راهنمای خرید و قیمت موکت

موکت طرح دار

موکت طرح دار

از اسمش مشخص است، موکت طرح دار . وقتی این کلمه را می شنوید، بدون شک می دانید که موکت ساده نیست و به طرق مختلف طرح و نقشی روی آن وجود دارد. اما اما این طرح و نقش ها چگونه روی این موکت ها ایجاد شده اند، آیا طرح های آن مثل فرش با نخ در داخل موکت بافته شده و یا فقط روی محصول چاپ شده اند؟ در راهنمای خرید موکت طرح دار به همه دانستنی های مرتبط با موکت طرحدار قیمت آن و همچنین معرفی برندها و طرح‌هایی می‌پردازیم که پیش از خرید باید بدانید و از آن آگاه باشید.

انواع طرح در موکت طرحدار

طرح و نقش در موکت های طرح دار تقریباً به چهار روش ایجاد می شوند:

۱- موکت هایی که بر اساس نوع بافتشان طرح دارند. به عنوان مثال، موکت هایی که بافت کات و لوپ را با هم دارند و از این طریق طرحی روی موکت ایجاد شده است.

۲- یکی دیگر از مدل های موکت طرح دار ، طرح هایی هستند که بر اساس تغییر ارتفاع نخ ها روی موکت به وجود می آیند. در واقع، طرح روی موکت با کاهش و افزایش ارتفاع بافت، ایجاد می‌شود مثل موکت طرح میخک شرکت پالاز موکت .

۳- اما برخی دیگر از طرح ها طرح و نقشه خاص و از پیش تعیین شده‌ای دارند که روی محصول بافته می‌شود. درست مانند طرحی که قالی بافان روی یک فرش می‌بافند. از آنجاکه این نوع موکت ها مدل های خاصی دارند، برای برخی هتل ها و به طور ویژه‌ای طراحی شده اند.

۴- مدل بعدی موکت های طرحدار ، طرح های چاپی هستند به این معنی که طرح روی موکت چاپ می شود. تعداد این نوع طرح ها در موکت های نمدی یا تافتینگ در برندهایی مانند پالاز موکت بیشتر است و تنوع بیشتری هم دارد. نمونه پرفروش این نوع موکت ها، محصولات کات چاپی برای موکت های طرحدار اتاق خواب کودک است که جزو موکت طرحدار بچه گانه به شمار می روند.

تفاوت جنس موکت طرح دار از جنس موکت ساده

با توجه به انواع مدل موکت های طرح دار و ایجاد طرح روی آنها می توان گفت که همه موکت ها این قابلیت را ندارند که به موکت طرحدار تبدیل شوند. مثلاً روی هر نوع موکتی نمی‌توان طرح های چاپی را پیاده‌سازی کرد. اساسا یکی از تفاوت های بین موکت های طرح دار و ساده نیز همین است که همه موکت های ساده نمی توانند طرحدار شوند. به عنوان مثال موکت های پرزبلند و موکت های لوپ برای طرحدار شدن مناسب نیستند. 

به این دلیل که چاپ طرح روی موکت های پرزبلند به خاطر ارتفاع و بافتشان ممکن نیست. حتی این طرح ها را نمی‌توانیم روی موکت های پرزبلند ببافیم. البته موکت مکان های خاصی همچون تالارهای لوکس از این قانون مستثنی هستند چون موکتی که در این نوع مکان ها به کار می‌رود، ارتفاع بلندی ندارند. به این ترتیب موکت طرحدار پرز بلند اصلا تولید نمی‌شود و موکت های پرز بلند همیشه ساده و بدون طرح و نقش هستند. موکت های لوپ نیز چون گره های درشتی دارند، برای اینکه طرح خاصی رویشان نقش ببندد، مناسب نیستند و بهتر است به صورت ساده بافته شوند.

موکت طرح دار پرفروش و محبوب

موکت های طرحدار از نظر طراحی و دکوراسیون داخلی، معمولاً برای مکان های اداری و هتل ها کاربرد بیشتری دارند. به این دلیل که در مکان های اداری و مکان هایی مثل هتل که زمین را با موکت می‌پوشانند، فرش پهن نمی کنند و همان موکت به تنهایی برای پوشاندن زمین کافی است. در نتیجه، موکت های طرح دار بهترین گزینه برای کف این گونه مکان ها به حساب می‌آیند تا نمای شیک و جذابی را به وجود آورند. برای برخی از مکان های داخلی خانه هم بهترین کفپوش، موکت پرز کوتاه باشد. 

یعنی می‌توانید موکت طرحدار آشپزخانه را برای این بخش از خانه بخرید. از آنجاکه در محیط آشپزخانه احتمال آلوده شدن و گیر کردن آشغال در داخل موکت زیاد است، تمیز کردن و شستن موکت پرز بلند کاری سخت و طاقت فرساست. پس بهتر است براساس میل و سلیقه تان، موکت طرحدار آشپزخانه را به گونه ای انتخاب کنید که دارای طرح های ساده تری باشد. چه بسا که اساسا موکت های ساده برای محیط هایی مثل آشپزخانه، گزینه های مناسب تری هستند.

در میان انواع موکت های اداری ، موکت طرح آیهان، موکت طرح آیسو شرکت موکت ظریف مصور و موکت طرح راش شرکت پالاز موکت، پرفروش ترین موکت های طرحدار به شمار می‌آیند. بیشتر خریداران موکت های خانگی نیز موکت های ساده را ترجیح می دهند، ولی با این حال می توان به موکت طرح صنوبر، موکت طرح برکه، موکت طرح راش و طرح های عروسکی که جزو موکت طرحدار بچگانه برند پالاز موکت محسوب می شوند به عنوان پرفروش ترین موکت های طرح دار پالاز اشاره کرد. همچنین در میان محصولات برند ظریف مصور، موکت طرح ائل گلی، موکت طرح الیت، موکت طرح هستی و موکت طرح کاملیا جزو موکت های طرحدار خانگی پرفروش هستند.

طی سال های گذشته موکت های بسیاری با جنس ها و طرح ها و ویژگی های متفاوت در ایران تولید شده‌اند. همه برندها هم در مسیر تولیدی بهتر و متفاوت تر تلاش خود را می کنند تا خریدارن از خرید خود احساس رضایت کنند. ولی تازه ترین موکت های طرحدار جدید را بهتر است در میان برندهای خارجی جستجو کنیم. برند سیزال هم در میان همه موکت های طرحدار جدید زبانزد است. موکت های دای لب و ورتیکال ایج دو نمونه موکت طرح دار جدید هستند که طرح های خاصی دارند. 

این موکت ها به صورتی طراحی شده اند که شبیه هم نیستند و به صورت کاشی در کنار هم چیده می شوند. البته طرح های جدیدتری در موکت های وارداتی شرکتهای موکت رویا و موکت دسو هم وجود دارند که بر اساس نیاز خود می توانید آنها را هم از نظر بگذرانید.

اولین نکته مهم در خصوص موکت های طرحدار خارجی این است که همه موکت های طرحدار خارجی ، موکت تایل هستند و موکت های رول خارجی، همگی به شکل ساده در بازار عرضه شده‌اند. نکته دوم این است که تقریبا همه موکت های خارجی طرح دار ، موکت طرحدار اداری هستند. بنابراین شاید بتوان گفت که اگر به دنبال موکت طرحدار برای خانه یا ویلا هستید، محصول مورد نظرتان را در میان موکت های خارجی جستجو نکنید. بلکه یکی از موکت های ایرانی را بخرید. اما اگر برای شرکت تان به دنبال موکتی طرحدارید، فهرست موکت های خارجی طرحدار را هم از نظر بگذرانید. 

در این صورت می‌توانیم موکت های محبوب و پرفروشی همچون موکت طرح فرست رادیانت، موکت طرح ایگنایت، موکت طرح پچ ورک، موکت طرح سیلورلاینو موکت طرح ورتیکال ایج شرکت سیزال را به شما پیشنهاد دهیم. همچنین موکت طرح برایتون شرکت ویلتون و موکت طرح آمبرا و موکت طرح ایبیزای شرکت رویا از محبوبترین و پرفروش ترین موکت های طرحدار خارجی هستند.

موکت های نمدی ایرانی در بین موکت های طرحدار ایرانی و خارجی، به دلیل ساختار جنس و شیوه تولید، در دسته موکت طرحدار قیمت مناسب و ارزان قرار می‌گیرند. موکت نمدی طرح باختر از برند سپاهان موکت یکی از ارزان ترین موکت های طرح دار است. اما در دسته موکت های تافتینگ، موکت طرح صدف از برند ظریف مصور می‌تواند جزو موکت طرحدار ارزان قیمت به حساب آید.

گران ترین موکت طرح دار کدام است؟

در بین موکت های طرحدار ایرانی، موکت طرح صنوبر شرکت پالاز موکت و موکت طرح کاملیا محصول برند ظریف مصور به عنوان گرانترین موکت های طرحدار شناخته می شوند. همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، موکت های طرحدار خارجی همگی تایل هستند و در بین آنها موکت طرح دای لب، موکت طرح فید، موکت طرح ایگنایت، موکت طرح ورتیکال ایج و موکت طرح پچ ورک گرانترین موکت های برند سیزال به حساب می‌آیند.

قیمت موکت طرح دار ایرانی و خارجی

به طور کلی موکت های طرحدار از قیمت های پایین مانند موکت های نمدی در برندهای ایرانی شروع می شوند و به گران قیمت ترین و با کیفیت ترین موکت های طرحدار با انوع بافت ها و طرح ها و رنگ های متفاوت در برندهای خارجی می‌رسند. برای اطلاع دقیق از قیمت موکت طرحدار در فروشگاه کفپوشان از طریق واتساپ با فروشندگان در تماس باشید با این حال در جدول های زیر نیز قیمت این موکت ها به صورت حدودی آمده است.

حرف آخر اینکه تمام محصولات گروه صنعتی ظریف مصور به صورت اینترنتی و با خدماتی مثل نصب واجرا از طریق وب سایت کفپوشان در دسترس هستند. به علاوه برای مشاوره و انتخاب یک موکت خوب با توجه به کاربری مورد نظرتان می‌توانید با فروشندگان سایت کفپوشان نیز صحبت کنید و از آنها مشاوره بخواهید. با این حال همه انواع موکت طرحدار در جدول های زیر آمده و می‌توانید محصول مورد نظر خود را در میان آنها بیابید.

جدول موکت طرحدار

نام طرحنام برندنوع برندویژگیمحدوده قیمتی
موکت طرح کاملیاظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح آیهانظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح ونیزظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح بیستونظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح الیتظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح پاییزظریف مصورایرانیتافتینگگران
موکت طرح آیسوظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح هرازظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح هستیظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح بهارظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح نهالظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح ائل گلیظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح میخکظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح بره ناقلاظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح بنجامینظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح ترنجظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح هرمزظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح آرامظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح دریاظریف مصورایرانیتافتینگاقتصادی
موکت طرح ترانهظریف مصورایرانیتافتینگارزان
موکت طرح ونوسظریف مصورایرانیتافتینگارزان
موکت طرح ساحلظریف مصورایرانیتافتینگارزان
موکت طرح صدفظریف مصورایرانیتافتینگارزان
موکت طرح نارونظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح قاصدکظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح میناظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح افراظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح اشرفیظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح اطلسظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح برکهظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح درباریظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح دیباظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح فرزانظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح سایهظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح سناتورظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح زرینظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح اروندظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح کارونظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح جلفاظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح گیسوظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح فریالظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح آپاداناظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح رادینظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح شرارهظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح سیلواناظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح درنیکاظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح درساظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح کاریناظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح پارکت توسکاظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح کبریتیظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح ماهورظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح مارالظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح مارلیکظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح کاجظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح کیشظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح نسیمظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح نازنینظریف مصورایرانینمدیارزان
موکت طرح صنوبرپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح دریاپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح پیچکپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح راشپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح نخلپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح هالهپالاز موکتایرانی گران
موکت طرح برکهپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح مینیونپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح ماشاپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح بوریاپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح ساجپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح سایهپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح نسیمپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح خزانپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح نیلوفرپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح شبنمپالاز موکتایرانی اقتصادی
موکت طرح میخکپالاز موکتایرانی ارزان
موکت طرح پاکتسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح پارکت راشسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح لوتوسسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح داماسسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح ولور باخترسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح ولور نسیمسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح ولور لالهسپاهان موکتایرانی ارزان
موکت طرح آلفا (alpha)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح فرست (first)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح کالر پاپ (color pop)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح فرست بلاکس (First Blocks)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح ایگنایت (ignite)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح دای لب (dye lab)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح فرست رادیانت (first radiant)سیزال موکتخارجی لوکس
موکت طرح کالر پلنک (colour plank)سیزال موکتخارجی لوکس

موکت طرح ورتیکال ایج

(vertical edge)

سیزال موکتخارجی لوکس
موکت تایل تریس (trace)موکت دسوخارجی لوکس
موکت طرح هالو (Halo)موکت دسوخارجی لوکس
موکت طرح اسنس استریپ (essencestrip)موکت دسوخارجی لوکس
موکت طرح لیبرالاین (Libraline)

موکت دسو

خارجی لوکس
موکت طرح نئو کُر (neo core)موکت دسوخارجی لوکس
موکت طرح تورک (torque)موکت رویاخارجی گران
موکت طرح تراستت گاید (trausted guided)موکت رویاخارجی گران
موکت طرح کرییتیو اسپارک (creative spark)موکت رویاخارجی گران
موکت طرح ایبیزا (Ibiza)موکت رویاخارجی گران
موکت طرح دریفتد گراند (Drifted Ground)موکت رویاخارجی گران
موکت طرح آمبرا کاینتکسموکت رویاخارجی گران
موکت طرح لیدزویلتونخارجی گران
موکت طرح برایتونویلتونخارجی گران

 

جدول موکت طرحدار پر فروش و محبوب ایرانی

نام طرحنام برندنوع برندکاربریمحدوده قیمتی
موکت طرح آیهانظریف مصورایرانیاداریگران ترین
موکت طرح آی سوظریف مصورایرانیاداریاقتصادی
موکت طرح ائل گلیظریف مصورایرانیمسکونیاقتصادی
موکت طرح الیتظریف مصورایرانیمسکونیگران
موکت طرح هستیظریف مصورایرانیمسکونیاقتصادی
موکت طرح کاملیاظریف مصورایرانیمسکونیگران
موکت طرح راشپالاز موکتایرانیاداری و مسکونیگران
موکت طرح صنوبرپالاز موکتایرانیمسکونیگران
موکت طرح برکهپالاز موکتایرانیمسکونیاقتصادی
موکت های عروسکی (بچه گانه)پالاز موکتایرانیمسکونیاقتصادی

 

جدول قیمت موکت طرحدار پرفروش و محبوب خارجی

نام طرحنام برندنوع برندکاربریمحدوده قیمتی
موکت طرح فرست رادیانت (first radiant)سیزال موکتخارجیاداریلوکس
موکت طرح ایگنایت (ignite)سیزال موکتخارجیاداریلوکس

طرح پچ ورک (patchwork)

سیزال موکتخارجیاداریلوکس

موکت طرح سیلورلاین (silver line)

سیزال موکتخارجیاداریلوکس

موکت طرح ورتیکال ایج (vertical edge)

سیزال موکتخارجیاداریلوکس
موکت طرح ایبیزا (Ibiza)موکت رویاخارجیاداری و مسکونیگران
موکت طرح آمبراموکت رویاخارجیاداری و مسکونیگران
موکت طرح برایتونشرکت ویلتونخارجیاداریگران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها