سبک زندگی, کفپوشها

کفپوش مناسب مستاجرها

کفپوش مناسب مستاجرها

مستاجران هم میتوانند کفپوش منزل اجاره ای خود را تغییر دهند

یک دسته از کاربران کفپوش را مستاجرها تشکیل می دهند. شاید عجیب به نظر برسد. امّا حقیقت این است که این امکان وجود دارد مستاجری از کفپوش صاحب خانه راضی نباشد و بخواهد از سلیقه شخصی خود برای پوشاندن کف خانه بهره ببرد. امّا مسئله این است که اصولا مستاجر ها نمی خواهند برای فضایی که خود مالک آن نیستند و به صورت موقّت در آن زندگی یا کار می کنند، هزینه کنند؛ بویژه آن هم در این روزها که هزینه‌ها سرسام‌آور هستند.

امّا راهکارهای زیادی وجود دارند و مستاجران عزیز با آنکه صاحبخانه نیستند، می‌توانند صاحب و مالک کفپوش خود شوند؛ مشروط بر آنکه از کفپوشی استفاده کنند که قابلیّت جابجایی داشته باشد و مهمتر آنکه در نصب این مدل کفپوش ها، نصّاب ها، ظرافت های لازم و اصول نصب را رعایت کنند تا بتوانند پس از مدّتی کفپوش را نیز با خود ببرند.

در این مقاله هم گزینه های موجود کفپوش مناسب مستاجرها را به شما عزیزان معرّفی و هم راهکارهای نصب را به شما عزیزان ارائه میدهیم.

موکت

رایج ترین و قدیمی ترین گزینه برای پوشش کف خانه ها، خرید موکت است.

کفپوش مناسب مستاجرها - موکت

کفپوش مناسب مستاجرها – موکت

امروزه با وجود موکت‌های مختلف در طرح ها و رنگ های متفاوت و کیفیت و کارایی متنوّع این نوع کفپوش و همچنین انعطاف کاربری بالایی که از خود نشان می دهد، بسیاری از کاربران هنوز هم معتقدند که موکت گزینه مناسبی برای فضای مورد نظر آنهاست و حتّی بسیاری از کاربران اداری نیز از موکت برای پوشش کف فضای کار خود بهره می برند. امّا یک مزیّت مهم دیگر را نیز می توانیم در رابطه با موکت اشاره کنیم که مربوط به این مقاله و دغدغه آن است. شما به راحتی می‌توانید موکت را با خودتان جابجا کنید و این مهم برای مستاجرها که مرتّب باید فضای مسکونی خود را عوض کنند برجسته تر است. در این صورت می توانید هم از طرح و نمای موکت بهره ببرید و هم اینکه با توجّه به انعطاف و طول عمر آن، سال های سال در فضاهای مسکونی یا حتّی اداری مختلف از موکت استفاده کنید. امّا یک نکته را حتما باید در نظر بگیرید.

کفپوش مناسب مستاجرها - موکت

هنگام نصب موکت به جای استفاده از چسبِ موکت، از نوارهای اتّصال استفاده کنید تا علاوه بر اینکه در برابر سُرخوردن ایمن بمانید، به راحتی بتوانید موکت را بار کامیون کرده و برای نقل مکان به یک فضای جدید آن را با خود ببرید؛ بدون آنکه نگران خراب شدن موکت باشید.

کفپوش لمینیت

کفپوش مناسب مستاجرها - کفپوش لمینیت

نکته‌ای که شاید از نظر خیلی ها دور باشد این است که با خرید کفپوش لمینت برای خانه اجاره ای ، برای نصب شدن نیاز به چسب ندارد و تنها کافی است تا قسمت های مختلف آن در هم کلیک شوند و سپس روی یک لایه فوم قرار گیرند.

کفپوش مناسب مستاجرها - کفپوش لمینیت

با این وجود، همین کارها نیاز به نصّاب حرفه ای دارد تا کار تمیز اجرا شود. در صورت نقل مکان به محیط جدید به راحتی می توانید پازل ها را از هم جدا کرده و در فضای جدید کنار هم بچینید و در هم کلیک کنید.

کفپوش رول

کفپوش های رول به دلیل درز کمتری که دارند، رطوبت کمتری را جذب می کنند و این مسئله باعث افزایش طول عمر کفپوش می شود و دیگر نگران ورم کردن کفپوش و ترکیدن آن نخواهید بود. پس خرید کفپوش رولی گزینه ای است فوق العاده مناسب برای شما مستاجر عزیز تا در صورت نقل مکان و جابجایی کفپوش را به صورت رول جمع کنید و از طول عمر آن در فضای جدید برخوردار شوید.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نیز از آن دسته محصولاتی است که انعطاف کاربری بالایی دارد و در فضاهایی چون تراس، گلخانه ها یا فضاهای دنج بیرونی و داخلی می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

کفپوش مناسب مستاجرها - چمن مصنوعی

همین کاربری‌ های مختلف نشان می دهد که چمن مصنوعی از موادّی تشکیل شده که به راحتی می توان آن را از فضایی به فضایی دیگر انتقال داد و از زیبایی و نمای طبیعی آن همیشه برخوردار شویم.

کفپوش مناسب مستاجرها - چمن مصنوعی

بر روی سطوح صاف، از جمله کاربری هایی که جنب و جوش زیادی ندارند، همچون کاربری های غیر ورزشی، می توانید از چمن مصنوعی مثل یک فرش استفاده کنید؛ چرا که نیازی به نصب ندارد و مستاجران عزیز در صورت نقل مکان می توانند به راحتی چمن مصنوعی را جمع کرده و همراه خود به مکان جدید ببرند. پس چمن مصنوعی یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای مستاجران است.

کفپوش حمام

طرّاحی سرویس بهداشتی در اکثر خانه صاحبخانه ها معمولا مطابق با میل مستاجران نیست و در خانه های امروزی که جلوه و نمای مدرن بسیار مهم است، صرف هزینه برای کفپوش کردن سرویس بهداشتی و حمّام می‌تواند گران و گزاف تمام شود‌.

کفپوش مناسب مستاجرها - کفپوش حمام

امّا کفپوشان به شما عزیزان یک پیشنهاد ایده آل می دهد که نه تنها انعطاف کاربری و حمل کفپوش ها را ساده تر می کند، بلکه ایمنی لازم را نیز برای کاربران مهیّا می سازد.

کفپوش مناسب مستاجرها - کفپوش حمام

استفاده از کفپوش حمّام که در قالب کفپوش تایل چیده می شود، نه تنها به طرّاحی فضای شما کمک می کند، بلکه نرمی این تایل ها، ایمنی و امنیّت را هم برای فضایی چون سرویس بهداشتی یا حمّام تامین می کند که به دلیل وجود رطوبت و آب، امکان سُر خوردن شما را بالا می برد. شما تایل های کفپوش حمّام را به راحتی مثل یک پازل به هم می چسبانید و در صورت اسباب کشی، سریع آنها را جمع کرده و بدون آنکه در حمل و نقل آنها احساس کنید دارید شیء سنگینی را جابجا می کنید، به راحتی در فضای جدید قرار داده و آن را پیاده کنید.

نویسنده: بهنام رشیدی

پرسش های متداول

 

آیا برای مستاجران امکان استفاده از کفپوش های شخصی وجود دارد؟

بله. راهکارهای زیادی وجود دارند و مستاجران عزیز با آنکه صاحبخانه نیستند، می‌توانند صاحب و مالک کفپوش خود شوند؛ مشروط بر آنکه از کفپوشی استفاده کنند که قابلیّت جابجایی داشته باشد و مهمتر آنکه در نصب این مدل کفپوش ها، نصّاب ها، ظرافت های لازم و اصول نصب را رعایت کنند تا بتوانند پس از مدّتی کفپوش را نیز با خود ببرند.

چه گزینه هایی برای مستاجران وجود دارد؟

موکت، لمینیت، کفپوش رول، چمن مصنوعی و کفپوش حمّام از جمله گزینه های پر فروش برای مستاجران هستند.

کفپوش حمام چه ویژگی هایی دارد؟

که نه تنها انعطاف کاربری و حمل کفپوش ها را ساده تر می کند، بلکه ایمنی لازم را نیز برای کاربران مهیّا می سازد. استفاده از کفپوش حمّام که در قالب کفپوش تایل چیده می شود، نه تنها به طرّاحی فضای شما کمک می کند، بلکه نرمی این تایل ها، ایمنی و امنیّت را هم برای فضایی چون سرویس بهداشتی یا حمّام تامین می کند که به دلیل وجود رطوبت و آب، امکان سُر خوردن شما را بالا می برد. شما تایل های کفپوش حمّام را به راحتی مثل یک پازل به هم می چسبانید و در صورت اسباب کشی، سریع آنها را جمع کرده و بدون آنکه در حمل و نقل آنها احساس کنید دارید شیء سنگینی را جابجا می کنید، به راحتی در فضای جدید قرار داده و آن را پیاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها