کفپوشها

کفپوش عایق صدا در محیط کار

کفپوش عایق صدا

آلودگی صوتی و انواع آن

آلودگی های صوتی جزوه لاینفک زندگی های ماشینی امروزیست.قطعا با کمتر کردن آلودگی های صوتی و کمتر کردن صداهای مزاحم میتوان در محیط کار شاهده راندمان بالاتر و در محیط منزل شاهده ارامش بیشتر بود.
آلودگی های صوتی به دو گروه کلی تقسیم میشوند.

هوابرد

همانگونه که از اسم ان مشخص این نوع انتقال صدا از طریق هوا و به وسیله مولکول های هوا منتقل میشود.ما همه صداها رابصورت هوابرد میشنویم.در صداهای هوابرد شدت صدا،طول موج و زاویه انتشار مهمترین عوامل هستند.حتی صداهای کوبشی بدون وجود هوا امکان انتقال و شنیده شدن ندارند.به عنوان نمونه میتوان به صداهای صحبت کردن، شنیدن صدای موزیک و … اشاره کرد.

کوبشی

این نوع از صداها نیز مانند اسم آن از کوبش دو جسم به یکدیگر بوجود می اید و بصورت هوابرد به ما میرسند.هر کدام از ما هر روزه با این نوع صداها سر و کار داریم و همانقد که صداهای مثبت ماننده نواخته شدن سازهای موسیقی بصورت زنده میتواند باعث بهبود حال ما شود برخی صداها همچون صدای کنده کاری های ساختمانی و دریل یا پیکور میتواند باعث برهم خوردن ارامش ما شود.

حال چه باید کرد!

ایجاد فضایی ساکت و به دور از الودگی صوتی همواره یکی از اولویت های کاری برای مجموعه ها و شرکت هاست.الودگی های صوتی از 3 طریق منقل میشوند.سقف ،کف و دیوارها.هر چه بتوانید محیطی ارامتر را برای کارکنان مجموعه خود فراهم کنید میتوانید شاهده راندمان بالاتری نیز باشید.بهترین حالت عایق سازی صوتی و حرارتی در ساختمان حالتی است که بتوان در زمان ساخت با استفاده از متریال های خاص ساختمان را عایق سازی کرد ولی چنانچه از ساختمان های قدیمی استفاده میکنید میتوانید با استفاده از روش ها و متریال های نوین نیز فضای کاری خود را صداگیری و عایق نمایید.در اینجا به روش های صداگیری از کف خواهیم پرداخت.

موکت با خاصیت جذب صدای بالا

موکت همواره یکی از ارزانترین و بهترین روش ها برای عایق سازی صوتی از کف به شمار می رود. در ساختمان ها و فضاهایی که سنگ و سرامیک برای پوشش کف استفاده میشود همیشه مشکل انتقال صدا به طبقات پایینتر به عنوان معزل مطرح بوده است.در اینگونه موارد موکت میتواند یکی از بهترین راهکارها باشد.موکت با توجه با ساختار میتواند تا حدود زیادی باعث جلوگیری از انتقال صدا شود.موکت ها در دو نوع کلی موکت تایل و رول قابل سفارش و استفاده هستند. موکت های تایل عموما برای فضاهای اداری و پرتردد استفاده میشوند.هر دومدل البته میتواند عایقی برای صدا در محیط کاره شما باشند

کفپوش عایق صدا

پارکت عایق خوب اما نامناسب برای محیط اداری

پارکت نیز علاوه بر زیبایی که محیط میبخشد میتواند به عنوان یک عایق مورد استفاده قرار گیرد. پارکت لمینت از ام دی اف و اچ دی اف فشرده ساخته شده که میتوان از آن به عنوان عایق صدا و حرارت نام برد. به علاوه در لایه زیرین و در هنگام نصب نیز ابتدا فوم سایلنت در زیره کار پهن میشود که همین باعث صدا گیری و عایق بودن بیشتر برای دما و صدا میشود.به یاد داشته باشید که پارکت های چوبی هیچگاه مانند پارکت لمینیت عایق صدا و حرارت نبوده است.

کفپوش عایق صدا

پی وی سی ها ، کفپوش مناسب عایق صدا

شاید تا به حال برای رفع صداهای مزاحم به انتخاب کفپوش شرکت خود فکر نکرده باشید. کفپوش هر مکانی به خصوص یک شرکت یا اداره پر رفت و آمد در ایجاد یا کاهش آلودگی صوتی نقش موثری دارد. کفپوش مناسب عایق صدا با پی وی سی های مخصوص ادارات و شرکت ها تا حد زیادی تامین می شود. کفپوش های مناسب دیگری هم برای فضای اداری و تجاری شما وجود دارند اما پی وی سی ها با در نظر گرفتن تمام ویژگی هایشان گزینه بسیار مناسبی هستند.

کفپوش عایق صدا

مقایسه پی وی سی با دیگر کفپوش ها برای عایق بندی صدا

پی وی سی مناسب ادارات و شرکت ها مشکلات نظافتی موکت ها، سختی سنگ و سرامیک و بوی کفپوش های لاستیکی را ندارد. به علاوه عمری بسیاری طولانی تر از لمینت ها و کفپوش های چوبی خواهند داشت. شما می توانید موکت ها را برای اداره خود انتخاب کنید. موکت ها نیز کفپوش مناسب عایق صدا به حساب می آیند به علاوه قدم زدن روی آن در شرکت های پر رفت و آمد هم بی سر و صدا خواهد بود. اما موکت ها در مقایسه با پی وی سی مخصوص ادارات و شرکت ها به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارند. سنگ و سرامیک هم که به راحتی و با یک تی تمیز می‌شوند، برای ادارات مناسب نیستند چون گاهی کارمندان باید ساعت ها در یک مکان بایستند و به طور ایستاده وظایف‌شان را انجام دهند و در این صورت، سنگ و سرامیک بیش از اندازه سخت و خشن است.

کفپوش عایق صدا

هم چرخ صندلی ها بچرخد و هم صدایی نباشد

در کنار همه این مطالب در نظر داشته باشید که کفپوش های دیگر ممکن است ایستایی (اینرسی) بسیار کم یا بیش از اندازه ای را برای صندلی های چرخدار ایجاد کنند و در نتیجه، حرکت صندلی های چرخدار و همچنین صندلی های بدون چرخ، باعث آلودگی صوتی شود. اما اگر این حرکت با اصطحکاکی مناسب رخ دهد مشکلات صوتی و صدای دلخراش کشیده شدن یک صندلی بر کف زمین اتفاق نمی افتد.

کفپوش عایق صداپی وی سی انتخاب اول به عنوان کفپوش عایق صدا

انتخاب کفپوش باید بر اساس کارکرد و مایحتاج یک فضا انجام گیرد. با در نظر گرفتن این امر کفپوش پی وی سی مخصوص ادارات و شرکت ها فضای مناسبی را ایجاد می کند. پی وی سی ها به دلیل فشردگی و لایه بندی منسجم خود به نوعی کفپوش مناسب عایق صدا هستند. اگر می خواهید در یک شرکت شلوغ که ارباب رجوع زیادی دارد، از صدای قدم های مدام افراد در امان باشید و افتادن وسایل سنگین هم ناراحت تان نکند، پی وی سی مخصوص ادارات و شرکت ها را انتخاب کنید.

محصولات مرتبط

موکت اداری

موکت تایل

موکت طرح برایتون

موکت طرح ترک torque

موکت پالاز طرح الماس

موکت طرح آی سو

موکت طرح ملانژ

منبع :
http://constructionreviewonline.com/2017/05/best-flooring-options-office/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
3 سال قبل

واقعا صدای تالاق تالاق کفش خانما تو محیط کار خیلی رو مخه اصلا چطور با این کفشا را میرن