیه می شود که در طول روز، تابش نور آفتاب را بر روی آن کنترل کنید.

همچنین می توانید درباره‌ی آشنایی با وینیل ضد آب بخوانید.

يادآوري اين نكته هم برای مصرف کنندگانی که به محیط زیست اهمیت می دهند، بسيار ضروري است: بازیافت کفپوش وینیل بسیار سخت است. البته برنامه هایی وجود دارد براي اينکه کفپوش وینیل بازیافت شود ولی یافتن آنها آسان نیست. نكته پاياني اینکه کفپوش وینیل انواع مختلفی دارد و شما می توانید بر اساس نیازتان نوعی از آن را انتخاب کنید.

نقاط قوت و ضعف كفپوش وينيل در يك نگاه

نقاط ضعف

نقاط قوت

سخت كنده شدن از زمين در صورت نصب با چسب مقاومت بالا در برابر رطوبت
حساسيت شديد نسبت به اشياي تيز امكان نصب روي سطوح صاف

 

ناسازگاري با محيط زيست نصب ساده و غيرتخصصي
تغيير رنگ در مواجهه با نور نگهداري آسان
مقرون به صرفه بودن

 
 

محصولات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید