راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش زمین پینگ پونگ

مقدمه

ورزش پینگ پونگ یا تنیس روی میز ، ورزشی است که با دو یا چهار بازیکن انجام می‌شود. این ورزش در سال 1880 تا 1890 در بریتانیا بین شاهزادگان مرسوم و آغاز شد. شاهزادگان برای این که از ورزش در زیر آفتاب خودداری کنند ورزشی ابداع کردند شبیه به ورزش تنیس روی میز با این تفاوت که در فضای سرپوشیده انجام می‌شد.
از تفاوت‌های عمده‌ی پینگ پونگ با تنیس روی میز که می‌توان به آن اشاره کرد :

1- نحوه‌ی ضربه زدن به توپ

2- سایز راکت و توپ

3-سایز میز بازی

4- نوع کفپوش سالن پینگ پونگ مورد استفاده است.

نحوه‌ی بازی

در بازی پینگ پونگ یک میز است که توسط تور به دو نیم تقسیم شده است که می‌توان تعداد بازیکن‌ها بین دو و یا چهار نفر باشد. ضربه‌ی اول که به ضربه‌ی سرویس معروف است فرد آغازگر زده و باید توپ ضربه‌ی سرویس یک بار به زمین خود فرد آغازگر خورده و سپس وارد زمین تیم حریف شود. پس از شروع بازی جز ضربه‌ی سرویس بقیه‌ی توپ‌ها در هنگام ضربه باید در نیمه‌ی زمین تیم مقابل به زمین بخورد که اگر توپ در زمین حریف فرود نیاید یک امتیاز از دست می‌رود. همچنین اگر در ضربه‌ی اول توپ به تور برخورد کند و سپس وارد زمین حریف شود، هیچ امتیازی برای دو طرف کسب نمی‌شود که اصطلاحا می‌گویند نت حساب می‌شود و فردی که زننده‌ی توپ سرویس است، دوباره باید ضربه را تکرار کند.
عمده‌ترین تفاوتی که بازی پینگ پونگ با بازی تنیس روی میز دارد، ضربه زدن به توپ است. در بازی تنیس بازیکن می‌تواند قبل از اینکه توپ به زمین برخورد کند به توپ ضربه زده و آن را به زمین حریف برگرداند ولی در بازی پینگ پونگ توپ حتما باید یکبار به زمین برخورد کند و سپس توسط ورزشکار برگشت زده شود.
بازی تنیس همانطور که گفته شد می‌تواند به صورت انفرادی (2 نفره) و یا گروهی ( 4 نفره) اجرا شود که در بازی انفرادی باید هر دو طرف بازی را صحیح اجرا کنند تا بازی شروع شود، یعنی یک سرویس درست و سپس برگشت درست توسط حریف باید انجام شود و در بازی گروهی ابتدا شخص شروع کننده باید سرویس درست بزند، سپس توسط حریف یک بازگشت درست انجام شده و سپس هم تیمی شخص سرویس زننده باید یک برگشت درست انجام دهد و سپس بازی آغاز و به همین نحو بازی ادامه می‌یابد.

ابعاد استاندارد زمین پینگ پونگ

ورزش پینگ پونگ مانند سایر ورزش‌ها باید دارای ابعادی استاندارد باشد. میزی که روی آن بازی انجام می‌شود باید به صورت مستطیلی به طول 2.74 متر و عرض 1.525 متر با ارتفاع 76 سانتی‌متر از سطح زمین باشد. سطح میز باید دارای رنگی یکنواخت باشد تا از رفلکس نور خوددار کند. خط کشی میز باید به رنگ سفید باشد و کاملا واضح و به اندازه‌ی 2 سانتی‌متر رسم شده باشد. همانطور که قبلا گفته شد میز توسط یک طور و خط کشی‌ای به ضخامت 3 میلی‌متر به دو نیم تقسیم می‌شود.
تور وصل شده در بخش میانی زمین باید به ارتفاع 25.15 سانتی‌متر به دو میله با همین ارتفاع که در طرفین است نصب شود. در بازی پینگ پونگ توپ بازی هم دارای استانداردی خاص است، به این نحو که توپ کروی شکل به قطر 40 میلی‌متر با وزن 2.7 گرم باشد و رنگ آن نیز باید سفید و یا نارنجی مات باشد تا از انعکاس نور جلوگیری کند.

کفپوش سالن پینگ پونگ

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، بازی پینگ پونگ در فضای سرپوشیده انجام می‌شود چرا که شاهزادگان بریتانیا برای فرار از ورزش در زیر نور آفتاب به ابداع بازی پینگ پونگ در مکانی سرپوشیده روی آوردند. بنابراین برای این بازی به کفپوش‌هایی نیاز است که مناسب مکان‌های سرپوشیده هستند از مهمترین نکاتی که برای کفپوش بازی پینگ پونگ می‌توان اشاره کرد، مقاومت کفپوش‌ در برابر لبه‌های تیز پایه‌ی میز پینگ پونک، برگشت پذیری مناسب توپ، ضربه گیری و جذب شوک مناسب و سطحی ایمن و استاندارد برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی است. در ادامه انواع کفپوش‌هایی که مناسب بازی پینگ پونگ هستند آورده شده است.

انواع کفپوش‌های مناسب زمین پینگ پونگ

• کفپوش پی وی سی کمپارس

کفپوش‌های کمپارس به صورت تک لایه و چند لایه تولید می‌شوند که اصلی‌ترین ساختارش از جنس پی وی سی است. این کفپوش‌ها به صورت رول و معمولا در عرض یک متر و طول ده متر به بازار عرضه می‌شوند. این محصول چند لایه علاوه بر رویه‌ای از جنس پی وی سی، دارای زیره‌ای نمدی هستند که انعطاف‌پذیری خوبی به این کفپوش‌ها می‌بخشد. از مهمترین ویژگی‌های کفپوش‌های پی وی سی کمپارس، مقاومت بالای آن در برابر کشش و سایش و کشیده شدن اجسام تیز بر روی آن است که همین ویژگی این محصول را به عنوان کفپوش مناسب زمین پینگ پونگ قرار میدهد. از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد وجود برجستگی‌های روی کفپوش است که از لغزش پای ورزشکاران در هنگام پریدن و یا دویدن جلوگیری می‌کند و ایمنی آن‌ها را تضمین می‌کند.

• کفپوش پایا فلور

کفپوش پایا فلور، کفپوش‌هایی هستند که به صورت پشت فوم‌دار و رولی تولید می‌شوند. ابعاد هر رول کفپوش پایا فلور دارای عرض 1.5 متر در طول 15 متر است. این کفپوش به دلیل داشتن زیره‌ای از جنس فوم بسیار منعطف بوده و سطحی نرم و یکدست به فضا می‌بخشد. کفپوش‌های پایا فلور ضربه‌پذیری بسیار مناسبی داشته و در جذب شوک حرف اول را می‌زند. استفاده از کفپوش‌های پشت فوم‌دار پایا فلور در زمین پینگ پونگ سطحی ایمن با برگشت پذیری مناسب، به زمین بازی هدیه می‌دهد.

• کفپوش آکام

کفپوش‌های آکام دارای ساختاری با رویه‌ی پی وی سی و زیره‌ای از جنس فوم ارتجاعی است که به صورت رول‌هایی با عرض 1.5 متر و طولی متغیر به بازار عرضه می‌شود. این کفپوش به خاطر داشتن فوم ارتجاعی بسیار منعطف بوده و ضربه‌گیری مناسبی دارد و همچنین از آسیب‌های احتمالی ورزشکاران جلوگیری می‌کند.

• کفپوش استارت

کفپوش استارت محصول گربو مجارستان است که دارای ساختاری ناهمگن و هتروژن (چند لایه) می‌باشد. این کفپوش به صورت رول به بازار عرضه می‌شود. کفپوش استارت جنسی از فایبر گلاس دارد که مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش و سایش و ترافیک ترددی بالا دارد و همچنین برگشت پذیری مناسبی نیز دارد.
استفاده از کفپوش استارت سطحی کاملا پایدار و استاندارد به زمین پینگ پونگ شما می‌بخشد که اگر مایل به استفاده از کفپوش خارجی باشید یکی از بهترین گزینه‌ها است.

کفپوشان مجری تخصصی کفپوش‌های ورزشی

تیم تخصصی کفپوشان شما را در خرید بهترین نوع کفپوش ورزشی یاری می‌نماید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها