فروشگاه کفپوشان

موکت طرح دار

از اسمش مشخص است، موکت طرح دار . وقتی این کلمه را می شنوید، بدون شک می دانید که موکت ساده نیست و به طرق مختلف طرح و نقشی روی آن وجود دارد. اما اما این طرح و نقش ها چگونه روی این موکت ها ایجاد شده اند، آیا طرح های آن مثل فرش با نخ در داخل موکت بافته شده و یا فقط روی محصول چاپ شده اند؟ در راهنمای خرید موکت طرح دار به همه دانستنی های مرتبط با موکت طرحدار قیمت آن و همچنین معرفی برندها و طرح‌هایی می‌پردازیم که پیش از خرید باید بدانید و از آن آگاه باشید.

انواع طرح در موکت های طرحدار

طرح و نقش در موکت های طرح دار تقریباً به چهار روش ایجاد می شوند:
۱- موکت هایی که بر اساس نوع بافتشان طرح دارند. به عنوان مثال، موکت هایی که بافت کات و لوپ را با هم دارند و از این طریق طرحی روی موکت ایجاد شده است.
۲- یکی دیگر از مدل های موکت طرح دار ، طرح هایی هستند که بر اساس تغییر ارتفاع نخ ها روی موکت به وجود می آیند. در واقع، طرح روی موکت با کاهش و افزایش ارتفاع بافت، ایجاد می‌شود مثل موکت طرح میخک شرکت پالاز موکت .
۳- اما برخی دیگر از طرح ها طرح و نقشه خاص و از پیش تعیین شده‌ای دارند که روی محصول بافته می‌شود. درست مانند طرحی که قالی بافان روی یک فرش می‌بافند. از آنجاکه این نوع موکت ها مدل های خاصی دارند، برای برخی هتل ها و به طور ویژه‌ای طراحی شده اند.
۴- مدل بعدی موکت های طرحدار ، طرح های چاپی هستند به این معنی که طرح روی موکت چاپ می شود. تعداد این نوع طرح ها در موکت های نمدی یا تافتینگ در برندهایی مانند پالاز موکت بیشتر است و تنوع بیشتری هم دارد. نمونه پرفروش این نوع موکت ها، محصولات کات چاپی برای موکت های طرحدار اتاق خواب کودک است که جزو موکت طرحدار بچه گانه به شمار می روند.

تفاوت جنس موکت های طرح دار از جنس موکت های ساده

با توجه به انواع مدل موکت های طرح دار و ایجاد طرح روی آنها می توان گفت که همه موکت ها این قابلیت را ندارند که به موکت طرحدار تبدیل شوند. مثلاً روی هر نوع موکتی نمی‌توان طرح های چاپی را پیاده‌سازی کرد. اساسا یکی از تفاوت های بین موکت های طرح دار و ساده نیز همین است که همه موکت های ساده نمی توانند طرحدار شوند. به عنوان مثال موکت های پرزبلند و موکت های لوپ برای طرحدار شدن مناسب نیستند. به این دلیل که چاپ طرح روی موکت های پرزبلند به خاطر ارتفاع و بافتشان ممکن نیست. حتی این طرح ها را نمی‌توانیم روی موکت های پرزبلند ببافیم. البته موکت مکان های خاصی همچون تالارهای لوکس از این قانون مستثنی هستند چون موکتی که در این نوع مکان ها به کار می‌رود، ارتفاع بلندی ندارند. به این ترتیب موکت طرحدار پرز بلند اصلا تولید نمی‌شود و موکت های پرز بلند همیشه ساده و بدون طرح و نقش هستند. موکت های لوپ نیز چون گره های درشتی دارند، برای اینکه طرح خاصی رویشان نقش ببندد، مناسب نیستند و بهتر است به صورت ساده بافته شوند.

موکت های طرح دار پرفروش و محبوب

موکت های طرحدار از نظر طراحی و دکوراسیون داخلی، معمولاً برای مکان های اداری و هتل ها کاربرد بیشتری دارند. به این دلیل که در مکان های اداری و مکان هایی مثل هتل که زمین را با موکت می‌پوشانند، فرش پهن نمی کنند و همان موکت به تنهایی برای پوشاندن زمین کافی است. در نتیجه، موکت های طرح دار بهترین گزینه برای کف این گونه مکان ها به حساب می‌آیند تا نمای شیک و جذابی را به وجود آورند. برای برخی از مکان های داخلی خانه هم بهترین کفپوش، موکت پرز کوتاه باشد. یعنی می‌توانید موکت طرحدار آشپزخانه را برای این بخش از خانه بخرید. از آنجاکه در محیط آشپزخانه احتمال آلوده شدن و گیر کردن آشغال در داخل موکت زیاد است، تمیز کردن و شستن موکت پرز بلند کاری سخت و طاقت فرساست. پس بهتر است براساس میل و سلیقه تان، موکت طرحدار آشپزخانه را به گونه ای انتخاب کنید که دارای طرح های ساده تری باشد. چه بسا که اساسا موکت های ساده برای محیط هایی مثل آشپزخانه، گزینه های مناسب تری هستند.

پرفروش و محبوب ترین موکت های طرحدار ایرانی

در میان انواع موکت های اداری ، موکت طرح آیهان، موکت طرح آیسو شرکت موکت ظریف مصور و موکت طرح راش شرکت پالاز موکت، پرفروش ترین موکت های طرحدار به شمار می‌آیند. بیشتر خریداران موکت های خانگی نیز موکت های ساده را ترجیح می دهند، ولی با این حال می توان به موکت طرح صنوبر، موکت طرح برکه، موکت طرح راش و طرح های عروسکی که جزو موکت طرحدار بچگانه برند پالاز موکت محسوب می شوند به عنوان پرفروش ترین موکت های طرح دار پالاز اشاره کرد. همچنین در میان محصولات برند ظریف مصور، موکت طرح ائل گلی، موکت طرح الیت، موکت طرح هستی و موکت طرح کاملیا جزو موکت های طرحدار خانگی پرفروش هستند.

موکت طرح دار جدید

طی سال های گذشته موکت های بسیاری با جنس ها و طرح ها و ویژگی های متفاوت در ایران تولید شده‌اند. همه برندها هم در مسیر تولیدی بهتر و متفاوت تر تلاش خود را می کنند تا خریدارن از خرید خود احساس رضایت کنند. ولی تازه ترین موکت های طرحدار جدید را بهتر است در میان برندهای خارجی جستجو کنیم. برند سیزال هم در میان همه موکت های طرحدار جدید زبانزد است. موکت های دای لب و ورتیکال ایج دو نمونه موکت طرح دار جدید هستند که طرح های خاصی دارند. این موکت ها به صورتی طراحی شده اند که شبیه هم نیستند و به صورت کاشی در کنار هم چیده می شوند. البته طرح های جدیدتری در موکت های وارداتی شرکتهای موکت رویا و موکت دسو هم وجود دارند که بر اساس نیاز خود می توانید آنها را هم از نظر بگذرانید.

پرفروش و محبوب ترین موکت های طرح دار خارجی

اولین نکته مهم در خصوص موکت های طرحدار خارجی این است که همه موکت های طرحدار خارجی ، موکت تایل هستند و موکت های رول خارجی، همگی به شکل ساده در بازار عرضه شده‌اند. نکته دوم این است که تقریبا همه موکت های خارجی طرح دار ، موکت طرحدار اداری هستند. بنابراین شاید بتوان گفت که اگر به دنبال موکت طرحدار برای خانه یا ویلا هستید، محصول مورد نظرتان را در میان موکتهای خارجی جستجو نکنید. بلکه یکی از موکت های ایرانی را بخرید. اما اگر برای شرکت تان به دنبال موکتی طرحدارید، فهرست موکت های خارجی طرحدار را هم از نظر بگذرانید. در این صورت می‌توانیم موکت های محبوب و پرفروشی همچون موکت طرح فرست رادیانت، موکت طرح ایگنایت، موکت طرح پچ ورک، موکت طرح سیلورلاینو موکت طرح ورتیکال ایج شرکت سیزال را به شما پیشنهاد دهیم. همچنین موکت طرح برایتون شرکت ویلتون و موکت طرح آمبرا و موکت طرح ایبیزای شرکت رویا از محبوبترین و پرفروش ترین موکت های طرحدار خارجی هستند.

ارزان ترین موکت طرحدار

موکت های نمدی ایرانی در بین موکت های طرحدار ایرانی و خارجی، به دلیل ساختار جنس و شیوه تولید، در دسته موکت طرحدار قیمت مناسب و ارزان قرار می‌گیرند. و موکت نمدی طرح باختر از برند سپاهان موکت یکی از ارزان ترین موکت های طرحدار است. اما در دسته موکت های تافتینگ، موکت طرح صدف از برند ظریف مصور می‌تواند جزو موکت طرحدار ارزان قیمت به حساب آید.

گران ترین موکت طرحدار کدام است؟

در بین موکت های طرحدار ایرانی، موکت طرح صنوبر شرکت پالاز موکت و موکت طرح کاملیا محصول برند ظریف مصور به عنوان گرانترین موکت های طرحدار شناخته می شوند. همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، موکت های طرحدار خارجی همگی تایل هستند و در بین آنها موکت طرح دای لب، موکت طرح فید، موکت طرح ایگنایت، موکت طرح ورتیکال ایج و موکت طرح پچ ورک گرانترین موکت های برند سیزال به حساب می‌آیند.

قیمت موکت طرحدار ایرانی و خارجی

به طور کلی موکت های طرحدار از قیمت های پایین مانند موکت های نمدی در برندهای ایرانی شروع می شوند و به گران قیمت ترین و با کیفیت ترین موکت های طرحدار با انوع بافت ها و طرح ها و رنگ های متفاوت در برندهای خارجی می‌رسند. برای اطلاع دقیق از قیمت موکت طرحدار در فروشگاه کفپوشان از طریق واتساپ با فروشندگان در تماس باشید با این حال در جدول های زیر نیز قیمت این موکت ها به صورت حدودی آمده است.
حرف آخر اینکه تمام محصولات گروه صنعتی ظریف مصور به صورت اینترنتی و با خدماتی مثل نصب واجرا از طریق وب سایت کفپوشان در دسترس هستند. به علاوه برای مشاوره و انتخاب یک موکت خوب با توجه به کاربری مورد نظرتان می‌توانید با فروشندگان سایت کفپوشان نیز صحبت کنید و از آنها مشاوره بخواهید. با این حال همه انواع موکت طرحدار در جدول های زیر آمده و می‌توانید محصول مورد نظر خود را در میان آنها بیابید.

جدول موکت های طرحدار

 

نام طرح نام برند نوع برند ویژگی محدوده قیمتی
موکت طرح کاملیا ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح آیهان ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح ونیز ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح بیستون ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح الیت ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح پاییز ظریف مصور ایرانی تافتینگ گران
موکت طرح آیسو ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح هراز ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح هستی ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح بهار ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح نهال ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح ائل گلی ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح میخک ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح بره ناقلا ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح بنجامین ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح ترنج ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح هرمز ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح آرام ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح دریا ظریف مصور ایرانی تافتینگ اقتصادی
موکت طرح ترانه ظریف مصور ایرانی تافتینگ ارزان
موکت طرح ونوس ظریف مصور ایرانی تافتینگ ارزان
موکت طرح ساحل ظریف مصور ایرانی تافتینگ ارزان
موکت طرح صدف ظریف مصور ایرانی تافتینگ ارزان
موکت طرح نارون ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح قاصدک ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح مینا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح افرا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح اشرفی ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح اطلس ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح برکه ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح درباری ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح دیبا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح فرزان ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح سایه ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح سناتور ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح زرین ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح اروند ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح کارون ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح جلفا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح گیسو ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح فریال ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح آپادانا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح رادین ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح شراره ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح سیلوانا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح درنیکا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح درسا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح کارینا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح پارکت توسکا ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح کبریتی ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح ماهور ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح مارال ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح مارلیک ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح کاج ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح کیش ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح نسیم ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح نازنین ظریف مصور ایرانی نمدی ارزان
موکت طرح صنوبر پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح دریا پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح پیچک پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح راش پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح نخل پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح هاله پالاز موکت ایرانی گران
موکت طرح برکه پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح مینیون پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح ماشا پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح بوریا پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح ساج پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح سایه پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح نسیم پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح خزان پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح نیلوفر پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح شبنم پالاز موکت ایرانی اقتصادی
موکت طرح میخک پالاز موکت ایرانی ارزان
موکت طرح پاکت سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح پارکت راش سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح لوتوس سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح داماس سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح ولور باختر سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح ولور نسیم سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح ولور لاله سپاهان موکت ایرانی ارزان
موکت طرح آلفا (alpha) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح فرست (first) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح کالر پاپ (color pop) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح فرست بلاکس (First Blocks) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح ایگنایت (ignite) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح دای لب (dye lab) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح فرست رادیانت (first radiant) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح کالر پلنک (colour plank) سیزال موکت خارجی لوکس
موکت طرح ورتیکال ایج

(vertical edge)

سیزال موکت خارجی لوکس
موکت تایل تریس (trace) موکت دسو خارجی لوکس
موکت طرح هالو (Halo) موکت دسو خارجی لوکس
موکت طرح اسنس استریپ (essencestrip) موکت دسو خارجی لوکس
موکت طرح لیبرالاین (Libraline) موکت دسو

 

خارجی لوکس
موکت طرح نئو کُر (neo core) موکت دسو خارجی لوکس
موکت طرح تورک (torque) موکت رویا خارجی گران
موکت طرح تراستت گاید (trausted guided) موکت رویا خارجی گران
موکت طرح کرییتیو اسپارک (creative spark) موکت رویا خارجی گران
موکت طرح ایبیزا (Ibiza) موکت رویا خارجی گران
موکت طرح دریفتد گراند (Drifted Ground) موکت رویا خارجی گران
موکت طرح آمبرا کاینتکس موکت رویا خارجی گران
موکت طرح لیدز ویلتون خارجی گران
موکت طرح برایتون ویلتون خارجی گران

 

 

جدول موکت های طرحدار پر فروش و محبوب ایرانی

 

نام طرح نام برند نوع برند کاربری محدوده قیمتی
موکت طرح آیهان ظریف مصور ایرانی اداری گران ترین
موکت طرح آی سو ظریف مصور ایرانی اداری اقتصادی
موکت طرح ائل گلی ظریف مصور ایرانی مسکونی اقتصادی
موکت طرح الیت ظریف مصور ایرانی مسکونی گران
موکت طرح هستی ظریف مصور ایرانی مسکونی اقتصادی
موکت طرح کاملیا ظریف مصور ایرانی مسکونی گران
موکت طرح راش پالاز موکت ایرانی اداری و مسکونی گران
موکت طرح صنوبر پالاز موکت ایرانی مسکونی گران
موکت طرح برکه پالاز موکت ایرانی مسکونی اقتصادی
موکت های عروسکی (بچه گانه) پالاز موکت ایرانی مسکونی اقتصادی

 

جدول قیمت موکت طرحدار پرفروش و محبوب خارجی

نام طرح نام برند نوع برند کاربری محدوده قیمتی
موکت طرح فرست رادیانت (first radiant) سیزال موکت خارجی اداری لوکس
موکت طرح ایگنایت (ignite) سیزال موکت خارجی اداری لوکس
طرح پچ ورک

(patchwork)

سیزال موکت خارجی اداری لوکس
موکت طرح سیلورلاین

(silver line)

سیزال موکت خارجی اداری لوکس
موکت طرح ورتیکال ایج

(vertical edge)

سیزال موکت خارجی اداری لوکس
موکت طرح ایبیزا (Ibiza) موکت رویا خارجی اداری و مسکونی گران
موکت طرح آمبرا موکت رویا خارجی اداری و مسکونی گران
موکت طرح برایتون شرکت ویلتون خارجی اداری گران

نویسنده : رعنا ایمانی