کفپوشها

کفپوش های اس پی سی ،  نسل جدید کفپوش ها

کفپوش های اس پی سی ،  نسل جدید کفپوش ها

در حوزه کفپوش وقتی بحث درباره نسل جدید می شود که کفپوش های نوظهور در ساختار خود از موادّی بهره برند که توانسته باشد ترکیب جدید مواد اولیه یا روش تولید آنها مشکل نمونه های قبلی را مرتفع ساخته باشد. پس وجود تکنولوژی جدید و موادّ سازنده کفپوش در رفع نواقص کفپوش های تولید شده قبلی عاملی تعیین کننده است.

کفپوش نسل جدید SPC

با توجّه به مواردی که اشاره کردیم، کفپوش های اس پی سی نسل جدیدی از کفپوش ها هستند که ویژگی اصلی آنها صددرصد ضدّ آب بودن است. موادّ اوّلیه این کفپوش ها، پودر سنگ و پلاستیک است که باعث می شود این ترکیب کفپوش‌های اس پی سی را ضدّ آب کند؛ چرا که هر دوی این موادّ تشکیل دهنده، ضدّ آب، نم یا رطوبت می باشند.

از دیگر ویژگی‌های ممیّزه این کفپوش ها عدم نیاز به چسب برای چسباندن آنها است و به صورت کلیک تایل، اجرا، نصب و در حقیقت چفت می شوند. پس از آنجایی که نیاز به چسب ندارند، طبیعتا طیّ مرور زمان، وجود رطوبت و نم باعث آسیب دیدن کفپوش نخواهد شد.

علیرغم اینکه این کفپوش از پودر سنگ و پلاستیک ساخته شده، طرّاحی های آن عمدتا از نوع طرح چوب هستند. با توجّه به این ویژگی ها، کفپوش های اس پی سی در حقیقت جایگزینی برای پارکت های چوبی و پارکت لمینت محسوب می شوند و نقیصه آسیب پذیر بودن در برابر نم و رطوبت یا آب را در دو مدل قبل جبران می کند.

برخلاف پارکت چوبی و پارکت لمینیت، می توانیم از کفپوش اس پی سی در حمّام، آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده کنیم و از ویژگی ضدّ آب بودن آنها برخوردار شویم.

کفپوش های اس پی سی ،  نسل جدید کفپوش ها

از ویژگی های دیگر کفپوش های اس پی سی می توانیم به ضدّ آتش و اشتعال بودن کفپوش اشاره کنیم. سوّمین ویژگی ممتاز این کفپوش ها مقاومت بالا در برابر خط و خش است که با کشیده شدن اجسام سنگین بر روی سطح کفپوش، آسیبی به لایه رویه کفپوش وارد نخواهد شد. چهارمین ویژگی این کفپوش ها مقاومت در برابر ضربه است و با افتادن اجسام سنگین، کفپوش ما دچار شکستگی، خُرد شدن یا ترک خوردن نخواهد شد.

علاوه بر این ویژگی ها، کفپوش های اس پی سی، استانداردهای محیط زیست را دارا هستند و از جمله محصولات دوستدار محیط زیست محسوب می شوند.

کاربری های کفپوش اس پی سی

از عمده کاربری های کفپوش اس پی سی، کاربری های کفپوش اداری و همچنین کفپوش مسکونی هستند. پس می بینیم که این کفپوش ها هم برای مکان هایی با تردّد بالا و هم برای اماکنی با حجم تردّد کم، کارایی لازم را نشان می دهند.

کفپوش های اس پی سی ،  نسل جدید کفپوش ها

هنگام خرید این کفپوش ها با اختلاف قیمت قابل توجّه آنها با پارکت لمینیت مواجه می شویم و این عامل ممکن است ما را دلسرد کند. امّا این اختلاف قیمت بی دلیل نیست؛ چرا که طول عمر کفپوش های اس پی سی، حدّاقل 20 سال است. از این جهت با صرف هزینه اوّلیه بالاتر، اقتصادی عمل کرده ایم و دیگر نیاز نیست پس از دو یا سه سال دست به تعمیر یا تعویض کفپوش بزنیم. همان طور که اشاره کردیم، نصب این کفپوش ها نیز ساده است و به صورت کلیک تایل اجرا می شوند.

کفپوش های اس پی سی ،  نسل جدید کفپوش ها

عزیزان و کاربران محترم به راحتی می توانند انواع و اقسام کفپوش های نسل جدید اس پی سی را از کفپوشان تهیّه فرمایند.

نویسنده: بهنام رشیدی

پرسش های متداول

کفپوش های نسل جدید چه ویژگی هایی دارند؟

در حوزه کفپوش وقتی بحث درباره نسل جدید می شود که کفپوش های نوظهور در ساختار خود از موادّی بهره برند که توانسته باشد ترکیب جدید آنها مشکل روش های نسل های قبلی را مرتفع ساخته باشد. پس وجود تکنولوژی جدید و موادّ سازنده کفپوش در رفع نواقص کفپوش های تولید شده قبلی عاملی تعیین کننده است.

ویژگی های کفپوش های اسی پی سی چه هستند؟

کفپوش های اس پی سی نسل جدیدی از کفپوش ها هستند که ویژگی اصلی آنها صددرصد ضدّ آب بودن است. از ویژگی های دیگر کفپوش های اس پی سی می توانیم به ضدّ آتش و اشتعال بودن کفپوش اشاره کنیم. سوّمین ویژگی ممتاز این کفپوش ها مقاومت بالا در برابر خط و خش است که با کشیده شدن اجسام سنگین بر روی سطح کفپوش، آسیبی به لایه رویه کفپوش وارد نخواهد شد. چهارمین ویژگی این کفپوش ها مقاومت در برابر ضربه است و با افتادن اجسام سنگین، کفپوش ما دچار شکستگی، خُرد شدن یا ترک خوردن نخواهد شد. علاوه بر این ویژگی ها، کفپوش های اس پی سی، استانداردهای محیط زیست را دارا هستند و از جمله محصولات دوستدار محیط زیست محسوب می شوند.

از نظر هزینه، کفپوش های اس پی سی چه وضعیّتی دارند؟

هنگام خرید این کفپوش ها با اختلاف قیمت قابل توجّه آنها با پارکت لمینت مواجه می شویم و این عامل ممکن است ما را دلسرد کند. امّا این اختلاف قیمت بی دلیل نیست؛ چرا که طول عمر کفپوش های اس پی سی، حدّاقل 20 سال است. از این جهت با صرف هزینه اوّلیه بالاتر، اقتصادی عمل کرده ایم و دیگر نیاز نیست پس از دو یا سه سال دست به تعمیر یا تعویض کفپوش بزنیم.

موادّ سازنده کفپوش های اس پی سی چه هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

موادّ اوّلیه این کفپوش ها، پودر سنگ و پلاستیک است که باعث می شود این ترکیب کفپوش‌های اس پی سی را ضدّ آب کند؛ چرا که هر دوی این موادّ تشکیل دهنده، ضدّ آب، نم یا رطوبت می باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها