راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش پشت فوم دار ورزشی

کفپوش پشت فوم دار ورزشی

کفپوش پشت فوم دار ورزشی ، یکی از بهترین کفپوش ها برای كاربردهای ورزشی در ایران است. این کفپوش از لایه هایی از فوم تشکیل شده و به همین دلیل بسیار انعطاف پذیر است و می‌‌تواند در مقابل ضربه و جذب شوک موثر باشد. بسیاری از مدیران ورزشی از کفپوش فوم دار ورزشی در سالن های ورزشی چند منظوره استفاده می‌کنند. به این ترتیب ورزشکاران می‌توانند چندین رشته ورزشی مانند بدنسازی، والیبال، فوتسال و … را در یک سالن انجام دهند. با همه اینها کفپوش های فوم دار ورزشی، ضخامت های متفاوت دارند و معمولا هر ضخامتی برای کاربردی خاصی استفاده می‌شود.

کفپوش فوم دار خارجی

در میان کفپوش های فوم دار خارجی در حال حاضر برند گربو در مدل استارت موجود است که در ضخامت های مختلفی چون 4 ، 6.7 و 8 میلی متر تولید می شود این کفپوش مطابق استانداردهای روز طرّاحی و تولید شده است. از جمله استانداردهای این کفپوش می‌توانیم به استاندارد تغییر ابعاد بدون نیاز به واکس، استاندارد آنتی باکتریال، قابلیّت درز جوش و استاندارد و تاییدیه های فدراسیون های هندبال و بدمینتون اشاره کنیم. 

با صرف هزینه اوّلیه می توانید سالیان سال از این کفپوش در فضای مورد نظر خود بهره مند شوید. از دیگر ویژگی های این کفپوش، طول عمر بالا و عدم کوبش و له شدگی فوم هستند که با توجّه به استانداردهای بالا و نوع موادّ سازنده فوم کفپوش در برابر عوامل کوبشی، مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد و دیگر آنکه تغییر ابعاد از خود بروز نمی دهد.

کفپوش فوم دار ایرانی

از جمله کفپوش های فوم دار ایرانی می توانیم به کفپوش پایا فلور اشاره کنیم. رقیب مستقیم پایا فلور کفپوش پشت فوم دار آکام می باشد که در پروسه تولید این محصول سیستمی متفاوت اِعمال می شود؛ به این معنا که دو مرحله جداگانه تولید پی وی سی و تولید فوم در این پروسه قرار می گیرند و این دو محصول بر روی یکدیگر سوار یا اَسِمبِل می شوند. از نقطه نظر ظاهری این کفپوش از محبوب ترین محصولات بازار کفپوش کشور محسوب می شود و علاوه بر آن تاییدیه فدراسیون را نیز دارا است. 

ویژگی دیگر این محصول که تنوّع متفاوتی به آن بخشیده است، تولید آن به شکل روکش طرح چوب است که برای بسیاری از پروژه ها و کاربری های ورزشی محصول و کفپوش جذّاب به شمار می آید.

قیمت و خرید کفپوش فوم دار ورزشی
قیمت و خرید کفپوش فوم دار ورزشی

ملاحظات مربوط به کفپوش پشت فوم دار ورزشی

محبوبیت و ضربه پذیری مناسب کفپوش پشت فوم دار ، جایگاه خاصّی به این کفپوش در بازار بخشیده است. امّا نکته‌ای که در این میان حائز اهمّیت است این است که این کفپوش ها به دلیل ساختار فوم دار خود در برابر فشارهای نقطه ای آسیب پذیر هستند. از اینرو، اگر قرار است در فضای مورد نظر خود جایی که این کفپوش ها نصب شده اند، ابزار آلات یا وسایل سنگین قرار دهید، حتما از زیر پایه در زیر وسیله مورد نظر استفاده کنید تا فشار نقطه‌ای به کفپوش وارد نشود و نیرو در محل پخش شود. حتّی باید در نظر داشته باشید که در برخی موارد، زیر پایه نیز پاسخگو نیست. 

به عنوان مثال، در باشگاه های بدنسازی، به دلیل وجود وسایل بسیار سنگین، زیر پایه نیز پاسخگوی فشار نقطه ای وارد بر کفپوش نخواهد بود و به کفپوش آسیب خواهد رسید. در این فضاها توصیه می‌کنیم از کفپوش‌های پی وی سی که مقاومت فشار نقطه‌ای بالاتری دارند استفاده کنید.

ویژگی های کفپوش فوم دار ورزشی

کفپوش های زیر فوم دار یا پشت فوم دار ورزشی ، ایمنی ورزشکاران را تامین و از صدمات احتمالی به آنها جلوگیری می‌کنند. انواع کفپوش های ورزشی طوری طراحی شده‌اند که نه تنها انجام صحیح و اصولی حرکات ورزشی را مختل نمی‌کند، بلکه در انجام صحیح حرکات مختلف ورزشی نیز موثرند یعنی به نوعی به افراد کمک می‌کند تا حرکت مورد نظرشان را راحت و سریع انجام دهند.

از ویژگی ها و مزایای استفاده از این نوع کفپوش سالن ورزشی می‌توان به قابل شستشو بودن، دوام و استحکام بالا در برابر قرارگیری دستگاه های سنگین بدنسازی، مقاومت مناسب در برابر رطوبت یا تعریق بدن ورزشکاران و تعمیر و نگهداری کم هزینه اشاره کرد. استفاده از این کفپوش ها به دلیل دارا بودن انرژی برگشتی بالا (الاستیته) برای انجام ورزش های کششی مناسبند.

کاربردهای کفپوش فوم دار ورزشی

از این نوع کفپوش‌ها می‌توان در همه مکان های ورزشی استفاده کرد اما با توجه به خاصیت ارتجاعی و منعطفی که این نوع  کفپوش ها دارند، بیشتر در سالن های ورزشی ای استفاده می‌شود که افراد در آنها بازی‌های توپی می‌کنند مثل فوتسال، بسکتبال یا والیبال.

کفپوش ورزشی پایا فلور ، ساختار و ویژگی های آن

کفپوش فوم دار ورزشی پایا فلور یکی از پرفروش ترین محصولات در حوزه تولید و عرضه کفپوش های باشگاهی به حساب می‌آید. کفپوش های پایا فلور خاصیت ضربه گیری دارند و آسیبهای جدی ناشی از ضربه یا زمین خوردن در حین ورزش را کاهش می‌دهند. این کفپوش ها همچنین با توجه به ویژگی های خاص شان به سرعت و به راحتی نصب می‌شوند.

کفپوش پایا فلور از چهار لایه تشکیل شده که لایه اول آن در برابر کثیفی و گرد و خاک مقاوم است. این لایه از جنس پلی یورتن بوده و لایه دوم از پی وی سی مقاوم در برابر انقباض و انبساط ساخته شده است. لایه سوم و چهارم هم معمولا از فوم ساخته شده تا بیشترین میزان ضربه گیری را در محصول داشته باشد. درواقع اگر کفپوش های ورزشی پایا فلور ضربه گیر هستند به دلیل وجود فوم به کار رفته در زیر آنهاست كه نرمی و انعطاف پذیری بالایی دارد. به همین دلیل استفاده از این نوع کفپوش ها بسیار مورد استقبال قرار گرقته و در بسیاری از محیط های ورزشی کاربرد آن رایج شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های کفپوش های پایا فلور ساختار سلولی آنهاست. این ساختار خاص، باعث کاهش سر و صدا می‌شود. این ویژگی کمک می‌کند تا در محیط های شلوغ باشگاهی تا بیشترین حد ممکن از صدای برخورد توپ با کف زمین کاسته شود. امتیاز دیگر این نوع کفپوش ورزشی فوم دار جلوگیری از لغزش پای ورزشکار هنگام انجام حرکات ورزشی و سرخوردن است.

انواع کفپوش فوم دار ورزشی پایا فلور

کفپوش های پشت فوم دار ورزشی پایا فلور بر حسب ضخامتی که دارند، نام گذاری و البته قیمت گذاری می‌شوند. به عنوان مثال انواع کفپوش های زیر فوم دار با ضخامت 5 ، 5/5، 6، 5/6 و 7 میلی متر موجودند که همگی آنها دارای زیرسازی نصب و خط کشی هستند.این کفپوش ها به صورت رول هایی با عرض یک ونیم متر عرضه می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تا بیشترین پوشش و کمترین پِرتی و اتلاف محصول در هنگام نصب صورت گیرد.

این کفپوش های زیر فوم دار ورزشی در رنگ های بسیار مختلف و متنوعی تولید شده‌اند تا بتوانند به خوبی نیاز باشگاه های ورزشی به انواع کفپوش را تامین کنند. به همین علت هم امکان تولید سفارشی کفپوش پایا فلور با خط کشی های مناسب زمین های مختلف ورزشی اعم از والیبال فوتسال و… وجود دارد. در مجموع کفپوش ورزشی پایا فلور با توجه به قیمت مناسب، تنوع رنگ، نصب آسان و کیفیت بالا یکی از بهترین گزینه های کفپوش سالن ورزشی ایرانی برای پوشاندن کف باشگاه ها و ورزشگاه هاست.

خرید کفپوش های فوم دار ورزشی

کاربران و خریداران عزیز می توانند با فروشگاه کفپوشان تماس حاصل فرموده و از گستره بی نظیر محصولات فروشگاه اطّلاعات لازم را کسب نمایند و پس از مشاوره با کارشناسان و متخصّصان حوزه کفپوش در شرکت کفپوشان، اقدام به خریداری، نصب و اجرای کفپوش مورد نظر خود برای فضای خود نمایند. راه های ارتباطی ما با شما عزیزان، شماره تماس های فروشگاه، وب سایت کفپوشان و صفحه تخصّصی فروشگاه در اینستاگرام هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها