سبک زندگی, عمومی, کفپوشها

اگر کودک داری، چگونه از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری کنی؟

اگر کودک داری، چگونه از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری کنی؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده که از صدای ناشی از رفت و آمد همسایگان طبقه بالا شاکی شوید و البتّه این مورد در رابطه با رفت و آمد کودکان بسیار برجسته تر و نمایان تر خود را نشان می دهد؛ چرا که کودکان کمتر به این مسائل توجّه و دقّت می‌کنند و جنب و جوش شان بالاست.

در این مقاله، تلاش ما بر آن است تا نکاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که می‌توانند راهکارهای مناسبی برای غلبه بر این مشکل به حساب آیند.

اگر کودک داری، چگونه از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری کنی؟

انتخاب کفپوش مناسب

در رابطه با کفپوش کودک، نکته ای که از همه مهمتر است آن است که ضربه پذیری کفپوش بالا باشد. این عامل، تضمین کننده دو مسئله است؛ اوّل اینکه ایمنی کودک را تامین می کند و دوّم اینکه تا حد امکان از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری به عمل می آورد. پس لازم است در انتخاب کفپوشِ کودک وسواس بیشتری به خرج دهیم.

موکت

اوّلین کفپوشی که به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم، موکت است. موکت های پرز بلند و دارای استانداردهای لازمِ آسم و آلرژی و الیاف ضد حساسیت باشند، اولویّت اصلی را شکل می دهند. ارتفاع بالای الیاف موکت باعث می شود تا کفپوش ما عایق صدای فوق العاده ای شود. این نوع موکت ها ایده آل جنب و جوش و حرکات غیر قابل پیش بینی کودک هستند و در کنار آن عایق صوتی فوق‌العاده‌ای به حساب می آیند.

کفپوش های قابل جابجایی و موقّت

اگر کودکی میهمان شما است و این موقّتی بودن حضور کودک در فضای شما در نظرتان مهم است، می توانید از کفپوش های قابل جابجایی استفاده کنید. وقتی از کفپوش های قابل جابجایی و موقّت صحبت می کنیم، مقصود کفپوش هایی است که برای نصب آنها به چسب نیاز نداریم، عموما به صورت پازلی هستند و در یکدیگر چفت می شوند. این کفپوش ها نیازی به نصب ندارند و به سادگی می توان آنها را جمع و پهن کرد. درصورتی که گردهمایی و میهمانی های مدام و با جمعیّت زیاد در خانه شما برپا می شوند، و کودکان در این مهمانی ها حضور برجسته‌ای دارند، استفاده از کفپوش های موقّتی از این دست می تواند مفید باشد.‌

فروش ویژه

از گزینه های خوب می‌توان به کفپوش های تاتامی اشاره کرد. این کفپوش ها درست مانند قطعات پازل کنار هم چیده می شوند، ضربه پذیر های بسیار خوبی هستند و همچنین یک عایق صوتی ایده آل محسوب می شوند. شما می توانید پس از رفتن کودکان به راحتی آنها را از هم جدا کنید هر چند این کفپوش ها می تواند برای خانه های دارای کودک، مهدها و خانه های بازی هم به صورت کفپوش دائم استفاده شوند.

فروش ویژه

پیشنهاد بعدی ما کفپوش های گرانولی است. این کفپوش ها چنان قابلیّت عایق صدایی دارند که حتّی به عنوان کفپوش ایده آل هوم جیم هم می توانیم از آنها بهره ببریم. گرانول ها را می توانیم هم به صورت تایل و هم به صورت رول تهیّه کنیم. گرانول های تایل برای قرار گرفتن روی سطح زمین مناسب ترند و نیازی به چسب ندارند و گرانول های رول نیز اگر در متراژ پایین در محل مورد نظر اجرا شوند، نیازی به چسب نخواهند داشت.

با استفاده از این کفپوش ها رضایت همسایگان طبقه پایینِ خود را تضمین کنید.

نویسنده: بهنام رشیدی

 ضربه پذیری بالای کفپوش تضمین کننده دو مسئله است؛ اوّل اینکه ایمنی را تامین می کند و دوّم اینکه تا حد امکان از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری به عمل می آورد.

این کفپوش ها چنان قابلیّت عایق صدایی دارند که حتّی به عنوان هوم جیم می توانیم از آنها بهره ببریم. گرانول ها را می توانیم هم به صورت تایل و هم به صورت رول تهیّه کنیم. گرانول های تایل برای قرار گرفتن روی سطح زمین مناسب ترند و نیازی به چسب ندارند و گرانول های رول نیز اگر در متراژ پایین در محل مورد نظر اجرا شوند، نیازی به چسب نخواهند داشت.

این کفپوش ها درست مانند قطعات پازل کنار هم چیده می شوند و پس از رفتن کودکان می توانید به راحتی آنها را از هم جدا کنید. نکته مهم دیگر اینکه کفپوش های تاتامی عایق صدا هستند و از انتقال صدا به طبقات پایین جلوگیری به عمل می آورند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها