سبک زندگی, عمومی, کفپوشها

کفپوش های مناسب بازی های کودکانه

کفپوش های مناسب بازی های کودکانه

همه ما دوران کودکی خود را گذرانده ایم تا به اینجا که هستیم برسیم. شاید برجسته ترین خاطرات دوران کودکی مان که آلبوم نوستالژی مان را تشکیل می دهند، همان بازی هایی باشد که سرگرم مان می کردند. امّا همین بازی ها با تمام شیرینی های خود و در عین سادگی، لذّت هایی که به ما می دادند، خطرهای خاصّ خود را نیز داشتند.
ما در این مطلب از دید کفپوشان و از دید زمینی که همه ما روی آن بازی می کردیم، به این موضوع و به طور خاص به مسئله ایمنی بازی کودک می پردازیم. در اینجا با هم نگاهی خواهیم داشت به تنوّع موجود در رابطه با فضای بازی کودک از منظر کفپوشی که کودک روی آن بازی می کند.

لی لی و کفپوش

لی لی و کفپوش

یکی از بازی های کودکی دوران ما لی لی بود که در آن از سنگ استفاده می کردیم و یک سری عدد را روی زمین با گچ می نوشتیم و سنگ ها را قرار می دادیم و و روی مسیری که می کشیدیم، لی لی می کردیم. آن وقت ها ما با گچ روی آسفالت کف خیابان این اعداد را حک می کردیم و شروع می کردیم به بازی کردن. اگر بخواهیم در رابطه با کفپوش صحبت کنیم، باید بگوییم که با حک کردن اعداد با گچ روی سطح آن، طبیعتا به کفپوش آسیب وارد خواهد شد و خیلی سریع از بین خواهد رفت. با این وجود، این مسئله نیز راه حلّی دارد و اگر می خواهید روی کفپوش بازی لی لی را به همان سبک و سیاق قدیم انجام دهید، کفپوشان گزینه ای را به شما توصیه می‌کند و آن کفپوش اپوکسی است.

فروش ویژه

یه قل دو قل و کفپوش

یه قل دو قل و کفپوش

اکثر ما در کودکی مان یه قل دو قل بازی می کردیم. در این بازی سنگ بود و دست های ما. یادمان هست که طبیعتا دستان مان با کف زمین برخورد می کردند و بعضی اوقات با شدّت زیاد! حال در دنیایی که ما زندگی می کنیم، در اتاق هایی که ما در آنها می نشینیم و می خواهیم دور هم یه قل دو قل بازی کنیم، زمین، سقف و دیوار اتاق حال و هوای خاصّ خود را دارند و بازی های مان هم متناسب با این فضاها انجام می شوند. کفپوشان به شما عزیزانی که می خواهید فضای بازی کودک تان را متناسب با بازی هایی مثل یه قل دو قل طرّاحی کنید، گزینه هایی را معرّفی می کند. یک گزینه، کفپوش پشت فوم دار است که در اثر ضربه دست و انگشتان مان به زمین حین این بازی آسیبی به آنها وارد نمی شود. گزینه دوّم هم موکت های کات هستند. موکت های کات یک ویژگی خوبی که هنگام یه قل دوقل بازی کردن دارند، این است که وقتی می خواهید دست تان را حرکت دهید و با انگشتان تان سنگ ها را از روی زمین با یک حرکت جمع کنید، راحت تر زیر سنگ ها قرار گیرند و حرکت کنند. بعلاوه، موکت های کات باعث می شوند تا هنگام خوردن دست به زمین، دست، ضربه و آسیب نبیند. شما عزیزان و خریداران محترم می توانید برای چنین کارکردی از تنوّع مختلف محصولات فروشگاه کفپوشان برخوردار شوید مثلا موکت کات بی و موکت الماس از موکت های پرز بلند موجود هستند. یک مدل دیگر که محبوبیّت فراوانی دارد موکت رویال است.

گل کوچیک و چمن مصنوعی

گل کوچیک و چمن مصنوعی

همه ما یادمان هست که فوتبال را از کوچه پس کوچه ها شروع کرده ایم و همیشه با هم محلّه ای ها و همسایه ها گل کوچیک بازی می کردیم. هنوز هم کودکان و نوجوانان این نسل اوّلین بار که پای شان به توپ فوتبال می خورد، با گل کوچیک کارشان را شروع می کنند. ناگفته پیداست که این بازی پرهیاهو و پر زد و خورد می تواند ضربه و آسیب های زیادی به کودک وارد کند؛ بویژه آن دورانی که ما روی زمین های آسفالت یا نهایتا در زمین های خاکی بازی می کردیم، این مسئله را به خوبی به یاد داریم. امّا این روزها با تغییراتی که در سطح شهرها مشاهده می کنیم، بهترین گزینه چمن مصنوعی است و حتّی چمن های مصنوعی معمولی نیز کارایی لازم را دارند. البتّه در حال حاضر کفپوش های فضای باز فوق ‌العاده‌ای در بازارهای کفپوش کشور موجود هستند که این کارایی را نیز دارند و باعث می ‌شوند تا بهترین عملکرد را حین بازی گل کوچیک داشته باشیم. مثلا یکی از این کفپوش های فضای باز که منعطف و با کیفیت است، کفپوش های تایل کورت هستند که زیر کفپوش فومی قرار گرفته که به کفپوش ضربه پذیری بهتری را می دهد و بازیکنان، بویژه بازیکنان کم سنّ و سال تر که احتیاط و مراقبت کمتری به خرج می دهند، می توانند بدون هیچ دغدغه ای نسبت به آسیب دیدن و برخورد های فیزیکی بازی خود را با لذّت تمام انجام دهند.

ماشین بازی و کفپوش

ماشین بازی و کفپوش

از بازی های جذّاب دوران کودکی مان، مخصوصا برای پسر بچه ها، ماشین بازی بود. شهرها و جادّه های ماشین بازی ما، نقش و نگارهای فرش های سنّتی کف خانه های مان بود. در این زمان هم هنوز پسر بچّه ها به طور خاص در اتاق خود ماشین بازی می کنند. امروزه می توانیم از کفپوش های فانتزی برای این دست بازی ها در اتاق کودک خود استفاده کنیم. جالب است که بدانیم خط کشی های خیابان هم روی این کفپوش های فانتزی نقش بسته اند. در واقع تصویری که روی این کفپوش ها دیده می شود، تصویر یک شهر است بر کف اتاق کودک.

ای کاش ما بچّه های دهه شصتی و پایین تر هم از این طرح ها و شهرها کف اتاق های مان می دیدیم. شما هم بازی های دوران کودکی خود را کامنت کنید و ما هم شما را با کفپوش های متنوّع با طرح ها و رنگ های فوق العاده جذّاب آشنا می کنیم.

نویسنده: بهنام رشیدی

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها