راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش کانداکتیو

خرید و قیمت کفپوش کانداکتیو

کفپوش کانداکتیو با تخلیه امن بار الکتریکی از تجمّع بار الکتریکی و آسیب رساندن به کاربرها و دستگاه های حسّاس جلوگیری می کنند.

مزایای کفپوش کانداکتیو

مهمترین ویژگی ساختاری کفپوش کانداکتیو ضدّ جرقّه و الکتریسیته ساکن بودن آن است، و از اینرو، فوق العاده برای جلوگیری از آسیب های ناشی از حوادث غیر مترقّبه ای که الکتریسیته در بر دارد، مناسب است. کفپوش کاندکتیو از ساختار یکپارچه یا هموژن برخوردار است که این مزیّتی فوق العاده به حساب می آید و در ساختار این کفپوش از موادّ خالص و ذرّات کربن استفاده شده است و همین ویژگی ساختاری است که باعث می شود کفپوش های کانداکتیو ، بار الکتریکی را از خود عبور دهد. یکی دیگر از مزایای ویژه کفپوش کانداکتیو این است که این کفپوش در برابر موادّ شیمیایی، حلّال ها و موادّ شوینده مقاومت بالایی دارد.

خرید و قیمت کفپوش کانداکتیو
راهنمای قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو

ویژگی های کفپوش کانداکتیو

هموژن بودن و تک لایه بودن کفپوش کانداکتیو ، یکی از ویژگی های این دست کفپوش ها است و همین امر باعث می شود تا جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند، ویژگی آنتی باکتریال داشته و در برابر حجم تردّد و رفت و آمد بالا مقاومت فوق‌العاده‌ای دارند و از مقاومت سایشی برجسته ای برخوردار هستند.

استاندارد کفپوش های کانداکتیو

استاندارد کفپوش های کانداکتیو عبارتند از:

  • ISO 846 ، که استاندارد مربوط به آنتی باکتریال بودن کفپوش است؛
  • استاندارد ترافیکی 4334 که باعث می شود کفپوش کانداکتیو در برابر حجم تردّد بالا، مقاومت فوق العاده ای داشته باشد و در برابر اجسام سنگین و چرخدار از خود مقاومت مناسبی نشان دهد؛
  • استاندارد مقاومت در برابر الکتریسیته ساکن؛ استاندارد Bfl-s1 مقاومت در برابر حریق و آتش سوزی؛ استاندارد مقاومت در برابر سایش و لغزش.
قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو
راهنمای قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو

موارد استفاده از کفپوش کانداکتیو

عمده استفاده از این کفپوش در موارد زیر میباشد که با کلیک روی هر کدام میتوانید جزئیات بیشتر همراه با محصولات مناسب شان را مشاهده کنید:

1- کفپوش بیمارستانی

2- کفپوش کلین روم

3- کفپوش اتاق عمل

با توجّه به ویژگی ها و استانداردهای فوق‌الذّکر، کفپوش های کانداکتیو گزینه ای فوق العاده مناسب برای فضاهای بیمارستانی، کلینیک ها و اتاق های عمل است و همچنین با توجّه به مقاومت فوق العاده آن در برابر موادّ شیمیایی مختلف و ترکیبات گوناگون در آزمایشگاه ها و فضاهایی که در آنها فرآوری موادّ شیمیایی صورت می گیرد، کاربرد پذیر است. 

در انبار موادّ منفجره و اشتعال پذیر، به دلیل ضدّ حریق بودن کفپوش کاندکتیو ، از این محصول به وفور استفاده می شود. همچنین در اتاق کنترلِ تجهیزات الکتریکی به دلیل مقاومت در برابر الکتریسیته ساکن و عبور دادن آن و جلوگیری از خطرات احتمالی جریان الکتریسیته از کفپوش کانداکتیو می توان بهره برد.

نصب کفپوش کانداکتیو

در هنگام نصب کفپوش کانداکتیو، مواردی چند را باید در نظر داشته باشیم. یک مورد اینکه حتما باید از تراز بودن سطحی که کفپوش روی آن نصب می شود اطمینان حاصل کنیم. در مرحله بعد باید از چسب کانداکتیو که دارای برندهای متنوّعی است بهره بریم. مرحله سوّم اجرای نوار مسی در محلّ نصب خود کفپوش و قبل از اجرای کفپوش است؛ چرا که این عامل است که باعث می شود کفپوش کانداکتیو جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد. 

در مرحله آخر، نوار یا مفتول درز جوش را باید نصب کنیم که همرنگ خود کفپوش کاندکتیو است. ویژگی اصلی این نوار درز جوش این است که آنتی باکتریال بودن محصول را تضمین می کند و این موارد بند و درزهایی که هنگام اجرا در سطح کفپوش ایجاد شده اند را پر می کنند و از تجمّع موادّ آلوده و باکتری‌ها جلوگیری به عمل می آورند. یکی دیگر از ویژگی های نوار درز جوش این است که از ورود رطوبت و آلودگی به لایه زیرین کفپوش جلوگیری می کند.

قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو
راهنمای قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو

انواع کفپوش کانداکتیو

انواع کفپوش کانداکتیو عبارتند از کفپوش کانداکتیو آنتی استاتیک و کفپوش کانداکتیو ESD . در رابطه با کفپوش کانداکتیو ESD باید به این موارد توجّه کرد: حرکت اشیاء و افراد در محیط باعث ایجاد بار الکتریسیته ساکن بر روی سطح می شود. این کفپوش که کفپوش کنترل کننده بار استاتیک یا همان الکتریسیته ساکن است، در محیط های حسّاس به شوک ناشی از تخلیه جریان الکتریسیته پیاده می شود. البتّه مهم است این کفپوش بر اساس استانداردها و الزامات تعیین شده طرّاحی و نصب شود. 

سیستم کفپوش های کانداکتیو به گونه‌ای است که بار الکتریسیته تولید نمی کند و ساختار این کفپوش به گونه ای است که یک راه مستقیم به زمین ایجاد می کند که بارهای الکتریکی را از این طریق هدایت و تخلیه می کند. در رابطه با کفپوش کانداکتیو آنتی استاتیک باید این موارد را در نظر داشته باشیم که تولید و تخلیه ناگهانی بارهای الکتریسیته ساکن را مهار می کند. 

این مهم در برخی محیط ها که تجهیزات الکترونیکی در آنها وجود دارند بسیار حائز اهمّیت می شود؛ چرا که هم می‌تواند خطر برق گرفتگی و آتش سوزی ایجاد کند و هم می تواند در عملکرد وسایل الکتریکی موجود در فضا اختلال ایجاد کند. به همین دلیل است که استفاده از کفپوش کانداکتیو آنتی استاتیک در این فضاها توصیه می شود و اصولا بخشی از ایمن سازی این فضاها به حساب می آید.

کفپوش های کانداکتیو و آنتی استاتیک

تعریف دیگری که از کفپوش کانداکتیو و کفپوش آنتی استاتیک می‌توان ارائه داد این است که هر دو در دسته کفپوش های ESD قرار می گیرند و هدف از تولید آنها کاهش شوک ناشی از تولید و تخلیه بار الکتریکی است. هنگام تردّد افراد یا جابجایی اشیاء در محیط، ممکن است الکتریسیته ساکن تولید شود که می تواند برای محیط و تجهیزات الکترونیکی خطراتی را در بر داشته باشد. 

تنها تفاوت این دو کفپوش این است که الکتریسیته تولید شده در سطح کفپوش کانداکتیو، به دلیل ساختار و خواصّ ویژه خودش که رسانا به حساب می آید، بار به وجود آمده را از طریق نوار مسی و چسب کانداکتیو از خود عبور می دهد. امّا در کفپوش آنتی استاتیک با توجّه به نوع متریال به کار رفته در کفپوش، بار الکتریسیته ساکن روی سطحی آن به وجود نمی آید.

خرید کفپوش کانداکتیو

خریداران و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه کفپوشان و یا صفحه تخصّصی این شرکت در اینستاگرام از چند و چون کفپوش های کانداکتیو و آنتی استاتیک اطّلاعات فنّی لازم را کسب کرده و پس از مشاوره رایگان با کارشناسان تخصّصی فروشگاه، اقدام به خرید و نصب کفپوش کانداکتیو مورد نظر خود کنند.

قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو
راهنمای قیمت و خرید کفپوش کانداکتیو

قیمت کفپوش کانداکتیو

به طور معمول قیمت‌گذاری کفپوش کانداکتیو بر اساس واحد متر مربّع صورت می گیرد با توجه به وارداتی بودن این محصول، در بازار کفپوش، اشاره مستقیم و دقیق و قطعی به قیمت کفپوش های کانداکتیو و آنتی استاتیک وجود ندارد. شما عزیزان با تماس با فروشگاه می توانید اطّلاعات لازم را با توجّه به منابعی که فروشگاه کفپوشان در اختیار دارد، کسب نمایید.

سوالات متدوال

هموژن بودن و تک لایه بودن کفپوش کانداکتیو، یکی از ویژگی های این دست کفپوش ها است و همین امر باعث می شود تا جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند، ویژگی آنتی باکتریال داشته و در برابر حجم تردّد و رفت و آمد بالا مقاومت فوق‌العاده‌ای دارند و از مقاومت سایشی برجسته ای برخوردار هستند.

فضاهای بیمارستانی، کلینیک ها، آزمایشگاه ها و فضاهایی که در آنها فرآوری موادّ شیمیایی صورت می گیرد، انبار موادّ منفجره و اشتعال پذیر، و اتاق کنترلِ تجهیزات الکتریکی

به دلیل استفاده از این محصول در فضاهایی حسّاس به عبور جریان الکتریسیته و امنیّت افراد و تجهیزات اینگونه فضاها، حتما مراحل نصب را به دقّت انجام دهید و برای این مهم از نصّابان حرفه ای بهره برید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها