راهنمای خرید و قیمت موکت

موکت ارزان

موکت ارزان قیمت

تهیه موکت ارزان برخلاف بسیاری از کالاهای دیگر یک ایده صرف نیست. موکت ها آنقدر با تنوع و جنس های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند که می‌توانیم با هر بودجه ای محصول مورد نظرمان را بخریم. نکته مهم اینکه آنچه امروز به عنوان قیمت موکت ارزان مطرح میشود، یک مفهوم کاملا نسبی است. اینکه در واقع چه موکتی ارزان یا با قیمت مناسب باشد، بستگی به درآمد و بودجه و همینطور کاربری مد نظر ما دارد. پس در ابتدا باید بودجه و نیازهای خود را به طور دقیق مشخص کنیم تا بتوانیم بهترین موکت و در عین حال موکت ارزانی را انتخاب کنیم.

چگونه موکت ارزان بخریم؟

یک راه عملی و ساده برای خرید موکت ارزان قیمت این است که موکت های موجود در فروشگاه کفپوشان را از نظر قیمت و همینطور جنس و نوع فیلتر کنید و به پایین ترین قیمت موکت موجود در این فروشگاه برسید. در عین حال این نکته را باید درباره موکت ارزان بدانید که اگرچه قیمت موکت ارزان در بازار فعلی کفپوش بسیار متغیر است اما میتوان به طور تقریبی مشخص کرد که هر موکت با چه ویژگی هایی میتواند جزو این فهرست قرار بگیرد. درواقع ما با شناختی کامل و خوب نسبت به ویژگی های موکت، میتوانیم با توجه به نیاز و بودجه خود، انتخاب درست تری داشته باشیم.

موکت ارزان قیمت

به عنوان مثال خوب است بدانیم که جنس الیاف موکت در قیمت آن تاثیر بارزی دارد. یعنی در یک دسته بندی ساده میتوانیم موکت ارزان را از نوع الیاف آن بشناسیم. به این صورت که موکتها را با توجه به جنس الیافشان از ارزان به گران مرتب کنیم. با این مقدمه موکت های نمدی ارزانترین نوع موکت هستند، پس از آن موکت هایی با الیاف پلی استر، سپس الیاف پلی پروپیلن، بعد از آن موکت با الیاف پلی آمید و در نهایت موکت های پشمی قرار میگیرند که جزو گران ترین موکت ها به حساب می‌آیند.

موکت ارزان قیمت

حال سوال این است که آیا موکت نمدی که ارزان ترین موکت بازار است، محصول به درد نخوری است؟ و بهتر است تا جایی که می‌توانیم از خرید آن دوری کنیم؟ یا مثلا موکت پشمی، بهترین موکت موجود در بازار است و باید آن را انتخاب کنیم؟ پاسخ، قطعا منفی است. لزوما گران ترین موکت نمیتواند بهترین انتخاب برای کاربری مورد نظر ما باشد. شرکت های تولیدکننده موکت به خوبی با درک صحیح از نیاز مخاطبان و با دانش فنی خوب، در این بازار با یکدیگر رقابت میکنند. 

به عنوان مثال اگر در جستجوی موکت ارزان برای اتاق پذیرایی هستید، نباید موکت نمدی بخرید. بلکه باید با همان بودجه مد نظرتان، یک یا دو متر موکت پرز بلند ایرانی بخرید، آن را دوردوزی و در سالن پذیرایی نصبش کنید. به این ترتیب هم موکت درست و مناسبی را برای کاربری خود خریده‌اید و هم مطابق با بودجه تان خرج کرده‌اید.

ارزان ترین موکت ایرانی

اگرچه بسیاری از کارخانه های تولید موکت، مواد اولیه شان را از خارج از کشور وارد می‌کنند و تنها کار بافت و چاپ در ایران صورت می‌گیرد اما برخلاف دیگر کالاها که قیمت نوع خارجی شان معمولا ارزان تر از تولیدات ایرانی است، موکت های ایرانی همچنان ارزان ترین موکت های بازار کفپوشند. و اگر فقط مساله قیمت برایمان مهم باشد، می‌توانیم در یک جمع بندی کلی موکت های شرکت سپاهان و بن موکت را ارزانترین موکت ها و موکت های شرکت پالاز موکت را در زمره گرانترین موکت های وطنی موجود در بازار قرار دهیم. 

البته در این میان میتوان از نمونه های سفارشی و خاص شرکت پالاز موکت که هزینه بالایی دارند، صرف نظر کرد. هر چند در بین تولیدات همین کمپانی هم میتوان کارهایی با قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تر پیدا کرد مانند موکت طرح میخک و موکت طرح پونه که دارای کیفیت و قیمت خوب هستند.

دیگر برند ایرانی که انواع موکت ارزان و مناسب تولید می‌کند، شرکت ظریف مصور است. این شرکت، تنوع قیمتی و محصولی بیشتری را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. از این رو تنوع و تعداد موکت های ارزان قیمت ظریف مصور بیشتر است. موکت های نمدی شرکت ظریف مصور جزو ارزان ترین موکت های این برند و پس از آنها، موکت های تافتینگ از جمله موکت طرح خزر و موکت طرح هامون با قیمت مناسب قرار می‌گیرند.

موکت آرتا نیز در رقابت تنگاتنگی با موکت ظریف مصور از حیث قیمت قرار دارد. هر دو شرکت محصولات خوب و باکیفیت خود را با قیمت مناسب برای عموم مردم جامعه روانه بازار میکنند و شاید یکی از دلایل استقبال خوب از تولیدات این شرکت ها، همین سیاست قیمت گذاری آن ها باشد. با این تفاوت که موکت های آرتا از نظر طرح بسیار مدرن تر و به روزتر از دیگر برندهای ایرانی است.

اما در صدر فهرست ارزان قیمت ها، محصولات نمدی برندهای بن موکت و سپاهان قرار میگیرند که هر دو شرکت در زمینه تولید انواع موکت نمدی فعالیت میکنند. در صورتی که از طرفداران و خریداران موکت های نمدی باشید، بی شک با نام این شرکت ها و محصولات خوب آن ها آشنایی دارید. برخی محصولات شرکت بن موکت را حتی با قیمت متری 18 هزار تومان هم می‌توانید تهیه کنید. به علاوه موکت های نمدی شرکت ظریف مصور هم می‌تواند در فهرست انتخاب هایتان باشد.

شاید شما برای خرید موکت اتاق کودک خود حاضر باشید مبلغ بیشتری هزینه کنید که در واقع این بودجه را برای ایمنی و سلامت کودک خود میپردازید. اما خوب است بدانید این روزها موکت اتاق کودک در محدوده قیمت متنوعی موجود است و بیشتر این محصولات استاندارهای لازم برای حفظ ایمنی کودک شما را دارند.

به علاوه میتوانید با کمی خلاقیت، این هزینه را کاهش دهید و اتاق را زیباتر هم کنید. مثلا میتوانید به جای موکت کردن کل اتاق، از موکت دوردوزی شده در ابعاد کوچکتری استفاده کنید. این موکت دوردوزی شده می‌تواند در محل بازی کودک و همچنین دقیقا پایین تختش یعنی جایی که هر روز صبح برای نخستین بار پایش را روی آن می‌گذارد، نصب شود. در این صورت امنیت اتاق کودک تان را تضمین کرده‌اید. البته مساله انتخاب رنگ های شاد را در صدر گزینه های خود قرار دهید تا کودک به ماندن و بازی در اتاقش اشتیاق بیشتری نشان دهد.

گاهی فقط با تغییر جنس الیاف و یا کاهش ارتفاع پرز موکت میتوان موکت ارزانتری خرید. موکت های پرز بلند البته به طور کلی قیمت بیشتری به نسبت موکت های پرز کوتاه دارند اما در میان همین موکت های پرز بلند هم، نمونه هایی با قیمت مناسب تر یافت میشود. همچنین نگهداری مناسب از این موکت ها نیز میتواند هزینه های آتی شما را کاهش دهد. 

به عنوان مثال بهتر است موکت پرز بلند را در فضاهایی با تردد کمتر استفاده کنیم تا طول عمر بیشتری داشته باشند. شاید به همین دلیل هم باشد که این نوع موکت ها را بیشتر در سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن نصب می‌کنند. به هر حال این نوع موکت میتواند ظاهر خاص و شیکی را به محیط خانه اضافه کند. با این توضیحات بد نیست بدانید که موکت طرح کات بی پالاز موکت و همچنین موکت طرح سیدنی و موکت طرح رویال شرکت ظریف مصور جزو موکت های پرز بلند ارزان قیمت قرار دارند.

موکت تایل به طور کلی جزو موکت های گران قیمت است. آن هم به دلیل نوع الیاف و ویژگی هایی بافتش. چون این محصول بیشتر برای کاربری های اداری تولید شده تا در برابر انواع ضربه ها، سایش ها و مواد شیمیایی مقاومت داشته باشد. بنابراین طبیعی است که کاربرد همه این ویژگی ها با هم در یک موکت، گران قیمت تمام می‌شود. به همین دلیل شاید بهتر باشد به جای معرفی موکت تایل ارزان از عبارت معرفی موکت تایل با قیمت مناسبتر استفاده کنیم. 

با این توضیح باید بگوییم که تولیدات موکت آرتا در این زمینه قیمت خوبی دارد. اما غیر از این، یک نوع موکت تایل هم داریم با نام موکت تایل نمدی که محصول شرکت موکت کات بابل است و جزو ارزان ترین محصولات تایل قرار می‌گیرد.

ارزان ترین موکت خارجی

آخرین نکته درخصوص خرید موکت ارزان مساله موکت خارجی ارزان است. و اینکه آیا اساسا می‌توانیم موکت خارجی ارزان قیمت پیدا کنیم یا نه. حقیقت آن است که با توجه به همه نوسانات ارزی در کشور و شرایط اقتصادی دنیا پیدا کردن موکت خارجی ارزان قیمت کار بسیار دشواری است. واردکننده با فروش ریالی باید کالایی را به دلار یا یورو وارد کشور کند و اینکه بتواند قیمت موکت های خارجی را ثابت نگاه دارد، عملا غیرممکن است.

با این حال می‌توان این را گفت که در میان برندهای خارجی، موکت شرکت ویلتون جزو ارزان ترین موکت های خارجی موجود در بازار به حساب می‌آیند. بنابراین اگر به دنبال موکت خارجی هستید و قیمت تمام شده آن هم برایتان اهمیت دارد، از فروشندگان کفپوشان سراغ موکت ویلتون را بگیرید و از آنها بخواهید با توجه به نوع کاربری تان، محصول مناسب و مقرون به صرفه ای را به شما معرفی کنند.

همه اینها مقدمه ای بود برای هدایت شما به این سمت که همواره با توجه به کاربردی خود خرید کنید و محو رنگ و طرح کالاهای موجود در بازار نشوید. این نکته را هم هرگز فراموش نکنید که خرید این محصول به قیمت ارزان الزاما به معنی خرید موکت بی کیفیت نیست. همان طور که در بالا خواندید خیلی از این موکت ها باتوجه به کاربری شان کیفیت خوبی دارند. با توجه به این نکات، بد نیست نگاهی به جدول زیر بیندازید.

در این جدول، نام طرح های موکت ارزان و ویژگی های آنها مشخص شده است و شما را در انتخاب موکت مورد نظرتان کمک می‌کند. همچنین فروشگاه کفپوشان با اشتیاق و با حوصله حاضر به پاسخگویی به کسانی است که بودجه محدودی دارند و به دنبال موکت های ارزانند. بدون اینکه ناراحت یا خجالت زده از میزان بودجه تان باشید، با ما تماس بگیرید تا ارزان قیمت ترین محصول مان را به شما معرفی کنیم.

جدولی برای خرید موکت ارزان قیمت و ویژگی آن

ردیف نام طرح موکت نام برند ویژگی
1 موکت طرح میخک پالاز موکت پرز کوتاه – پلی پروپیلن
2 موکت طرح پونه پرز کوتاه – پلی استر و پلی پروپیلن
3 موکت طرح ساج پرز کوتاه– پلی پروپیلن
4 موکت طرح بوریا پرز کوتاه – پلی پروپیلن
5 موکت طرح شبنم پرز کوتاه – پلی پروپیلن
6 موکت طرح کارینا موکت ظریف مصور نمدی- سوزنی
7 موکت طرح سیلوانا نمدی – سوزنی
8 موکت طرح کبریتی نمدی – سوزنی
9 موکت طرح مینا نمدی – سوزنی
10 موکت طرح ماهور نمدی – سوزنی
11 موکت طرح اروند نمدی – زربافت
12 موکت طرح سهند نمدی – زربافت
13 موکت طرح مارلیک نمدی – زربافت
14 موکت طرح افرا نمدی – چاپی
15 موکت طرح آپادانا نمدی – چاپی
16 موکت طرح ارس پرز بلند – پلی استر
17 موکت طرح خزر پرز بلند- پلی پروپیلن
18 موکت طرح هامون پرز بلند – پلی پروپیلن
19 موکت طرح نویان پرز بلند- پلی پروپیلین
20 همه طرح ها بن موکت نمدی
21 موکت تایل نمدی موکت کات بابل نمدی- تایل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها