دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, سبک زندگی, عمومی, کفپوشها, کفپوشهای PVC

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها

پاسخ ۱۰ سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها

1- کفپوش ضدّ آب چیست؟

خریداران عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت کفپوشان، در قسمت مجلّه، اطّلاعات زیادی را درباره کفپوش های ضدّ آب و انواع مختلف موجود در فروشگاه بیابند. به طور کلّی، کفپوش های ضدّ آب به دو مدل مختلف تقسیم بندی می شوند. مدل اوّل، کفپوش هایی هستند که آب را از خود عبور داده و در فضاهای باز نصب و اجرا می شوند.

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها - کفپوش ضد آب

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها – کفپوش ضد آب

این کفپوش ها دارای حفره هایی نیز هستند. از مدل های کفپوش ضدّ آب در فروشگاه کفپوشان که در این دسته اوّل می گنجند، می ‌توانیم به کفپوش تایل کورت، کفپوش تنیس و اسکیت، کفپوش نیشا، کفپوش کنار استخر و کفپوش تایل صنعتی اشاره کنیم.

مدل دوّم کفپوش های ضدّ آب، آنهایی هستند که در برابر آب مقاوم می باشند و حالت سنگ یا سرامیک را به کفپوش می دهند؛ که البتّه این کفپوش ها بسیار محدود نیز می باشند. باید بدانیم که کفپوش به طور کلّی در برابر آب مشکلی ندارد؛ چرا که ساختار پی وی سی کفپوش در برابر آب مقاوم است. مشکل به چسب نصب کفپوش مربوط می‌شود که بعد از مدّتی در اثر همجواری با آب و رطوبت از هم باز شده، همین مسئله باعث می‌شود که کفپوش، خود را به اصطلاح ول کند. در سرویس ‌های بهداشتی، اگر سرامیک و کفپوش شده باشند، کفپوش های کنار استخر برای جلوگیری از سُر خوردن گزینه بسیار مناسبی هستند.

فروشگاه کفپوشان، تنها کفپوشی که برای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه پیشنهاد می کند، کفپوش های نسل جدید  اس پی سی هستند. این محصول بدون استفاده از چسب در محل مورد نظر نصب و اجرا می شود و پارکت های آن در هم کلیک خواهند شد. ساختار این کفپوش ها از کامپوزیت و پودر سنگ بوده که درهم کلید می شوند و در برابر آب و رطوبت مشکلی ندارند.

شایان ذکر است که یک سری موکت های وینیل هم هستند که با نام 2Tech2 در بازار شناخته شده هستند. موکت های وینیل نسل جدید را می می‌توان در فضای مرطوب آشپزخانه و نیز کنار استخر نصب و اجرا کرد.

2-  آیا کفپوش ها قابل حمل و جابجایی بعد از نصب هستند؟

بسیاری از مشتریان خرید کفپوش ، مستاجر هستند و می خواهند بعد از مدّتی از مکان مورد نظر نقل مکان کنند و از این جهت یکی از پرسش ‌های برجسته آنها این است که آیا می توان کفپوش ها را جابجا کرد و اصولا کفپوش ها قابل حمل هستند؟ خبر خوب برای این دسته از مشتریان و خریداران کفپوش این است که کفپوش هایی که با چسب به زمین چسبیده نمی شوند و در هم کلیک می شوند، قابلیت جدایی و حمل و نقل چند باره را برای نصب و اجرا در چندین محیط دارا هستند.

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-حمل و جابجایی بعد از نصب

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-حمل و جابجایی بعد از نصب

یکی از معروف ترین کفپوش هایی که دقیقا با این هدف طراحی شده است، پارکت لمینت نام دارد؛ چرا که از چسب در آن استفاده نمی شود و از این رو قابل جابجایی است. کفپوش های ان بی تی نیز هستند که این کاربری را پوشش می دهند؛ مثل کفپوش آدو و بسیاری از کفپوش های فضاهای باز مثل کفپوش تایل کورت، کفپوش تایل صنعتی، کفپوش تنیس و اسکیت، کفپوش های  کلیک تایل چند منظوره  ورزشی، کفپوش کنار استخر، کفپوش تایل پازلی، کفپوش پازلی فروشگاهی، کفپوش های تایل دایمند،  کفپوش های گرانولی پازلی،  کفپوش های پارکتی فضای باز،  کفپوش نیشا و کفپوش تاتامی همه از جمله کفپوش هایی هستند که برای اجرا و نصب آنها نیازی به استفاده از چسب نیست و در هم کلیک می شوند و از اینرو، قابلیت جابجایی و استفاده در فضای جدید را دارند.

3 – کدام کفپوش ها ضدّ حسّاسیت هستند؟

در خانه های قدیمی، موکت هایی استفاده  می ‌شدند که به موکت های  نمدی معروف بودند و جنس آنها از پلی استر بود. این کفپوش ها برای خیلی از افراد ایجاد حسّاسیت پوستی می‌کردند. البتّه این مسئله را نباید به پای پلی استر گذاشت؛ چرا که بسیاری از پیراهن هایی که ما امروزه بر تن می کنیم از جنس پلی استر هستند و در پوست بدن ما ایجاد حسّاسیت نمی کنند. این مسئله نشان می‌دهد که ساختار پلی استر در طول سالیان سال، تجربه و آزمایش، پیشرفت ‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-کفپوش های ضدّ حسّاسیت

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-کفپوش های ضدّ حسّاسیت

باید خاطر نشان کنیم که در گذشته در ساختار بسیاری از کفپوش ها و چمن های مصنوعی از سُرب استفاده می‌شد؛ چرا که این مادّه، این قابلیت را داشت تا در کفپوش و چمن مصنوعی ما مقاومت ایجاد کند. امّا در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی و اِعمال محدودیت هایی که کشورهای مختلف برای تولید کفپوش ها از مواد خاص صورت دادند،  امروزه کفپوش هایی را در اختیار داریم که دیگر حسّاسیت ایجاد نمی‌کنند.  پس در حال حاضر به جز موکت های نمدی، کفپوش های حسّاسیت زا وجود ندارند.

4 – کدام کفپوش ها قابل شستشو هستند؟

باید بگویم که تقریبا تمام کفپوش ها قابلیت شستشو را دارند. تنها تفاوت به مدل و شرایط کفپوش ها بستگی دارد. به عنوان مثال، کفپوش های هتروژن، کفپوش هایی هستند که در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی به کار می روند و از آنجایی که این مکان ها را باید مرتّب مورد شستشو قرار داد، این کفپوش ها  با ساختاری تولید شده اند که در طول روز بتوان چندین بار آنها را  شست.  باید در نظر داشته باشیم که کفپوش هایی همچون کفپوش مدل نیشا یا کفپوش کنار استخر دارای ساختاری هستند که آب و رطوبت را به راحتی از خود عبور می دهند و قابلیت شستشوی چند باره را دارند. البتّه باید دقّت کرد که هر مدل کفپوشی را باید با توجّه به شرایط آن شست.  مثلا پارکت لمینیت، کفپوشی است که نباید به دفعات آن را مورد شستشو قرار داد؛ چرا که پس از تعداد دفعات شستشوی زیاد، دچار ورم و مشکلات حادّی خواهد شد. 

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-کفپوش های قابل شستشو

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها-کفپوش های قابل شستشو

پس بهترین رویکرد برای مشتریان و خریداران عزیز برای شستشوی کفپوش توجّه به دستورالعمل های کارخانه‌ها و تولیدکنندگان کفپوش است و کاربران عزیز می توانند با تماس و مشاوره با متخصّصان کفپوش در فروشگاه کفپوشان، اطّلاعات لازم را برای شستشوی کفپوش کسب نمایند.

5 –  کفپوش ها را با چه موادّی بشوریم؟

به طور کلّی، به جز تعداد معدودی کفپوش، موادّ اسیدی شوینده به این محصولات آسیب می رسانند. از اینرو، مثلا باید موکت ها را با  شامپوی فرش شست.  یا به عنوان مثال، پارکت لمینیت را با نم و رطوبت بسیار کم بشوریم تا دچار مشکل نشود. امّا مثلا کفپوش هموژن از دسته کفپوش بیمارستانی ، دارای ساختار بسیار مقاومی در برابر مواد شوینده هستند و از اینرو مشکل خاصّی در شستن آنها با موادّ شوینده ایجاد نخواهد شد.

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها- کفپوش ها را با چه موادّی بشوریم

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها- کفپوش ها را با چه موادّی بشوریم

با این حال باز هم متذکّر می شویم که بدون اطّلاع لازم از اثر موادّ شوینده اسیدی، از آنها برای شستشوی کفپوش استفاده نکنید!

 

6 –  طول عمر کدام کفپوش ها بیشتر است؟

بالاترین طول عمر کفپوش مربوط به محصولاتی است که قابل ترمیم و اصلاح هستند و این کفپوش ها جزو دسته کفپوش های طرح چوب  و اپوکسی می باشند. کفپوش های اپوکسی دارای ساختاری یکپارچه هستند؛ چرا که پس از مدّتی استفاده، اگر روی لایه رویین  آنها ساب و لاک بخورد، دوباره قابل استفاده خواهند بود. بعد از این محصولات، کفپوش های هموژن هستند که به دلیل تک جنس بودن لایه های آنها با از بین رفتن یک لایه، لایه های بعدی قابلیت استفاده را دارند و از این حیث طول عمر بالایی را برای شما خواهند داشت.

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها- طول عمر کفپوش ها

پاسخ 10 سئوال پرتکرار درباره کفپوش ها- طول عمر کفپوش ها

دسته بعدیِ کفپوش های دارای طول عمر بالا، کفپوش های هتروژن هستند که همان طور که گفتیم کاربری بیمارستانی دارند و از ضخامت بالا و قابل توجّهی برخوردارند و ضخامت آنها 0.8 میلیمتر است. مابقی محصولات موکت و کفپوش از نقطه نظر طول عمر، بسته به مدل کفپوش، در رده‌های بعدی طول عمر قرار خواهند گرفت.

7 – آیا کفپوش مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد؟

اصولا برای چنین فضاهایی سرامیک و کاشی پیشنهاد می شود. امّا اگر غیر از این اجناس به دنبال کفپوش دیگری هستید تا در حمام و سرویس بهداشتی خود آن را نصب و اجرا کنید، کفپوش های نسل جدید اف  پی سی  که از پودر سنگ و کامپوزیت تشکیل شده‌اند، گزینه بسیار مناسبی هستند که از چسب داخل آنها استفاده نشده است. اگر از کفپوش سنگ و سرامیک مورد استفاده خود راضی نیستید و مایلید که روی آنها را بپوشانید، می توانید از کفپوش های کنار استخر استفاده کنید.  مزیت اصلی نصب آنها بر روی سنگ و سرامیک شما این است که پس از اجرای کفپوش های کنار استخر روی آنها، دیگر اثری از سنگ و سرامیک نخواهید دید و ظاهری جدید و زیبا را به فضای خود خواهید بخشید و علاوه بر آن، این کفپوش ها قابل شستشو نیز هستند.

8 –  کفپوش رول بهتر است یا تایل؟

هر یک از کفپوش های رول و تایل مزایا و معایب خاصّ خود را دارند. از مزایای کفپوش های رول می توان به نصب راحت تر و درز کمتر موجود در کفپوش اشاره کرد. یکپارچگی گره های آن بهتر و طرح های متنوّع تری را نیز دارند. بنابراین این کفپوش ها برای اجرا و نصب در فضاهای بیمارستانی و ورزشی گزینه ای ایده آل هستند.

امّا در رابطه با کفپوش های تایل باید بگوییم که ظاهر این کفپوش ها متفاوت است و تنوّع چیدمان در آنها بسیار گسترده و زیاد! از دیگر مزایای کفپوش های تایل می‌توان به این مورد اشاره کرد که اگر تایل شما آسیب ببیند، این حقّ انتخاب را دارید که آن را از محل خود جدا کرده و به جای آن، تایل جدیدی قرار دهید.

پس این شما هستید که با توجّه به نوع کاربری مورد نظر و سلیقه خود می توانید کفپوش تایل یا رول را انتخاب کنید و در فضای مورد نظر خود نصب و اجرا نمایید.

9 –  لمینیت بهتر است یا کفپوش؟

این مسئله کاملا بستگی به حقّ انتخاب و نظر شخصی شما کاربران، خریداران و مشتریان عزیز دارد. امّا به طور کلّی، لمینیت از این حیث که حسّ نزدیکتری به کفپوش طرح چوب دارد، شاید چشم نواز تر باشد و حسّی طبیعی را به شما منتقل کند. از دیگر جذّابیت ‌های لمینیت این است که قابلیت جابجایی بالایی دارد و شما می توانید بعدها آن را جدا کرده و به محلّ جدیدی منتقل کنید. امّا از معایب این کفپوش می‌توان به مقاومت پایین آن در برابر آب و رطوبت اشاره کرد. در اینجا، کفپوش گزینه مناسب تری است و نسبت به لمینیت نیز انواع مختلف کفپوش ها قیمت مناسب تری را دارند و  در مقایسه با لمینیت دارای تنوّع طرح بالاتری نیز هستند و همان طور که اشاره کردیم، در برابر رطوبت و نم مقاومت بالاتری را دارند. از آنجایی که کفپوش ها، صدای کمتری را در فضا ایجاد می کنند، برای به عنوان مثال محیط ها و فضاهای اداری، گزینه بهتری به حساب می آیند.

10 –  کفپوش بهتر است یا سنگ؟

این مورد نیز به کاربری مدّ نظر شما بستگی دارد. امّا به طور کلّی، سرعت و چگونگی نصب کفپوش راحت تر و بالاتر از سنگ است و مثلا نیاز به سیمان کاری یا بنّایی ندارد. امّا در بسیاری از کاربری ها به دلیل حجم تردّد  بالا و عواملی از این دست، سنگ گزینه بهتری است. از طرف دیگر، این نکته را نیز باید مورد توجّه قرار داد که در ساختمان های جدید، از آنجایی که کفپوش وزن کمتری دارد و بار وزنی ساختمان را پایین می آورد، مورد توجّه مهندسان و معماران قرار گرفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها