موکت طرح پارکت

شاید به یاد داشته باشید زمانی را پاركت یك كفپوش شیك و گران قیمت محسوب می‌شد و زمانی كه اكثر خانه ها موكت بودند، آپارتمان ها و خانه های پاسداران و بالاتر از آن پاركت می‌شدند. پس از مدتی یعنی در دهه 70، پاركت فراگیرتر شد و خانواده های طبقه متوسط هم می‌توانستند برای بازسازی خانه یا تغییر دكوراسیون آپارتمان شان از پاركت به عنوان كفپوش سالن پذیرایی استفاده كنند. پارکت با قطعات کوچک چوبی و چسبیده به هم بر روی زمین، خانه را به کلبه جادوگر قصه هانسل و گرتل تبدیل می‌كرد. با این حال چند سال بعد باز هم ورق برگشت و به دلایلی از جمله ملاحظات زیست محیطی و گران تمام شدن كفپوش های پاركت استفاده از این كفپوش محدود شد. طوری كه حتی بسیاری از خانواده های مرفه نیز مجبورند از سنگ و سرامیك برای كف خانه شان استفاده كنند. با این حال پاركت همچنان یك كفپوش محبوب است. طوری كه به مرور زمان كارخانه های تولید موكت، سنگ و سرامیك تصمیم گرفتند محصولاتی با طرح پاركت تولید كنند تا افرادی كه نمی توانند از پس هزینه های پاركت برآیند، از سنگ و سرامیك یا موكت طرح پاركت برای كفپوش خانه شان بهره بگیرند.
به این ترتیب و با گذشت زمان و پیشرفت، جایگزین های بیشتری برای پاركت به وجود آمد. کفپوش های جدیدتری با جنس و کیفیت متفاوت و طرح های متنوع كه طرح پارکت یکی از این طرح ها بود. اساسا طرح پارکت همیشه جایگاه خاصی برای مصرف کنندگان داشته است. در واقع، تلاش برندهای مختلف این بوده که کفپوش های طرح پاركت را كه محبوب افراد بسیار زیادی هستند، با آسیب پذیری کمتر، کیفیت بهتر و نصب راحت تر تولید کنند. طرحی شکل گرفته از مستطیل های کوچک و بلند که کنار هم و چسبیده به یکدیگر به صورت افقی و عمود بر هم قرار گرفته اند. در این میان برخی از برندهای کفپوش هم توانستند طرح پارکت را به خوبی روی کفپوش های خود جای دهند و موکت طرح پاركت یكی از بهترین این ایده ها طی سال‌های گذشته بوده است. در این مطلب می خواهیم در مورد موکت طرح پارکت یا همان موکت طرح چوب نکاتی را مطرح كنیم طوری كه بتوانید پاسخ تمام سوالات تان را بگیرید.

تفاوت موکت طرح پارکت با موکت های دیگر

موکت طرح پارکت همان طوری که از اسمش مشخص است ظاهری مانند پارکت دارد، به این معنی که نمایی چوبی و جنسی از نخی پلی آمید یا پلی پروپیلن دارد. در نتیجه، تفاوت موکت طرح پارکت از موکت های دیگر تنها طرح متفاوت و محبوب آن است و از نظر جنس و ساختار هیچ فرقی با موکت های دیگر ندارد. به این ترتیب به عنوان یک خریدار ابتدا در نظر بگیرید که دلیلتان برای خرید موکت طرح پاركت چیست. آیا انتخاب شما به دلیل طرح و اشكال هندسی مانند محصول است؟ یا به دلیل حسی كه چوب به شما و خانه تان می‌بخشد و یا اینكه صرفا علاقه خاصی به رنگ چوب دارید؟ شاید هم تمام این ویژگی ها در کنار یکدیگر در شما تصور جالبی ایجاد می کند که برایتان خوشایند است. به هر حال، انگیزه تا هر چه كه باشد، آگاهی از این موضوع، می‌تواند انتخاب های گسترده تری را پیش رویتان قرار دهد یا اینكه به طور كلی موكت طرح پاركت را از فهرست انتخاب هایتان حذف كند.

در مورد انواع موکت طرح پارکت می توان گفت که اکثر این موکت ها در برندهای ارائه شده توسط شركت كفپوشان، جزو موکت های نمدی هستند. این طرح به صورت چند رنگه و تک رنگ بر روی موکت ها نقش گرفته است. اگر از میان انواع موکت طرح پارکت در برندهای مختلف موکت، گزینه مورد نظر خود را پیدا نمی کنید و احتمالاً از طرح های پارکت به اندازه کافی راضی نیستید، نگران نباشید. طرح های دیگری هم وجود دارند که به طرح پارکت شباهت دارند و در نهایت شاید بتوانید از میان آنها با رضایت بیشتری گزینه مورد علاقه تان را انتخاب کنید. به عنوان مثال موکت طرح راش پالاز موکت شبیه طرح پارکت و از نوع چاپی است. این طرح همچنین به موکت تایل شباهت دارد و در دو طیف رنگ قهوه ای عرضه می‌شود. همچنین روی موکت طرح ساج هم می توانید حساب كنید چون تا حدی شبیه طرح پارکت است و ظاهری شبیه تایل دارد و مانند موكت طرح راش به شكل زیر و رو و بافته شده و تقریبا به طرح حصیری شباهت بیشتری دارد.

برندهای ایرانی موکت طرح پارکت

در میان برندهای ایرانی، موکت های نمدی سپاهان، بن موکت و همچنین ظریف مصور موکت های طرح پارکت دارند. و شما می‌توانید موکت طرح چوب مورد علاقه خود را بر اساس رنگ بندی های مختلف در طیف رنگ های طوسی و قهوه ای پیدا کنید.

سپاهان موکت

در میان محصولات برند سپاهان، موکت های طرح پارکت و طرح پارکت راش جزو بهترین گزینه ها برای علاقه مندان به طرح های چوبی به حساب می‌آیند. موکت طرح پارکت برند سپاهان موکت، دارای طرحی از مستطیل های کوچکی است که در موازات یکدیگر و چسبیده به هم قرار دارند. همانطور که قبلاً بیان کرده بودیم، جنس این موکت ها نمدی هستند و با رنگ های کرم، شکلاتی، بژ، کاکائویی و طوسی در بازار موكت ایران یافت می‌شوند.
به علاوه، موكت طرح راش برند سپاهان نیز طرح پارکت دارد و از مستطیل های کوچکی شکل گرفته شده که در کنار یکدیگر به حالت زیگزاگی و تقریباً عمود بر هم قرار گرفته‌اند. جنس این موکت ها نمدی است و در رنگ های کرم، شکلاتی و طلایی عرضه می شوند.

بن موکت

محصولات طرح پارکت بن موکت اما طرح هایی از مستطیل های کوچک و موازات یکدیگر در پنج طیف رنگی قهوه ای و طوسی دارند.
در میان سایر برندهای ایرانی باید به محصولات شركت ظریف مصور اشاره كنیم. آن دسته از محصولات این شركت كه دارای طرح چوبی هستند، در دسته موکت های نمدی قرار دارند. و موكت طرح پارکت توسکا و موكت طرح افرای ظریف جزو بهترین محصولات این دسته هستند. موكت طرح ماهور شركت ظریف مصور هم شباهت زیادی به موكت طرح ساج برند پالاز موکت دارد و می توان گفت با توجه به بسامد خرید، سلیقه و انتخاب خریداران جایگزین مناسبی برای كفپوش های طرح پارکت هستند.
به طور کلی، موکت های طرح نهال و طرح ترانه كه به شیوه تافتینگ بافته شده‌اند، و همچنین موکت های طرح راش و طرح ساج می توانند جایگزین های خوبی برای طرح پارکت در نظر گرفته شوند و به خوبی حس چوبی بودن زمین را القا می‌کنند.

جدیدترین موکت طرح پارکت

موکت سپاهان و بن موکت اگرچه شهرت كارخانه های ظریف و پالاز را ندارند اما به جرات می توان گفت كه هر دو شركت در میان برندهای ایرانی، جدیدترین موکت طرح پارکت با رنگ بندی های مناسبی از چوب را دارند و توانسته اند با ایجاد طرح چوب بر روی موکت نظر مشتریان را به تولیداتشان جلب کنند.

موکت های طرح پارکت خارجی

هیچ كدام از تولیدات برندهای خارجی کفپوش، موکت طرح پارکت ندارند و تولید نمی‌كنند. بنابراین شما این فرصت را دارید كه بتوانید محصول چوبی مورد نظرتان را با قیمت بسیار مناسبی از میان موكت های ایرانی انتخاب كنید؛ محصولاتی که درعین راحتی و زیبایی، حس و حال خوب پارکت را به فضای خانه‌تان تلقین می کند. البته ناگفته نماند كه محصولات برخی برندهای خارجی هم هستند كه بنا به دیدگاه هر مشتری می‌تواند کمابیش به طرح پارکت نزدیک باشد. بنابراین شاید بد نباشد محصولات خارجی را هم نگاهی بیندازید. ممكن است آنچه در ذهن دارید، در بین این موكت ها پیدا شود.

قیمت موکت طرح پارکت ایرانی و قیمت موکت طرح پارکت خارجی

برای خرید موکت طرح پارکت نگران نباشید، قیمت موکت طرح پارکت ایرانی با توجه به جنس نمدی این نوع موکت ها برای خریدارانی که دوستدار طرح پارکت بر روی موکت هستند بسیار مناسب و حتی می‌توان گفت كه ارزان قیمت است. با این حال اگر می‌خواهید از قیمت دقیق موکت طرح پارکت ایرانی مطلع شوید، پس از انتخاب طرح و رنگ، به فروشندگان كفپوشان در واتساپ پیام دهید، تا قیمت موکت طرح پارکت را در لحظه به شما اعلام كنند.

مدل های مختلف موکت طرح پارکت

اگرچه بیشتر موکت های طرح پارکت جزو موکت های نمدی هستند اما گاهی مشتریان، طرح های شبه پاركت یعنی طرح هایی را كه رنگ یا رگه هایی از چوب دارند، ترجیح می‌دهند؛ طرح هایی كه تافتینگ هستند و نه نمدی. این نوع محصولات كه شبیه موكت طرح پاركتند، عبارتند از موکت های طرح راش و ساج تولید شركت پالاز موکت كه هر دو به شكل تافتینگ تولید شده اند.

بهترین موکت طرح پارکت

در بین موکت های طرح پارکت، برند ایرانی سپاهان و بن موکت جزو بهترین موکت های طرح پارکت هستند و شما می توانید با انتخاب رنگ مناسب و مورد علاقه خود و یک نورپردازی جذاب، زمین خانه و یا اداره خود را چوبی جلوه دهید.

جدول موكت های طرح پارکت

 

نام طرحنام برندنوع برندطرحجنسرنگ بندی
موکت طرح پارکتسپاهان موکتایرانیطرح پارکتنمدیکرم، شکلاتی، بژ، کاکائویی و طوسی
موکت طرح پارکت راشسپاهان موکتایرانیطرح پارکتنمدیکرم، شکلاتی و طلایی
موکت طرح پارکتبن موکتایرانیطرح پارکتنمدیپنج طیف رنگی (قهوه ای و طوسی)
موکت طرح پارکت توسکاظریف مصورایرانیطرح پارکتنمدیچهار طیف قهوه ای
موکت طرح افراظریف مصورایرانیطرح پارکتنمدیچهار طیف (قهوه ای و طوسی)

 

 

موكت هایی كه طرحی شبیه به پارکت دارند

 

نام طرحنام برندنوع برندطرحمدلرنگ بندی
موکت طرح راشپالاز موکتایرانیشبیه پارکت به طرز حصیری (تایل و چاپی)بافت لوپ4 رنگ متفاوت شامل دو طیف قهوه ای
موکت طرح ساجپالاز موکتایرانیشبیه پارکت به طرز حصیری

 

(تایل)

بافت لوپ8 رنگ متفاوت شامل طیف قهوه ای و طوسی
موکت طرح نهالظریف مصورایرانیطرحدار تافتینگتافتینگطرح چوب
موکت طرح ماهورظریف مصورایرانیشبیه پارکت (تایل)نمدی4 رنگ متفاوت
موکت طرح ترانهظریف مصورایرانیطرحدارتافتینگطرح چوب

نویسنده : رعنا ایمانی