راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش آنتی استاتیک

خرید و قیمت کفپوش آنتی استاتیک

در ساختار کفپوش آنتی استاتیک از متریال یا موادّی استفاده شده تا در صورت عبور و مرور یا رفت و آمد افراد و یا جابجایی اجسام سنگین در فضای نصب کفپوش، از ایجاد بار الکتریسیته ساکن جلوگیری به عمل آید. به بیان دیگر، کفپوش آنتی استاتیک از تولید و تخلیه بار الکتریسیته ساکن جلوگیری به عمل می آورد.

کفپوش آنتی استاتیک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش آنتی استاتیک از فروشگاه کفپوشان

موارد استفاده از کفپوش آنتی استاتیک

تخلیه یکباره بار الکتریکی ساکن، شاید به نظر بی ضرر بیاید. امّا این موضوع در برخی محیط ها حائز اهمّیت و برجسته می شود. در فضاهایی که موادّ قابل اشتعال یا اشتغال زا و همچنین تجهیزات الکترونیکی حسّاس قرار دارند، و یا موادّ شیمیایی در این فضاها وجود دارد، یا جابجا می شوند، الکتریسیته ساکن می تواند موجب وقوع حوادث فاجعه باری شود و امنیّت محیط و افرادی که در آن حضور دارند به خطر بیفتد. از این جهت است که برای حفظ امنیّت محیط و افراد و جلوگیری از حادث شدن چنین وقایعی، آنتی استاتیک بودن کفپوش جزئی از مقرّرات طرّاحی، اجرا و نصب کفپوش به حساب می آید.

کفپوش آنتی استاتیک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش آنتی استاتیک از فروشگاه کفپوشان

فضاهای مورد استفاده از کفپوش آنتی استاتیک

در محلّ نگهداری موادّ منفجره، در فضاهایی که داروها یا تجهیزات پزشکی ساخته می شوند، انبار موادّ شیمیایی با اشتعال پذیری بالا، در فضاهایی که تجهیزات الکترونیکی تولید یا ساخته می شوند، اتاق سرور، اتاق برق و کنترل از جمله فضاهای حسّاس به تخلیه بار الکتریسیته ساکن هستند و کف این فضاها را باید با کفپوش آنتی استاتیک پوشاند.

استانداردهای کفپوش آنتی استاتیک

یکی از استانداردهای مهمّ کفپوش آنتی استاتیک ، استاندارد آنتی باکتریال بودن کفپوش است. مقاومت در برابر خط و خش، آنتی استاتیک بودن کفپوش ، مقاومت در برابر رطوبت و موادّ شیمیایی، قابلیّت درز جوش، تنوّع طرح و رنگ، مقاومت در برابر حریق و آتش سوزی، مقاومت در برابر لکّه ها و موادّ رنگی و طول عمر بالا، از جمله استانداردهای کفپوش آنتی استاتیک هستند.

دسته بندی کفپوش های آنتی استاتیک

کفپوش های آنتی استاتیک در دو نوع یا دو گروه کلّی تولید می شوند. کفپوش های آنتی استاتیک رسانا یا کانداکتیو . دسته اوّل این محصولات هستند و دوّم کفپوش های آنتی استاتیک که هر کدام از این کفپوش ها محدوده های متفاوتی از مقاومت الکتریکی را ارائه می دهند که از ایجاد الکتریسیته ساکن بر اثر تردّد افراد جلوگیری به عمل می آورند. به طور کلّی، کفپوش های آنتی استاتیکِ رسانا یا همان کانداکتیو، تا اندازه ای بار مقاومتی را از خود عبور می دهند و مقاومت الکتریکی تا یک مِگا اُهم گنجایش دارد. در مقابل کفپوش های آنتی استاتیک بین 1 تا 100 مِگا اُهم، مقاومت الکتریکی را از خود نشان می دهند.

کفپوش آنتی استاتیک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش آنتی استاتیک از فروشگاه کفپوشان

ویژگی کفپوش آنتی استاتیک

هموژن یا تک لایه بودن کفپوش های آنتی استاتیک ، از جمله ویژگی های ممیّزه این نوع کفپوش ها است. این ویژگی باعث می‌شود تا در برابر حجم تردّدی بالا و یا جابجا کردن اجسام سنگین و چرخدار، مقاومت بالایی را از خود نشان دهند. علاوه بر این، در اثر تردّد روی آنها، در این کفپوش ها بار الکتریسیته ساکن، تولید و تخلیه نخواهد شد.

قیمت کفپوش آنتی استاتیک

به طور کلّی، قیمت کفپوش آنتی استاتیک بر اساس واحد متر مربّع صورت می گیرد. با توجّه به وارداتی بودن محصولات در بازار کشور، نمی‌توانیم اشاره مستقیم و دقیقی به قیمت کفپوش های آنتی استاتیک داشته باشیم. از اینرو، توصیه ما بر این است که با مشاوران و متخصّصان حوزه کفپوش در فروشگاه کفپوشان تماس حاصل فرموده و اطّلاعات مربوط به موارد متفاوت کفپوش آنتی استاتیک را دریافت نمایید.

خرید کفپوش آنتی استاتیک

خریداران و مشتریان کفپوش برای اطلاع از تنوّع گسترده طرح ها و رنگ های کفپوش های آنتی استاتیک موجود در فروشگاه کفپوشان، می توانند به وب سایت شرکت مراجعه نموده و یا به صفحه تخصّصی اینستاگرامی کفپوشان سر بزنند و از چند و چون، نکات فنّی، قیمت و بروشورها و کاتالوگ های محصولات اطّلاعات لازم را کسب نموده، پس از مشاوره های رایگان با مشاوران و متخصّصان حوزه کفپوش در کفپوشان، اقدام به خریداری و نصب کفپوش آنتی استاتیک مورد نظر نمایند و همچنین از خدمات پس از فروش محصولات برخوردار شوند.

کفپوش آنتی استاتیک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش آنتی استاتیک از فروشگاه کفپوشان

سوالات متدوال

در فضاهایی که موادّ قابل اشتعال یا اشتغال زا و همچنین تجهیزات الکترونیکی حسّاس قرار دارند، و یا موادّ شیمیایی در این فضاها وجود دارد، یا جابجا می شوند، الکتریسیته ساکن می تواند موجب وقوع حوادث فاجعه باری شود و امنیّت محیط و افرادی که در آن حضور دارند به خطر بیفتد. از این جهت است که برای حفظ امنیّت محیط و افراد و جلوگیری از حادث شدن چنین وقایعی، آنتی استاتیک بودن کفپوش جزئی از مقرّرات طرّاحی، اجرا و نصب کفپوش به حساب می آید.

محلّ نگهداری موادّ منفجره، در فضاهایی که داروها یا تجهیزات پزشکی ساخته می شوند، انبار موادّ شیمیایی با اشتعال پذیری بالا، در فضاهایی که تجهیزات الکترونیکی تولید یا ساخته می شوند، اتاق سرور، اتاق برق و کنترل

هموژن یا تک لایه بودن کفپوش های آنتی استاتیک، از جمله ویژگی های ممیّزه این نوع کفپوش ها است. این ویژگی باعث می‌شود تا در برابر حجم تردّدی بالا و یا جابجا کردن اجسام سنگین و چرخدار، مقاومت بالایی را از خود نشان دهند. علاوه بر این، در اثر تردّد روی آنها، در این کفپوش ها بار الکتریسیته ساکن، تولید و تخلیه نخواهد شد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها