راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش اتاق عمل

خرید و قیمت کفپوش اتاق عمل

کفپوش اتاق عمل باید به نحوی طراحی شده باشد که با شرایط سخت و تردد بالای محیط ،مقاومت خوبی از خود بجای بگذارد، و در کنار ویژگی کفپوش آنتی باکتریال ،دارای خاصیت کفپوش کانداکتیو و همچنین کفپوش آنتی استاتیک باشد به گونه ای که در عین برخوداری از مقاومت در تردد کفپوشی کاملا بهداشتی (انتی باکتریال) در محیط اتاق عمل در اختیار قرار دهد.

کفپوش اتاق عمل
کفپوش اتاق عمل پروژه کلینیک بهمن

کفپوش کانداکتیو اتاق عمل به واسطه تخلیه امن بار الکتریکی ساکن، از تجمع بار الکتریکی مضر آن جلوگیری کرده و مانع آسیب دیدگی تجهیزات الکترونیکی پزشکی و افراد در بخش اتاق عمل میشود.کفپوش های اتاق عمل کانداکتیو با دارا بودن ذرات کربن علاوه بر زیبایی محصول به عملکرد صحیح آن در دفع بار الکتریکی از طریق زیر سازی با چسب مخصوص کانداکتیو و سیم کشی های مسی بار الکتریکی را در کفپوش اتاق عمل به سیستم ارتینگ ساختمان منتقل میکند. 

کفپوش اتاق عمل یکی از اجزا مهم در اتاق عمل بشمار میرود،مهمترین وظیفه کفپوش اتاق عمل علاوه بر تخلیه بار الکتریکی، داشتن قابلیت و استاندارد آنتی باکتریال بودن آن است که از رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری میکند و محیطی کاملا بهداشتی را در دسترس قرار میدهد.

کفپوش اتاق عمل
نمونه اجرا شده کفپوش اتاق عمل کانداکتیو در فضای تصویر برداری

ویژگی های کفپوش اتاق عمل

 • آنتی باکتریال
 • ضد الکتریسیته ساکن
 • سطحی صاف و بدون درز با قابلیت درز جوش
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی شوینده ولک و خون و بتادین
 • بدون نیاز به نگهداری و واکس و پولیش
 • مقاوم در برابر حریق
 • مقاوم در برابر لغزش
 • دارای لایه کربن پرس شده در ساختار کفپوش
 • قابلیت اتصال به سیم ارت جهت تخلیه بار الکتریکی

انواع کفپوش اتاق عمل

انواع کفپوش اتاق عمل شامل کفپوش کانداکتیو (هادی الکتریسیته) اتاق عمل و کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل میباشد.

کفپوش کانداکتیو (هادی الکتریسیته )اتاق عمل

کفپوش کانداکتیو(هادی الکتریسیته) اتاق عمل بی شک یکی از مهمترین اجزایی است که در کف اتاق عمل بیمارستان مورد استفاده قرار میگیرد،استحکام وطول عمر بالا از دیگرویژگی های کفپوش کانداکتیو(هادی الکتریسیته) اتاق عمل محسوب میگردد.

کفپوش اتاق عمل
راهنمای قیمت و خرید کفپوش اتاق عمل از فروشگاه کفپوشان

ویژگی کفپوش کانداکتیو مناسب اتاق عمل

کفپوش کانداکتیو(هادی الکتریسیته) اتاق عمل با دارا بودن ویژگی آنتی باکتریال آن در فضای درمانی از رشد و تکثیر باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها جلوگیری کرده و تا کنون هیچ رشد باکتری بر روی سطح آن مشاهده نشده است و فضایی کاملا بهداشتی را در محیط بیمارستانی در قسمت اتاق عمل به ارمغان می آورد.بارز ترین ویژگی کفپوش کانداکتیو اتاق عمل تخلیه بار الکتریکی به وجود آمده در کف بر اثر تردد افراد و اجسام چرخ دار پلاستیکی بر روی سطح کفپوش اتاق عمل میباشد و این ویژگی جهت مراقبت از افراد و تجهیزات الکترونیکی متعددی که در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد، امری ضروری بشمار میرود.

کفپوش اتاق عمل
نمونه سیم کشی مسی و اتصال به کابل ارت کفپوش اتاق عمل

کفپوش کانداکتیو اتاق عمل با فراهم اوردن زیر سازی مناسب در زمان نصب این کفپوش و استفاده از چسب مخصوص کانداکتیو و استفاده از نوارهای مسی کار گذاشته شده در کف اتاق عمل بار الکتریسیته به وجود امده را از این طریق دفع و به سیستم ارتینگ ساختمان منتقل میکند. از همین رو به این نوع از کفپوش ها هادی الکتریسیته یعنی هدایت کننده جریان الکتریستیه نیز گفته میشود.

کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل

در تجهیز کردن اتاق عمل حفظ ایمنی یکی از فاکتور هایی است که در سلامت کارکنان بخش اتاق عمل و تجهیزات متعدد الکترونیکی حساس باید در نظر داشت.در اتاق عمل وسایل مهمی که جریان الکتریکی رابطه مستقیم دارند وجود دارد،از طرفی الکتریسیته ساکن که با رفت و آمد افراد در این بخش با سایش کف کفش با کفپوش بر اثر تردد و یا اجسام سنگین چرخ دار ایجاد میشود لازم است تا این بار الکتریکی به وجود آمده از طریق کفپوش دفع گردد تا خطر آفرینی آن تا حد ممکن کاهش یابد. 

بنابراین در این مکان باید از کفپوش آنتی استاتیک استفاده شود که ساختار این کفپوش به گونه ای طراحی شده است که از شکل گیری جریان الکتریسیته بر روی سطح آن جلوگیری کند و محیطی کاملا امن و بهداشتی را در دسترس کارکنان و بیماران در بخش اتاق عمل بیمارستان قرار دهد.

کفپوش اتاق عمل
نمونه اجرا شده کفپوش اتاق عمل کانداکتیو فوربو و همپوشانی قرنیز

انواع کفپوش آنتی استاتیک

عبارتند از کفپوش آنتی باکتریال و آنتی استاتیک اپوکسی.کفپوش رول پی وی سی هموژن آنتی استاتیک.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک اتاق عمل

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ساختار کفپوش ها نیز تغیرات مثبت و رو به جلویی داشته است بطوریکه میتوان بجای کفپوش های رولی پی وی سی از کفپوش های با ساختار پلیمری (اپوکسی) نیز استفاده کرد.کفپوش اپوکسی از جمله کفپوش های نسل جدیدی هستند که به دلیل درجا ریز بودن و ارائه سطحی یکپارچه به متقاضی با تقاضای بسیاری در اماکن اداری،مسکونی و درمانی مواجه شده اند.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک با اضافه کردن متریال خاص خاصیت هادی الکتریسته در آن به وجود می آید و از به وجود آمدن بار الکتریکی بر روی سطح کفپوش جلوگیری میکند. در واقع این نوع از کفپوش ضد الکتریسیته ساکن است و همین موضوع سبب شده تا در بسیاری از مراکزی که از تجهیزات الکتریکی حساس استفاده میکنند کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای کفپوش اتاق عمل

با توجه به اهمیت کاربری کفپوش اتاق عمل و اماکن مورد استفاده از آن میتوان به مهم ترین بخش از ساختار کفپوش، ضد الکتریسته ساکن و ضد جرقه بودن آن اشاره کرد.این عمل مانع از آسیب رساندن به کارکنان بخش اتاق عمل، بیماران، و تجهیزات حساس الکتریکی میباشد. کفپوش اتاق عمل دارای سطحی یکپارچه و با قابلیت درز جوش مانع از تجمع و رشد باکتری ها میشود. کفپوش اتاق عمل در برابر حلال ها و مواد ضد عفونی کننده و بتادین و لک خون بسیار مقاوم است.

کفپوش اتاق عمل
راهنمای قیمت و خرید کفپوش اتاق عمل از فروشگاه کفپوشان

استاندارد کفپوش اتاق عمل

 • دارای استاندارد یورو
 • استاندارد آنتی باکتریال ۲kv
 • کانداکتیو و مقاوم در برابر جریان الکتریکی
 • استاندارد مقاومت سایشی بالا
 • Bfl s1مقاومت در برابر حریق استاندارد
 • استاندارد مقاومت در برابر لغزش
 • مقاومت در برابر شست و شو و مواد شوینده
 • دارای استاندارد مقاومت در برابر اجسام سنگین چرخ دار ( ← آشنایی با استانداردهای کلی کفپوش بیمارستانی → )

معرفی چند نمونه از کفپوش های اتاق عمل

کفپوش Toro sc کانداکتیو اتاق عمل
کفپوش تایل اتاق عمل فترا لینو
کفپوش کانداکتیو اتاق عمل نوراالمان (تحت لیسان اینترفیس امریکا)
کفپوش کانداکتیو اتاق عمل فوربو هلند

در زمان نصب کفپوش اتاق عمل چه اقداماتی از قبل باید انجام گیرد

همانطور که میدانیم نصب هر کفپوشی نیاز به اقدامات اولیه زیر سازی قبل از نصب کفپوش دارد، کفپوش اتاق عمل با توجه به حساسیت ها و ویژگی هایی که در بالا ذکر شد نیاز به آماده سازی و فراهم نمودن بستری صاف وترازرا دارد.پس از صاب خوردن کف و پرکردن بند و درزهای موجود با سیمان نرمه در محلی که کفپوش اتاق عمل قرار است نصب شود مرحله استفاده ازچسب مخصوص کانداکتیو فرا میرسد که این امر سبب ایجاد محیطی با خاصیت ضد الکتریسیته ساکن میشود، و با استفاده از نوارهای سیم مسی منظم و متصل کردن آن به سیستم ارتینگ ساختمان عملیان نصب کفپوش صورت می پذیرد.

قابلیت درز جوش در کفپوش اتاق عمل

پس از نصب کفپوش اتاق عمل درزهایی بین کفپوش نصب شده اتاق عمل ایجاد میشود که در صورتی که این درزها بدرستی پوشانده نشود،پس از مدتی رطوبت و گرد و غبار و آلودگی ها در بین این درز ها نفوذ کرده و موجب ایجاد ظاهری زشت و به رشد باکتری ها و میکروب ها کمک میکند،که این موضوع در کفپوش های اتاق عمل امری مهم و حیاتی است و با استفاده از نوار درز جوش همرنگ و مناسب میتوان از رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری کرد و فضایی کاملا یکپارچه و بهداشتی را در محیط بیمارستانی به ارمغان آورد.

کفپوش اتاق عمل
نمونه اماده سازی سیم کشی مسی قبل از اجرا کفپوش اتاق عمل کانداکتیو

نصب کفپوش اتاق عمل

میتوان در اینجا به این موضوع مهم در نصب کفپوش اشاره ای داشت که قطعا نصب کفپوش اتاق عمل نیاز به مهارت و تخصص افراد در این حوزه شغلی دارد.از آنجا که نصب صحیح کفپوش بیمارستانی در طول عمر و دوام کفپوش رابطه ای مستقیم دارد، مجموعه کفپوشان با برخورداری از اکیپ مجرب در زمینه نصب کفپوش بیمارستانی در کوتاه ترین زمانبندی پیشنهادی از سوی کارفرما نصب کفپوش را انجام میدهد.

کفپوش اتاق عمل
اجرا سیم کشی مسی قبل از نصب کفپوش اتاق عمل کانداکتیو

قیمت کفپوش اتاق عمل

بطور معمول قیمت گذاری بر اساس متر مربع انجام میگیرد و با توجه به وارداتی بودن کفپوش اتاق عمل نمیتوان اشاره مستقیمی به قیمت این محصول داشت. مجموعه کفپوشان همواره در تلاش است تا بتواند قیمت کفپوش اتاق عمل را بطور دقیق با استفاده از منابع خود در اختیار مشتریان محترم قرار دهد. شما میتوانید در هر زمان از طریق شبکه اجتماعی ما (اینستاگرام) یا برقراری ارتباط از طریق تلفن های تماس دفتر مرکزی از قیمت کفپوش های اتاق عمل و تنوع محصولات ما مطلع گردید.

خرید کفپوش اتاق عمل

به منظور سرویس دهی با صرف کم ترین هزینه و زمان به مشتریان بازدید از محل پروژه،اندازه گیری دقیق،ارسال کاتالوگ کفپوش مورد نیاز و مشاوره رایگان از طریق کارشناسان فروش مجموعه کفپوشان از زمان انتخاب و خرید کفپوش اتاق عمل مورد نیاز تا اتمام پروژه همواره همراه شما عزیزان خواهند بود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها