راهنمای خرید و قیمت کفپوش

انواع کفپوش ورزشی

جنس، رنگ و دیگر ویژگی های انواع کفپوش ورزشی ، نکته حساس و مهمی برای طراحان و ورزشکاران است. چراکه تاثیر بسیاری در عملکرد ورزشکاران و نتیجه حاصل از آن دارد. در واقع، ورزش های مختلف کفپوش های خاص خود را طلب می کنند، به این معنی که براساس نوع ورزش، کفپوش آن هم تغییر می کند. به علاوه، سرپوشیدگی و روباز بودن مکان های ورزشی هم در تعیین کفپوش نقش بسزایی دارد. از زمین چمنی برخی از رشته های ورزشی مثل فوتبال گرفته تا زمین پی وی سی برخی دیگر از رشته های ورزشی، همه انواع کفپوش سالن ورزشی هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

انواع کفپوش ورزشی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

اگر تجربه رفتن به ورزشگاه های مختلف را دارید، حتما دقت کرده اید که برخی از آن ها روباز و برخی دیگر سالنی هستند. چنانچه بخواهیم ورزشگاه ها را از نظر فضای ورزشی دسته بندی کنیم، میتوان به طور مشخص دو دسته کلی ورزشگاه های روباز و ورزشگاه های سرپوشیده و سالنی را نام برد.

در طراحی و تجهیز هر دوی این ورزشگاه‌ها، نکات ریز و ظریفی وجود دارند که مدیران و طراحان با دقت به آنها توجه میکنند. به طور کلی در میان تمام انواع کفپوش سالن ورزشی ، دو نوع کفپوش ورزشی وجود دارد که می‌توان آن را برای فضاهای روبسته استفاده کرد؛ یکی کفپوش ورزشی پی وی سی و دیگری، کفپوش ورزشی فومی. کفپوش های ورزشی پی وی سی، از 2 تا 7 یا 8 میلیمتر و کفپوش های ورزشی فومی از 4 تا 8 یا 9 میلیمترموجود هستند.

خرید و قیمت انواع کفپوش ورزشی
خرید و قیمت انواع کفپوش ورزشی

«تارکت» که یکی از شرکت های معتبر دنیا در زمینه تولید کفپوش به حساب می‌آید، بهترین کفپوش های فومی را به بازار عرضه می‌کند. یکی از مزایای مهم این نوع کفپوش ورزشی، ضربه گیر بودن آن است. به همین دلیل است که زمین های بازی کودکان را چه در پارک ها و چه در کودکستان ها با این محصول می‌پوشانند. کفپوش های فومی ای که مخصوص زمین های ورزشی تولید شده‌اند در برابر خوردگی و سایش، مقاومت بسیار بالایی دارند. به علاوه هزینه نگهداری از آنها بسیار اندک است. از سوی دیگر مدیران مجموعه های ورزشی روی دوام این نوع کفپوش نیز حساب ویژه ای باز کرده‌اند.

کفپوش فومی در بین انواع کفپوش ورزشی ، انتخاب بسیار خوبی به عنوان کفپوش سالن ورزشی چند منظوره محسوب می شود، به ویژه اگر در این سالن های چند منظوره، ورزش هایی با برخورد بالا انجام شود. کفپوش فومی برای ورزش هایی نظیر فوتبال و والیبال که برخورد ورزشکاران با سطح زمین بیشتر است، می تواند لایه محافظتی خوبی برای جلوگیری از آسیب های جدی باشد. این نوع کفپوش ها نرم تر و منعطف تر از دیگر انواع کفپوش ورزشی هستند و بدین ترتیب برای سالن های چند منظوره، نخستین گزینه به حساب می‌آیند. 

خوب است بدانید که این کفپوش علیرغم مزایای بیشماری که دارد، در میان انواع کفپوش سالن ورزشی ، گزینه خوبی برای سالن های بدنسازی به حساب نمی‌آید چراکه وسایل سنگین و افتادن وزنه ها و دمبل ها و هالترها میتواند به لایه فومی این کفپوش آسیب برساند.

کفپوش ورزشی فضای باز در ابتدا خوب است بدانیم که کفپوش ورزشی فضای باز چه ویژگی هایی باید داشته باشد و وجه تمایز آن با کفپوش سالنی چیست؟ این کفپوش ها مقاومت بسیار خوبی در برابر اشعه یو وی و نور آفتاب دارند. در گرمای تابستان و سرمای زمستان دچار آسیب و رنگ پریدگی نمی شوند، در برابر یخ زدگی مقاومند، زه کشی مناسبی دارند و به همین دلیل آب باران و رطوبت را به خود جذب نمی‌کنند و سر و لغزنده نمی شوند. این مجموعه ویژگی ها در تمامی کفپوش های فضای باز باید رعایت شوند و توجه به آن ها با در نظر گرفتن شرایط فضای ورزشی شما بسیار مهم است.

وقتی صحبت از کفپوش فضای باز می شود، بی شک اولین گزینه ای که در انواع کفپوش ورزشی به ذهن‌مان خطور میکند، چمن مصنوعی خواهد بود. چمن مصنوعی در میان انواع کفپوش ورزشی ویژگی های بی نظیری دارد که آن را تبدیل به بهترین گزینه برای بسیاری از ورزش ها در فضای باز میکند. معروفترین آن ها فوتبال است و پس از آن میتوان به گلف اشاره کرد.

اما انجام برخی ورزش ها بر روی چمن مصنوعی چندان لذت بخش نیست. پس مهم است که کفپوش های مناسب تری داشته باشیم تا بتوانیم روی آن ورزش های متنوعی را انجام دهیم. کفپوش های کلیک تایل شاید گزینه ای خوب و قابل توجه در این میان باشند. وجود کلیک هایی در لبه این کفپوش ها باعث می شود که در اجرای نهایی، این کفپوش ها مقاومت بالایی در برابر حرکت و تردد داشته باشند و یکپارچگی خود را از دست ندهند. همچنین سطح رویه این کفپوش ها که از جنس پی وی سی است، طرح هایی دارد که مانع از لغزش ورزشکاران در حین انجام حرکت ورزشی می شود. 

در لیست کفپوش های ورزشی مخصوص فضای باز که بر روی سایت کفپوشان یا صفحه تخصصی اینستاگرام مجموعه قرار دارد، کفپوش تنیس، کفپوش اسکیت و کفپوش ورزشی فضای باز را می توانید مشاهده کنید. از بین این سه کفپوش، کفپوش تنیس و کفپوش اسکیت به صورت تایل در ابعاد 30 در 30 موجود هستند و قیمت هر تایل هم 22000 تومان است. همچنین کفپوش ورزشی فضای باز به صورت تایل در ابعاد 30 در 30 و با قیمت هر تایل 30800 تومان به فروش می‌رسد. البته این قیمت ها با توجه به نوسانات بازار می‌تواند به شدت تغییر پیدا کند. 

بنابراین برای اینکه از اصل قیمت کفپوش ها و همچنین قیمت کفپوش ورزشی ارزان در زمان خرید مطلع شوید، به واتس اپ مجموعه کفپوشان پیام دهید یا با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.

مشخصات بهترین کفپوش ورزشی

اگر بخواهیم بهترین کفپوش سالن ورزشی را از بین انواع کفپوش سالن ورزشی معرفی کنیم، محصولات را باید از نظر استانداردشان مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت باید گفت که کفپوش های ورزشی فومی به دلیل ضربه پذیری بالا و عدم آسیب رساندن به ورزشکاران، جزو بهترین ها هستند. پس ازکفپوش های فومی، کفپوش ورزشی پی وی سی اند که بالاترین استانداردها را دارند. 

از آنجاکه کفپوش های سالن ورزشی باید کیفیت لایه رویی خوب، فوم باکیفیت و طول عمر بالایی داشته باشند، کفپوش فومی برای پوشاندن این فضاها مناسبتر از دیگر محصولات هستند و به نوعی بهترین کفپوش سالن ورزشی به حساب می‌آیند. مثلا کفپوش فومی در بازی والیبال که بازیکن ها همیشه در معرض لیز خوردن هستند، از آسیب آنها جلوگیری می کند. در میان انواع کفپوش ورزشی ایرانی، کفپوش های فومی پایا فلور و آکام، ویژگی های بسیار خوبی دارند و توجه مصرف کنندگان ایرانی را به خود جلب کرده‌اند.

نکات قابل توجه در خرید انواع کفپوش سالن ورزشی

هدف از مجهز کردن یک سالن ورزشی ایجاد شرایطی است که ورزشکار بتواند در آنجا بدون سختی و در نهایت ایمنی تمرین کند؛ چه سالن ما، سالنی برای ورزشکاران تازه کار باشد و چه برای ورزشکاران حرفه‌ای و کهنه‌کار. به همین دلیل هم است که مدیران، طراحان یا مسئولان خرید سالن های ورزشی در خرید کفپوش سالن ورزشی، وسواس به خرج می‌دهند و ابعاد مختلف یک محصول را می‌سنجند. یکی از این نکات، نوع ورزشی است که در یک سالن انجام می شود، مقاومت، ضخامت و میزان لغزندگی کفپوش، ترافیک تردد، همه عناصر تاثیرگذار برای انتخاب بهترین کفپوش سالن ورزشی هستند. 

علاوه بر این موارد،عایق صوتی و حرارتی و همچنین مقاومت کفپوش در برابر رطوبت هم نکاتی هستند که در انتخاب انواع کفپوش ورزشی سالن های سرپوشیده و روباز مورد توجه و بررسی قرار می گیرند. نکته دیگر تجهیزات مورد نیاز هر ورزش است. این موضوع که چه وسایل ورزشی در این فضا قرار می‌گیرند، توجه به وزن، اندازه و میزان فشاری که بر روی کفپوش تحمل می شود از عوامل حساس در انتخاب کفپوش سالنی محسوب می‌شد. و در آخر، اگر ورزشگاه ما چند منظوره باشد، دقت به جزئیات پیرامون به منظور استفاده از انواع کفپوش ورزشی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

گرانترین و ارزان ترین کفپوش ورزشی

برای خرید ارزان ترین کفپوش ورزشی باید به کفپوش های پی وی سی اشاره کرد که با ضخامت دو میلیمتری خود، کمترین قیمت کفپوش ورزشی را دارند. و برندهای کمپارس و تاکپارس تولید کننده این نوع کفپوش ها به شمار می‌روند. طبیعتا گرانترین کفپوش های ورزشی هم کفپوش های خارجی هستند که در بازار به صورت خیلی محدود موجودند و برای باشگاه های خصوصی ایرانی چندان مقرون به صرفه نیستند. 

خوشبختانه، با افزایش کیفیت محصولات تولید کننده های ایرانی در مسیر کفپوش های مختلف وانواع کفپوش ورزشی ، اکثر باشگاه ها که با هزینه اندک تمایل دارند به کار خود ادامه دهند، کفپوش ورزشی سالنی ایرانی می‌تواند پاسخگوی امنیت و سلامت ورزشکاران آماتور و غیرحرفه ای باشد. با این توضیح بد نیست بدانید که قیمت کفپوش ورزشی ارزان از حدود 90 هزار تومان آغاز می شود که یک کفپوش پی وی سی دو میلیمتری است. این ضخامت مناسب ورزش هایی مانند بدمینتون است که در آن برخورد ورزشکار با سطح بسیار کم است. در جدول زیر می توانید قیمت کفپوش ورزشی کمپارس و قیمت سایر کفپوش ها را بررسی کنید.

نوع کفپوشنوع برندحداقل ضخامتحداکثر ضخامتمحدوده قیمتنام برندهای موجود
کفپوش ورزشی پی وی سیایرانی2 میلیمتر8 میلیمترشروع از 90000 تا 230000کمپارس و تاکپارس
کفپوش ورزشی فومیایرانی4 میلیمتر9 میلیمترشروع از 180000 تا 380000آکام، کات بابل و پایافلور
کفپوش خارجیخارجی4 میلیمترشروع از 370000 تا –استارت، پلی فلکس، تارکت، امینو

تولید کننده های ایرانی انواع کفپوش ورزشی

به نظر میرسد تولید کننده های ایرانی کفپوش ورزشی به خوبی توانسته اند رضایت مشتریان و مدیران باشگاه ها را جلب کنند و با استفاده از تکنولوژی برتر و روز دنیا، جایگاه مناسبی برای خود فراهم آورند. در این میان کمپانی کمپارس با سابقه ای طولانیتر، محبوبترین شرکت تولید کننده کفپوش پی وی سی ایرانی محسوب میشود. شرکت تاکپارس نیز در همین حیطه فعالیت میکند و شرکتی خوشنام و موفق به شمار میرود.

در زمینه تولید کفپوش فومی میتوان نام شرکتهایی مانند آکام، کات بابل و پایا فلور را ذکر کرد که همگی در طی سالیان با تولید محصولات خوب و باکیفیت و توجه ویژه به مشتریان توانسته اند استاندارهای بالای تولید کفپوش را در ایران پیاده کنند. در حال حاضر، تولید کننده کفپوش سالن ورزشی در بین برندهای ایرانی عبارتند از: پایا فلور، کمپارس، تاکپارس و آکام که از بین آنها، برند آکام و پایافلور کفپوش های پشت فوم دار تولید می کنند اما شرکت های کمپارس و تاکپارس، کفپوش های تمام پی وی سی را به بازار عرضه می‌کنند.

بهترین کفپوش رولی سالن ورزشی

در مقام مقایسه اگر بخواهیم پرکاربردترین نوع کفپوش را در میان انواع کفپوش ورزشی مشخص کنیم، بی شک کفپوش رولی سالن ورزشی ، بهترین گزینه است. کفپوشی که در دو نوع کفپوش فومی و کفپوش پی وی سی می شود. البته این میزان بالای محبوبیت بی دلیل هم نیست. در اجرای کفپوش های رولی، با درز کمتری وجود دارد و این کفپوش ها بعد از نصب، سطحی یکپارچه خواهند داشت. همین یکپارچگی و درز کمتر، باعث می شود این کفپوش ها عمری طولانی تر داشته باشند چراکه در اثر جا به جایی و نظافت، آسیب نمی بینند.

این نکته مورد توجه شرکت های تولید کننده کفپوش ورزشی قرار دارد و از این روست که شرکت هایی همچون کمپارس، آکام، پایا فلور و آمینو اسپرت ، در زمینه تولید کفپوش رولی سالن ورزشی بسیار فعال و پیشرو هستند.

نکته دیگری که باید بدان اشاره کنیم این است که کفپوش ورزشی رولی ، مخصوص فضاهای سرپوشیده و سالنی تولید می شود و برای فضاهای باز ورزشی مناسب نیست. در حال حاضر تنها کفپوش رولی که برای فضای باز استفاده میشود، کفپوش گرانولی است که از آن هم فقط برای ورزشهایی خاص استفاده می شود و برای انجام همه انواع ورزش ها در فضای باز کارآمد نیست. بنابراین برای اطلاع از قیمت کفپوش زمین ورزشی روباز بهتر است صفحه کفپوش گرانولی سایت کفپوشان را به دقت بخوانید و از آخرین قیمت کفپوش زمین ورزشی روباز در این صفحه مطلع شوید.

مدل ها و قیمت انواع کفپوش ورزشی

مدل کفپوش ورزشینوع کفپوشنوع فضامحدوده قیمت کفپوش (تومان)
کفپوش رول آکامفومدار-4 میل-رولسرپوشیدهمتر مربع از 196000 تومان تا 350000 تومان
کفپوش ورزشی کمپارس2 میل – رولسرپوشیدهمتر مربع از 90000 تومان تا 290000 تومان
کفپوش رول اکسکلوسیو2.6 میل – رولسرپوشیدهمتر مربع از 170000 تومان
کفپوش تایل نیو دیزاینتایل 40 در 40سرپوشیدههر تایل74000 تومان
کفپوش تایل دایمندتایل 40 در 40سرپوشیدههر تایل 74000 تومان
کفپوش رول جیم فیترولسرپوشیدهمتر مربع از 190000 تومان
کفپوش رانینگ4 میل – رولسرپوشیدهمتر مربع از 240000 تومان
کفپوش کنار استخرتایل 30 در 30سرپوشیدههر تایل 23000 تومان
کفپوش اکسکلوسیو رولی طرح ساده2 میل – رولسرپوشیدهمتر مربع 185000 تومان
کفپوش تنیس و اسکیتتایل 30 در 30روبازهر تایل 22000 تومان
کفپوش فضای بازتایل 30 در 30روبازهر تایل 30800 تومان
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها