کفپوشها

هر کفپوش برای چه فضایی مناسب است؟

هر کفپوش برای چه فضایی مناسب است؟

هدف شرکت کفپوشان از ابتدای تأسیس آگاهی رسانی به مخاطبان و مهندسی فروش، بوده است تا مخاطبان خود را به خریدی مناسب و رضایت بخش هدایت کند. در این راستا انواع کفپوش های شرکت را به شما معرفی می کنیم و برخی از کابری های آنها را یادآور می شویم تا بتوانید به هنگام خرید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

کفپوش پی وی سی ورزشی

اگرچه کفپوش های پشت فوم دار به دلیل ضربه پذیری بیشتر، به نسبت کفپوش های پی وی سی ورزشی ، گزینه های مناسب تری برای استفاده در سالن های چند منظوره هستند، اما کفپوش های پی وی سی ورزشی هم می توانند در فضاهای چندمنظوره استفاده شوند که پیشنهاد می کنیم در چنین حالتی، ضخامت آنها 4 میلی متر باشد. این کفپوش ها همچنین برای سایر فضاهای پرتردّد و نیز باشگاه های بدنسازی خصوصاً بخش هایی که وسایل سنگین قرار داده می شود، مناسب و قابل استفاده اند.

کفپوش پی وی سی مسکونی

این کفپوش همانطور که از نامش پیداست، برای فضاهای مسکونی، مناسب تر است و به دلیل ورلایر یا مقاومت تردّدی، آن را کفپوش پی وی سی مسکونی می نامیم. کفپوش هایی با ورلایر کمتر از 0.1 میلی متر برای کاربری مسکونی مناسب هستند اما لازم به ذکر است که ما می توانیم کفپوش های مناسب فضای اداری یا تجاری را در فضاهای مسکونی نیز استفاده کنیم، اما پیشنهاد می شود چنانچه از کفپوش های پی وی سی برای فضای مسکونی استفاده می کنیم، در حمّام و سرویس های بهداشتی از کاربرد این کفپوش ها صرفنظر کنیم. همچنین اگر قرار است که آب ریزی زیادی درآشپزخانه داشته باشیم، بهتر است به گزینه دیگری فکر کنیم چرا که کفپوش پی وی سی به خودی خود، در برابر رطوبت دچار مشکل نمی شود اما اگر به چسبی که زیر کفپوش به کار رفته، آب برسد، چسب حل می شود و خاصیّت خود را از دست می دهد و موجب می شود که کفپوش از جای خود کنده شود و ورم کند.

کفپوش پی وی سی اداری

اگر ورلایر کفپوش پی وی سی اداری ، 0.2 میلی متر باشد، برای فضای کم تردّد اداری، قابل استفاده است ولی کفپوش هایی که دارای ورلایر 0.2، 0.3 تا 0.8 هستند و نیز کفپوش های هموژن، برای فضای اداری گزینه های مناسب تری اند و حتی برای فضای تجاری و کفپوش بیمارستانی هم می توان از آنها استفاده کرد.

هر کفپوش برای چه فضایی مناسب است؟

موکت

هر کفپوش برای چه فضایی مناسب است؟

موکت تنوع بسیار بالایی دارد. جذب صدا، نرمی، لطافت و احساس گرمایی که به فضا منتقل می کند از مهم ترین ویژگی های موکت است. بنابراین موکت از بابت جذب صدا برای فضاهایی مثل استودیوهای صدا، سالن های سینما، سالن های موسیقی، سالن های تئاتر و کلاً محیط های اداری، هتل و فضاهای مسکونی مناسب است. موکت محصول بسیار پر مخاطبی است که به دلیل تنوّع درطرح و قیمت، طرفداران زیادی دارد و از محصولات بسیار پر فروش است.

پارکت لمینیت

هر کفپوش برای چه فضایی مناسب است؟

پارکت لمینت در هر دو فضای مسکونی و اداری قابل استفاده است اما اگر رطوبت محیط بالا باشد مانند شمال یا جنوب کشور و یا در فضاهایی که جذب صدا اهمیت بالایی دارد، پارکت لمینیت پیشنهاد نمی شود اما به طور کلی پارکت لمینیت به جهت قیمت مناسب و حسّ خوبی که به دلیل شباهتش به چوب به انسان منتقل می کند، طرفداران زیادی دارد و می تواند در زمره محصولات پرفروش قرار گیرد.

کفپوش پشت فوم دار

کفپوش پشت فوم دار به دلیل ضربه پذیری بالا، برای کابرد در سالن های اجتماعات، از بهترین گزینه ها است. همچنین برای محلّ انجام ورزش های هوازی در باشگاه های ورزشی و نیز مهد کودک ها و درکل فضاهای مربوط به کودکان، گزینه ایده آلی محسوب می شود، اما ضعف این کفپوش ها فشار نقطه ای است. این کفپوش ها در تحمّل فشار نقطه ای وزنه های سنگین در باشگاه های بدنسازی، و نیز در برابر خراشیدگی ناشی از اجسام تیز، آسیب پذیر هستند. پس لازم است در انتخاب آنها، به نوع کابری، توجّه شود. در صورت رعایت این نکات، این کفپوش ها گزینه های مناسبی هستند.

کفپوش گرانولی

کفپوش های گرانولی ، به دلیل ضربه پذیری بالا و قدرت جذب صدا در بسیاری از فضاها مانند باشگاه های بدنسازی، پارک ها، مدارس و مهدکودک ها از گزینه های بسیار مطلوب به شمار می روند و موارد متنوّعی از قبیل تایل، پازلی، درجاریز و … را شامل می شوند که با کاربری های بسیار متفاوت می توانند اسباب رضایت هر سلیقه ای را فراهم کنند.

کفپوش فضای باز

کفپوش فضای باز نمونه های آن شامل کفپوش های تایل کورت، تنیس و اسکیت و کفپوش های گرانولی می شود. لازم به ذکر است که این کفپوش ها برای فضای بسته نیز قابل استفاده هستند.

کفپوش نودلی

کفپوش نودلی به واسطه ساختارش، ضربه پذیری مناسبی دارد. از طرفی به دلیل لایه زیرینش، بی نیاز از نصب است، بنابراین در شرایطی که امکان چسباندن کفپوش وجود ندارد، قابل استفاده است. این کفپوش به دلیل ساختار لایه زیرینش یا همان «بکینگ»، در جای خود سُر نمی خورد و این ویژگی موجب می شود تا این کفپوش ها در کنار استخر یا حتّی راه پله های فضای باز هم، قابل استفاده باشند. ویژگی مهمّ دیگر کفپوش نودلی این است که در هر دو فضای سرباز و سرپوشیده قابل استفاده است.

کفپوش رولی

مزیّتی که کفپوش های رولی به نسبت کفپوش های تایل دارند، درز کمتر است. بنابراین در فضاهایی مانند محیط های بیمارستانی، درمانی و دارویی که مباحث بهداشتی حائز اهمیّت است و لازم است کفپوش، درز کمتری داشته باشد، بسیار پرکابردند. از سوی دیگر کفپوش های رولی، برای استفاده در محیط های ورزشی و سالن های چندمنظوره نیز طرفداران بسیاری دارند.

کفپوش تایل

کفپوش های تایل به دلیل تنوّع رنگی و قابلیّت ترمیم و اصلاح پذیری، گزینه مطلوبی هستند و در تمامی کاربری ها می شود از آنها استفاده کرد، به جز پلّه ها یا فضاهای بیمارستانی که نیاز به اورلپ است. کفپوش های تایل، کفپوش های کم انعطافی هستند و فقط بعضی محصولات تایل، انعطاف کامل دارند. بنابراین در فضاهایی که نیاز به انعطاف یا اجرا روی فضای قوس دار است، کفپوش های تایل، گزینه مناسبی نیستند، اما برای کاربری های اداری، مسکونی، تجاری و بسیاری کابری های دیگر قابل استفاده هستند. برای انتخاب آنها توصیه می شود که با کارشناسان کفپوشان تماس برقرار فرمایید تا کفپوش تایل مناسبی را متناسب فضایتان پیشنهاد دهند و انتخاب مطلوبی داشته باشید.

نویسنده : آذین آذرتاش

کفپوش پی­وی­سی ورزشی مناسب چه فضایی است؟

کفپوش­های پی­وی­سی ورزشی می­توانند در فضای چندمنظوره استفاده شوند که پیشنهاد می­کنیم در چنین حالتی، ضخامت آنها 4 میلی­متر باشد. این کفپوش­ها همچنین برای سایر فضاهای پرتردّد و نیز باشگاه­های بدنسازی خصوصاً بخش­هایی که وسایل سنگین قرار داده می­شود، مناسب و قابل استفاده اند.

آیا کفپوش پی­وی­سی اداری مختص استفاده در ادارات است؟

گر ورلایر کفپوش پی­وی­سی، 0.2 میلی­متر باشد، برای فضای کم­تردّد اداری، قابل استفاده است ولی کفپوش­هایی که دارای ورلایر 0.2، 0.3 تا 0.8 هستند و نیز کفپوش­های هموژن، برای فضای اداری گزینه­های مناسب­تری اند و حتی برای فضای تجاری و بیمارستانی هم می­توان از آنها استفاده کرد.

موکت را در چه فضاهایی می­توان استفاده کرد؟

موکت تنوع بسیار بالایی دارد. جذب صدا، نرمی، لطافت و احساس گرمایی که به فضا منتقل می­کند از مهم­ترین ویژگی­های موکت است. بنابراین موکت از بابت جذب صدا برای فضاهایی مثل استودیوهای صدا، سالن­های سینما، سالن­های موسیقی، سالن­های تئاتر و کلاً محیط­های اداری، هتل و فضاهای مسکونی مناسب است. موکت محصول بسیار پر­مخاطبی است که به دلیل تنوّع درطرح و قیمت، طرفداران زیادی دارد و از محصولات بسیار پر­فروش است.

پارکت­ لمینت چه ویژگی­هایی دارد و مناسب چه شرایطی است؟

پارکت-لمینت در هر دو فضای مسکونی و اداری قابل استفاده است اما اگر رطوبت محیط بالا باشد مانند شمال یا جنوب کشور و یا در فضاهایی که جذب صدا اهمیت بالایی دارد، پارکت-لمینت پیشنهاد نمی­شود اما به­طور کلی پارکت-لمینت به جهت قیمت مناسب و حسّ خوبی که به دلیل شباهتش به چوب به انسان منتقل می­کند، طرفداران زیادی دارد و می­تواند در زمره محصولات پرفروش قرار گیرد.

کاربری کفپوش گرانولی در چه فضاهایی است؟

کفپوش­های گرانولی، به دلیل ضربه­پذیری بالا و قدرت جذب صدا در بسیاری از فضاها مانند باشگاه­های بدنسازی، پارک­ها، مدارس و مهدکودک­ها از گزینه­های بسیار مطلوب به­شمار می­روند و موارد متنوّعی از قبیل تایل، پازلی، درجاریز و … را شامل می­شوند که با کاربری­های بسیار متفاوت می­توانند اسباب رضایت هر سلیقه­ای را فراهم کنند.

آیا کفپوش فضای باز مختص اماکن سرباز است؟

این کفپوش­ها، جهت کاربری فضای باز، تولید شده­اند و نمونه­های آن شامل کفپوش­های تایل کورت، تنیس اسکیت و کفپوش­های گرانولی می­شود. لازم به ذکر است که این کفپوش­ها برای فضای بسته نیز قابل استفاده هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها