چگونه دیوار بالای کاناپه را تزیین کنیم

4.9/5 - (10 امتیاز)

دیواری که تفاوت ایجاد می‌کند

یکی از قسمت‌هایی که در خانه می‌توان از آن برای ایجاد تغییر و چشم‌نوازتر کردن خانه استفاده کرد، فضای خالی بالای کاناپه است. شاید انتخاب یک اثر هنری مناسب، برای این قسمت کمی سخت به نظر برسد و در نهایت تصمیم بگیرید این فضا را خالی و بدون استفاده بگذارید، اما باید بدانید که دیوار بالای کاناپه یکی از قسمت‌هایی است که می‌تواند فضای خانه را به کلی دگرگون کند. فقط کافی است کمی خلاق باشید و از تمام اشیایی که مورد علاقه‌تان است به خوبی و درستی استفاده کنید. اگر به دنبال ایده‌های مناسب و خلاق برای استفاده از این فضا هستید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  • یک اثر هنری با رنگ های چشمگیر انتخاب کنید

آویختن یک تابلوی هنری با رنگ‌ها و طرح های چشم گیر، شاید متداول‌ترین راه برای تزیین دیوار بالای کاناپه باشد. به خاطر داشته باشید که استفاده از تابلوهایی با رنگ ملایم یا همرنگ دیوار، خیلی به چشم نمی آیند و تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کنند. اما اگر میخواهید نقطه‌ای ایجاد کنید که مرکز توجه قرار بگیرد و توجه افراد را به سرعت در هنگام ورودشان جلب کند، انتخاب یک اثر هنری با رنگ‌هایی که در تضاد با رنگ دیوار است، می‌تواند بهترین انتخاب باشد. یک تابلوی بزرگ، با طرح و رنگ جذاب، میتواند خانه را سرزنده‌تر از همیشه نشان دهد.

  • گالری کوچک خانگی خلق کنید

دیوار بالای کاناپه

برای دیوار بالای کاناپه، استفاده از یک تابلو به صورت تکی، شاید کافی و مناسب نباشد. ایجاد یک گالری کوچک خانگی با استفاده از مجموعه‌ای از قاب عکس‌ها، انتخاب مناسب‌تری برای این قسمت است. میتوان با استفاده از عکس‌هایی از مناظر طبیعی، نقاشی یا حتی تصاویر اعضای خانواده، یک گالری هنری کوچک در خانه خود خلق کنید تا همه از دیدن آن لذت ببرند. مجموعه این تابلو ها یک اثر هنری واحد را خلق میکند و چیدمان آنها بهتر است به گونه ای باشد که مرکز این گالری درست در مقابل شما قرار داشته باشد. بد نیست قبل از آنکه تابلوها را به دیوار نصب کنید، ابتدا آنها را کف زمین بچینید تا به طرح دلخواهتان برسید.

  • چند آینه روی دیوار نصب کنید

آینه یکی از وسایل دکوری تاثیرگذار در فضای خانه است که می‌تواند فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر کند. فضای بالای مبل نیز یک انتخاب عالی برای نصب آینه است. حتی در صورت امکان بهتر است آینه را مقابل پنجره آویزان کنید تا نور بیشتری به داخل خانه منعکس شود. توجه داشته باشید که استفاده از تنها یک آینه بزرگ در بالای کاناپه، فضا را سرد و بی روح می‌کند. بهترین انتخاب برای این قسمت، استفاده از چندین آینه کوچک و خلق یک گالری خانگی و متفاوت است. در انتخاب شکل و اندازه آینه‌ها دقت و بهترین چیدمان را برای فضا انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید درباره‌ی رنگ خانه بخوانید.

  • از قفسه‌های دکوری استفاده کنید

کوچکتر شدن خانه‌ها و گسترش آپارتمان نشینی، باعث محدودتر شدن فضا شده است. بنابراین باید فضاهای کوچک را برای نگهداری و نمایش وسایل تزیینی و باارزش غنیمت شمرد. نصب قفسه‌های کوچک و بزرگ در قسمت دیوار بالای کاناپه، می‌تواند راهکار مناسبی برای خانه‌های کوچکی باشد که فضای محدودی دارند. این کار همچنین راهی خلاقانه برای به نمایش گذاشتن وسایل ارزشمند است. فقط هنگام نصب، از محکم بودن قفسه ها مطمئن شوید تا از افتادن آنها بر سر افرادی که روی مبل می‌نشینند جلوگیری کنید.

همچنین بهتر است قفسه ها را به گونه ای نصب کنید که مرکز آن درست در مقابل شما قرار گیرد. به عرض مبل هم توجه و قفسه ها را متناسب با آن نصب کنید. راه دیگر هم این است که تمام این موارد را نادیده بگیرید و قفسه‌ها را با خلاقیت خودتان نصب کنید.

دیوار بالای کاناپه

  • مجسمه یا اشیای برجسته را روی دیوار بالای کاناپه نصب کنید

قطعا وجود یک مجسمه با طراحی جذاب و خیره کننده میتواند فضای منحصر به فردی در خانه ایجاد کند. استفاده از سر حیوانات خشک شده، شاخ گوزن، بشقاب‌های سرامیکی یا مجسمه‌های فلزی، انتخاب های خوبی هستند. اما بهتر است از اشیایی استفاده کنید که حجم زیادی ندارند تا از فضای کاناپه بیرون نزنند.

  • یک نقشه بزرگ روی دیوار بچسبانید

نصب یک نقشه روی دیوار می‌تواند حال و هوای تاریخی به خانه‌تان بدهد و شما را یاد مکان‌هایی بیندازد که یا قبلا به آنجا سفر کرده‌اید یا رویای رفتن به آنجا را دارید. در این باره هم گزینه‌های مختلفی برای انتخاب دارید، از نقشه های رنگی گرفته تا نقشه‌های سیاه و سفید، نقشه شهر، کشور، نقشه دریایی یا موارد دیگری که خودتان می‌پسندید. تنها توصیه ما این است که نقشه ای را انتخاب کنید که برای شما معنا و مفهوم داشته باشد. حتی می‌توان با قاب کردن نقشه، زیبایی آن را روی دیوار دو چندان کرد.

این نکته را فراموش نکنید که استفاده از اشیا و تصاویر خیلی کوچک، انتخاب درستی برای دیوار بالای کاناپه نیست. بهتر است آنچه استفاده می‌کنید، دو سوم دیوار بالای کاناپه را پوشش دهد. البته می‌توانید تمامی این موارد را نادیده بگیرید و طبق سلیقه و خلاقیت خودتان از این فضا استفاده کنید. در نهایت همیشه گزینه‌ای بهتر است که حال خوب تان را دو چندان میکند و به لبتان لبخند می آورد.

 

دیدگاه خود را بنویسید