راهنمای خرید و قیمت موکت

موکت ساده

موکت ساده مدل کات بی

شاید از آن دسته افرادی هستید که با صرف هزینه های گزاف، ساده زندگی می کنید و شاید هم با کمترین هزینه سادگی را به وجود می آورید. همه این ها به دیدگاه، خواسته و نگرش شما بستگی دارد. سادگی برای هر شخصی تعبیر متفاوتی دارد. به عنوان مثال برای عده زیادی داشتن خانه ای ساده به معنی داشتن وسایل شیک و گران قیمت با رنگ های ساده و یکدست است. برای عده دیگری هم خانه ساده عبارت است از یک موکت ساده ، کاناپه ای کنار پنجره، پرده ای توری و سفید و دیگر وسائل ارزان و اندک.

انسانها با سلیقه ها و شخصیت های متفاوت به دنیا می آیند. برخی از افراد طرفدار اغراق، شلوغی و زرق و برق هستند و برخی طرفدار سادگی. برخی در خانه خود از رنگ های تند، تیره و براق استفاده می کنند و از انتخاب خود بسیار راضی هستند و سایرین کاربرد رنگ های ساده و کمرنگ را منطقی می دانند و این گونه به آرامش روحی می رسند. 

شاید برای برخی ها استفاده از وسایل ساده مانند مبلمان، میز، فرش و موکت در خانه عجیب به نظر بیاید و معمولا این افراد همه نوع وسایل را الزامی می دانند ولی بدون شک خانه ای ساده همراه با رنگ های ساده روح همه را تلطیف می کند و حس آرامش می دهد و این امری غیر قابل انکار است. در این مطلب، به این می پردازیم که چه نوع موکت هایی ساده اند ، دیدگاه خریداران نسبت به موکت ساده ، ویژگی هایی که براساس آن موکت، ساده نامیده می شود و موارد دیگری که می تواند تا حدی پاسخگوی سوالات شما شود.

ویژگیهای موکت ساده

قبل از شرح این مطلب، بهتر است خودتان به این سوال پاسخ دهید و تصور خود را از صفت ساده توصیف کنید. بدون شک اگر از مردم عادی این سوال را بپرسید، اولین موردی که به ذهنشان می آید، موکتی یکدست و بدون نقش و نگار است. شرح دقیق این مطلب زیاد هم از تصور شما دور نیست، فقط کمی حاشیه دارتر و جزئی تر خواهد بود. 

در واقع، به موکتی ساده می گوییم که از یک رنگ تشکیل شده است و طرحدار نیست. این نوع موکت ها ارتفاع بلندی ندارند و دارای بافت هم نیستند. البته در خرید موکت ساده ، موکت هایی را که طرح های مینیمال یا بافته شده از چند رنگ نخ هستند نیز می‌توانیم ساده لحاظ کنیم. درواقع اینکه خطوط یا چند نخ رنگی در بافت موکت ها نمی‌تواند آنها را وارد دسته بندی موکت طرحدار کند. چراکه بسیاری از خریداران این موکت ها را هم ساده تلقی می‌کنند.

انواع موکت ساده ایرانی و محبوبترین برندها

همیشه از بین برندهای مختلف محصولات، محبوب ترین محصولات شناخته می شوند و بیشتر هم این شناخت با کمک خریداران بدست می آید. از بین موکت های ساده ایرانی در برند پالاز موکت ، می توان به موکت طرح الماس ، موکت طرح یاس، موکت طرح کات بی و موکت طرح پونه به عنوان محبوبترین مدل ها اشاره کرد. موکت طرح الماس و یاس جزو مدل های گران و کات بی و پونه جزو موکت ساده ارزان قیمت شرکت پالاز به حساب می‌آیند. 

از بین موکت های ساده ظریف مصور هم موکت طرح هرمس و موکت طرح رویال محبوب ترین موکت ها هستند و از نظر هزینه، هرمس در دسته‌بندی گران و رویال در دسته موکت های ارزان قرار می گیرد.

بهترین برندهای خارجی برای انواع موکت ساده

در بین بهترین برندهای خارجی با طرح ساده، برند موکت سیزال طرح های ساده خوبی را برای موکت داراست که هم مسکونی‌اند و هم اداری. برند موکت رویا ، موکت های رول ساده تولید میکند. این برند، موکت های پرز بلند بسیار زیبایی تولید کرده که برای کاربرد مسکونی بسیار مناسب است. از دیگر برندهای خارجی، محصولات شرکت موکت ویلتون انگلیسی است که در چین تولید میشود. هم این برند موکت های تایل ساده دارد و هم در محصولات تولیدی بین برند دسو موکت های ساده و تک رنگ را می‌توانید پیدا کنید.

خریداری و نصب موکت ساده برای قسمت های مختلف خانه

زمانی که برای انتخاب موکت می خواهید تصمیم نهائی بگیرید مطمئناً از قبل به رنگ، طرح، هزینه و بسیاری ویژگی های دیگر آن دقت می کنید و همه شرایط را در نظر می گیرید، حتی نحوه قرارگیری موکت و چگونگی تناسب آن با وسایل اطراف آن را هم در ذهن خود تصور می کنید و پس از آن موکت می‌خرید. ولی واقعیت آن است که وقتی با انبوه موکت ها و تنوع رنگ ها مواجه می شوید، به خصوص به محض اینکه کالیته های رنگارنگ را در دست می گیرید، تمام تصمیم گیری های تان را فراموش می کنید و در رنگ ها و طرح ها غرق می شوید. 

معمولاً موکت های ساده برای همه بخش های خانه مناسب است و محدودیتی ندارد. ولی برای بخش های شلوغ خانه، سادگی کفپوش منطقی تر است. مثلاً برای آشپزخانه استفاده از موکت ساده بهتر است، چون در آشپزخانه معمولا اسباب و وسائل دیگری همچون کابینت و وسایل برقی وجود دارد و نصب موکت ساده در این فضا می تواند تصویر زیباتری به محیط ببخشد. 

به علاوه این انتخاب به بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه هم کمک می‌کند چراکه طرح و نقش و نگار فضا را کوچک می کنند. با این حال اگر از نظر فضا، محدودیتی ندارید و آشپزخانه تان بزرگ است، می توانید سلیقه و خواسته قلبی تان را پیاده، و هر طرحی را که دوست دارید، انتخاب کنید.

ارزانترین و گرانترین قیمت موکت ساده

در بیشتر برندهای موکت، موکت های ساده متفاوتی را می‌توانید پیدا کنید و از آن بهره بگیرید. موکت های ساده با پرز بلند، پرز کوتاه در بافت های کات، لوپ و یا تافتینگ بسیارند و تنوع زیادی هم دارد. طوری که خریداران می توانند طبق نیاز و سلیقه‌شان یکی را انتخاب کنند. مثلاً ساده ترین موکت ها، همان موکت های کبریتی و موکت های نمدی هستند و از نظر هزینه در دسته انواع موکت ساده ارزان قیمت قرار می‌گیرند. 

پس از این دسته، باید موکت های تافتینگ ساده با قیمت های مختلف از ارزان تا گران اشاره کنیم. و در انتها موکت های ساده با بافت لوپ و کات که ارتفاع پرزهایشان متفاوت است، می‌آیند. گران قیمت ترین موکت های ساده که این ویژگی‌های اخیر را دارند، در محصولات برندهای خارجی مانند شرکت سیزال دیده می‌شوند که به صورت موکت تایل و موکت رولی تولید شد‌ه‌اند. بنابراین، قیمت موکت ساده بر اساس کیفیت و نوع برند شان، متغیر است.

موکت ساده آبی

معمولاً رنگ آبی یادآور رنگی است که والدین برای وسایل و یا رنگ اتاق پسر بچه های خود انتخاب می کنند. ولی به طور کلی آبی، رنگی کاربردی است و راحت تر در کنار رنگ های دیگر قرار می گیرد. یعنی می‌توان گفت که رنگی بی حاشیه است که در کنار رنگ‌های بسیار زیادی جای می‌گیرد و هارمونی ایجاد می‌کند. اگر برای خرید موکت آبی تصمیم خود را گرفته اید، حتماً دلیلی برای انتخاب آن دارید و همه جوانب را هم در نظر گرفته اید. اما این ایده هم می‌تواند خوب باشد که برای فضاهایی که نورگیری خوبی ندارند، از آبی روشن استفاده کنید. 

در واقع ترکیب آبی روشن با رنگ های روشن تر، طراوت زندگی را به ارمغان می آورد. اگر موکت ساده آبی در اتاق خودتان نصب کرده اید می توانید برای زیباتر کردن محیط از وسایل چوبی و دیگر وسایل تزئینی سفید استفاده کنید. همچنین، دیوار سفید و زرد کم رنگ در کنار موکت آبی ساده ، نمایی ساحلی ایجاد می کند. بهترین رنگ ها در کنار آبی، سفید، خاکستری یا طوسی و زرد هستند.

نصب موکت ساده آبی در اتاق خواب ها و اتاق نشیمن هم فضای محیط را بسیار دلپذیر و شیک می‌سازد. در جدولی که در انتهای مطلب آمده، نام طرح ها و برندهایی که موکت آبی ساده یا تناژهایی از این رنگ را دارند، آمده است.

موکت ساده آبی

موکت ساده صورتی

رنگ صورتی هم مانند رنگ آبی برای خیلی از افراد رنگ دخترانه به حساب می آید. در واقع تصور اشتباهی هم نیست، چون بیشتر دختربچه ها هستند که رنگ صورتی را دوست دارند و مایلند تمام وسایلشان هم به این رنگ باشد. اما موکت صورتی ساده تنها مختص کودکان نیست. بسیاری از بزرگسالان هم به این رنگ علاقه دارند و اگر نخواهند همه فضا را صورتی کنند اما بدشان نمی‌آید که رد پایی از این رنگ را در میان وسایل خانه شان مشاهده کنند. 

البته بهتر است وارد بحث تفکیک رنگ ها از نظر جنسیت نشویم. همه رنگ ها زیبا هسستند و همه، چه خانم ها و چه آقایان می توانند بنابر سلیقه و علایق شخصی‌شان رنگی را بیشتر یا کمتر در اطرافشان به کار ببرند. بنابراین جسور باشید و اگر از صورتی خوشتان می‌آید، این را کتمان نکنید. به عنوان یک طرفدار رنگ صورتی، هرکجا که دوست دارید، موکت ساده صورتی را نصب کنید.

در میان موکت های ساده ایرانی و خارجی، طیف های رنگ صورتی به تعداد کافی وجود دارد و از نظر یافتن رنگ صورتی مورد نظر خود با سختی و محدودیت مواجه نخواهید شد. در عین حال بد نیست بدانید بهترین رنگ هایی که در کنار صورتی ترکیب زیبایی به وجود می‌آورند، عبارتند از رنگ های پاستلی، سبز، بنفش تیره، قهوه ای تیره، کهربایی، سبز آبی، مشکی و سفید. 

بنابراین می توانید در دکوراسیون خود همراه با موکت ساده صورتی از کوسن های پاستلی یا مبلمان مشکی براق کمک بگیرید. همچنین در صورت استفاده از موکت ساده صورتی خیلی روشن فرش های روشن تری را برای خانه تان بخرید. حرف آخر درباره موکت صورتی ساده اینکه، این رنگ در اتاق خواب ها، اتاق بچه ها و حمام بسیار رواج دارد و مناسب است. برای آنکه راحت‌تر بتوانید محصول مورد نظرتان را پیدا کنید، نام موکت های ساده صورتی محصول برندهای مختلف را در جدول انتهای مطلب آورده‌ایم.

موکت ساده طوسی

رنگ طوسی نماد آرامش و اعتماد است. این رنگ یکی از رنگ های پر کاربرد در دکوراسیون داخلی مدرن است. اگر موکت ساده طوسی را به عنوان کفپوش فضای اداری یا مسکونی خود در نظر گرفته اید، با کمی دانش درباره رنگ ها و دکوراسیون به راحتی می توانید زیبایی را به محل کار یا زندگی‌تان هدیه کنید. با شنیدن عبارت موکت طوسی ساده، فضایی بسیار ساده در ذهن بیشتر ما شکل می‌گیرد. اما واقعیت این است که اگر بتوانید برای موکت ساده طوسی رنگ، دکور مناسبی فراهم کنید، محیط را به یک اتاق شیک و مدرن تبدیل می کنید. 

به خصوص که این موکت بهترین گزینه برای سبک مینی مال در دکوراسیون داخلی است. موکت طوسی ساده می تواند کثیفی و خرده ریزه های آشغال را در خود پنهان کند که نکته مهمی برای خریداران، به خصوص خریداران موکت اداری به حساب می‌آید. بهترین رنگ هایی که در کنار طوسی می توانند قرار بگیرند، زرد، قرمز، آبی تیره، مشکی و سفید است. نکته مهم دیگر اینکه نصب موکت طوسی ساده در اتاق نشیمن، اتاق خواب ها و روی پله ها رواج دارد.

موکت ساده طوسی

جدول انواع موکت ساده ایرانی

نام طرحنام برندنوع برندویژگی موکتطرحمحدوده قیمتیرنگ آبیرنگ صورتی

رنگ طوسی

موکت طرح الماسپالاز موکتایرانیپرز بلندسادهگرانترین×دارد (تیره)دارد (مایل به خاکستری)
موکت طرح یاسپالاز موکتایرانیپرز بلندسادهگران×دارد (تیره)×
موکت طرح یاسمنپالاز موکتایرانیپرز کوتاهسادهاقتصادی×دارددارد (مایل به خاکستری)
موکت طرح کات بیپالاز موکتایرانیپرز بلندسادهارزاندارددارددارد
موکت طرح برکهپالاز موکتایرانیپرز کوتاهسادهگران×دارد×
موکت طرح پامچالپالاز موکتایرانیپرز بلندسادهارزاندارددارددارد
موکت طرح افراپالاز موکتایرانیپرز کوتاهسادهاقتصادیدارد (نخ ترکیبی)×دارد (نخ ترکیبی)
موکت طرح پونهپالاز موکتایرانیپرز کوتاهسادهارزاندارد (تیره)دارددارد
موکت طرح هرمسظریف مصورایرانیپرز بلندسادهگرانتریندارددارددارد
موکت طرح سیدنی کلاسیکظریف مصورایرانیپرز بلندسادهگران×××
موکت طرح سیدنیظریف مصورایرانیپرز بلندسادهگران×××
موکت طرح رویال کلاسیکظریف مصورایرانیپرز بلندسادهاقتصادیدارد (با نخ ترکیبی)دارد (با نخ ترکیبی)دارد (با نخ ترکیبی)
موکت طرح ارمظریف مصورایرانیپرز بلندسادهاقتصادیدارد (تیره)××
موکت طرح رویالظریف مصورایرانیپرز بلندسادهارزاندارددارددارد
موکت طرح هامون، هامون اسپرتظریف مصورایرانیپرز بلندسادهارزان××دارد
موکت طرح موجظریف مصورایرانیپرز بلندسادهارزاندارد×دارد
موکت طرح خزرظریف مصورایرانیپرز کوتاهسادهارزان××دارد (با نخ ترکیبی)
موکت طرح رهاظریف مصورایرانیپرز کوتاهسادهارزان××دارد (با نخ ترکیبی)
موکت طرح نویانظریف مصورایرانیپرز بلندسادهارزان ترین××دارد
موکت طرح ارسظریف مصورایرانیپرز کوتاهسادهارزان تریندارددارد (با نخ ترکیبی)دارد
موکت طرح نمدیکات بابلایرانیپرز کوتاهسادهارزانترین××دارد (مایل به خاکستری)
موکت طرح ولورکات بابلایرانیپرزبلندسادهاقتصادیدارد (خیلی تیره)×دارد (مایل به خاکستری)
موکت طرح لوپکات بابلایرانیپرز کوتاهسادهگراندارد (با نخ ترکیبی)×دارد(با نخ ترکیبی)
موکت طرح تافتینگسپاهانایرانیپرز  بلندسادهگرانتریندارد (مایل به سرمه ای)دارددارد
موکت طرح نمدی کبریتیسپاهانایرانیپرز کوتاهسادهارزانترین×دارد (مایل به گلبهی)دارد

* در برند موکت ظریف مصور در دسته موکت های نمدی، تنها طرح موکت کبریتی وجود دارد که ساده محسوب می شود و یکی از پرفروش ترین و ارزان ترین موکت ها در بازار کفپوش به حساب می‌آید.

انواع موکت ساده خارجی

نام طرحنام برندنوع برندویژگی موکتطرحرنگ آبیرنگ صورتی

رنگ طوسی

موکت طرح  اسنوپیسیزالخارجیمسکونی، هتلیسادهدارددارد×
موکت طرح  سیدنی (آبی تیره)سیزالخارجیمسکونی، اداری، هتلیساده

دارد

(تیره)

دارد (خیلی روشن)دارد
موکت طرح سیکرتسیزالخارجیمسکونی، هتلیسادهدارد(متمایل به طوسی)×دارد
موکت طرح  لامورسیزالخارجیمسکونی، هتلیسادهدارد×دارد
موکت طرح شگی اکسکلوسیو (پرز بلند)سیزالخارجیمسکونی، هتلی ××دارد
موکت طرح  گرانیزوسیزالخارجیاداری، مسکونی، هتلیسادهدارد×دارد
موکت طرح هوگوسیزالخارجیاداری، مسکونی، هتلیساده××دارد
موکت طرح فورتیسسیزالخارجیاداری، مسکونی، هتلیسادهدارددارددارد
موکت طرح یونیکسیزالخارجیمسکونی، هتلیساده××دارد
موکت طرح سند ریورسیزالخارجیمسکونیساده××دارد
موکت طرح اسنسدسوخارجیتجاری، هتلیسادهدارد×دارد
موکت طرح پلاتینودسوخارجیهتلی، مسکونیساده×××
موکت طرح کریتیو اسپارکرویاخارجیمسکونی، اداری، هتلی، تجاریسادهدارد×دارد

موکت طرح امپریال

(پرز بلند)

رویاخارجیمسکونیساده×××
موکت طرح ملانژرویاخارجیمسکونی، اداریساده××دارد
موکت طرح کالر لاینرویاخارجیمسکونی، اداری، هتلی، تجاریسادهدارددارددارد
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها