کفپوشها, ورزشی

کفپوش های مناسب برای هوم جیم یا سالن ورزشی خانگی

کفپوش های مناسب برای هوم جیم یا سالن ورزشی خانگی

در دوران شیوع بیماری کووید 19 سبک زندگی افراد از جهات مختلف دچار تغییرات چشمگیری شد. یکی از جنبه ها مربوط به ورزش کردن و باشگاه رفتن می شد. پس از شیوع بیماری کرونا مردم ترجیح دادند تا به جای رفتن به باشگاه های ورزشی، هوم جیم یا سالن ورزشی خانگی خود را راه بیندازند. سالن ورزشی خانگی امکانات و ملزومات خاصّ خود را طلب می کند. یکی از ملزومات اصلی هوم جیم ،کفپوش ورزشی خانگی آن است.

از این جهت تلاش ما در این مقاله بر آن است تا نگاهی داشته باشیم به کفپوش های ورزشی مناسب برای هوم جیم یا همان سالن ورزشی خانگی . در اینجا به نمونه هایی از این دست کفپوش ها و ویژگی های مشخّصه آنها خواهیم پرداخت.

مت ورزشی

کاربران سالن های ورزشی خانگی یک گزینه فوق العاده پیش رو دارند و آن مت ورزشی است. این کفپوش نیازی به نصب ندارد، به راحتی قابل جابجایی است و فضای زیادی را نمی طلبد. شما به راحتی می توانید مت ورزشی را پهن و جمع کنید. اگر ورزش هایی را که در خانه انجام می دهید، جنب و جوش کمی دارند، و به عنوان مثال، ورزش های هوازی یا یوگا را می خواهید در هوم جیم خود انجام دهید، مت ورزشی گزینه ای فوق العاده مناسب برای شما است. این نوع ورزش ها به کفپوش ورزشی خیلی پیچیده ای نیاز ندارند و تنها با مت ورزشی کاربری آنها تامین خواهد شد.

کفپوش تاتامی

اگر ورزشی را انجام می دهید که جنب و جوش و سر و صدای زیادی دارد، به عنوان مثال ورزش هایی مثل ورزش های رزمی که حجم بالا پایین پریدن در آنها بالا است، کفپوش تاتامی گزینه‌ای مناسب برای شما است. این کفپوش علاوه بر داشتن این ویژگی ها باعث می شود تا سر و صدای ناشی از حرکات شما به طبقه های پایین منتقل نشود. از آنجایی که کفپوش تاتامی به صورت پازلی تولید می شود، جمع کردن و پهن کردن آن ساده است. علاوه بر این‌ها، قیمت این کفپوش مناسب است و وزن سبکی دارد. ضربه پذیری این کفپوش از ویژگی‌های برجسته آن است و از این لحاظ ایمنی ورزشکاران خانگی را تامین می کند. یک نکته دیگر نیز در خور توجّه است و آن اینکه اگر وزنه یا ادوات سنگین روی کفپوش بیفتند، دچار آسیب‌دیدگی نخواهد شد و لطمات زیادی به آن وارد نخواهد گردید. عایق صوتی بودن کفپوش تاتامی هم ویژگی مهم این کفپوش است.

فروش ویژه

کفپوش گرانولی

اگر هوم جیم شما به صورت یک سالن بدنسازی کوچک است، و از وسایل بدنسازی مثل وزنه، هالتر، دمبل و غیره استفاده می‌کنید، کفپوش گرانولی یک گزینه فوق العاده حرفه ای برای چنین کاربری ای به حساب می آید.

کفپوش های پشت فوم دار

اگر سالن ورزشی خانگی شما مرتّب مورد استفاده قرار می گیرد، در این صورت می‌توانید به کفپوش های پشت فوم دار نیز فکر کنید. از آنجایی که کفپوش های پشت فوم دار ورزشی برای نصب خود نیاز به چسب دارند، باید فضایی را برای هوم جیم خود در نظر بگیرید که دائما می خواهید از آن استفاده کنید.

فروش ویژه

از ویژگی های منحصر به فرد لایه رویه کفپوش های پشت فوم دار آن است که در صورت تماس با بدن ورزشکار آسیبی به آن وارد نخواهد شد و قدرت ضربه پذیری خوبی دارد. با داشتن کفپوش پشت فوم دار بر کف سالن ورزشی خانگی خود، نه تنها محیطی ایمن را برای خود فراهم کرده اید، بلکه برای مدّتی طولانی می توانید از ورزشگاه خانگی خود لذّت ببرید. این کفپوش ها دیگر نیازی به تعمیر نخواهند داشت.

برای اطّلاع از کفپوش های موجود در فروشگاه کفپوشان با ما تماس بگیرید و کاتالوگ و فهرست این محصولات را دریافت کنید.

نویسنده: بهنام رشیدی

پرسش های متداول

 

ویژگی های مت ورزشی چیست؟

این کفپوش نیازی به نصب ندارد، به راحتی قابل جابجایی است و فضای زیادی را نمی طلبد. شما به راحتی می توانید مت ورزشی را پهن و جمع کنید.

ویژگی های کفپوش تاتامی چیست؟

اگر ورزشی را انجام می دهید که جنب و جوش و سر و صدای زیادی دارد، به عنوان مثال ورزش هایی مثل ورزش های رزمی که حجم بالا پایین پریدن در آنها بالا است، کفپوش تاتامی گزینه‌ای مناسب برای شما است. این کفپوش علاوه بر داشتن این ویژگی ها باعث می شود تا سر و صدای ناشی از حرکات شما به طبقه های پایین منتقل نشود. از آنجایی که کفپوش تاتامی به صورت پازلی تولید می شود، جمع کردن و پهن کردن آن ساده است. علاوه بر این‌ها، قیمت این کفپوش مناسب است و وزن سبکی دارد. ضربه پذیری این کفپوش از ویژگی‌های برجسته آن است و از این لحاظ ایمنی ورزشکاران خانگی را تامین می کند.

کفپوش های پشت فوم دار برای چه نوع کاربری هایی مناسب هستند؟

اگر سالن ورزشی خانگی شما مرتّب مورد استفاده قرار می گیرد، در این صورت می‌توانید به کفپوش های پشت فوم دار نیز فکر کنید. از آنجایی که کفپوش های پشت فوم دار برای نصب خود نیاز به چسب دارند، باید فضایی را برای هوم جیم خود در نظر بگیرید که دائما می خواهید از آن استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها