اکثر ما وقتی نام  رنگ  نارنجی  را می شنویم، تصویر این رنگ در کنار رنگ های گرم و شادی چون قرمز و زرد در ذهن مان نقش می بندد. بی شک استفاده از رنگ نارنجی چه در دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار ما مثل استفاده از موکت نارنجی  و چه نمای بیرونی ساختمان ها، جلوه گرم و پر انرژی به محیط می بخشد و این خود می تواند روحیه ساکنان ساختمان را بالا ببرد.

این رنگ نماد روشنایی و ثروت نیز به حساب می آید. پس شاید بی دلیل نباشد که در خانه ها و ادارات مدرن و لوکس امروزی در رگه های فرش ها و حتی کل نمای دیوارها این رنگ گرم، نقش آفرینی می کند.

در روانشناسی رنگ ها آمده که نارنجی، نماد ارتباط و تعاملات اجتماعی است و رابطه بین دو نفر را بهبود می بخشد. شاید به همین خاطر باشد که در نمای کفپوش یا جاهای دیگر شرکت های تجاری از این رنگ استفاده های مختلفی می شود.

در این مطلب با ما همراه باشید تا رنگ نارنجی را در قالب کفپوش و آن هم موکت نارنجی بررسی کنیم.

رنگ نارنجی،ساختار،طیف،نماد،دکوراسیون و موکت نارنجی

رنگ نارنجی یکی از رنگ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به دست می آید و از دسته رنگ های گرم به حساب می آید. نارنجی رنگی است که برای توصیف غروب خورشید و آتش به کار می رود و مکمل آن، رنگ آبی است.

طیف های مختلف رنگ نارنجی عبارتند از: هلویی، قرمز نارنجی، طلایی، کهربایی، نارنجی سوخته و نارنجی تیره.

رنگ نارنجی نماد شور و شوق و شعف و انرژی است. حتما اگر دقت کرده باشید از طیف های مختلف رنگ نارنجی در محیط پیرامون و بویژه دکوراسیون های مدرن دست اول زیاد به چشمان مان خورده است. موکت نارنجی جزئی جدانشدنی از چنین دکوراسیون هایی است که ما می بینیم. موکت رنگ نارنجی این توانایی را دارد که به طور خاص در محل کارمان حسی از امید و انگیزه و ماجراجویی را بیافریند.

بیایید با هم سفری داشته باشیم به دکوراسیون کف به رنگ نارنجی و ببینیم چرا اکثر برندهای معتبر داخلی ما مثل ظریف مصور ، سیزال و پالاز موکت توجه خاصی به موکت رنگ نارنجی در طرح ها و طیف های مختلف رنگی دارند.

اگر حس ماجراجویی شما تحریک شده تا ببینید استفاده از موکت نارنجی چه نمایی به محیط تان خواهد بخشید، با این رنگ که اتفاقا خود نماد ماجراجویی است، همراه شوید.

بهترین ترکیب رنگ های نارنجی

نارنجی با توجه به فضای استفاده از آن، در ترکیب با رنگ های زیر تاثیرگذارتر خواهد بود:

• ترکیب رنگ نارنجی با آبی :

این دو رنگ از آنجا که مکمل یکدیگر هستند، می‌توانند ترکیب‌ های زیبایی را ایجاد کنند. هر تنالیته‌ای از این دو رنگ را که در کنار هم قرار دهید، می‌تواند حس هیجان و شادابی را برای شما ایجاد کند. استفاده از ترکیب رنگ نارنجی با آبی، به دلیل مکمّل بودن هم، در عین حال، تعادلی میان آنها برقرار ساخته و به همین دلیل در شما حس آرامش را نیز پدید می‌آورد. حال اگر موکت نارنجی خود را در محیطی پیاده کنید که به عنوان مثال رنگ دیوارها یا بدنه و پایه های میز، آبی باشند، می توانید از نمایی لوکس و باب روز برخوردار شوید.

• ترکیب رنگ نارنجی و مشکی :

از آنجایی که اکثر وسایل اطراف ما در خانه مان حداقل دارای رگه هایی از رنگ مشکی هستند، پیاده کردن موکت نارنجی می تواند بسیار جذاب باشد؛ چرا که ترکیب این دو رنگ، جلوه ای تمام عیار به محیط می بخشد و چیدمان داخلی را در نظر دیگران پر جلوه می سازد.
ما می توانیم با چنین ترکیب رنگی، از نمایی لوکس برخوردار شویم و از آن لذت ببریم.

• ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای :

اکثرا وقتی موکت رنگ نارنجی به گوش مان می خورد، فکر می کنیم با موکتی روبرو هستیم که یک دست به رنگ نارنجی کلاسیک است. اما این تنها گزینه پیش روی ما نیست. به عنوان مثال در مدل میخک ظریف مصوّر این رنگ در طرحی زیبا ارائه شده و در ترکیب فوق العاده ای با قهوه ای پر رنگ و کمرنگ، نمایی به فضا خواهد بخشید که مثال زدنی است.

• ترکیب رنگ نارنجی مرجانی و بنفش :

این ترکیب رنگ، حکایت از سلیقه ای لوکس و متفاوت دارد! این ترکیب در بازار طراحی داخلی و دکوراسیون بسیار نو بوده و جا پای خود را خیلی هم سریع در این عرصه باز کرده است. همیشه بهتر است به متفاوت بودن محیط به ویژه کفپوش و موکت مورد استفاده، توجه خاصی داشته باشیم. موکت نارنجی مرجانی در ترکیب خود با رنگ بنفش نگاهی متفاوت به مراجعان محل کار یا میهمانان شما خواهد بخشید.

• ترکیب رنگی نارنجی سیر و بژ :

فصل، فصل پاییز است و ترکیب رنگ نارنجی سیر و بژ از زیبایی های خدادادی طبیعت در این فصل است. کافی است زیبایی پر جلوه این ترکیب رنگ را در محیط خارج از خانه ببینید و از آن برای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود الهام بگیرید. ترکیب رنگ نارنجی سیر و بژ قطع یقین حس و حال تازه ای را برای محیط شما به ارمغان خواهد آورد.

قیمت موکت نارنجی

نارنجی، رنگی است جذاب و شاد که در هر قشری از جامعه طرفداران پر و پا قرص خاص خود را دارد. از اینرو، می توانید کفپوش ها و بویژه موکت های به رنگ نارنجی را در طیف متنوعی از موکت ارزان قیمت گرفته تا موکت اقتصادی و لوکس پیدا کنید.

انواع موکت نارنجی

موکت های نارنجی چه از حیث اندازه الیاف و چه از نظر نوع طرح به کار رفته در آنها طیف وسیعی را در بر می گیرند که در ادامه به نمونه های آن در فروشگاه کفپوشان اشاره خواهیم کرد.

موکت ها بسته به نوع کارکرد و فضا و نوع کاربری می توانند موکت پرز بلند و یا اینکه موکت پرز کوتاه باشند، که این مورد را می توانیم در طیف وسیع موکت های نارنجی مشاهده کنیم.

از طرفی می توانیم رنگ نارنجی را در موکت های طرح دار به صورت رگه های باریکی در میان رنگ های دیگر ببینیم که چه قدر در زیبایی و جلوه این موکت ها تاثیر گذار است. یکی از مدل های پر فروش، طرح فرست رادیانت موکت سیزال است که از بهترین طرح های موکت به حساب می آید.

در ادامه به جدول موکت های نارنجی ساده و طرحدار اشاره ای خواهیم داشت.

جدول موکت های نارنجی موجود در فروشگاه کفپوشان

ردیفنام طرحنام برندنوع برندمحدوده قیمتی
۱راشپالاز موکتایرانیاقتصادی
۲لیدزویلتونخارجیگران
۳ایبیزارویاایرانیگران
۴لیبرالایندسوایرانیگران
۵یاسپالاز موکتایرانیاقتصادی
۶برکهپالاز موکتایرانیارزان
۷فرست رادیانتسیزالایرانیگران
۸پاییزظریف مصورایرانیاقتصادی
۹میخکظریف مصورایرانیاقتصادی