معرفی پروژه رامتن

نمونه کار کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز

پروژه رامتن یک نمونه کار کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز به صورت پروژه اجرایی توسط فروشگاه کفپوشان است که کارفرما اجرای و نصب کفپوش را به مجموعه کفپوشان سپرد. کفپوش مورد نیاز کارفرما برای کاربری فیزیوتراپی و باشگاه ورزشی سفارش داده شده بود. به عبارتی، کارفرما هر دو کاربری درمانی و ورزشی را مد نظر داشت و از مجموعه کفپوشان خواست تا پروژه را برایش به اجرا درآورد.

فهرست مطالب

جدول مشخصات پروژه رامتن

مکان درمانی و ورزشی
مساحت 180 مترمربع
نوع کفپوش کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز
زمان اجرای پروژه سال 1400
مدت زمان اجرای پروژه 6 روز
هزینه تقریبی پروژه 256 میلیون تومان
کارفرما کلینیک تخصصی رامتن

نصب کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز

کارشناسان فنی کفپوشان از فضای پروژه دیدن کردند و با بررسی جوانب مختلف، به عنوان مثال، عدم وجود رطوبت در محل اجرای کفپوش، تمهیدات لازم را به کار بردند تا کفپوش آسیبی نبیند. برای پروژه رامتن، پیشنهاد کفپوشان، کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز بود.

اجرای کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز

در بخش اجرای کفپوش نورای آلمان از سیستم مولتی اسپرت استفاده شد؛ یعنی هنگام اجرا و نصب کفپوش، زیرسازی لازم از نوع سیمان تکست صورت گرفت؛ به این معنا که سطح صافی ایجاد شد تا زمینه مناسب و لازم برای عملی ساختن پروژه مهیا شود.

 پس از زیرسازی، برای استانداردسازی کفپوش از کفپوش گرانول رولی به ضخامت ۳ میلیمتر استفاده شد. پس از خشک شدن کامل کفپوش گرانول رولی، کفپوش نورای آلمان به ضخامت ۲ میلیمتر بر روی کفپوش قبلی اجرا شد. این عمل باعث شد تا سطح کفپوش از ضربه پذیری بالایی برخوردار شود و هم با برخورداری از کلاس A  و ویژگی آنتی باکتریال بودن برای فضای درمانی ایده آل باشد و مسائل ایمنی و بهداشتی مورد نیاز برای اینگونه فضاها رعایت شود.

در بخش میانی پروژه که کفپوش رابر درجاریز بر روی سیمان تکست بود، از کفپوش درجاریز اس بی آر استفاده شد. عوامل اجرایی پروژه، کفپوش درجاریز اس بی آر را در میکسر با چسب مخلوط کرده، سپس آن را به صورت یکپارچه با استفاده از کاردک اجرا کردند. در قسمت پایان کار بر روی کفپوش رابر درجاریز با استفاده از رنگ ترافیکی خط کشی مورد نظر کارفرما از طریق شابلون انجام شد.

هنگامی که پروژه نصب کفپوش اجرا شد، بین ضخامت کفپوش گرانول درجاریز و کفپوش نورای آلمان نصب شده، اختلافی به چشم می‌خورد. با توجّه به اختلاف ضخامت کفپوش نورای آلمان و کفپوش گرانول اجرایی زیر آن ضخامت کل کفپوش بین ۵ تا ۵.۵ میلی‌متر می‌شد.

امّا حداقل اجرای کفپوش رابر درجاریز از ضخامت ۱۰ میلیمتر حساب می‌شود. و ضخامت این کفپوش ۱۵ میلیمتر شد. برای پوشاندن این اختلاف ضخامت از قرنیز استفاده شد. این عمل باعث شد دور تا دور کفپوش در جاریزی که در مرکز پروژه قرار داشت، قرنیز مورد استفاده به خوبی اجرا شود. این فرآیند در نهایت باعث هموار شدن سطح پروژه می‌شود. دست آخر اینکه این عمل برای امنیّت فیزیکی ورزشکار و کاربر بسیار مهم است؛ چرا که از گیر کردن پای او و زمین خوردنش جلوگیری به عمل می‌آورد.

هزینه کفپوش نورای آلمان و کفپوش رابر درجاریز

رنج هزینه کفپوش برای قسمت کفپوش نورای آلمان به طور میانگین حدود 1 میلیون و دویست هزار تومان در زمان اجرای پروژه هزینه داشته است. هزینه برای کفپوش رابر درجاریز نیز درآن زمان 800 هزارتومان بوده است.

برای اجرای پروژه نیز هزینه‌هایی در نظر گرفته شد که به این صورت برآورد شدند: اجرای کفپوش رابر درجاریز همان هزینه فوق الذکر را شامل می‌شود. امّا در رابطه با اجرای پروژه کفپوش نورای آلمان، از آنجا که دو دسته نصب انجام می‌شود، رنج هزینه بین ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان برآورد شد که بسته به فضا و زیرسازی لازم پیش از اجرای پروژه بین این مقادیر متغیر است.

سوالات متدوال

فرآیند زیرسازی باعث می شد تا سطحی صاف برای نصب کفپوش داشته باشیم.