چگونه از فنگ شویی برای چیدمان بهره ببریم؟ (فنگ شویی و کفپوش)

با کفپوش بامبو، که برای جذب بیشتر نیروی «چی» مناسب است، آشنا شویم

افزایش انرژی حیاتی یا همان «چی»

فنگ شويي تنها درباره اين نيست كه مبل را در چه جهتي قرار دهيم يا آينه را در كدام قسمت خانه بگذاريم. فنگ شويي ابعاد مختلفي دارد كه از همه مهمتر، داستان فنگ شویی و کفپوش ها ست. انتخاب کفپوش با چیدمان به سبک فنگ شویی راه حل مناسبی برای جذب انرژی مثبت در خانه است. کفپوش‌ها یا جایی که در خانه و محل کار پای مان را روی آن ها می­گذاریم به اندازه باقی چیدمان اهمیت دارند. شاید چندان در مسیر چشم قرار نگیرند اما در فنگ شویی ذره­‌ای از اهمیت آنان کاسته نمی­‌شود.

فنگ شویی یا همان هنر چیدمان به زبان ساده سعی در گردش انرژی مثبت در محل زندگی ما دارد. اصل استوار آن بسیار ساده است: جذب نور و انرژی در محیط برای افزایش احساس مثبت. اصلی ساده است. شاید هنگامی که می­خواهید آن را با وسایلی که از قبل آماده است به کار ببرید، آن‌قدرها هم ساده نباشد. اما حقیقتا وقتی فنگ شویی را به کار می‌­بریم محیط اطراف دلپذیر می­‌شود. حتی این حالت دلپذیرتر از چیدمان مدرن خواهد بود. در اين مطلب مي‌خواهيم نكاتي كليدي را درباره فنگ شویی و کفپوش ها آموزش دهيم تا بهتر بتوانيد خانه‌اي با ويژگي‌های مورد نظر فنگ شويي داشته باشيد.

اساس فنگ شویی

عناصر کلیدی فنگ شویی، آتش، زمین، فلز، آب و چوب است. استفاده از این عناصر در چیدمان چندان دشوار به نظر نمی­رسد. اما چطور از آن­ ها برای کفپوش خانه استفاده کنیم؟! اگر اخیرا می­خواهید کفپوش تان را تغییر دهید، این موارد پیشنهادی، مناسب شماست. بدین منظور می‌توانید طبق فنگ شویی کفپوش مناسبی را جایگزین کنید.

بر طبق فنگ شویی، مکانی هایی که دارای تعادل هستند، حداقل به نحوی این پنج عنصر در آن ها موجود است. ترکیب این عناصر به طور دلپذیری سبب کمال هم می­‌شوند. گویی همه آنان جزیی از «دایره تغذیه» در طبیعت هستند که سبب تقویت یکدیگرند. برای مثال آب، چوب را ابقا می­کند، چوب، آتش را غذا می‌­دهد، آتش زمین را ایجاد می‌­کند، زمین، فلز را به وجود می‌­آورد و فلز، آب را نگاه می­دارد.

فنگ شویی و کفپوش

رنگ، شکل و نوع کف پوش بر طبق فنگ شویی

به كارگيري اصول مربوط به فنگ شویی و کفپوش ها كار پيچيده‌اي نيست. كافي است برای سیر و حرکت این دایره، از کفپوش چوبی در اتاقی که شومینه دارد استفاده کنید. یا تخته پایه­ای با رنگ گرمی را به کفپوش چوبی تان اضافه کنید. حتما به چگونگی نصب آن دقت داشته باشد. همه چیز در فنگ شویی به تعادل مربوط مي‌شود. پس اگر کفپوش را از طول نصب کنید انرژی، یکراست از در ورودی خارج می شود. مخصوصا اگر در ورودی با پنجره­ای در پشت آن به طور موازی قرار داشته باشند. بهتر است تخته ها را به عرض اتاق یا با زاویه نصب کنید. به اين ترتيب، انرژی ورودی در سطح خانه پخش می‌­شود.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-info”]

همچنین می توانید درباره‌ی  نگهداری از کفپوش بامبو بخوانید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

رنگ کفپوش در فنگ شویی

به فنگ شویی و کفپوش ها اهميت دهيد؛ به خصوص به رنگ کفپوش مورد نظر خود توجه کنید. آن را با فکر و مقصود انتخاب كنيد. رنگ ها و شکل ها نیز بیان کننده عناصر فنگ شویی هستند. پس ویژگی هايي را نظر بگیرید که برای شما یا خانواده­تان بهترین باشد. برای نمونه کفپوش بامبویی یا بافت چوب پنبه­ای درخت بلوط، عنصر چوب را تقویت می­کنند. هر دو انتخاب مناسبی برای خانه­ای به سبک فنگ شویی هستند. اضافه کردن موکت یا فرش انبوه به این کفپوش ها انرژی را سرکوب می کند. هر چند در کل فرش های زیاد برای هیچ اتاقی پیشنهاد نمی‌­شود.

نكته مهم ديگر درباره فنگ شویی و کفپوش ها اينكه کاشی های سرد نیز برای اتاق خواب انرژی «چی» را هدر می­دهند. هر چند باز هم این کف پوش سرد را برای هیچ جای خانه پیشنهاد نمی­دهیم. چه کسی دوست دارد در آغاز صبح پای خود را روی زمینی سرد بگذارد؟! همه این جنبه­‌ها را هنگام انتخاب کف پوش خود و طراحی آن در نظر بگیرید.

در مورد فنگ شویی بیشتر بخوانید. باور ­کنید یا نه این عناصر بر حال شما، خانه­تان، خانواده و نوع زندگی­تان تاثیرگذار هستند. شاید تصمیم ندارید فنگ شویی را در همه خانه­تان اجرا کنید. اما مطمئنا مي‌توانيد آن را دست كم برای یک اتاق در نظر بگيريد. حرف آخر درباره فنگ شویی و کفپوش ها اينكه چیدمان به این سبک را امتحان کنید و شاهد نتايج مثبت آن باشيد.
 

 

محصولات مرتبط

منبع 

دیدگاه خود را بنویسید