پارکتها, کفپوشها

راهنمای انتخاب رنگ پارکت لمینت

انتخاب رنگ پارکت لمینیت

یکی از مواردی که قبل از خرید و نصب پارکت لیمینت ممکن است برایتان پیش بیاید، تصمیم در مورد انتخاب رنگ پارکت لمینت است.

بهترین رنگ پارکت لمینیت کدام است؟

انتخاب میان دو رنگ تیره و روشن، پاسخ به سوال که “بهترین رنگ پارکت لمینیت کدام است؟“. بسیار اهمیت دارد که قبل از اقدام به نصب کفپوش، بدانید بهترین رنگ پارکت لمینیت برای منزل کدام است، زیرا پس از نصب، دیگر نمی‌توانید برای مدت زمانی طولانی انتخابتان را تغییر دهید. یکی از عناصری که در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی دارد، ظاهر و رنگ کفپوش است. انتخاب هر یک از پارکت لمینت های روشن یا تیره، میتواند ظاهری مدرن یا لوکس در فضای خانه ایجاد کند. باید گفت هر کدام از این دو رنگ دارای مزایا و معایبی هستند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد، فقط باید بدانید چه فاکتورهایی برای شما اهمیت بیشتری دارند و طبق همان ها تصمیم به انتخاب بگیرید.
فاکتورهایی که قبل از تصمیم گیری برای انتخاب بهترن رنگ پارکت لمینیت بهتر است آنها را در نظر داشته باشید، عبارتند از:

  • چه رنگی با روحیه شما سازگارتر است؟
  • چه رنگی با دکور خانه شما هماهنگی بیشتری دارد؟
  • خانه شما مکان پرتردد یا کم ترددی است؟
  • آیا از حیوان خانگی نگهداری می‌کنید یا نه؟
  • هرچند وقت یک بار می‌توانید کفپوش را تمیز کنید؟
  • بزرگی یا کوچکی خانه یا محل کارتان
  • تاریکی یا روشنی خانه یا محل کارتان

برای انتخاب درست، در اینجا شما را با تفاوتهای میان پارکت لمینیت تیره و روشن آشنا می‌کینم. با کفپوشان همراه شوید.

هماهنگی رنگ پارکت لمینیت با اثاث منزل

انتخاب رنگ پارکت لمینیتپارکت لمینیت هایی که رنگ روشنی دارند مثل رنگ های بلوطی، افرا و خاکستری، به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ می‌شوند. اگر نگران هماهنگی رنگ های خانه با هم هستید، پارکت لمینیت روشن انتخاب بهتری میتواند باشد. چنانچه لمینیت روشن را برای فضایی مثل آشپزخانه انتخاب کرده اید، بهتر است برای ایجاد تضاد و زیبایی بیشتر، از کابینت تیره رنگ استفاده کنید.
اما اگر تصمیم به انتخاب لمینیت تیره دارید، بهتر است مبلمانی روشن تر از رنگ کفپوش را انتخاب کنید. همین تضاد میان کفپوش و مبلمان، فضا را زیباتر و بزرگ تر نشان میدهد. برعکس این مساله هم صادق است. یعنی پارکت لمینیت روشن با کابینت تیره بهتر هماهنگ میشود و کفپوش تیره هم با کابینت روشن هماهنگی بیشتری دارد.

کفپوش و آسیب های احتمالی

اگر خانه ای پر رفت و آمد، بچه کوچک یا حتی یک حیوان خانگی دارید، کفپوش خانه شما بیشتر در معرض آسیب های احتمالی و خراش های ناشی از ناخن حیوانات، کفش و وسایل تیزی مانند چاقو است.
یکی از ویژگی های بسیار خوبی که پارکت لمینیت روشن دارد، این است که در صورت ایجاد خراش بر روی آن، خیلی به چشم نمی آید و متوجه آن نمیشوید.
اما از سوی دیگر، پارکت لمینیت تیره رنگ، در صورت ایجاد خراش، به دلیل اینکه لایه ای از روی آن برداشته میشود و چوب زیرین کمی روشن تر است، خراش ایجاد شده بیشتر نشان داده شده و بیشتر به چشم می آید.
[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-info”]

زیرسازی پارکت لمینیت ،چرا و چگونه؟

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

تمیز کردن کفپوش

چنانچه حیوان خانگی با موهای سفید دارید، میتوان گفت که پارکت لمینیت روشن برای خانه شما مناسب تر است. در این صورت به خاطر روشن بودن کفپوش و روشن بودن موی حیوانات، پرزها و گرد و غبارها به راحتی نمایان نمی‌شوند. اما از آن طرف لکه های تیره رنگ را به راحتی نمایان میکند.
در صورت تیره بودن پارکت لمینیت، وجود گرد و غبار و موی حیوانات ممکن است آزرده خاطرتان کند و نیاز باشد تا به طور مکرر سطح کفپوش را تمیز کنید.

تاثیر رنگ پارکت لمینیت بر بزرگی و کوچکی فضای خانه

انتخاب رنگ پارکت لمینیت

پارکت لمینیت رنگ روشن، فضای کوچک خانه تان را بزرگ تر از آنچه هست، نشان میدهد. به همین دلیل بهترین انتخاب برای خانه های کوچک هستند.
پارکت لمینیت رنگ تیره اما انتخاب بهتری برای خانه های بزرگ هستند، زیرا فضا را کمی بسته و کوچکتر نشان میدهند. اگر پارکت لمینیت تیره را انتخاب کردید و نگران این هستید که فضای شما کوچک و تاریک به نظر برسد، حتما رنگ روشن را برای دیوارها انتخاب و از نورهای سقفی بیشتری استفاده کنید.

تاثیر کفپوش بر میزان روشنایی و تاریکی فضای خانه

راهنمای انتخاب رنگ پارکت لمینتممکن است نور خانه تان به اندازه کافی نباشد. پس با انتخاب درست به روشن تر شدن فضای خانه کمک کنید. پارکت لمینیت روشن، فضای تاریک خانه را روشن تر و شادتر نشان میدهد و نسبت به کفپوش تیره، توجه بیشتری را به خود جلب میکند و فضا را مدرن تر نشان میدهد.

شش دلیل برای انتخاب کفپوش لمینت

چنانچه نور به اندازه کافی در محیط زندگی تان وجود دارد و از این بابت نگرانی ندارید، میتوانید از پارکت لمینیت رنگ تیره استفاده کنید. به طور کلی کفپوش تیره رنگ فضا را کلاسیک تر و فضا را گرم تر نشان میدهد و نوعی حس امنیت را به شما انتقال میکند.
هر دو نوع پارکت لمینت رنگ روشن و تیره زیبایی و کارایی خود را دارند. این شمایید که تصمیم میگیرید که زیباترین رنگ پارکت لمینیت برای خانه شما کدام است. بنابراین موارد گفته شده را به خوبی به یاد بسپارید و بهترین ها را انتخاب کنید.

 

محصولات مرتبط

کفپوش تایل کلاسیک

کفپوش پرتردد اف وی

کفپوش رول مُدا

منابع
https://theflooringgirl.com/blog/dark-floors-vs-light-floors-pros-and-cons/
http://www.eastmancarpet.com/blog/2016/08/04/dark-floors-vs-light-floors/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حدیثه
3 سال قبل

این مطلب خیلی خوب بود.دقیقا همزمان دوستم داشت برای خونه اش کفپوش انتخاب میکرد من این نکات رو بهش گفتم. به نظرم خرید درستی کرد در زمینه رنگ. ممنون