پارکتها, دکوراسیون محل کار, کفپوشها

انواع کفپوش های ورزشی در فضاهای سرپوشیده و باز

انواع کفپوش های ورزشی در فضاهای سرپوشیده و باز

در دنیای ورزش نه تنها رشته های متنوع و گوناگون ورزشی را می بینیم بلکه این تنوع در سطوحی که برای هر ورزش تدارک دیده می شود نیز آشکار است.

تمام ورزش ها، آسیب های بدنی برای ورزشکاران خود به همراه دارند و‌ همیشه این نگرانی از آسیب دیدگی و صدمات جبران ناپذیر برای هر ورزشکار، در هر رشته ای وجود دارد.

یکی از رایج ترین راه های جلوگیری از آسیب به ورزشکاران حین ورزش و اطمینان از سلامت آن ها، پوشاندن کف محل تمرین و بازی آن ها با انواع کفپوش های ورزشی مناسب است؛ چه این ورزش، ورزشی در سالن باشد چه ورزشی در فضای باز.

کفپوش های ورزشی با دقتی خاصی طراحی و ساخته می شوند تا بیشترین جلوگیری از آسیب دیدگی را به همراه داشته باشند. جذب ضربه های ناشی از تحرک زیاد از طریق نصب کف پوش مناسب، بهترین و مناسب ترین راه برای ایمن سازی هر ورزش به شمار می رود.

متن ذیل راهنمای کاملی است در مورد انواع کفپوش های ورزشی در فضاهای بسته و فضاهای باز، با سایت كفپوشان همراه باشید.

کفپوش های ورزشی برای فضاهای بسته و سرپوشیده

با توجه به تنوع رشته های مختلف ورزش های سالنی اعم از کشتی، بسکتبال والیبال، ژیمناستیک و … در زمان انتخاب کفپوش های ورزشی برای پوشاندن کف سالن، باید امکانات و شرایط دیگر ورزش مورد نظر را هم مدنظر قرار داد.

کفپوش سالن ورزشی

به طور مثال کفپوش از جنس چوب های سخت برای سالن های ژیمناستیک بسیار عالی‌اند ولی برای بقیه ورزش ها، کفپوش های ورزشی كه از جنس لاستیک فشرده(rubber)  درست شده اند، مناسب تر است.

این جنس از کف پوش یعنی لاستیک، رایج‌ترین نوع کفپوش برای ورزش های داخل سالن به شمار می روند. و بیشتر تقاضاها برای نصب كفپوش های ورزشی ، همین نوع کفپوش است.

انواع کفپوش های ورزشی در فضاهای سرپوشیده و باز

چوب سخت افرا

اغلب وقتی سخن از کفپوش چوبی به میان می آید، تصور عامه کفپوش هایی از جنس چوب سخت افراست.

این جنس از کفپوش مناسب ترین نوع برای سالن های سرپوشیده بسکتبال است.

این کفپوش های چوبی بسیار بادوام و زیبا هستند و این نظر که می توان موقع نصب، طرح لوگو و یا رنگ مخصوص تیم های ورزشی را در کف سالن طراحی کرد، بسیار پر طرفدارند.

زیر ساخت کف اکثر سالن های ورزشی طراحی و ساخت این کفپوش های چوبی به گونه ای است که می توان بارها و ‌بارها آن ها را نصب و سپس دوباره جمع کرد. تنها نکته منفی در مورد کفپوش های چوبی، هزینه نگهداری بالا و غیرقابل استفاده بودن آن در بقیه ورزش های سالنی است.

کفپوش های ورزشی پلی اورتان

پلی اورتان یکی از بادوام ترین انواع کف پوش های ورزشی است که وزن سنگین وسایل و تجهیزات ورزشی را به خوبی تحمل می کند.

و البته از اثرات تحرک زیاد ورزشکاران حین بازی و ضربه های ناشی از ورزش مورد نظر، آسیب نمی بیند.

این کفپوش ها، تنها کفپوش هایی هستند که قابلیت نصب سراسری، بدون درز و یکپارچه را دارند.

رایج ترین نوع در میان کفپوش های ورزشی برای سالن های چندمنظوره، کلوپ های ورزشی با امکانات و تجهیزات مختلف، همین کفپوش پلی اورتان است. کفپوش های پلی اورتان در زمان نصب به طور چشمگیری قابل تنظیم و تطبیق با انواع رشته های ورزشی و سالن های بدنسازی است.

کفپوش های ورزشی كه از لاستیک بازیابی شده اند

کف پوش هایی که از لاستیک های مصرفی دوباره بازیابی می‌شوند، در موقعیت های بسیاری قابل استفاده اند،  ولی به طور خاص مناسب سالن های وزن‌کشی، سالن تمرین و مراکز بدن سازی هستند. از ویژگی های این نوع کف پوش می توان به دوام بالا، نصب آسان و یک پارچه، قابلیت ضد آب و‌ ضد زنگ و ضد ضربه بودن آن اشاره کرد.

کفپوش های ورزشی ولکانیزه

کف پوش های ولکانیزه به کفپوش هایی گفته می‌شود که از لایه های مختلف لاستیک به همراه سطوح سلولزی مختلف تهیه و با جوشکاری برقی یکدست و سپس فشرده می‌شود.

این کفپوش ها به علت ویژگی های منحصر به فرد خود با دوام‌ترین و درنتیجه فراوان‌ترین کفپوش تولید شده در صنعت کفپوش هستند.

بیشترین تقاضای نصب کفپوش های ولکانیزه برای سالن های چندمنظوره، سالن های بدنسازی و فیتنس و اتاق های وزن کشی است.

این استقبال چشمگیر به دلیل ویژگی خاص این کفپوش ها در ارایه بالاترین درجه نرمی، انعطاف‌پذیری و جذب بسیار بالای ضربات سنگین ناشی از تحرک و بازی ورزشكاران است.

لایه های بالاتر این کفپوش ها، ضد آلودگی و ضد میکروب و ضد لغزندگی و لایه های پایین‌تر، با انعطاف پذیری بالا برای تحمل انواع ضربه ها و ثبات بالا هنگام نصب ساخته می شوند.

همچنین این کفپوش ها از دو ویژگی مهم برخوردارند:

یک: دوام و‌ حفظ یکپارچگی درمقابل فشار دستگاه های ورزشی

دو: مقاومت در مقابل متخلخل شدن درمقابل مواد شوینده و سفید کننده

محصولات مرتبط

کفپوش تنیس و اسکیت

کفپوش ورزشی فضای باز

چمن مصنوعی دو منظوره

کفپوش‌ ورزشی

کفپوش ورزشی کمپارس

کفپوش تایل دایمند

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها