پارکتها, دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, کفپوشها

مزایای کفپوش بامبو

مزاياي کفپوش بامبو

مزایای کفپوش بامبو

مزایای کفپوش بامبو در مقایسه با ديگر کفپوش ها قابل توجه هستند. آنچنان که توجه صاحب خانه، معماران و تجار را به خود جلب کرده است. بامبوها بسیار بادوامند، سازگار با محیط و زیست مقرون به صرفه هستند. همه این ها را به ديگر مزاياي کفپوش بامبو همچون گرما، دلپذیری و زیبایی طبیعی اضافه کنید.

دوام

کفپوش های بامبو دارای دوام و مقاومتی برابر با کفپوش های چوب بلوط هستند. اما نوعی از این کفپوش به نام کفپوش بافته شده دارای مقاومت بیشتري است و این مقاومت به روند تولید آن باز می­گردد. اين روند سبب می­شود که بامبو بافته شده دو برابر بیشتر از چوب بلوط مقاوم شود. برتری‌اي که اين نوع كفپوش را به انتخاب مناسبي برای مکان های پر رفت و آمد تبديل مي‌كند. این کفپوش چه در مکان های عمومی و چه برای استفاده خانگی گزینه خوبی هست.

يكي ديگر از مزاياي کفپوش بامبو اين است كه فقط پوشش مسحکمی ندارد، بلکه دارای ابعاد پایداری نیز هست. این برتری به معنای مقاومت بیشتر آن در برابر تغییر دما و رطوبت در مقایسه با دیگر کفپوش هاست. و به دليل داشتن اين مزيت، می­توان از آن به روش ها و در مکان های مختلف استفاده کرد. حتی به عنوان زیر کف در برخی فضاها مورد استفاده قرا می­گیرد:

  • کفپوش بامبو براي مکان هایی چون آرامگاه ها یا اتاق هایی که مواد صیقلی و لعاب دارند، گزینه خوبی است.
  • می­توانید کفپوش بامبوي خود را به صورت متحرک یا ثابت بر روی زیر کفی خود قرار دهید.
  • این نوع کفپوش را می­توان بر روی هر کفپوش دیگری بدون هيچ دردسري نصب کرد.
  • بسیاري از انواع این کفپوش را می­توان در مکان هایی که گرمایش کف دارند، نصب كرد.

مزاياي کفپوش بامبو

سازگاری با محیط زیست

از جمله مزاياي کفپوش بامبو اين است كه مواد اوليه شان از محصولی تجدیدپذیر است. ساقه هاي بامبو طی پنج سال به سن کشت و برداشت می­رسند. این ویژگی منحصر به فرد را با چوب کفپوش های دیگر مقایسه کنید. برای چوب درخت ديگر كفپوش ها، گاهی نیاز به بیست و پنج سال صبوری است! زمانی که ساقه بامبو را برداشت می­کنند، باقی مانده آن كه متصل به ریشه است، به رشد ادامه می­دهد. به همین دلیل نیاز به کاشت دوباره آن نیست و همین ویژگی به پایداری محیط زیست کمک می­کند.

بسیاري از انواع این کفپوش به طور صد درصد تحت نظر شورای نگهداری جنگل ها يعني FSC تولید می­شوند. این امر به آن معناست که این محصول از ابتدای تولید تا فروش مورد بازرسی قرار مي‌گيرد تا در روند تولید آن جنگل ها آسیب نبینند و روستاهای محلی تخریب یا احاطه نشوند. زمانی که شما لوگوی FSC را روی محصول می­بینید می­توانید اطمینان داشته باشید که:

  • محصولی را خریداری می­کنید که کاملا و آگاهانه با محیط زیست سازگاری دارد.
  • به نوعی برداشت شده­اند که برای اکولوژی منطقه مضر نیست و تعادل محیط را بر هم نمی­زند.
  • بخش هایی از جنگل بامبو حفاظت می­شود تا مکانی مناسب برای محافظت از گیاهان و حیوانات نادر قرار گیرد.
  • مردم محلی با حقوقی مناسب برای تولید استخدام می­شوند. آنها همچنين آموزش مي‌بينند و با ابزارهای ايمن کار مي‌كنند تا از محیط زیست و اجتماع محلی خود بیشتر مراقبت کنند. در واقع در توليد كفپوش هاي بامبو نوعی مشارکت زیست محیطی رخ می­دهد.

نصب و نگهداری آسان

کفپوش های بامبو بسیار راحت نصب می­شوند. شما چه بخواهید آن ها را در موقعیت خاصي ثابت بگذارید و چه بخواهيد كه متحرک باشند، نصب آسانی دارند. غالبا بیشتر انواع این کفپوش ها با سیستمی به نام کلیک مناسب نصب می­شوند که بسیار ساده و سریع انجام می­گیرد.

يكي از مهمترين مزاياي کفپوش بامبو اين است كه نگهداری و مراقبت بعد از نصب آن نیز بسیار ساده است. برای جاروی آن ها بهتر است از تی یا دستمالی نرم استفاده کرد. همچنين می­توان از پاک کننده چوب نیز براي تميزي آنها استفاده كرد. به اين صورت كه اين پاك كننده را روی آن اسپری کرده و سپس با دستمالهاي میکروفیبر آن را تمیز كنيم. اگر روی اين کفپوش ها آب بريزد، باید آن را برای جلوگیری از تخریب به سرعت خشک كنيد. بهتر است روی كفپوش بامبو با کفش راه نروید و برای مبلمان و میز با پایه های تیز نيز از محافظ زیر پایه ها استفاده کنید.

کفپوش های بامبو برای افرادی که آلرژی یا آسم دارند نیز مفیدند. این کفپوش ها مانند موکت غبار و ذره ها را به خود جذب نمی­کنند و در برابر کپک و باد زدگی نیز مقاومند؛ مساله‌اي که درباره موکت به كرات رخ می­دهد.

مزاياي کفپوش بامبو

کفپوشی طبیعی و مقرون به صرفه

کفپوش بامبو در مقایسه با باقی کفپوش های طبیعی هزینه کمتری دارد. با توجه به آنکه زیبایی و لطافت محصولات طبیعی همچنان مهم ترين ويژگي‌هاي مورد علاقه اكثر مصرف‌كنندگان به حساب مي‌آيد، این محصول گزینه بسيار مناسبی است. به علاوه هزینه آن در برخي موارد، یک سوم متوسط برخی کفپوش های تولید شده از چوب طبیعی است. اما مهم ترين مزيت کفپوش بامبو وجود انواع مدل ها و رنگ های متنوع آن در بازار است. همین امر استفاده آن را در هر مکان بزرگ و کوچکی ممکن می­سازد. از بامبو طلایی طبیعی تا بامبو کربنیزه شده قهویی تیره و یا حتی کفپوش خاکستری در فروشگاه ها موجودند.

منبع

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها