کفپوشها

کفپوش مناسب نمایش مد

کفپوش مناسب نمایش مد

کفپوش دلیل اصلی زمین خوردن مدل ها در صحنه نمایش مد

یکی از مشکلات مدل ها در ران وی مدلینگ زمین خوردن آنها است. اصولا طرّاحان مدلینگ در رابطه با این معضل، طرّاحان کفش و یا خود مدل ها را مقصّر می دانند. امّا تنها یک کفپوشانی است که به این مسئله با دیدی تیزبینانه نگاه می کند. یک کفپوشانی می داند که مقصّر در واقع همان کفپوشی است که بی سر و صدا و مثل سایه زیر کف پای مدل نقش بسته است.

کفپوش مناسب نمایش مد

به همین جهت در این مقاله تلاش داریم تا چند مدل کفپوش را که در ران وی مدلینگ مورد استفاده قرار می گیرند، با دقّت بیشتری بررسی کنیم و مزایا و معایب آنها را برشماریم.

کفپوش چوب طبیعی

یکی از بهترین کفپوش هایی که می توانیم در ران وی مدلینگ از آن استفاده کنیم، کفپوش چوب طبیعی نام دارد. اگر کفپوش های چوبی را برش و جلا نداده باشند، به هیچ عنوان لیز و لغزنده نخواهند بود. از اینرو، راه رفتن روی آنها بسیار ساده است و حتّی اگر آب نیز روی آنها ریخته شده باشد، لغزندگی بر آنها غلبه نخواهد کرد. به همین دلیل است که مدل ها با اعتماد به نفس کامل می توانند روی کفپوش چوب طبیعی راه بروند.

کفپوش مناسب نمایش مد

از نقطه نظر دیگر فضای ران وی ای که با چوب طبیعی مفروش باشد، حاصلش فضایی است گرم و صمیمی. همین امر باعث می شود تا علاوه بر راحت بودن مسیر برای خود مدل، بینندگان و حضّار نیز احساس بهتری نسبت به نمایش داشته باشند.

کفپوش سرامیک

سرامیک جزو کفپوش های لغزنده و سُر محسوب می شود و صادقانه بگوییم این کفپوش برای ران وی مدلینگ مناسب نیست. با اینکه جلوه و نمای سرامیک مثال زدنی است و تمیز کردن آن نیز کاری آسان است و توجّه بینندگان را به خود جلب می کند، امّا برای مدلی که می‌خواهد روی آن راه برود، امنیت لازم را ایجاد نمی‌کند و هر آن امکان دارد روی آن سُر بخورد.

کفپوش مناسب نمایش مد

امّا جالب اینجا است که کمپانی دولچه گابانا ثابت کرده که عاشق ریسک کردن در صحنه نمایش مدلینگ خود است. یکی از ریسک های این کمپانی استفاده از کفپوش سرامیکی شطرنجی بود. نکته جالب توجّه در رابطه با طرح شطرنجی این است که می تواند خطای دید ایجاد کند. امّا دولچه گابانا این ریسک را پذیرفت و پس از آن بود که این طرح تبدیل شد به یکی از طرح های رایج در ران وی مدلینگ.

کفپوش آلومینیومی

اوّلین بار در یک ران وی ارزان قیمت از کفپوش آلومینیومی استفاده شد که به صورت پُلیش داده شده نصب شده بود. نما، جلوه و زیبایی بصری ایجاد شده بواسطه این کفپوش حیرت آور بود و فضایی خیال انگیز برای مدل ها و مخاطبین ایجاد کرده بود. فضا به گونه ای بود که انگار مدل ها دارند روی سطح آب راه می‌روند و تصویر مدل ها انگار بر سطح آینه نقش می بست و کم‌کم برندهای بزرگ از این طرّاحی صحنه استقبال کردند.

کفپوش مناسب نمایش مد

در دنیای کاربران کفپوش شاید نزد کاربران، کفپوش آلومینیومی آنچنان جایگاه مشخّصی نداشته باشد؛ امّا در صنعت مدلینگ، کفپوش های آلومینیومی از محبوبیت و مقبولیت فوق‌العاده‌ای برخوردار شده اند.

کفپوش آب

کفپوش آب نام عجیبی است! بلی درست است؛ امّا در ران وی مدلینگ از این نما استفاده می شود. به ویژه از کفپوش آب در فضاهای باز به وفور استفاده می شود و گزینه ای رایج به شمار می رود و مدل ها بر این کفپوش گام می گذارند.

کفپوش مناسب نمایش مد

کفپوش پارکت لمینیت

پارکت لمینت گزینه‌ای است که در کاربری های بسیار متنوّعی از آن استفاده می شود. در صنعت مدلینگ نیز در ران وی مدل ها به وفور از آن استفاده شده است. یکی از محاسن پارکت لمینیت، ارزان بودن این کفپوش است و این امر باعث شده تا در اجراها و نمایش های مدلینگ ارزان‌قیمت از آن استفاده کنند.

کفپوش مناسب نمایش مد

پارکت لمینیت کفپوشی ایمن برای ران وی محسوب می شود؛ چرا که لغزنده و لیز نیست و مدل ها با امنیت کامل توام با اعتماد به نفس بالا روی آن گام بر می دارند.

موکت

محبوب ترین و در واقع گل سرسبد کفپوش های مورد استفاده در ران وی مدلینگ ، موکت است. موکت همواره مورد توجّه طرّاحان صحنه و طرّاحان لباس بوده است و به دلیل اینکه ثبات لازم را برای گام های مدل ها ایجاد می کند، مورد توجّه گسترده ای قرار گرفته است و همچنان محبوب ترین کفپوش در مدلینگ همین موکت است. رایج ترین رنگ مورد استفاده در ران وی مدلینگ، موکت قرمز رنگ می باشد. البتّه در سال‌های اخیر از تنوّع رنگ و طرح موکت، علاوه بر رنگ قرمز استقبال گسترده ای شده است. هر ساله در مت گالا که مهم ترین رویداد صنعت مد در جهان است، از موکت به عنوان کفپوش استفاده می شود و تلاش شده است که طراحی موکت، متناسب با موضوع مت گالا انتخاب شود.

کفپوش مناسب نمایش مد

به عکس های این ایونت معروف دقت کنید و در کنار لباس های زیبا، از دیدن موکت های خاص و موکت تشریفات نیز لذت ببرید.

نویسنده: بهنام رشیدی

پرسش های متداول

آیا کفپوش چوب طبیعی برای ران وی مدلینگ مناسب است؟

اگر کفپوش های چوبی را برش و جلا نداده باشند، به هیچ عنوان لیز و لغزنده نخواهند بود. از اینرو، راه رفتن روی آنها بسیار ساده است و حتّی اگر آب نیز روی آنها ریخته شده باشد، لغزندگی بر آنها غلبه نخواهد کرد. به همین دلیل است که مدل ها با اعتماد به نفس کامل می توانند روی کفپوش چوب طبیعی راه بروند. از نقطه نظر دیگر فضای ران وی ئی که با چوب طبیعی مفروش باشد، حاصلش فضایی است گرم و صمیمی. همین امر باعث می شود تا علاوه بر راحت بودن مسیر برای خودم مدل، بینندگان و حضّار نیز احساس بهتری نسبت به نمایش داشته باشند.

محبوب ترین کفپوش صحنه های نمایش مدلینگ چیست؟

محبوب ترین و در واقع گل سرسبد کفپوش های مورد استفاده در ران وی مدلینگ موکت است. موکت همواره مورد توجّه طرّاحان صحنه و طرّاحان لباس بوده است و به دلیل اینکه ثبات لازم را برای گام های مدل ها ایجاد می کند، مورد توجّه گسترده ای قرار گرفته است و همچنان محبوب ترین کفپوش در مدلینگ همین موکت است. رایج ترین رنگ مورد استفاده در ران وی مدلینگ، موکت قرمز رنگ می باشد. البتّه در سال‌های اخیر از تنوّع رنگ و طرح موکت، علاوه بر رنگ قرمز استقبال گسترده ای شده است.

چرا پارکت لمینیت برای مدلینگ مناسب است؟

از محاسن پارکت لمینیت، ارزان بودن این کفپوش است و این امر باعث شده تا در اجراها و نمایش های مدلینگ ارزان‌قیمت از آن استفاده کنند. پارکت لمینیت کفپوشی ایمن برای ران وی محسوب می شود؛ چرا که لغزنده و لیز نیست و مدل ها با امنیت کامل توام با اعتماد به نفس بالا روی آن گام بر می دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها